Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Vykupminci.cz
Numisargo

Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Degeneraci mozku měl ke konci určitě...i kauza "vrazi v bílých pláštích" ..to už může být jen výplod blázna.
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, že odskočíme chvíli od politiky a trochu to tu odlehčíme. Výcvik dělostřelců v Rudé armádě. Šetření municí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Degeneraci mozku má hodně starých lidí. Nejen Stalin (třeba Lenin, Beneš a další).
K těm různým kauzám.
Skončila děsivá světová válka. Obyčejní lidé žili v představě, že bude mír. Nevěděli že několik let už probíhá válka nová. Atomové zbrojení. Tajný projekt. Sověti zaostávali technologicky, takže chybějící technologii museli nahradit lidskou prací. A zaostávali i ekonomicky, takže lidem nemohli platit - využívali otrockou práci. Jak lidem zdůvodnit potřebu nových otroků a nových lágrů? Když nepřítel - fašista je už poražen? Zbývalo jediné vysvětlení. Nepřítel je mezi námi...
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, že odskočíme chvíli od politiky a trochu to tu odlehčíme. Výcvik dělostřelců v Rudé armádě. Šetření municí.
To není žádná sranda. To je praktická věc. Šetří se nejen munice, ale i peníze , hlaveň děla a uši dělostřelců. A nejen v Rudé armádě. Třeba na pistoli CZ 75 existuje malorážkový adaptér Kadet.
Registrovaný uživatel
Já to taky jako legraci nemyslel, jde o to jak si pomoci v polních podmínkách. I když jsem někde četl, že za celou válku Rudá armáda nemusela šetřit municí, aspoň pěchotní, že jí bylo velké množství.
Moderátor
barbar napsal
Paul napsal
Nevim no, místo navázání na kulturní Rus zase návrat do oslav Stalinismu..Nelíbí se mi to.


Cítí se být ohroženi a možná to je důsledek.. Nevím..


No chlapci vzpomeňte jak započala 2 světová... Němci v podstatě take byli světem oříznutí a jak to dopadlo..
A nyní se kalí na Rusko a jejich minulost .. 10 milionů padlých, za to, aby po cca 70 letech generace vše chápaly jinak a vliv západu postupně pohlcoval vše včetně jejich zásluh ve válce...
Registrovaný uživatel
Tak třeba je v 3ww vyhladí a pak už bude klid...
Registrovaný uživatel
beem51 napsal
Omlouvám se, že odskočíme chvíli od politiky a trochu to tu odlehčíme. Výcvik dělostřelců v Rudé armádě. Šetření municí.

Toto já jsem zažil v roce ještě v roce 1977 na cvičení když mně přeškolovali na miřiče 100mm kanónu :D ;)
Registrovaný uživatel
Dnes sme mali politické školenie mužstva a histórii na východnom fronte, dúfam zajtra budeme čítať tak zanietené pitvanie západného frontu a napozajtra napr. čo tak dať Áziu? :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
beem51 napsal
Omlouvám se, že odskočíme chvíli od politiky a trochu to tu odlehčíme. Výcvik dělostřelců v Rudé armádě. Šetření municí.

Toto já jsem zažil v roce ještě v roce 1977 na cvičení když mně přeškolovali na miřiče 100mm kanónu :D ;)


