Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Pozvánky na výstavy

Vykupminci.cz
Numisargo

Pozvánky na výstavy

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Niektoré na exponete
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
dejvy napsal
No pár exponátů jsem si prohlédl, děs a hrůza mě jímá. Ještě, že na premiéře stačí k bronzové medaili tak málo bodů.

To máš na mysli tématickou třídu nebo i tradiční? Já jsem docela spokojen - hlavně po materiální stránce, jinak už tak ne. Samozřejmě jsou výjimky. :)
Moderátor
smith napsal
Pavle, ak sa nemýlim, tak ten Debrecín, ktorý bude teraz vo Svitavách ako jednorámovka, som si pozrel na exponete. A smekám klobúk.

To tam už je? :shock: Se budu muset mrknout! :D

pavlinka napsal
To ocenění píšeš pro to, kdyby se nedejbože s exponátem na výstavě něco stalo. Nikdo nebude kontrolovat, jestli ta která známka má takovou hodnotu. Klidně jsi to mohl napsat z hlavy a nemusel jsi se s tím tak hrát. To že jsi známku, která má katalog 1000, koupil za dvě stovky a napsal tam tisíc, je normál. Zeptej se Ikánka, jestli při hodnocení exponátů, má v ruce ten seznam s cenama ;)

Á tak hraju, musím tam napsat nějakou rozumnou cenu, když už. A je fakt, že když známka existuje (byla vytištěna), možná, ve 400 exemplářích, ale má dalších 7400 sestřiček v normálním typu, byl bych proti sobě, kdybych tam dal cenu běžného typu, když to katalog (a většina normálních sběratelů) neřeší.

Ještě abych něco dovysvětlil - ten nový katalog uvádí u některých emisí Lajtabánságu náklady, které jsem nikde jinde nezaregistroval (všude se píše, že není známo). Ale do exponátu jsem to už nezohledňoval, protože zatím nevím, jak se k tomu došlo. A není to jenom Lajtabánság, ale má čísla například i u Šrobára a Rimavské Soboty. Zatím to beru jen jako odhad autora a nehodlám to uvádět jako ověřenou věc.
Moderátor
Je jasné, že v cenách těch tvých známek se orientuješ správně a oceníš si i vzácné věci tak, jak patří. Seznam je ale opravdu jen" co kdyby". To že jsou známky vzácné (unikáty) máš napsané v popisu na listech a je na jurymanech, jak se k těmto informacem postaví. Máš tady v tom sakra štěstí, že jurymané jsou i tady na tomto foru a sledují tvůj výzkum v oblasti maďarských známek, který u nás asi nikdo jiný nemá tak zmapovaný jak ty. To si určitě uvědomuješ i sám. Problém bude po těch vysokých medailích, které tady dostaneš, uspět i na zahraniční "velké" výstavě, kde jsou nároky vysoké. Táta mluvil s Jirkou Sedlákem o výstavě v Korei, kde byl jako komisař a Jirka byl prý doslova ohromen exponáty, které tam byly. Konkurence je ve špičce obrovská a je jedno, jestli jsou to dospěláci nebo mládežníci. U mládežníků jsem v palmáre četla ty názvy exponátů a není prostě možné abych tam udělala já díru do světa. Sama ani nechápu, že mám takové ohodnocení a medaile. Jak mně řekl Jankovič- ten tvoj výsledok hraničí so zázrakom. :D A proč předbíhám? No protože se tam jednou dostaneš i ty s Maďarskem- věř tomu. ;)
Moderátor
Souhlas s Pájou. Nároky na světové výstavě bývají hodně vysoké, občas i nad možnosti smrtelníka. Ale zase na druhou stranu, pokud se setkáš s hodnotícím jurymanem, tak se většinou dozvíš, jak a co zlepšit.

