Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » POZOR NA AUKRO !!!!

Vykupminci.cz
Numisargo

POZOR NA AUKRO !!!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pokud jako sběratel prodáváš pár přebytků do roka, tak to zdanění nepodléhá. Pokud prodáváš výrazně často, tak to podléhá zdanění a tato skutečnost se uvádí v daňovém přiznání.
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
Ještě mě tak napadlo,co když na tom všem má zasluhu tento pro většinu báječně "demokraticky" stát !!! Přec Vaše výplaty,důchody,renty i majetek má jakž-takž pod kontrolou a zdaněn, ale Aukro ,kde sběratel prodá třeba odznáček za pětku, tak stát má z toho hovno ,a sběratel se obohatil-ale bez daně!!! Tak toto je možná pravý /kromě neschopnosti zaměstnanců Aukra/ důvod těchto potíží.......slovem daně !!!!


Ne, můžeš si vydělat 20K nebo kolik ročně, aniž bys je musel danit.
Registrovaný uživatel
Může za to Kalousek !!!! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Paul,nepísal si Ty nedávno (3-6 mesiacov...,neviem) v úplne inej téme,možno aj v inej súvislosti,že aukro "jde do kytek?"...Možno si to už vtedy trafil.Ale myslím,že ono sa to zrovná a karavána pôjde ďalej..
-s-
Registrovaný uživatel
Prodej sběratelských předmětů nepodléhá zdanění. Ale pokud někdo opakovaně (soustavně) nabízí zboží (třeba vystavuje na prodejním portále) jedná se podle zákona o podnikání.
Registrovaný uživatel
Lepší definice je přímo na stránkách Aukra: https://napoveda.aukro.cz/jak-prodat-dokonceni-obchodu/jsem-povinen-informovat-financni-urad-o-svych-vydelcich-na-aukru-zdanit
Registrovaný uživatel
Jamal napsal
......................nejde to otevřit................Tobě ano ??? :oops:
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
Jamal napsal
......................nejde to otevřit................Tobě ano ??? :oops:


ne ... :shock: ale když ten odkaz hodíš do Google najde to jako první ... ;)
Moderátor
odpoved na to, ze predmet ziskal nekdo, kdo prihodil mene (tudiz ne ja):

> Dobrý den,
>
> šlo o technický problém a prodejce budeme během těchto dní informovat
> emailem o kompenzaci.
>
> S pozdravem
>
> --
> Linda Hlůšková
> Aukro tým
> http://www.aukro.cz(http://www.aukro.cz)


tak tomu rikam seriozni odpoved na urovni :evil: - no, aukro jako za stara, novy kozich, stejna politika. vznesen dotaz, jak bude odskodnen kupujici, ktery mel predmet po pravu ziskat a neziskal. co je mi prece po nejakych jejich technickych problemech 8) ja chci svuj vydrazeny predmet!!! :twisted:
Registrovaný uživatel
oliver napsal
odpoved na to, ze predmet ziskal nekdo, kdo prihodil mene (tudiz ne ja):

> Dobrý den,
>
> šlo o technický problém a prodejce budeme během těchto dní informovat
> emailem o kompenzaci.
>
> S pozdravem
>
> --
> Linda Hlůšková
> Aukro tým
> http://www.aukro.cz(http://www.aukro.cz)


tak tomu rikam seriozni odpoved na urovni :evil: - no, aukro jako za stara, novy kozich, stejna politika. vznesen dotaz, jak bude odskodnen kupujici, ktery mel predmet po pravu ziskat a neziskal. co je mi prece po nejakych jejich technickych problemech 8) ja chci svuj vydrazeny predmet!!! :twisted:


Kontaktoval bych prodejce a domluvil obchod mimo Aukro ...
Registrovaný uživatel
oliver napsal
odpoved na to, ze predmet ziskal nekdo, kdo prihodil mene (tudiz ne ja):