Turtle, tieto náhradné metódy streleckého výcviku sa v armáde používali minimálne do r. 1990. Verím, že armáda to používa na výcvik nováčikov dodnes. My sme na vojne v tankoch T-55 používali vložné hlavne pre 20 mm náboje. Neskôr sa v tankoch T-72 používali vložné hlavne pre strelivo 14,5 mm. Pre počiatočný výcvik streľby sa v tanku namiesto guľometu nainštalovala malorážka a strieľalo sa na papierový terč. Takéto metódy sa používali aj pre delostrelectvo. Jednak sa ušetrila drahá 100 mm originál munícia a potom sa minimalizovali opotrebenia hlavne kanóna a brzdovratného ústrojenstva. Dokonca aj pri klasických streľbách na plný priemer, sa používalo síce 100 mm strelivo ale redukované. Čiže prachová náplň obsahovala len 2/3 bojovej náplne a tak isto bola redukovaná náplň TNT v samotnom vystrelenom granáte. Nábojnice namiesto pôvodných mosadzných sa vyrábali z oceľového plechu s povrchovou úpravou metódou fosfátovania. Toto bola hlavne československá špecialita. Rusi používali mosadzné nábojnice.
Moderátor
Jako nevím, ale nebylo nejjednodušší smířit se prostě s faktem, že Vlasovci bojovali v Praze na straně Čechů proti nacistům?
Jasně, bolševikům (putinovcům) se to strašně nehodí, ale tak to zkrátka bylo. Ano, občanů CCCP zahynulo 10 miliónů (byť nevím, jak se k těm údajům došlo). Ne všichni padli v boji a ne všichni padli v boji kulkou nepřítele a nešlo o omyl či náhodu (ovšem tento problém byl i u Wehrmachtu). Řada sovětů padla i v boji proti finským imperialistům (nejspíš je započítávají do oněch 10 mil.) a tam bylo Sovětsko na stejné úrovni jako Německo v Polsku (ale Rus to nikakdá nepřizná) a, koneckonců Sovět byl v Polsku totéž jako Němec - sprostý okupant a vrah. Stejně tak v Pobaltí. No a kdyby Sovět nebojoval taktikou "nas mnógo", mohlo být i těch padlých míň. Nehledě teda k tomu, že se Stalin s Hitlerem bratříčkoval a pak zaspal. Sovětsko zachránily dvě věci - přerostlost (už z toho principu měli zkrátka víc lidských zdrojů a průmysl, který nešlo bombardovat) a generál Mráz. Zima sice byla i Rusům, ale ti, když chtěli, byli schopni shromáždit mnohem víc těpljušek a papach, než bylo v celé okupované Evropě dohromady. K tomu paradoxně napomáhala zaostalost Ruska (nezpevněné silnice) a neschopnost Němců domluvit se s Japonci na otevření druhé fronty a německá nadutost a nadřazenost, kdy místo získávání spojenců tyto rovnou stříleli po tisících.
V podstatě by se dalo i říci, že osvobození Prahy začalo vítězstvím v bitvě o Británii.
Registrovaný uživatel
Poté co jsem viděl Angelu Merkelovou natřásat se na oslavách vylodění v Normandii, věřím že Prahu osvobodila Evropská Unie ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Poté co jsem viděl Angelu Merkelovou natřásat se na oslavách vylodění v Normandii, věřím že Prahu osvobodila Evropská Unie ;)


Spolu s wermachtom ... :mrgreen:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Japončíci dostali od Rusů natolik po hubě, že je přemluvit k ničemu už nešlo. ;)
Registrovaný uživatel
Pavel iii Hezky tos zepsals, jsem si říkal zda se iniciovat. Já bych jen přidal, přežili díky USA. Paradox
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Poté co jsem viděl Angelu Merkelovou natřásat se na oslavách vylodění v Normandii, věřím že Prahu osvobodila Evropská Unie ;)



nemám co dodat
Registrovaný uživatel
„Vítali nás jako osvoboditele, jako zachránce a dlouho očekávané hosty. Ale my jsme jim nepřinášeli svobodu. Nesli jsme sebou smrt. Vždyť jsme smeršovci. Co je nám do těch usmívajících se, svátečně oblečených děvčat a chlapců. My se musíme co nejdřív dostat do Prahy, zatknout tisíce lidí a potom je vyslýchat, mučit a nakonec zabít. Zabít!“
Z deníku překladatele Smerše Michaila Mondiče, 10. května 1945

:shock:

https://nasregion.cz/vsechny-regiony/tragicky-konec-ruskych-emigrantu-v-ceskoslovensku-proc-s-prvnimi-dny-miru-zacali-mizet-lide/
Registrovaný uživatel
Paul napsal
„Vítali nás jako osvoboditele, jako zachránce a dlouho očekávané hosty. Ale my jsme jim nepřinášeli svobodu. Nesli jsme sebou smrt. Vždyť jsme smeršovci. Co je nám do těch usmívajících se, svátečně oblečených děvčat a chlapců. My se musíme co nejdřív dostat do Prahy, zatknout tisíce lidí a potom je vyslýchat, mučit a nakonec zabít. Zabít!“
Z deníku překladatele Smerše Michaila Mondiče, 10. května 1945

:shock:

https://nasregion.cz/vsechny-regiony/tragicky-konec-ruskych-emigrantu-v-ceskoslovensku-proc-s-prvnimi-dny-miru-zacali-mizet-lide/


Paul jedna otázočka? Platia ti dobre, na toto je potrebná istá dávka pevného zažívacieho traktu... :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Nelze se domnívat, že všichni Ti co utekli z Ruska bylo vzorem pro Demokratické Československo.
Někteří mladí se opravdu zapojili do odboje, ale mnozí spolupracovali s gestapem a mnozí vstoupili do vojenských spolku o kterých jsme hovořili.. V roce 1944 byla snaha sjednotit všechny tyto skupiny pod vedením Vlasova což se naštěstí ne zcela podařilo. (generál Sergej Vojcechovský se odmítl zapojit)

Jedním z nejagilnějších spolků bývalých ruských vojáků v Československu byl „Ruských spolek válečných invalidů v ČSR“ (rusky „Russkij sojuz vojenych invalidov v ČSR“, dále jen Spolek) a to i přestože jeho členstvo nebylo příliš početné.
Svaz měl přes to všechno určitou publikační činnost a měl vydávat noviny Hlas ruských válečných invalidů. Podle zjišťování z roku 1939 se měl počet jeho členů pohybovat okolo 40 lidí. Sídlo Svazu se měnilo z Prahy XIII-Strašnic, Za poštou 7 do července 1934, přes Praha-Strašnice, Vinohradská 199 od roku 1934 do roku 1935, Praha II, Křemencova 14 od roku 1936 do roku 1937, Praha II, Černá 8 v roce 1937 po Praha-Vokovice, Na dlouhém lánu 399 v roce 1939.

