Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Pražské groše

Vykupminci.cz
Numisargo

Pražské groše

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Hmm, tak tohohle taky nemám :) Celkem mne to láká, ale vzhledem k tomu, že nejsem milionář :'( a rekonstrukce bytu stojí majland, tak nevím nevím. 1750,-bych za něj možná dal. Ale ta značka je mooooc pěkná...už je mezi sledovanými :)
Registrovaný uživatel
Obi.... to je přece varianta XY 3656564,68 VLKSD^ko12590# .... :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Kacuro: z toho si nic nedělej, hodně grošů je bohužel neurčitelných, navíc při tom určování to chce trochu cviku a pak to půjde líp. Teda doufám, mně to pořád moc nejde a trvá to někdy hodně dlouho :)
Registrovaný uživatel
už si z toho nic nedělám, vzteky jsem toho karla vzal k rybníku a vyzkoušel, kolik udělá žabek ;) :D
Registrovaný uživatel
...ale kdo by se s tím určoval... vždyť to ani nejde... nějaké groše jakési nečitelné, divné... :) kacuro to jediný správně vyřešil...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
hele až budeš zase zkoušet, kolik žabek Karlík zvládne, dej vědět - půjdu chytat. A ne že tam půjdeš, když bude těsně nad nulou
Registrovaný uživatel
Robbie, ale no tak, nežárli ;)
Registrovaný uživatel
PEHU :D škoda žes neřekl dřív, zrovna před chvílí jsem vyházel i zbytek mých mincí :), moc žabek ale neudělají, jsou moc lehké a jdou hned ke dnu, jó to habsburské tolary, ty svištěly po hladině jedna báseň :D
Registrovaný uživatel
To je škoda a zrovna bylo i pěkný počasí. Habsburský potvory bych nechytal, jak jsou těžký, tak by jsi se určitě snažil trefovat do mě a ne udělat rekord v žabkách a to by bolelo.
Registrovaný uživatel
ale né, takovou sviňárnu bych určitě neudělal :D
Registrovaný uživatel
a máš na mysli to házení do vody nebo terfování se? :P
Registrovaný uživatel
samozřejmě to trefování, páč bych Ti určitě ublížil, jako dítě jsem totiž vyhrál první místo v hodu na cíl :D a trefovat se umím pořád ;)
Registrovaný uživatel
no jenom aby
teď určitě chlácholíš, já ti naletím a až budu chytat, tak se vyřádíš viď? Známe to :(
Registrovaný uživatel
no právě proto jsem psal, že bych to neudělal, ještě bys pak po mě chtěl platit nemocenskou a za stržené peníze by sis pak nakupoval mince :D
Registrovaný uživatel
chytrej - ze žalu že to nevyšlu jdu zahájit protestní akci pití piva
Registrovaný uživatel
tak si dej i za mě, já su zase v práci :( tedy vlastně v zaměstnání :D
Registrovaný uživatel
Kac.: pošlete obrázek, určím...:-)
Jinak Pinta trochu zmatenej je. Mám ho trochu předělanýho a přesvědčuju Václava Pintu, abychom to vydali společně jako upravenou/zpřesněnou chronologii. Pinta má trochu jiné hranice pro stanovení typů než bývá zvykem a proto je jeho chronologie (vlastně už typologie) trochu zavádějící. U pátého typu je navíc problém s různými tvary písmene S. Podle mě jich tolik není. Přednedávnem jsem koupil starý grošový nález Janů a Karlů, taxem si trochu utřídil představy o typologii a právě na základě toho jsem Pintu trochu převoral. Máme kvůli tomu v září domluvenou schůzku, tak snad se dohodnem... pak to možná/snad bude o trochu přehlednější... :P
Registrovaný uživatel
...tedy to jsou konexe :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
a pred chvíľou pisal ako ich hádzal do rybníka...... ;)
Registrovaný uživatel
patason: až budu doma tak nafotím ... četl jsem Pintu popořádku a když jsem se dostal k určování podle lva a koruny, vyšli mi oba obrázky jako jiný typ, pak jsem se probíral všemi těmi puntíky, křížky atd. až jsem z toho byl mimo, pak po několika dalších stránkách jsem se teprve dozvěděl, že v pátém typu má lev hlavu v perlovci ... no a pak ta "s", rubní značky od Vás jsou udělány mnohem lépe, člověk se v těch tabulkách snadno zorientuje. ale až si Pintu pročtu vícekrát a udělám si poznámky, tak se v tom snad také zorientuji :)
Registrovaný uživatel
Nechci vám to zamotávat, ale ta hlava lva v perlovci je už na předchozích typech (i když v Pintově typologii ne - ve skutečnosti ano).
Registrovaný uživatel
no tak to jsem z toho blázen úplně :shock: raději pošlu tu fotku

on totiž lev vycházel na IV.c a koruna zase na IV.b nebo opačně, takhle z hlavy to nevím přesně ...
Registrovaný uživatel
no a právě proto musí být jedním z hlavních cílů naší virtuální skupiny vydat přehledný katalog známých variant !!
Registrovaný uživatel
Archy poplach! Patason nám chce na aukru vyfouknout Jana Lucemburského!!!! ;)
Registrovaný uživatel
Mrkněte ještě na tohohle:
http://www.aukro.cz/item223470441_jan_lucembursky_prazsky_gros.html

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Pražské groše

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1