Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Protektorát Čechy a Morava + Deutsches Reich + Dohadování se s MMERem

Vykupminci.cz
Numisargo

Protektorát Čechy a Morava + Deutsches Reich + Dohadování se s MMERem

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, vemu to krátce, protože nechci zdržovat a chci se jen ujistit, totiž, budu prodávat 5 Kč z PČaM série P041 a 50 RM z 30.3.1933 v podtisku C a série G, chtěl jsem se zeptat, zda nemá nějaká z těchto bankovek vyšší cenu než (v 1.případě) 10,-Kč a ve 2. 30,-Kč, 5 Kč je na čtyřech místech natržená a zohýbaná (stav 4-5) a ta 50 RM má tak stav 3- (oběhový). Předem děkuji, MMER3.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
« Poslední úpravu provedl(a) rihav v 22. 3. 2009, 23:15. »
Moderátor
jj, souhlas ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 16. 3. 2009, 17:42. »
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
jj, souhlas ;)

Šenfi, co to má znamenat? ,,jj, souhlas´´, mají nebo nemají vyšší cenu, než cenu uvedenou v posl.příspěvku? Z toho ,,jj, souhlas´to není vůbec patrné. Předem děkuji za upřesnění.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
MMER3 napsal
Šenfi napsal
jj, souhlas ;)

Šenfi, co to má znamenat? ,,jj, souhlas´´, mají nebo nemají vyšší cenu, než cenu uvedenou v posl.příspěvku? Z toho ,,jj, souhlas´to není vůbec patrné. Předem děkuji za upřesnění.

No, kdyz napsal souhlas tak se mu asi ceny zdaji ok... bych tak rekl :)

Ptal ses na cenu, a tak "jj souhlas" asi nebude minen k tomu, ze Rusko hodla od roku 2011 modernizovat vyzbroj armady ;)
Moderátor
MMER3 > první dvě bankovky bych hodnotil na 8,50 Kč a to Německo na 34,70 Kč. :-) Ne, teď vážně... jsi v nějaké finanční nouzi, že ti jde o každou korunu? Nebo snad nemáš katalog, aby ses podíval? Vždyť už se tady na fóru nějakou dobu objevuješ, píšeš, že se sbírání věnuješ, tak u těch protektorátních (když nepočítám tu německou) bys to už snad mohl vědět (dovoluju si říct, že i bez katalogu) že je to v tomto stavu do 10 Kč...
Registrovaný uživatel
Oběma děkuji za odpověď a teď k věci - bylo to jen pro ujištění - ne, že bych to nevěděl, ale ty série všechny ještě v hlavě nemám a nevím které jsou běžnější a které případně dražší a lehce či více vzácnější. A acme, ty bankovky tam jsou dvě - 5 Kč z PČaM (1x) a 50 Rm (1x), asi jste to špatně pochopil, s tím, že jsem tam uvedl podtisk a sérii, což mohlo na Vás udělat dojem, že to jsou dvě bankovky. Děkuji za ujištění s cenou a přeji příjemný den.
P.S.Nejsem v krizi, ale rozprodávám přebytky, už tam je bezmála 20 bankovek a bude tam dalších ještě přibližně 30, dochází mi již místo v albech a tak jsem si řekl, že než si kupovat nové, tak si ho radši udělám pomocí prodeje bankovek a ještě z toho bude nějaká ta koruna navíc.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Jinak co se tyka prodeje bankovek v tomto stavu, tak se mi osvedcilo dat je od koruny a cekat, jak se to vyvrbi. Obvykle me vysledna cena prijemne prekvapi. Nekolikrat se mi stalo, ze jsem bankovku dvakrat vystavil od dvaceti korun a neprodala se a pak jsem ji dal od koruny a sla za vic nez 30,- kc.. (ale samozreme to neni stoprocentni ;) )
Registrovaný uživatel
rihav napsal
Jinak co se tyka prodeje bankovek v tomto stavu, tak se mi osvedcilo dat je od koruny a cekat, jak se to vyvrbi. Obvykle me vysledna cena prijemne prekvapi. Nekolikrat se mi stalo, ze jsem bankovku dvakrat vystavil od dvaceti korun a neprodala se a pak jsem ji dal od koruny a sla za vic nez 30,- kc.. (ale samozreme to neni stoprocentni ;) )