> Dobrý den,
>
> šlo o technický problém a prodejce budeme během těchto dní informovat
> emailem o kompenzaci.
>
> S pozdravem
>
> --
> Linda Hlůšková
> Aukro tým
> http://www.aukro.cz(http://www.aukro.cz)


tak tomu rikam seriozni odpoved na urovni :evil: - no, aukro jako za stara, novy kozich, stejna politika. vznesen dotaz, jak bude odskodnen kupujici, ktery mel predmet po pravu ziskat a neziskal. co je mi prece po nejakych jejich technickych problemech 8) ja chci svuj vydrazeny predmet!!! :twisted:
.............chtít můžeš,realita je iná............jsi v češsku!!!!! :roll:
Moderátor
ja vim, ale jde o princip. vzdyt oni se ani neomluvili, proste to maj totalne na salamu. samozrejmosti by bylo, driv, nez jsem vubec zjistil, ze jsem nevyhral, proste alespon email ve smyslu: "sorry jako, neco sme pocunili..." vubec nic, ticho po pesine, hlavne ze si stihaj spocitat, kolik aukci za minutu jim probehne. na takovy ptakoviny cas maj. slusne obeslat vyherce bez vyhry ne.
Moderátor
Jamal napsal
Kontaktoval bych prodejce a domluvil obchod mimo Aukro ...


nemuzu - protoze podle aukra vyhral ten s nizsim prihozem a ten se samozrejme bude dozadovat take svych prav a navic - on ma aktivni "cudliky" hodnoceni obchodu a kdyby jej prodavajici obesel, jen tezko se pak ubrani negativu.

navic, ja jsem - omylem, protoze jsem si nejdriv blbec nevsiml, ze jsem nakonec "diky jejich technickym potizim nevyhral" - prodejce kontaktoval a zadal jej o platebni udaje, ze mi neprisly jako obvykle. ani mi neodpovedel. coz uprimne chapu - na nej se zlobit nemuzu, on nema moc na vyber.

zajima mne, jak z tohodle chteji vybruslit bez ztraty kyticky 8)
Registrovaný uživatel
Oli: vem smluvní podmínky, vyhledej právníka a posuďte souditelnost. Pk Aukro zažaluj a uvidíš. Při výši způsobené škody by náklady řízení nemusely být extrémní... :-) Jasně že to nikdo neudělá... kdyby jo, možná by si uživatelé Aukro vychovali. Pohodlnější ale bude Aukro nepoužívat. Co došlo k těm překotným změnám a přestali mi posílat novinky ve vybraných kategoriích na mail, prakticky tam nelezu. Slušné mince se daj občas koupit i tady na sberateli.
Registrovaný uživatel
Tak to vidím tak pade na pade. Ovšem já mám D.A.S. takže bych do toho klidně šel a jednou jsem to už udělal. Nešlo ovšem o žalobu na Aukro ale na uživatelku co mi odmítla prodat předmět za korunu. Docela jsem čuměl že to DASka nezvládla, ale prodejkyně musela určitě cálovat právníka dle vyjádření co začla později chodit ...
Moderátor
patason napsal
Oli: vem smluvní podmínky, ...


jojo, myslel jsem na to, ale je to presne jak pises, nikdo to neudela - nekdo na to nema cas jinej zase koule a presne s tim oni pocitaj. ze jim to v pohode projde. ja na aukru zas tak moc nekupuju, takze prestat ho pouzivat se jevi jako cimdal lepsi napad. hlavne, pokud tim svym arogantnim chovanim odradi par rozumnych prodejcu, tak tam bude pro mne 1-2 zajimave veci za rok a to uz za tu namahu s prochazenim stovek jalovejch aukci a trapeni s tim zfuserenym kodem vazne nestoji.
Registrovaný uživatel
2 oliver: Jak tak čtu ten pláč FB, tak tvoji zprávu ani nemusel dostat.
Registrovaný uživatel
Tak jsem si to nové aukro konečně otevřel a teda hrůza. Nový design vem čert, ale to ovládání, škoda mluvit. I šnek je rychlejší. A když jsem se vrátil z prohlížení aukce na stránku s aukcemi, hodilo mě to zase nahoru a opět ty obří ikony, které jsem si předtím pracně přehodil na malé. Na prohlížení druhé stránky už jsem neměl nervy. Ale snad se to časem zlepší, na e-bay se bojím.
Moderátor
Jednu vec nechápem, prečo sa bojíte medzinárodných stránok ako ebay, delcampe ako čert svätenej vody.
Nakupujem tam v pohode aj predávam niekoľko rokov. A doteraz ani jedna sťažnosť. A veľakrát tam kúpim za oveľa výhodnejšiu cenu ako na áčku.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Jednu vec nechápem, prečo sa bojíte medzinárodných stránok ako ebay, delcampe ako čert svätenej vody.
Nakupujem tam v pohode aj predávam niekoľko rokov. A doteraz ani jedna sťažnosť. A veľakrát tam kúpim za oveľa výhodnejšiu cenu ako na áčku.


