Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Vykupminci.cz
Numisargo

Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
ANO- je to pravda, přišlo mi to meilem a je to pravda a tak tedy o čem vlastně si povídáme? Pravda je, že kdys jsem to věděl a zapomněl, v Turzovce jsem byl asi 5 x, kamarád byl z Turzovky, možná jsem byl i u památníku, ale zapomněl jsem a to je asi moje ostuda.
Registrovaný uživatel
starý muž je nějaký vztahovačný a podrážděný, asi nechutnal oběd nebo co :D taky dělá problém čtení a pochopení textu, nedávno to bylo překrucování mých slov, teď zase tvých Paule...

Altmann reaguje:
Překrucování či nepochopení?
Já tam tu Turistiku měl, možná si Paul nevšiml, to se stává, na oběd jsem měl guláš a Plzeňské. :P
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 7. 5. 2020, 19:10. »
Moderátor
Je zajímavé, že nakonec se sejdeme souhlasně. Konec konců, jsou to kluci ze Slovenska. Škoda, zde jsme se oba chovali jak malí kluci. Tedy já byl dosti vzteklý neb to co se stalo se prostě stalo! No nic, život jde dál, již jsem v klidu a nezlobím se. :P
Registrovaný uživatel
Paule jo a dával to sem několik dní zpět i měsíček, tuším do tlachárny

No a proč jste nezareagoval? Vás vraždění v Čechách a na Slovensku již nezajímá? Berete II. světovou válku jako tažení Napoleona a to bohužel nejde. Když to nechcete pochopit, tak si poznámky nechte do jiného fóra (prosím)

PS. Když tak již starší pán ušáku. Znáte seriál Hospoda?
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 7. 5. 2020, 19:22. »
Registrovaný uživatel
Paule jo a dával to sem několik dní zpět i měsíček, tuším do tlachárny


ferovyobchodnik - tak tlachárna je jeho území, ani jsem si nevšiml že to tam bylo, ale tady se přeci jen chvílema snažíme o seriozní přístup.
Registrovaný uživatel
Do hrůz Sovětskýho režimu mě nejvíc zasvětil Šalamov, neobtežoval se statistikama a sáhodlouhym psaním(Solženicyn).. ale jeho knihy povídek budou mít vždy v mojí knihovně čestný místo.
Ta absurdnost jak se nakládalo s právem, ta šílenost vězňů, z kterejch hlad a nelidská práce udělala zvířata.
Gulag byl prý jediným místem, kde neexistovalo opravdové přátelství (mezi vězni).
Moderátor
Důležité je, že jsme se pracně, ale přece jen propracovali k tomu serioznímu principu. Jak jsem to četl na "Turistice" to bylo ostré. Ta oblast ani v době kdy jsem tam jezdil nebyla bohatá.
Moderátor
Paul napsal
Altmann napsal
No vidaa já to neznám, ale jak se liší mrtví dle Vás?



Jakej je rozdíl mezi příslušníkem ROA a příslušníkem Rudé armády? Oba bojovali za totalitní režim. Mrtví z rukou Rudé armády jsou jiní než z ROA?

Já bych pomníky nestavěl nikomu...

Rozdíl je že to byli zradci, kolaboranti, vrazi v Polsku, Československu a Ukrajině.. Vrazi kteří dělali špinavou práci za nacisty.. S vojáky rude armady či dalšimi regulernimi vojáky spojeneckych sil se nedají v žádném případě srovnávat..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Paul napsal
Altmann napsal
No vidaa já to neznám, ale jak se liší mrtví dle Vás?



Jakej je rozdíl mezi příslušníkem ROA a příslušníkem Rudé armády? Oba bojovali za totalitní režim. Mrtví z rukou Rudé armády jsou jiní než z ROA?

Já bych pomníky nestavěl nikomu...

