Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Prosím o radu

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o radu

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nevím, jak konkrétněji specifikovat poptávané ocenění, každopádně děkuji alespoň za snahu.
Registrovaný uživatel
Zřejmě by se mělo jednak o tzv. Důstojnický stupeň,který je zlacený, nošený jako náprsní dekorace na levé straně hrudi, ve 2 skupinách:
pro vojenské osoby s převýšením meči,
pro civilní osoby bez převýšení.
Každá skupina pak měla 2 třídy. U 1. třídy na středu řádového medailonu byla hlava krále zlacená, u 2. třídy postříbřená.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji za identifikaci.
Registrovaný uživatel
Sice vyznamenání nesbírám, ale zajímalo by mě, co to drží ten člověk.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Řád Klementa Gottwalda
Registrovaný uživatel
Děkuji.
Registrovaný uživatel
A proto, aby nedošlo k mýlce, že toto vysoké vyznamenánání dostávali obyčejní dělníci, tak je záhodno doplnit, že toto není originální fotografie, ale fotomontáž. Vyznamenání je oproti původní fotografii přidané a také hlava člověka je vyměněná.
Registrovaný uživatel
Máte pravdu, po Vašem upozornění na fotomontáž jsem jen tak ze zvědavosti hledal stránku s touto fotografií a na aTeo.cz, (je to i na fotografii), jsem jí objevil. aTeo.cz - fotokoláže a jiné úlety. Ale o to mi nešlo, jen jsem chtěl vědět, co ten člověk drží za vyznamenání.
Registrovaný uživatel
Nechci načínat nové téma a proto bych požádal o radu zde.

Spolu s orlicí (včera založené nové téma) jsem našel ještě medaili Za zásluhy a asi pamětní medaili.

Pamětní medaili jsem zjistil, že se jedná o Amsterdam International Colonial and Export Trade Exhibition Prize,1883 AD, D'or mi překladač vyhodil, že je zlatá (pouze umístěním, rozhodně ne materiálem - to by měl být bronz). Asi moc velkou sběratelskou hodnotu mít nebude, že?

K medaili Za zásluhy se mi však nepodařilo nic najít, pouze v jiném vláknu této diskuse, ale tam se jednalo o medaili vojenskou. Mohl by mi někdo napsat nějaké podrobnosti, případně mě odkázat někam, kde bych si o ní mohl víc přečíst? Bohužel je ve stavu v jakém je.

Děkuji.

Medaile Expo:
http://i12.photobucket.com/albums/a223/lorddrizzt/Medaile/CAM00429_zpstdtuh3yp.jpg
http://i12.photobucket.com/albums/a223/lorddrizzt/Medaile/CAM00430_zpsrxh3idp4.jpg

Medaile Za zásluhy
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hasičská medaile je celkem běžná. Udělovali si ji hasiči za zásluhy v oblasti dobrovolných hasičských sborů. Dobrovolní hasiči byli organizování tak trochu vojensky, měli svůj nadřízený orgán a ten měl právo medaili udělit. Hasičské dekorace a historie dobrovolných hasičů má dlouholetou tradicí a obnovuje se i v současné době. Knihu o historii sboru mezi válkami v Čechách, na Slovensku a ve Slezsku bude zpracován v knize, na které pracuje kolega V. Považan.
Registrovaný uživatel
Zdravím chcel by som vediet cenu tíchto odznakou. Brat mi zaslal foto. Ospravedlnujem sa zan. Dakujem. Pekní večer.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Winterhilfe. Pár korun
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Musíme tedy specifikovat co to je pár korun. Je pravda, že se objevují na aukru, ale dnes již nikoliv v množství které je větší než malé a zde je to celkem pěkný komplet. Sice pravda, až tak drahé to není, ale budeme hodnotit stav a kvalitu.
Snažte se získat kupce na celý komplex. On se někdo najde, kdo Vám, napíše ocenění.
Registrovaný uživatel
Prodávají se 60-80 Kč za kus
Moderátor
Já se na to dívám takto. Je to pár kousků, které mohou vytvořit základ malé sbírky. Potom je to cena i historická. Odznaky jsou nepoškozené jsou v moc pěkném stavu.
Za druhé, pán je třeba ani nechce prodat. Jen si dělá průzkum. Není nutno vše řešit v penězi, je to tolik a konec. Takto se sbírky nebudují, tedy dnes možná ano, ale když jsem byl "Jungmann", bylo to trochu jinak. Vždy jsme se snažili o kompletaci. Zjišťovali a luštili nápisy na zadní straně, chci říci, že to bylo i o radosti, nikolive o penězích. Peníze kazí charakter, i zde to je un některých přátel ´vidno.
Registrovaný uživatel
Dakujem za odozvu. Peknú nedelu prajem všetkým.
Moderátor
Přehlédl jsem sběratelsky zajímavý "žeton"41 mm v průměru o váze 24,7 г.
Tento žeton udělovala banka za Vaše zlato vložené na půjčku pro armádu. Tím jen chci doplnit to, že to až tak levné a nezajímavé není. :evil:
Ukázka žetonu je převzata i internetových stránek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nevite někdo co je to za odznak?
Vim jen,ze je spojovan s Mussolinim.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Oficiální, ani neoficiální odznak armádní, prostě vojenský to není. No, ale je to dámská brož a může být vyrobena dle nějakého vzoru. Měl by jste upřesnit, zda jde o stříbro, zda je tam nějaký punc, také váha by pomohla. Třeba někdo někdy něco podobného viděl. Já ne. :shock:
Registrovaný uživatel
To není brož, to je spona na sepnutí vlasů.
Registrovaný uživatel
No jasně ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:-D :-D :-D :-D
Moderátor
No v době Mussoliniho by si již mohl sepnout chlupy na pytlíků. :P
Registrovaný uživatel
Zdravím.
Prosím o určenie tochto materialu. Dakujem velmi pekne.
Prajem pekný večer.
ps: ospravedlnujem sa za tu druhú fotku nejde mi to dobre zaostriť . :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dle mého názoru Belgie, nic oficiálního, snad nějaký spolek.Tyto dekorace je hodně těžké dohledat.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 >

Sběratel.com » Faleristika » Prosím o radu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1