Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Pozvánky na výstavy

Vykupminci.cz
Numisargo

Pozvánky na výstavy

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
No to by mě teda zajímalo, kterou ........ :D
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Ikea, není to ten obchod, kde zakoupený nábytek má poloviční životnost méblu sto let starého?


řeknu to jinak, ikea má možná polovinu, ale ostatní (jysky a podobné) desetinu.. a chci-li nábytek, kvalitou srovnatelný s výrobky našich předků, musím si to sakra zaplatit a ještě sehnat dobrého truhláře.
Registrovaný uživatel
ja znam z Ikey pouze jejich restaurace a reknu vam po pravde,ze ty jejich maso-
ve kulicky a kreveti sendvice se po case zajedi....
Moderátor
Maxmilian napsal
ja znam z Ikey pouze jejich restaurace a reknu vam po pravde,ze ty jejich maso-
ve kulicky a kreveti sendvice se po case zajedi....

To jsou ty kuličky z těch marodnéch šimlů? :twisted:
(Z čeho asi jsou potom krevetí sendviče?)
Registrovaný uživatel
tak proto...manzelka vozi z Ikey blbosti a ja si odvazim ekzem..... :twisted:
Moderátor
No že sem tů Ikeu vzpomněla sakra. Už dost! Nebo to promažu jak starů učebnicu. 8)
Moderátor
Tak máme tady jedno Jarní setkání a myslím, že dobrá příležitost se něco o filatelii dozvědět. ;)
http://www.postoveznamky.sk/diskusne-a-konzultacne-forum-filatelistov-v-bratislave-jar-2014
Moderátor
;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Součástí přihlášky má být "SOUPIS MATERIÁLU NA JEDNOTLIVÝCH LISTECH EXPONÁTU" a to včetně hodnoty. Jestli jsem to správně pochopil, tak se tam napíše počet známek na listu, případně počet celistvostí. To by ještě bylo jednoduché. Teda až na to, jestli takový osmiblok je jedna položka nebo 8 známek.
Dále je tam popis. To má být jak moc detailní? Má to být např (viz ukázka). "Známky Lajtabánságu II. emise MBK 11-18, MBK 16+17 s průpichem (to teprva doplním, jest to v albu), 60 f Ženci a 2 K Parlament zkusmý tisk přetisku bez lebky, výstřižek pohlednice se 3 známkami s razítkem Nagymárton* a dopis z Felszerfalvy do Šoproně frankovaný známkou 1 K Parlament II. emise." Nebo nějak jinak jednodušeji či složitěji?
*Ještě bych teda mohl místo výstřižku dát zkusmé tisky jen lebky bez textu.

A pak je "Souhrná hodnota materiálu na listu (v Kč či €)" Ta se bere (pořadí dle důležitosti?) podle katalogu, trhu, v nákupní ceně, citu majitele? Protože materiál nějak v katalogu hodnocený, to by bylo celkem relativně jednoduchý, ale co ten zbytek? U takové okupace Budapešti, Osijeku, Nove Gradišky, různých zkusmých tisků a dalších je ocenění dost nejednoznačné a nákupní (tržní) ceny vždycky nevím, nehledě k tomu, že místama poměrně dost kolísají, pokud mají na čem kolísat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 13. 3. 2014, 4:09. »
Moderátor
Pavel_III napsal
Součástí přihlášky má být "SOUPIS MATERIÁLU NA JEDNOTLIVÝCH LISTECH EXPONÁTU" a to včetně hodnoty. Jestli jsem to správně pochopil, tak se tam napíše počet známek na listu, případně počet celistvostí. To by ještě bylo jednoduché. Teda až na to, jestli takový osmiblok je jedna položka nebo 8 známek.

Součástí přihlášky bývá jen kopie plánu exponátu a můžeš dodat i synopsis. Soupis materiálu včetně hodnoty se dává až při předání exponátu organizačnímu výboru či spolu s cenným balíkem, pokud ho budeš chtít poslat poštou.

Pavel_III napsal
Dále je tam popis. To má být jak moc detailní?