No ale na to má Pavel asi před sebou delší cestu, že? S jednorámovkami asi do světa chtít jít nebude. Nebo jo?
Moderátor
No, nějak se začít musí. :) Ale co bude až bude, to se teprve uvidí. Zatím ještě ani nemám diplom za účast, natož nějakou medaili! :D
Na druhou stranu, ten Lajtabánság by se na Slovensku nebo v Rakousku líbit mohl. Čistě věcně. Pro oba státy je to součást místní historie. Otázka je, jak (a kdo) to převést do cizí (německé) řeči, jestli to celý udělat znova nebo k tomu dát vedle překlad i s některýma detailama? Jistě, asi to bude chtít celý přepsat, vytisknout a nalepit znova.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 18. 9. 2014, 19:59. »
Moderátor
ikanek napsal
dejvy napsal
No pár exponátů jsem si prohlédl, děs a hrůza mě jímá. Ještě, že na premiéře stačí k bronzové medaili tak málo bodů.

To máš na mysli tématickou třídu nebo i tradiční? Já jsem docela spokojen - hlavně po materiální stránce, jinak už tak ne. Samozřejmě jsou výjimky. :)

Samozřejmě mám na mysli ty výstavní třídy, které mám "pod palcem", tj. námětovou a mládež.
Moderátor
FUJ, prý Česko!! Nešlo by s tím na tom Exponetu něco udělat? :?
Moderátor
dejvy napsal
ikanek napsal
dejvy napsal
No pár exponátů jsem si prohlédl, děs a hrůza mě jímá. Ještě, že na premiéře stačí k bronzové medaili tak málo bodů.

To máš na mysli tématickou třídu nebo i tradiční? Já jsem docela spokojen - hlavně po materiální stránce, jinak už tak ne. Samozřejmě jsou výjimky. :)

Samozřejmě mám na mysli ty výstavní třídy, které mám "pod palcem", tj. námětovou a mládež.

No myslel jsem si to. Na Galafile také nebyly zrovna námětové exponáty kdovíjak dobré. Několik skončilo také jenom s potvrzením o účasti.
Moderátor
Obávám se, že tady se také nějaká "oběť" najde; kandidátů je více než dost.
Moderátor
Ale sakra nekažte jim to! Pro mládežníky je pěkný (barevný) diplom, jak rudé triko pro býka :D
A pro Pavla- pokud to půjde ven, tak celé znova v cizím jazyce. To je jasnačka ;) Sama jsem to asi dvakrát vždycky hodila zpátky do češtiny, protože mně vyčetli, že si český náštěvník výstavy nemože přečíst o čem to je (Okáč), ale výsledkem bylo akorát ničení materiálu a tak už jen v angličtině. ;)
Moderátor
No právě z těch mládežníků mám trochu obavy, ale těch 40 bodů by měli nasbírat všichni. Holt mají trochu smůlu, že narazili právě na mě. Sice bude se mnou hodnotit ještě Vašek Špatný, ale asi mě moc neoblomí (navíc je na výstavě jako pozorovatel, takže můj názor bude rozhodující).
Registrovaný uživatel
Pekny vecer.Mna uz zopar starsich kolegov dlhsie prehovara dat do kopy exponat v podstate to mam pripravene ale poradte ako je to s poistenim .To co som videl na vystavach ma casto cenu desiatky tisic €.
_______________
Moderátor
Všechno se dá pojistit. V ČR má SČF rámcovou smlouvu s pojišťovnou, záleží také na dohodě s organizátorem výstavy, jakým způsobem výstavu zajišťuje.
Registrovaný uživatel
Dik mozno si len robim zbytocne starosti.Asi by bolo najlepsie keby na to niekto z porotcov pozrel a povedal ci to je postacujuce.
_______________
Moderátor
m1234 napsal
Dik mozno si len robim zbytocne starosti.Asi by bolo najlepsie keby na to niekto z porotcov pozrel a povedal ci to je postacujuce.

Tak jsem dej alespoň nějakou ukázku.
Moderátor
Ano, ale udělej si pro ukázku vlákno v chlubírně. Tady by se to zahltilo něčím jiným jak pozvánkou. Exponát si pojist'uješ na poslání poštou. Výstavy myslím pojištěné jsou.
Registrovaný uživatel
ikanek napsal
m1234 napsal
Dik mozno si len robim zbytocne starosti.Asi by bolo najlepsie keby na to niekto z porotcov pozrel a povedal ci to je postacujuce.

