Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Prosím o radu

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o radu

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/kopie-novodel-diskuze-a-ukazky-na-toto-teme-zde-17557x8


Pro Bretta:
Zde je ten Chorvatský odznak
Moderátor
dula77
Pro Vás i další, Ta jmenovaná medaile je extrovní ražba. Plocha je ražba téměř proof a je na ní ochrana před korozi. Korunka je normální ražba. To je uděláno takto záměrně. Jednu takovou jsem ve sbírce měl také.
Registrovaný uživatel
:shock: Altmann – mne sa zdá na základe Vašich posledných dvoch príspevkov (75 a 76), že ste môj posledný príspevok buď len v rýchlosti prebehol, alebo ste ho čítal nepozorne. Inak si tie Vaše dva posledné príspevky (reakcie) neviem vysvetliť ... :roll:
Moderátor
Odpověděl jsem na to co vím. Pokud jsem neodpověděl tak asi nevím, neznám. No a více se snad k tomu vracet nemusíme. Pokud však máte nějaký spec. dotaz, pošlete mi jej na můj meil domů,
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Odpověděl jsem na to co vím. Pokud jsem neodpověděl tak asi nevím, neznám.

Ďakujem za reakciu, teraz to už bolo k podstate mojej otázky / zvedavosti ;)

Altmann napsal
No a více se snad k tomu vracet nemusíme.

Súhlasím, že z Vašej strany je to uzavreté, ale ak by sa k téme určovania pravosti s ohľadom na rozmery a váhu, chcel niekto vyjadriť a napísať svoje skúsenosti, tak to uvítam.

Altmann napsal
Pokud však máte nějaký spec. dotaz, pošlete mi jej na můj meil domů,

Ďakujem pekne za ponuku. Je možné, že ju v budúcnosti využijem. ;)
Moderátor
Snažím se odpovídat, ale vždy to je moje reakce, vždy se může najít další, který může nesouhlasit. U prostých dekorací je problém v kvalitě kovu například, výrobci vždy mají nějakou odchylku, ale také se vždy můžeme dopracovat k závěru: !Originál - kopie:
Registrovaný uživatel
Požádal bych zkušenější o bližší informace k ocenění, nic kloudného jsem zatím nenašel.

Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewforum.php?f=87

Akce Hošťálkov je lepší, hledaná medaile. Obě patří mezi dekorace II. národního odboje nebo partyzánské skupiny. Dal jsem Vám tam odkaz, snad něco najdete. Ceny, to se jistě někdo ozve.
Moderátor
akce hošťalkova odboj partyzánský
dejte si do vyhledavače a objeví se Vám dvě strany, které se vztahují k odboji na Valašsku. Je toho opravdu hodně!
Moderátor
http://forum.valka.cz/topic/view/31720/Partyzani-brigady-Jana-Zizky-Vas-nazor-na-tuto-brigadu
Zde máte konkrétní odkaz na "valku" Je tam vše co potřebujete.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
http://forum.sfs.sk/viewforum.php?f=87

Akce Hošťálkov je lepší, hledaná medaile. Obě patří mezi dekorace II. národního odboje nebo partyzánské skupiny. Dal jsem Vám tam odkaz, snad něco najdete. Ceny, to se jistě někdo ozve.


Děkuji za rychlou odpověď, jde právě o to, že jsem ještě toto ocenění nikde neviděl ani na obrázcích a k samostatným dekoracím není téměř nic.
Registrovaný uživatel
Na aukre sa to poslednou dobou vyskytuje pomerne nie ze často,ale objavuje sa.
Registrovaný uživatel
Medaile part.brigády J.Žižky prodána v říjnu tohoto roku na Aukru za 500 Kč
Registrovaný uživatel
Ahoj všem, nevím jestli to sem patří, ale potřeboval bych poradit. Jedná se asi o Svatojiřskou amuletní medaili prům. 36mm, váha 12,1g, kov neznámý (možná stříbro). Zjistil jsem, že se razily v Kremnici ke konci 17. stol. a je jich spoustu variant. Poradí někdo jestli je to opravdu ražba z Kremnice, nebo novější napodobenina. Pod lupo se to zdá jako ražené a přijde mi i styl jako původní.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zde jste opravdu špatně. Svatojiřské medaile, joton atd. stále řeší numismatici ve své sekci.
Registrovaný uživatel
Děkuji za upozornění.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

