Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Vykupminci.cz
Numisargo

POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
chcel som na ne aj ja prihadzovať u Raucha, a som rád, že som nepodľahol.
Registrovaný uživatel
Zdravím vespolek,
chtěl bych poprosit o zkontrolování mého určení a přibližné ceny:

1619-1632 arcivévoda Leopold - 1 krejcar, Ag - Tyrolsko
1624 - 3 krejcar, Ag - Ferdinand II., Brno, Kryštof Wondsielder
1633 - 3 krejcar, Ag - Ferdinand II., Vratislav, Jan Ziesler
1624 (624) - 3 krejcar, Ag - Ferdinand II., Dolní Rakousko, Matthias Fellner
1636 - 1 krejcar, Ag - Ferdinand II. - Olomouc, J.K.Huber - lehce ohlý

cena - že by tak 150 Kč za kus?

Předem díky za Váš čas.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já bych řekl, že max. 100Kč za kus
Registrovaný uživatel
Dobry den,poprosil by som niekoho kto sa smaozrejme vyzna na pravost mince a popripade aku realnu cenu k stavu mince by mohla mat....indesignslovakia@gmail.com

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry den poprosil by som o nacenenie mince ktora je vydana na zalozenie 100 r fotbalu,jedna sa o pamatnu. indesignslovakia@gmail.com

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bude sa jednať o falzum dukátu z košickej mincovne. Aká je váha? O zlato sa na 95% jednať nebude.
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/dukat-1579-hs-5477
Moderátor
indesign: podobné pametni euro mince vydané ve velkych nakladech se prodavaji při vydání za nominal nebo lehce nad nominalem, z druhe ruky nekdy i pod nominalem.
Registrovaný uživatel
Dobry vecer, poprosil by som o realne ocenenie 30 kreuzeru Hall v tomto stave.. Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
raženo

normalprägung - 600.000 ks
stempelglanz - 100.000 ks

Takže cena okolo nominálu jak psal numismat

indesign napsal
Dobry den poprosil by som o nacenenie mince ktora je vydana na zalozenie 100 r fotbalu,jedna sa o pamatnu. indesignslovakia@gmail.com

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To satestsat121: kolem 100 EUR
Registrovaný uživatel
vassilij napsal
To satestsat121: kolem 100 EUR



dakujem :)
_______________
Registrovaný uživatel
Dobrý den ,jaká je zhruba cena takovehoto 2.krejcárku. děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jedná se opravdu o originál? Děkují.
http://aukro.cz/10-filler-1906-rr-nejvzacnejsi-rocnik-i5838906678.html
Registrovaný uživatel
Docela bych se divil, kdyby měl kamarád ve sbírce falsum, ale nechám zde promluvit ostatní. Já jsem na minci neshledal nic divného, když jsem ji fotil.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer ,ještě jednou zkusím vložit,trochu mi to zapadlo .nevím jestli to vkládám dobře.
Nenašel jsem nic jiného než zmínku v knize Chaurova sbírka Ferdinanda I. Jinak jsem prolez aukce co kde šlo a nikde nic. Poradí někdo ? Dík
Kolyba napsal
Dobrý den ,jaká je zhruba cena takovehoto 2.krejcárku. děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Drobná plastika, 2.4.2011, položka 100, 2 krejcar 1562, Vratislav, MKČ 157, Ferdinand I. 1526-1564, 1/1, nepatrně nedoražený, 900 Kč

NUMMUS Praha, 13.2.2011, položka 352, 2 krejcar 1562 Vratislav, MKČ 157, Ferdinand I. 1526-1564, -0/0-, 4000 Kč
Registrovaný uživatel
Mohu se zeptat, jakou hodnotu má tato mince? Prodává se na Aukru a nevěřím, že tak vzácná, jak tam pán popisuje... Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nevím sice jaký je u aukce popis (aukci jsem bohužel nenašel), ale pokud je tento tolar bez letopočtu (Tlustý tolar, Dicktaler, tolar na podívanou, Schautaler, medaile o váze tolaru) opravdu originální ražba (vyskytují se lité padělky, galvano), je to velmi vzácná ražba (Polívka ji značí RR).

Jedná se o velmi vzácnou památku na Zdeňka Vojtěcha popela knížete z Lobkowicz, nejvyššího kancléře Království českého, rytíře zlatého rouna a knížete a tento tolar bez letopočtu byl pravděpodobně ražený na památku jeho povýšení do knížecího stavu a jmenování rytířem Řádu zlatého rouna a od této mince jsou známé také odražky ve zlatě o váze 10 dukátu.

Originální ražba má hladkou hranu, hmotnost 28,67 gramů, velikost 37 milimetrů, bez letopočtu, neznačen, mincovna Praha, rytec asi Donat Starck?
Registrovaný uživatel
Ještě pro doplnění, mám zaznamenané dvě zahraniční aukce, kde byl tento tolar vydražen:

1. obrázek - 26,3 g, cena 1.050 €
2. obrázek - pozlacený, 33,1 g, cena 2.530 €

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nabízí se na aukru v sekci tolary za 70 T
Registrovaný uživatel
Dirgas666 napsal
Nabízí se na aukru v sekci tolary za 70 T


Nechtěl jsem právě dávat odkaz, aby to nebyl střet zájmu. Díky za upřesnění...
Registrovaný uživatel
A ja jeste pro doplneni informaci od numismatik-fji uvedu, ze ten prvni kus za 1050 EUR je totozny s kusem z Aukra nyni nabizenym za 70000,- ;-)
Registrovaný uživatel
"vassilij" dobrý postřeh, ještě mám také poznámku, protože se jedná opravdu o vzácnou ražbu, nedá se počítat, že se jich nějak moc zachovalo, takže mám ve svých záznamech zaznamenáno pět aukcí, ale jedná se ve skutečnosti pouze o tři mince-viz obrázky:

1. obrázek - 45. aukce Aurea, 35. položka, cena 75.000 Kč

2. a 3. obrázek - stejná mince nejdříve vydražena na aukci Künker za 1.050 € (asi 29.000 Kč) a v současné době nabízena na aukci Aukro za 70.000 Kč.

4. a 5. obrázek - stejná mince vydražena na 75. aukci Aurea, položka 1139, za 65.000 Kč (1.040 €) a tato stejná mince vydražena na zahraniční aukci za 2.530 €.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je zajímavé, že všechny jeho mince mívají stejnou patinu :roll: Viz. J Liechtenstein

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1