Nakupuji tam běžně, ale v té době kdy jsem měl věci pro které byl CZ trh malý tak to prostě nešlo bez velkých komplikací. Teď o tom uvažuju ale budu muset pohledat co a jak - právní předpisy a hlavně pošta. Má někdo odkaz na nějakej ucelenej návod v češtině?
Registrovaný uživatel
Jamal napsal
... Teď o tom uvažuju ale budu muset pohledat co a jak -
právní předpisy ..

toto neries.

Jamal napsal
... a hlavně pošta.

toto predsa najdes na webe ceskej posty.

Jamal napsal
Má někdo odkaz na nějakej ucelenej návod v češtině?


Ak chces plavat, skoc do vody.
_______________
Moderátor
gorila napsal
2 oliver: Jak tak čtu ten pláč FB, tak tvoji zprávu ani nemusel dostat.


to mne taky napadlo, ale ani jej nebudu zkouset dal kontaktovat a komplikovat mu zivot - on za nic nemuze. jde mi o princip, minci vem cert.



k diskusi nad ebay a podobnymi moznostmi v zahranici:

plne musim souhlasit s tim co tu padlo, ze jsem tam mnohokrat (zprostredkovane) koupil lepsi a zajimavejsi veci nez na acku a za super cenu, o jake bych si na acku mohl nechat zdat. vzdyt se podivejte, kolik si dneska lidi reknou za podprumernej obycejnej gros. a na kolik vyleti cena, kdyz se tam po dlouhe dobe objevi nejaka pekna mince - ty ceny jsou pak horsi nez aukcni. a o obecne nesrovnatelne lepsi kvalite nabizenych minci na zahranicnich aukcich je zbytecne mluvit.

acko je proste precpany trh se smradlavyma nahnilyma morskyma rybama hluboko ve stredozemi. lidi ale tak touzej neco koupit, ze koupi i kdejakou zavanejici zdechlinu, klidne i s hejnem much kolem jako bonusem.

jinde ve svete (resp. na zapad od nas) by takova hruza nemela moc sanci, ale prave ta nase casta vystrasenost, neduvera a ne vzdy uplne idealni flexibilnost (a bez ostychu priznavam moje take - ja napr. nemam ucet v zahranicni mene a otravuju neustale kolegu) to aukro zivi a dovoluje mu s uzivateli neustale nejak vydrbavat

pokud to lidi s aukrem konecne prestane bavit a prestehuji se na ebay, dost veci se zmeni. co je na ebay blbe je to, ze tam treba clovek natrefi na super drobnosti za 1-2 stovky a bral by je vsema deseti, jenze pak zjisti, kolik zaplati za postu (dalsi 2-3 stovky) a vize vyhodneho nakupu se rozplyne jak dym (toto ovsem odpada v pripade, pokud bude postovne v CR odpovidat realnym nakladum)

smutna je take naprosto poslapana duvera a usili, kterou prodejci i kupujici aukru venovali prostrednictvim hodnoceni uctu. tahle vec by mela aukro trochu zavazovat k solidnimu jednani, ale chapu, ze to je utopie. ziskavat si znovu od zacatku na ebay hodnoceni spolehliveho prodejce nebo kupujiciho urcite bude stat cas. skoda, ze se tenkrat nepodarilo rozjet priklepni, kde dnes s vyjimkou filatelie nic neni :(
Registrovaný uživatel
oliver napsal
... ziskavat si od zacatku na ebay hodnoceni spolehliveho prodejce nebo kupujiciho urcite bude stat cas...

no tak, olivere, kazda cesta predsa zacina prvym krokom !
je to rychlejsie nez si myslis.
_______________
Registrovaný uživatel
no, i když jsem se na předchozích stránkách musel spíš smát, oliver a lukas mají pravdu. naštěstí, co jsem kontroloval, tak alespoň co mi přišlo v mailech za příhozy, tak se vše prodalo za max...
no ale ten bordel a nepřehledný pomalý web... já si dávám od nějakých dalších aktivit pauzu. uvidíme co bude dál. bohužel alternativ moc není. ale asi je přecijen zase vyzkouším. pohodlnost a zvyk je super věc :DD
Registrovaný uživatel
ste jak chobotnicky z certovky.
bojim bojim : (

by som napisal liskovi o provizi za PR podporu.
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » POZOR NA AUKRO !!!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1