Rozdíl je že to byli zradci, kolaboranti, vrazi v Polsku, Československu a Ukrajině.. Vrazi kteří dělali špinavou práci za nacisty.. S vojáky rude armady či dalšimi regulernimi vojáky spojeneckych sil se nedají v žádném případě srovnávat..


to se pleteš, vrah jako vrah...
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Paule jo a dával to sem několik dní zpět i měsíček, tuším do tlachárny

No a proč jste nezareagoval? Vás vraždění v Čechách a na Slovensku již nezajímá? Berete II. světovou válku jako tažení Napoleona a to bohužel nejde. Když to nechcete pochopit, tak si poznámky nechte do jiného fóra (prosím)

PS. Když tak již starší pán ušáku. Znáte seriál Hospoda?


na pitomosti, třeba jako to s těmi komunisty, nemá smysl ani reagovat... a ještě mě ten kokot bude označovat jako bratra...
tak hlavně, že víte, jak 2ww beru :D
Registrovaný uživatel
Hospodu seriál neznám. Nevím proč starší, prostě starý

Já Altmann upřesňuji:
Nevím pro starý, prostě starší !
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 7. 5. 2020, 20:21. »
Moderátor
Tak to by byla další, ale zbytečná diskuze. To profesionální historici obhájili dostatečně podrobně. Nemůžete za to, že nechcete rozumět.Já mám jasno a vracet se k tomu nehodlám. Dokonce i ten nahnědlý Irving měl rozumné názory.
Pauil Carell a jeho práce
Alan Bullock a jeho práce
Anton Beevor

Je toho pochopitelně více.
Registrovaný uživatel
Nějak mi diskuze nedává smysl, ty reakce přímo v textu obchodníka, nevim co kdo píše.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Nesleduju, jen jsem zkopíroval text a zjistil odkud to je. Záležitost na pár sekund.

Vlasovci byly šmejdi..Pro mě stejný, jako vojáci Stalina nebo Hitlera.

Keby si hľadal poriadne tak zistíš, že Anton Hrnko je https://sk.wikipedia.org/wiki/Anton_Hrnko
a nepísal to pre žiadny plátok, ale na svojom FB profile ;-)

Nič zlom, ale stáva sa z teba poriadny Rusofób.
Podľa mňa by si potreboval poriadnu dovolenku, niekde vypnúť kde prídeš na iné myšlienky. Hlavne kde nebude prístup k politike ;)
Moderátor
Musíte to vzít takto: Vlasovci se v "povstání českého lidu" (nebo jak se to teď úředně jmenuje) postavili na stranu povstalců a pomohli jim (byť se to soudruhům nezamlouvalo a dodnes nezamlouvá). To je zkrátka fakt a je dobře si to připomínat (připomínáme si i jiné, třeba bratry Mašíny a ti přitom nic vysloveně proti režimu nikdy neudělali).

No a na druhou stranu, vojáci RA taky nebyli žádná ořezávátka a lidumilové. A o zrůdnosti bolševického režimu mluví taková Katyň dost výstižně. To je nutno si taky připomínat. A podobných Katyní bylo určitě nemálo. Furt so nedokážu srovnat jak takový komisař, co právě zastřelil 20000 bezbranných a ničím se neprovinivších se lidí, donde dom, své Marfuši řekne: "To byla dneska fuška!" Sežere boršč a Marfušu v klidu oprcá a za tři neděle jede za odměnu do Soči. No a to podobné nějaký esesák. Teda ne ten co střílel Židy na Ukrajině, protože jeho Gréta byla daleko.

---------------

No ale něco o dnešním Rusku: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/v-ruskych-nemocnicich-chybi-tepla-voda-i-topeni/r~f0aef0088f9111ea80e60cc47ab5f122/?utm_source=volnyHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-1&utm_campaign=Aktualne
Registrovaný uživatel
Pavel.... otázka znie: Kde by asi boli tí hrdinovia z "povstání českého lidu" keby Červená armáda sa nevalila na Berlín alebo čo by asi robili??
Registrovaný uživatel
Asi nějaká nová móda
Registrovaný uživatel
janicek napsal
Pavel.... otázka znie: Kde by asi boli tí hrdinovia z "povstání českého lidu" keby Červená armáda sa nevalila na Berlín alebo čo by asi robili??