potřeboval bych poradit ohledně přesného typu ocenění. Jedná se o ZLATNÝ ČESTNÝ ODZNAK KARLA IV "ZA ZÁSLUHY" - II. třídy.
Potřebuji se ujistit o přesném provedení k udělení r. 1949, nejlépe obrázek či odkaz.

Děkuji M.
Moderátor
Mohu Vám doporučit to nejlepší co j k této problematice napsané:
FELIX KILIAN Diplomový čestný odznak krále Karla IV. Československých národních gard.
1. vydání z roku 2004
Pokud knihu nemáte, mohu Vám ji zajistit, cena však je dosti vysoká.
Registrovaný uživatel
Dobrý podvečer, mohli by jste se mi prosím podívat na tuto medaili? Mě se moc nelíbí.. Děkuji za případné názory ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=86&t=148

Sice jsem si to na ploše zvětšil. Pokud je to tvrdý starý smalt i ten černý, řekl bych, že je OK. Ale není to levná záležitost, musíte volit porovnání s originálem. Z obrázku to nelze jednoznačně určit. Projděte si pár aukcí, porovnejte si obrázky,
já již z "plukovních" dekorací doma nic nemá. Určitě se někdo ozve.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=86&t=148

Sice jsem si to na ploše zvětšil. Pokud je to tvrdý starý smalt i ten černý, řekl bych, že je OK. Ale není to levná záležitost, musíte volit porovnání s originálem. Z obrázku to nelze jednoznačně určit. Projděte si pár aukcí, porovnejte si obrázky,
já již z "plukovních" dekorací doma nic nemá. Určitě se někdo ozve.

Mňa osobne dosť mrzí, že odborné publikácie, web stránky, nariadenia vlády a pod. sú síce dobre spracované, čo sa týka rozmerov faleristického materiálu, ale chýbajú mi informácie o váhe originálov ...
Aj v tomto prípade by som sa najskôr asi zameral na rozmery a váhu.
Keď som sa pár krát informoval na váhy originálov u tých čo už nie sú vlastníkmi dekorácii (ktoré medzičasom predali), tak povedali, že si ich pred predajom nezvážili a nevedú si v tomto smere žiadne "záznamy/poznámky" ... :(
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Mohu Vám doporučit to nejlepší co j k této problematice napsané:
FELIX KILIAN Diplomový čestný odznak krále Karla IV. Československých národních gard.
1. vydání z roku 2004
Pokud knihu nemáte, mohu Vám ji zajistit, cena však je dosti vysoká.

Každopádně děkuji za nabídku. Knihu nevlastním a vzhledem k ceně si ji pořizovat nehodlám, tyto ocenění jsou momentálně i mimo mé zaměření.
Potřeboval jsem pouze zmíněny kousek.
Moderátor
Potom tedy je nutno ten jeden kousek nafotit, kvalitně, podíváme se !
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Potom tedy je nutno ten jeden kousek nafotit, kvalitně, podíváme se !

Já právě potřebuji vidět jak vypadá zmiňovaný kus, osobně jej nevlastním.
Když jsem zjišťoval který typ by to mohl být, tak jsem z toho nebyl dvakrát chytrý, a proto potřebuji (vědět) vidět obrázek daného typu ocenění.
Moderátor
To je bohužel problém, tento řád či vyznamenání je velmi složité, existuje velmi mnoho variant a byl bych nerad, pokud by později došlo k nějakému nedorozumění. Váš požadavek je přece jen trochu obecný ( a tajuplný?).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Faleristika » Prosím o radu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1