Tak jsem dej alespoň nějakou ukázku.
Nieco skusim ale presuniem to chlubirny ako spravne poznamenala Pavlinka
_______________
Moderátor
Po shlédnutí některých nových přírůstků na Exponetu mne chytla otázka:
Co říkáte na to, když je v popisu u známky/celistvosti psáno, že "atest". Já samozřejmě vím k čemu je atest dobrý, ale psát to do textu (nebo že je známka zkoušená) mi přijde poněkud nepatřičné, protože divák atest nikdy neuvidí, ten se nevystavuje. Mnohem užitečnější mi přijdou ty náklady (eventuelně počet známých kusů), byť často 3 zdroje udávají 3 různá čísla. A to beru i to, že ani ty náklady nemá cenu psát všude (například klasické Rakousko - náklady jsou většinou vysoké, potíž je v dochovanosti a typech, u moderních nebo tématických exponátů jen u těch vzácnějších položek).
Moderátor
Pavel_III napsal
Po shlédnutí některých nových přírůstků na Exponetu mne chytla otázka:
Co říkáte na to, když je v popisu u známky/celistvosti psáno, že "atest". Já samozřejmě vím k čemu je atest dobrý, ale psát to do textu (nebo že je známka zkoušená) mi přijde poněkud nepatřičné, protože divák atest nikdy neuvidí, ten se nevystavuje. Mnohem užitečnější mi přijdou ty náklady (eventuelně počet známých kusů), byť často 3 zdroje udávají 3 různá čísla. A to beru i to, že ani ty náklady nemá cenu psát všude (například klasické Rakousko - náklady jsou většinou vysoké, potíž je v dochovanosti a typech, u moderních nebo tématických exponátů jen u těch vzácnějších položek).

To je podle mě v pořádku, akorát bych to raději napsal nějak zkráceně, třeba A v kroužku nebo C v kroužku. Nemá asi smysl psát to i s případným číslem. Při hodnocení to však asi na výsledné body mít velký vliv nebude.
Moderátor
dejvy napsal
ikanek napsal
dejvy napsal
No pár exponátů jsem si prohlédl, děs a hrůza mě jímá. Ještě, že na premiéře stačí k bronzové medaili tak málo bodů.

To máš na mysli tématickou třídu nebo i tradiční? Já jsem docela spokojen - hlavně po materiální stránce, jinak už tak ne. Samozřejmě jsou výjimky. :)

Samozřejmě mám na mysli ty výstavní třídy, které mám "pod palcem", tj. námětovou a mládež.

A jak vypadá Znojmo? Doufám, že né úplně blbě? Bylo tam několik věcí, který jsem sice Duškovi říkal, že nejsou košér, ale už to bylo hotové.
Moderátor
My nesmíme ani naznačovat ;).
Moderátor
regula_jan napsal
dejvy napsal
ikanek napsal
dejvy napsal
No pár exponátů jsem si prohlédl, děs a hrůza mě jímá. Ještě, že na premiéře stačí k bronzové medaili tak málo bodů.

To máš na mysli tématickou třídu nebo i tradiční? Já jsem docela spokojen - hlavně po materiální stránce, jinak už tak ne. Samozřejmě jsou výjimky. :)

Samozřejmě mám na mysli ty výstavní třídy, které mám "pod palcem", tj. námětovou a mládež.

A jak vypadá Znojmo? Doufám, že né úplně blbě? Bylo tam několik věcí, který jsem sice Duškovi říkal, že nejsou košér, ale už to bylo hotové.

Před chvilkou jsem dodělal mládež a se Znojmem to nevypadá úplně nejhůř. Na druhou stranu až uvidíš ostatní mládežnické exponáty v premiéře, tak to pochopíš.
Moderátor
Normálně mám strach tam jet :D
Moderátor
pavlinka napsal
Normálně mám strach tam jet :D
A proč? Až uvidíš, co je na premiéře v námětech mezi dospělými, budeš mít hodně povzbuzené sebevědomí.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Pozvánky na výstavy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1