Nemusí, jen stručně, co se ti tam vejde do kolonky. Tvůj nástin mi přijde až zbytečně podrobný, stejně budeš mít sken exponátu.

Pavel_III napsal
A pak je "Souhrná hodnota materiálu na listu (v Kč či €)" Ta se bere (pořadí dle důležitosti?) podle katalogu, trhu, v nákupní ceně, citu majitele?

Cenu si můžeš udělat podle sebe. Doporučuji ocenit dle aktuálního stavu trhu tzn. za cenu, za kterou bys to pořídil v současné době. Proč?

Protože se cena stejně uplatní až v případě nějakého problému (poškození organizačním výborem, ztráta na poště, krádež). A pak bys to měl sehnat znova a tak bych cenu, za kterou jsi to koupil byla asi malá. Pokud však budeš posílat poštou, tak max. cena na cenné psaní může být jenom 1 000 000 Kč.
Moderátor
pavlinka napsal
;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



STS Chvojkovice (Uherský) Brod!!! „No, zřejmě slušnej voddíl, no…” :P
Moderátor
ikanek napsal
Pavel_III napsal
A pak je "Souhrná hodnota materiálu na listu (v Kč či €)" Ta se bere (pořadí dle důležitosti?) podle katalogu, trhu, v nákupní ceně, citu majitele?

Cenu si můžeš udělat podle sebe. Doporučuji ocenit dle aktuálního stavu trhu tzn. za cenu, za kterou bys to pořídil v současné době. Proč?

Protože se cena stejně uplatní až v případě nějakého problému (poškození organizačním výborem, ztráta na poště, krádež). A pak bys to měl sehnat znova a tak bych cenu, za kterou jsi to koupil byla asi malá. Pokud však budeš posílat poštou, tak max. cena na cenné psaní může být jenom 1 000 000 Kč.

No, v tom může být krapet problém. Znáte to, jsou věci které jsem sice koupil, dejme tomu, za 5 či 20000 Kč (tedy žádné miliónové sumy), ale nesehnal bych to už ani za milión, protože se to buď na trhu vůbec nevyskytuje, nebo zkrátka neexistuje druhý takový kousek.
Moderátor
Pavel_III napsal
ikanek napsal
Pavel_III napsal
A pak je "Souhrná hodnota materiálu na listu (v Kč či €)" Ta se bere (pořadí dle důležitosti?) podle katalogu, trhu, v nákupní ceně, citu majitele?

Cenu si můžeš udělat podle sebe. Doporučuji ocenit dle aktuálního stavu trhu tzn. za cenu, za kterou bys to pořídil v současné době. Proč?

Protože se cena stejně uplatní až v případě nějakého problému (poškození organizačním výborem, ztráta na poště, krádež). A pak bys to měl sehnat znova a tak bych cenu, za kterou jsi to koupil byla asi malá. Pokud však budeš posílat poštou, tak max. cena na cenné psaní může být jenom 1 000 000 Kč.

No, v tom může být krapet problém. Znáte to, jsou věci které jsem sice koupil, dejme tomu, za 5 či 20000 Kč (tedy žádné miliónové sumy), ale nesehnal bych to už ani za milión, protože se to buď na trhu vůbec nevyskytuje, nebo zkrátka neexistuje druhý takový kousek.
V tom případě je to na tobě. Asi bych ocenil dle podobného raritního materiálu.
Moderátor
A ještě ty vícebloky. Počítají se jako "jedna známka", čili položka, nebo podle skutečnosti?
Moderátor
Pavel_III napsal
A ještě ty vícebloky. Počítají se jako "jedna známka", čili položka, nebo podle skutečnosti?