Děkuji za radu, ale sázím na jistotu, tedy dávám cenu, za kterou jsem ochoten bankovku prodat a pokud někdo přihodí a tedy pokud si někdo bankovku koupí, tak jsem za to rád. A pokud ještě její cena stoupne, jsem ještě raději, ale zas tolik na to nečekám. Od koruny je to risk. Znám takové, kteří dávají vzácné bankovky od koruny, sice se většinou šplhnou na a nebo dokonce nad cenu bankovky, ale zajímalo by mě, jak by se tvářili na to, prodala-li by se jejich bankovka v hodnotě 70 000,-Kč (nebo třeba jen 700,-Kč) za 10-15,-Kč. Takovýto úsměv : :mrgreen: , by to asi nebyl :twisted: .
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
P.S.To by bylo asi něco takového: :'( , ne-li horšího.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
MMERe příjde mi, že ty ceny pokaždý strašně moc řešíš. ;)

Pokud to budeš dávat na áčko, tak bych ti doporučil to dát dohromady, v tomhle stavu to koupí jen začátečník a ti mají rádi když na jeden nákup dostanou víc bankovek - přeci už jen to poštovný má vyšší cenu. ;)

A ke zkratkám, promiň tedy že je použil, jsem zvyklej z SMS, ICQ apod. a měl jsem za to, že jsou ve veřejném povědomí :D
Takže jj souhlas = jo, jo, souhlas, jinými slovy, ano, cena 10 a 30 kč je ještě v limitu ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 18. 3. 2009, 16:43. »
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
MMERe příjde mi, že ty ceny pokaždý strašně moc řešíš. ;)

Pokud to budeš dávat na áčko, tak bych ti doporučil to dát dohromady, v tomhle stavu to koupí jen začátečník a ti mají rádi když na jeden nákup dostanou víc bankovek - přeci už jen to poštovný má vyšší cenu. ;)

A ke zkratkám, promiň tedy že je použil, jsem zvyklej z SMS, ICQ apod. a měl jsem za to, že jsou ve veřejném povědomí :D
Takže jj souhlas = jo, jo, souhlas, jinými slovy, ano, cena 10 a 30 kč je ještě v limitu ;)

