Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Pravost - případně cena

Vykupminci.cz
Numisargo

Pravost - případně cena

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Württenberg

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Württemberg :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Württemberg

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Co tyto známečky - jsou zachovalé - na trhu tak 9 - 30 kč :lol:
Registrovaný uživatel
Jinak jsem koukal na razítka a ve speciálu na německo jich vždy pár je, ale chtělo by to opravdu něco podrobnějšího. Třeba čísla uvnitř kruhu jsou za různé ceny a je to zajímavá oblast - jen kde to sehnat - možná se u nás někdo specializuje na Michel katalogy, tak by mohl vědět - asi by to i pomohlo ostatním zběratelům kdyby to někdo měl.
Moderátor
Opět opakuji - Michel katalog na razítka nemá; na tohle se asi nejvíce specializuje vydavatelství Peter Feuser Verlag. Na číslicová razítka třeba vydal monografii "Nummernstempel der Altdeutschen Staaten".
Registrovaný uživatel
Hamburg

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je možné, aby jedno razítko bylo slabé a druhé silné ??
Registrovaný uživatel
yes, přemýšlej a napadnete Tě lehce několik možností...
Registrovaný uživatel
Nevyznám se v tom a nechci spekulovat - proto se ptám. Známka je dost drahá, tak jen jestli je vše OK, nebo ne. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
yes, přemýšlej a napadnete Tě lehce několik možností...


Pořád čekám jestli zjistím jak to je. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Nechám-li stranou komplikoanější možnosti(leč teoreticky nevyloučené), tak na dopis(a někdy též náhodně i na známky) tohoto období se velice často otiskovaly také průchozí a příchozí razítka...
Registrovaný uživatel
Jeden člověk mi právě řekl, že je to divné a nechce to právě kvůli tomu, ale mě se ta známka zdála OK
Jinek jsem o tomto neměl ani potucha.
Moderátor
Jako u většiny známek staroněmeckých států i zde existuje celá řada novotisků. Takže pokud to má význam, nechat ověřit.
Registrovaný uživatel
L6010 MICHEL - Příručka razítek Klaucke
To bude asi to co hledám.
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Důvod je jednoduchý, pokud budu chtít kompletní Bundes + Berlin a přijdu v Německu k obchodníkovi, pokud ho zrovna nemá skladem, během pár dnů mi ho sežene za zlomek katalogu nebo stačí sledovat pár aukcí a vybrat si nějaký za dobrou cenu. Dnes je to prodejné za zlomek toho, co to bylo prodejné v letech 1985/92...(prostě zdaleka ne vše se zhodnocuje).


Které aukce nabízí komplet bundes post v čistém ** stavu za zlomek katalogu? Já našel pouze za zhruba 1/3 ceny a to je asi hodně.
Docela mě to zajímá. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Tak už jsem našel slušnou cenu na Bumdes - asi 1/4 katalogu.
Registrovaný uživatel
Lübeck dopis.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Michel obsahuje pouze razítka Klaucke, nikoliv všechna.
Registrovaný uživatel
Tak jsem to pochopil i když nevím přesně co to znamená, ale i tak jsem si ten katalog koupil na e-bay za 29 euro. Čekám až dorazí.
Moderátor
Pokud si dobře vzpomínám, tak jde o tzv. kladívková razítka.
Registrovaný uživatel
Dělám hrozné chyby ve psaní, špatná klávesnice. - Lüebeck a taky Bundes
Registrovaný uživatel
Název pro razítko odvozený od jeho vzhledu, připomínající vzhledem kladívko. Princip razítkování je obdobný jako při práci s kladívkem. Že by bylo tolik různých razítek - píšou tam o 260-ti opbrázcích.
Moderátor
Buď se dá napsat Lübeck nebo Luebeck. Přepis dvojhlásky s e v němčině nahrazuje přehlásku; používá se zejména v textu bez diakritiky.
Registrovaný uživatel
Dejvy nevíte jestli je na internetu něco jako je Philashop katalog známek, ale pro maďarsko a polsko ?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Pravost - případně cena

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1