Co sběratel, to názor. Každý to počítá jinak, já třeba vycházím z těchto počtů:
- když jsou známky ve vícebloku, počítám na počet známek
- když jde o ucelený kus (aršík o více známkách, PL), pak počítám 1 kus
- když je více známek nebo víceblok na výstřižku, počítám výstřižek jako 1 kus
Moderátor
Výstřižek je jasný = 1 ks celistvosti, o tom jsem nikdy nepochyboval.
Takže teda osmiblok známek je 8 kusů a TL o 8 známkách je jeden kus? Jo, to by mohlo být. :)
Moderátor
Pavle predsa mas jeden PL tak je jedno kolko je v nom znamok ratas hodnotu jedneho celku...
_______________
Moderátor
No dyť. PL je kus jeden a osmiblok (čtyřblok, dvoupáska, ...) je kusů 8 (4, 2). Takto jsem to myslel.
Moderátor
Tak jsem se včera zúčastnila akce v Blavě. Po první pozvánce jsme ještě přemýšleli, jestli jet. Pak přišla druhá s pozváním na odpolední oslavu životního jubilea pana Jankoviče pro rodinu a blízké přátele a bylo jasno. ;) Nelituji ani trochu. Komentovaná přednáška ke každému listu exponátu s důrazem na největší zajímavosti. On ten námětový exponát na takové úrovni (95 bodů FEPA a 92 FIP) už spíš připomíná třídu poštovní historie. Taková akce už se mně, asi nikdy nepodaří navštívit. Zájem byl poměrně velký, ale od nás jsem tam byla sama :roll: Po obědě ještě přijela "delegace" z Práglu - pan Černík (pac- auction) s kolegy. Odpolední oslava byla perfektní a měla jsem možnost poznat samotného oslavence a jeho rodinu, taky z jiné stránky. Ti, co se baví vystavováním námětových exponátů a taky naši jurymani, by takovou akci potřebovali jako sůl. Velká debata byla o národních komisařích a jejich práci na výstavách, o velikosti listů, na které se dává exponát a mnoho jiných technických záležitostí. Panu Jankoviči velký dík!
Moderátor
V Polsku právě skončila výstava, kterou tam brali dost vážně. Výsledky zde
http://www.zgpzf.pl/images/news_files/p18q3nc1h71bm7di27ii110t1frb2.pdf
Moderátor
To nemožeš napsat rovnó, že máš skoro hlavní cenu? :mrgreen: Přesněji řečeno hned dvě?
Moderátor
Toš enom skoro. Grand Prix dali dospělákovi, aby to nebylo blbé :D
Moderátor
Taky gratulace. A jak jsi dopadla na své poslední olympiádě? Nikde jsem výsledky zatím nenašel.
Moderátor
ikanek napsal
Taky gratulace. A jak jsi dopadla na své poslední olympiádě? Nikde jsem výsledky zatím nenašel.

Blbě a to tak, že jsem vzteklá ještě teď. :evil: Byla jsem třetí. Po prvním místě jsem neprahla, protože už před soutěží všechny navnadili krásnýma cenama (pro kategorii "C"- tablet!) a jak řekl taťka, že takové ceny musí zůstat doma (tak to taky bylo) jsem si byla jistá druhým místem. No test dopadl výborně, ale exponát mně ohodnotil jeden "juryman" tak, že okatěji už to nešlo. Přede mě se dostal kluk z Jihlavy o 1 bod a půl tuším. Hodnocení od toho pána bylo všem okolo 15-ti bodů, Jihlavákovi 20 a mně tuším 5 :D Byla to moje poslední olympiáda a dobře i tak. Vyhrála jsem finále čtyřikrát- z toho dvakrát s nejvyššíma bodama, což se už možná žádné holce nikdy nepodaří a nakonec ani žádné rozloučení, ani podání ruky, žádná kytka, tak jsem to i obrečela. Bylo tam zasedání výkonného výboru a mohl aspoň někdo něco no. Jo setkala jsem se tam s Neumannem tady z fora- jak kytarista ze Stounů :D Má mě vyfocenou, tak možná to sem dá. Vašek Špatný byl nasraný hned ráno a po obědě byl na vše nasraný ještě třikrát tolik. Až se na to vykašle (a že o ničem jiném nemluvil) tak bude po olympiádě. Sláva vítězům a čest poraženým. Pro pořadatele Oldu Pelíška a jeho manželku jen superlativ!!!! Krásné místo a ceny pro děcka parádní.
Moderátor
Z místa pobytu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Pozvánky na výstavy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1