Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Pravost - případně cena

Vykupminci.cz
Numisargo

Pravost - případně cena

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 >

Autor Příspěvek
Moderátor
K jakému účelu? Pokud jde o čísla novějších známek (ne o ocenění), používám většinou http://www.freestampcatalogue.com
Registrovaný uživatel
Děkuju ten používám taky, ale neni tam všechno - spíš bych řekl, že tam dost chybí. Jinak na celej svět je to OK.
Moderátor
Tak potom třeba zkusit registraci na Michel, ale ta není zadarmo.
Registrovaný uživatel
I to jsem zkusil - byla to řehole. Nejdříve jsem se zaregistroval a pak jsem zjistil, aby se otevřel katalog musí se zaplatit poplatek. Přišlo mi CD. To jsem nainstaloval a když jsem se dostal až do katalogu, byly tam hrozně malé a čenobílé obrázky, téměř nepoužitelné. Po roce ende.
Registrovaný uživatel
Snad nejmenší známka co jsem viděl a mám. To musela být hrozná manipulace to používat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pass napsal
Snad nejmenší známka co jsem viděl a mám. To musela být hrozná manipulace to používat.

ved ja ju mam velku na cely monitor :mrgreen:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Jsou i menší - u staroněmeckých států třeba Mecklenburg.
Registrovaný uživatel
No dříve byli lidičky menší :lol:
Registrovaný uživatel
jaká je nejmenší Hamburg ???
Registrovaný uživatel
Koukám na to a všechny vypadají stejně velké akorát některé jsou stříhané a jiné zoubkované. Velikost normální.
Registrovaný uživatel
pass - mám hamburg někde založený a ten má asi 5 mm na 7 mm ????????
Registrovaný uživatel
To neznám - jemn běžné

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Katalog uvádí 10 x 10 a 10 x 12
Registrovaný uživatel
to já taky ne , jak jsem již psal , sledoval jsem aukce - zarazily mne nízké ceny a tu jsem tam nikde neviděl . To bylo jak jsem psal , že se prodávají od 9 .- :shock:
Moderátor
Existují miniatury některých známek staroněmeckých států a Německa. Už se to tady někde v minulosti probíralo. Nejedná se o poštovní známky, ale o napodobeniny.
Moderátor
ad pass - katalog uvádí u Hamburgu 10x10 a 8x12, ale je také dobré vědět, co to znamená. Rozměr známky to není (dá se to odvodit i z toho, že žádná známka není čtvercová) :). Zkus zapřemýšlet, co by to mohlo být.
Registrovaný uživatel
Počet zoubků na té straně.
Moderátor
Máš ještě jeden pokus :).
Registrovaný uživatel
Tak fakt nevím. Jinak ve vysvětlivkách katalogu jsem to nenašel tak bych hádal a asi špatně.
Prosímtě Dejvy - mám velkej guláš v bayernu od čísla Mi14 - Mi75.
Dá se s tím nějak pomoct ??
Registrovaný uživatel
No možná je to počet známek na platě.
Kleinbogen.
Moderátor
Čísla - počet známek v archu a uspořádání; tj. 10x10 znamená 10 řad po 10 známkách.

Na znaky Bavorska jsem si dělal tabulku, ale tu mám bohužel doma. Dá se to rozdělit do pár skupin, abys nemusel hledat všechno na všem. Zkusím alespoň ve stručnosti:

měna - rozděl na známky "Kreuzer", "Mark" a "Pfennig"

Kreuzer - rozděl na stříhané a zoubkované
stříhané - vždy Mi 14-21; každá hodnota jiná, pouze 6 Kr je modrá nebo hnědá
zoubkované - všechny hodnoty mohou mít průsvitku 1a (úzké kosočtverce) nebo 1b (široké kosočtverce); hodnoty 1,3,7,10 a 18 Kr mohou mít i průsvitku 2 (vlny)

Mark - dají se identifikovat podle průsvitek

Pfennigy napíšu zítra, jsou trochu složitější a dnes už se mi chce spát (časový posun :)).
Registrovaný uživatel
Úžasné - nemám co dodat. Srovnám to. ;)

Já mám olimpiádu a taky posunutý čas.
Moderátor
Pfennigy:
- mají dvojí zoubkování (11 1/2 nebo 14 1/2) - není třeba měřit, rozeznatelné od sebe pouhým okem
- zoubkování 11 1/2 má průsvitku 2 (vodorovné vlny) nebo 3 (svislé vlnky)
- zoubkování 14 1/2 má průsvitku 4 (vodorovné vlnky), 5 Pfg zelená může mít i průsvitku 3; každá hodnota jiná, pouze hodnoty 3, 5, 25 a 50 Pfg jsou vydány ve dvou barvách

Už je to jasné? :)
Registrovaný uživatel
Vyčerpávající - děkuju. :shock:
Moderátor
Není zač. Až budu doma, zkusím tu tabulku najít; je alespoň přehlednější.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 >

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Pravost - případně cena

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1