Šenfi, já souhlas ,,jj´´ (ač nerad) znám, ale nevěděl jsem s čím že to souhlasíte a proto jsem se zeptal. I když jsem nejraději, když všichni mluví i píší spisovně a to jak na icq, kam nechodím, nebo v SMS zprávách, nebo zde, nebo třeba úplně někde jinde.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
To já zase na zkratkách nevidím nic nespisovného, přeci jen žijeme v 21. století a opisovat celá slova, které můžeš popsat všem srozumitelnou zkratkou nevidím jako problém. Koukni se třeba na zprávy, tam se zcela běžně setkáš s výrazy jako čoika, urna apod. A určitě i sám používáš výraz Čedok a ne Česká dopravní kancelář ;)
Ale příště je tedy u tebe používat nebudu ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 18. 3. 2009, 17:23. »
Registrovaný uživatel
S výrazerm ,,čedok´´ nic nemám, prototže je to oficiální název této společnosti, který, pravda, vzniknul spojením a zkrácením slov Česká dopravní kancelář, je to ale to samé, jako případ Sazky, která také vznikla spojením a zkrácením slov Sázková kancelář a její ofociální název (tak jako je tzomu u Čedoku) je Sazka, nikoliv Sázková kancelář, kdyby se ale Čedok jmenoval oficiálně Česká dopravní kancelář, užíval bych tohoto názvu a se zkratkami rovněž nic nemám, ale těmi spisovnými, třeba jako místo československý/á/é použít čs., nebo tzv. místo takzvaný/á/é, nebo apod. apod.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
kluci, neutíkejte od tématu :-) (a nechtějte vědět, co jsou zkratky UFTEJ, SZIF, ÚVIS, ÚVLN... :-D ). jako souhlas se šenfim, MMERe - nejde o to, jestli je série P, dražší než H, např. 1 K/40 jsou všechny série cenově shodné, ale po sérii A byl hlad (byla méně k vidění), tak jsem jednu prodal za 100 Kč, druhou už ale za 20 Kč. Ale prostě tak to chodí, osobně když se mi sejde víc bankovek ve stavu 3 a hůř, tak je dávám do konvolutu a prodávám jako balík. Řešit, jestli bych to po jedné prodal po 10 Kč a takhle prodělám 50h, tak to bych se musel zbláznit. No a nemusíš nosit v hlavě série, ale tak základní povědomí o cenných a raritních bankovkách snad máš (např. 50 Kčs/64... samostatně už série N,J,G ve stavu 3- nevystavuju, nikdo nekoupí. sérii K a A vystavím i s tlustým titulkem, protože ta se sama na Aukru bohatě zaplatí sama)
Moderátor
A s těmi aukcemi za korunu... myslím, že stačí sledovat jaký je o bankovku zájem (v aukru je na to kolonka, kolik lidí si aukci prohlédlo a kolik si jí umístilo do sledování). A přinejhorším tu aukci můžeš stáhnout. On už by se někdo ozval mailem, kdyby o ní stál (a áčko aspoň bude bez provize)
Moderátor
každopádně MMERe... jestli chceš sbírat a zbavovat se přebytků, tak to prosím tě tak strašně neřeš nebo se z toho zblázníš :-)))
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
A s těmi aukcemi za korunu... myslím, že stačí sledovat jaký je o bankovku zájem (v aukru je na to kolonka, kolik lidí si aukci prohlédlo a kolik si jí umístilo do sledování). A přinejhorším tu aukci můžeš stáhnout. On už by se někdo ozval mailem, kdyby o ní stál (a áčko aspoň bude bez provize)

To sledování je údaj k ničemu - já už jásal, když jsem prodával jednu bankovku za 700,- nebo 750,-Kč (už nevím) a téměř od počátku ji sledovalo 10 lidí a na konec se neprodala, což znamená, že to sledovali maximálně tak ti, kteří se chtěli ujistit že daná bankovka opravdu nemá takovou hodnotu. A s těmi provizemi, ty sice aukro nedostane, ale poplatky za aukci si veme tak jako tak (vznikají vystavením předmětu na Aukru) a poplatky bance s tím spojené jsou mnohdy hrozné. Jinak asi máte pravdu, ale já, protože konvulty nesnáším a koupil jsem až dnes za celé dva roky 2., tak je ani nedělám - ať si každý veme ty které bankovky (nebo bankovku) chce a ať ho ty ostatní v konvultu neodrazují od koupě, což se u mě stává téměř vždy.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
v tomhle tě prostě nikdy nepochopím, ty prodáš bankovku za 750 Kč nebo míň jestli jsi to nakonec střelil jinde a radši, než aby sis za to koupil katalog za 220 Kč tak to vrazíš zase do bankovek nebo do něčeho jinýho a ještě k tomu řešíš 2 koruny za bankovní převod :lol: :lol:
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 18. 3. 2009, 21:00. »
Moderátor
A k tým poplatkom na ačku. Ak nezadáš žiadne extra k aukcii (tlsté písmo, zvýraznenie...) tak poplatok je len za obrazok väčší ako 50 kB, a potom provízia. Inak neplatíš nič. Nakoľko ak predmet sa nepredá vracia sa provízia. Stačí občas si prezrieť aj účet poplatkov.
Registrovaný uživatel
MMER3 napsal
To sledování je údaj k ničemu - já už jásal, když jsem prodával jednu bankovku za 700,- nebo 750,-Kč (už nevím) a téměř od počátku ji sledovalo 10 lidí a na konec se neprodala, což znamená, že to sledovali maximálně tak ti, kteří se chtěli ujistit že daná bankovka opravdu nemá takovou hodnotu.