Makali by pro Němce stejně jak pro ně Slováci bojovali...
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Nějak mi diskuze nedává smysl, ty reakce přímo v textu obchodníka, nevim co kdo píše.


Asi nějaká nová móda
Moderátor
janicek napsal
Pavel.... otázka znie: Kde by asi boli tí hrdinovia z "povstání českého lidu" keby Červená armáda sa nevalila na Berlín alebo čo by asi robili??

No, nakonec nejspíš v objetí s americkými vojáky. Když se RA valila na Berlín, tak mnozí hrdinové z povstání radostně makali pro vítězství Říše na všech frontách (a šmelili s čím se dalo i nedalo).
Moderátor
Pavle III.
Již ve Starém zákoně se říká, co je dobré a co je špatné, v Bibli najdete přímo záležitost člověk zlo i dobro. Zločin a trest jsme měli jako povinnou četbu. Kdo jsi bez chyby...... ?

Chci tím říci, že máte i pravdu, ale hodně věcí si idealizujete, jiné podáváte s trpkou zlobou je to jen můj názor, který není?-ničím podložený?
Moderátor
Pavel_III napsal
Musíte to vzít takto: Vlasovci se v "povstání českého lidu" (nebo jak se to teď úředně jmenuje) postavili na stranu povstalců a pomohli jim (byť se to soudruhům nezamlouvalo a dodnes nezamlouvá). To je zkrátka fakt a je dobře si to připomínat (připomínáme si i jiné, třeba bratry Mašíny a ti přitom nic vysloveně proti režimu nikdy neudělali).

No a na druhou stranu, vojáci RA taky nebyli žádná ořezávátka a lidumilové. A o zrůdnosti bolševického režimu mluví taková Katyň dost výstižně. To je nutno si taky připomínat. A podobných Katyní bylo určitě nemálo. Furt so nedokážu srovnat jak takový komisař, co právě zastřelil 20000 bezbranných a ničím se neprovinivších se lidí, donde dom, své Marfuši řekne: "To byla dneska fuška!" Sežere boršč a Marfušu v klidu oprcá a za tři neděle jede za odměnu do Soči. No a to podobné nějaký esesák. Teda ne ten co střílel Židy na Ukrajině, protože jeho Gréta byla daleko.

---------------

No ale něco o dnešním Rusku: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/v-ruskych-nemocnicich-chybi-tepla-voda-i-topeni/r~f0aef0088f9111ea80e60cc47ab5f122/?utm_source=volnyHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-1&utm_campaign=Aktualne


Katyň pomsta ano Pavle, Altmann to zde dříve popisoval,vtahy mezi Poláky a soviety.. Ale Pavle vlasovci vyjímaje zrudností srovnatelné s RA, byli hlavně s vojenské hlediska Vlastizradci, kolaboranti vžádném případě to není akceptovatelné pro žádnou armádu ve světě, bránící svou zemi ať se děje co se děje (režim, panovník, vlada)
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 7. 5. 2020, 21:02. »
Moderátor
Všichni si mnoho věcí idealizujeme. Ostatně, jinak to ani nejde. 8)
Ale že bolševismus = zlo, to není trpká zloba, leč tragická realita. Je to obdobné jako dnes fundamentální islamismus.
Moderátor
Žádní opravdovi vojáci , důstojníci , generálové, všichni armádní představitelé přeci nemohou stát za vlasovci, jde o vojenskou čest a přísahu..
Registrovaný uživatel
Nejaku chvilku Vas budem metodicky usmernovat, potom uvidime... :roll: :twisted: :mrgreen:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1