Nový Svaz existoval vedle původního Spolku minimálně do roku 1939, kdy se mezi oběma rozhořely nové spory. Svaz od konce roku 1939 jako ruský emigrantský spolek podléhal německé pravomoci, konkrétně příslušnému referátu GESTAPA.

Neříkám to zcela rád. Ale příslušníci SMERŠ měli jména těch, kteří se aktivně zapojili do bojů s bolševiky byl to bohužel nás armádní generál, který byl na Sibiři vysokým vojenským velitele, jeho synové a pan generál Vlasova zcela odmítli a v Rusku byl souzen za boje na Sibiři.

Škoda roku 1938, ruští vlastenci se chtěli zapojit do armády, možná, že v roce 1939 by pan generál Sergej Vojcechovský byl označen za generála, který porazil. Německo.Chtěl jsem si trochu zabásnit tak jak se zde děje.

On to byl pan Beneš, který problematiku Rusů v ČSR řešil se Stalinem a pan Beneš to posvětil. To jen aby jste byli v obraze, neb to byla sprostá zrada na lidech.
Registrovaný uživatel
Beneš byl vždycky srab. Nehnul prstem, když odsud mizeli lidé..Nehnul prstem, když tlačil Hitler, v 48 nechal komunisty převzít moc.

Ale, že by se se Stalinem domlouval předem na vraždění Čechoslováků (potažmo Rusů s naším občanstvím) o tom dost silně pochybuji. Poprosil bych zdroj. Děkuji.
Moderátor
Beneš jel do Moskvy z trucu. Beneš nebyl vzat v potaz ani od Francouzů, ani od Anglánu. V Moskvě osobně slíbil Stalinovi max.podporu a chytrý Stalin to poznal, měli dokonce rozhovor mezi čtyřmi očima. Nebylo to jen u nás, v Rumunsku a Bulharsku takto nechal Stalin odstranit generalitu, V Polsku již byla také vláda. Maďarsko bylo poražený stát. Jen měl problém s Jugoslávii. Prameny k tomu jsou, možná že ne otevřene jmenovité, ale on slíbil i jiní věci. Zestátnění těžkého průmyslu atd. Jak se vůbec vrátil domu jako prezident to také nechápou< Proto těch dokladu o něčem je u Beneše hrozně málo. Nevím zda něco není ve Sputniku :shock: , ale tam nechodím. :roll:
Registrovaný uživatel
vztahovačný jak ženská nebo malé děcko ...
Registrovaný uživatel
hm koukám, že diskutovat profesionálně bez osobních útoků je asi problém..
Altmann / grofik jste moderátoři, ale házíte tu vidle, proč?

už se i dotaz na zdroj považuje za osobní útok.?

Když mě se ptal na zdroje janicek o něco vejš, dal jsem si práci a dohledal mu vše, co jsem našel.. považuju to za normální věc v diskuzi.

Nedělám to rád (smajlík), ale vážím si barbara za to, že ačkoliv má úplně jinej pohled na svět, choval se k mojí osobě i ostatním slušně. A to jsme se sebou navzájem nesouhlasili snad ve všem. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 12. 5. 2020, 13:27. »
Moderátor
Tehdejší naše diplomacie se před Sověty třásla, nesmělé pokusy o řešení byly vždy odbyty stručným telegramem: „Osoby ruské národnosti, zajištěné po válce na území ČSR, se dopustily těžkých deliktů proti SSSR a proto příslušné sovětské úřady nepovažují jejich předčasné propuštění na svobodu za odůvodněné.“ Dosud neodhalené záznamy dodnes skrývají ruské archivy. Českým badatelům však mnohdy nejsou přístupné, což se týká například archivu prezidenta Ruské federace.

Zde jsou jediné zmínky.Prostě jasné a přesné věci známé nejsou což je bohužel známé i u jiných státu. Toto je opis z publikace Ruští důstojníci v armádě Československa. Já tu publikaci měl, ale již bohužel není k námi. Proto jsem někdy nevrlý neb ne všem schopen hned dohledat. No a pokud si budeme citovat jen známe věci tak se nikam nedostaneme. Já to obrátím, popřete to že Beneš nebyl oblíbenec? Diskutujeme, netvoříme dějiny.
Registrovaný uživatel
Já nevyžaduju zdroje, abych někoho usvědčoval ze lži, ale abych si případně obohatil znalosti.

Já to obrátím, popřete to že Beneš nebyl oblíbenec?

Tak nějak teď nevím, jak odpovědět. Čí oblíbenec? Můj ani ne. Jestli ostatních, to netuším.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1