Jestli to byl ten "chybotisk" 10Kcs/1986, tak se uplne dobrovolne priznavam, ze jsem ji mel ve sledovani, abych se ujistil, ze nema takovou hodnotu :) 8) ;)
Registrovaný uživatel
MMER3: Fakt, jak se tady všechno snažíš komplikovaně řešit, začíná být někdy spíše k smíchu či pláči a kdyby ti bylo i těch 220Kč za katalog jak píše Šenfi moc, tak si kup starší za mnohem míň, u běžných oběhových bankovek co tu většinou řešíš se cena jistě tak rychle nemění.... :)
Moderátor
k těm konvolutům - já osobně je taky nevyhledávám, nicméně občas se tam dá narazit i na nějaké cennější kousky. Z toho samozřejmě vylučuju "profláklé" prodejce konvolutů - tedy včetně sebe - kteří skutečně dávají k prodeji šrot nebo bankovky v hodnotě 10 Kč/ks (proto to většinou dávám od 1 Kč, ať si každý přihodí, kolik chce). Sám mám z konvolutu (co mě vyšel na 400 Kč) 2x 50 Kčs/1964 - stav 0, stav 3; dále jsem koupil za 500 Kč konvolut 20 bankovek (z nich 2x 5 Kč/1919 - stav 1 obě; ty jsem si nechal a zbytek obratem střelil za 600 Kč :-)) a to nemluvím o německých bankovkách (tam je to fakt ale o náhodě - většinou si najdu zajímavou průsvitku...). Takže z mého pohledu - konvoluty beru a prodávám rád :-)
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
k těm konvolutům - já osobně je taky nevyhledávám, nicméně občas se tam dá narazit i na nějaké cennější kousky. Z toho samozřejmě vylučuju "profláklé" prodejce konvolutů - tedy včetně sebe - kteří skutečně dávají k prodeji šrot nebo bankovky v hodnotě 10 Kč/ks (proto to většinou dávám od 1 Kč, ať si každý přihodí, kolik chce). Sám mám z konvolutu (co mě vyšel na 400 Kč) 2x 50 Kčs/1964 - stav 0, stav 3; dále jsem koupil za 500 Kč konvolut 20 bankovek (z nich 2x 5 Kč/1919 - stav 1 obě; ty jsem si nechal a zbytek obratem střelil za 600 Kč :-)) a to nemluvím o německých bankovkách (tam je to fakt ale o náhodě - většinou si najdu zajímavou průsvitku...). Takže z mého pohledu - konvoluty beru a prodávám rád :-)

Mám podobné zkušenosti, občas konvolut mile překvapí i při prodeji. Prostě při nákupu to chce mít znalosti a při prodeji štěstí na kupující :D
Spousta neprodejných bankovek se tak dá ještě rozumně prodat a ať při koupi či prodeji málokdy prodělat, nepočítaje občas drobný přírůstek do sbírky.
I když se mi už i stalo, že mi kupující mého konvolutu ukázal proč to kupoval a co jsem tam přehlédl. Poděkoval jsem mu za informaci a popřál štěstí(já jsem netratil a on měl také radost z nákupu - člověk nesmí být hamoun...) ;) 8)
Moderátor
no jasně, já taky neprodávám vyloženě bezcenné věci, je to obdoba toho, s čím jsem začínal - jeden pán ode mě koupil např. 200 ks bankovek z Jugoslávie (všechny dost jeté, myslím, že šly za 200 Kč) a pak mi psal, že si s nima vyzdobil lokál - no, hlavně, že udělají radost, mně by jen ležely v šupleti ;-)
Registrovaný uživatel
U těch konvultů bych to viděl takto (P.S.: slovo ,,konvult´´ jsem nenašel ani v SSČ, podle něj by to mělo být správně ,,konvolut´´, tak nevím), na internetu se dá něco koupit - jak jsem říkal včera jsem koupil za 111,-Kč (poštovné zahrnuto) 46 bankovek od jednoho slováka a jsou tam přinejmenším dvě velice zajímavé a ten zbytek také nebude úplně bezhodnotný, i když to žádná sláva nebude (tou, kvůli které jsem to dělal je polská 50 000,-ZŁ, nikde jí za rozumnou cenu nemůžu sehnat a tady byla za 111,-Kč + dalších 45 bankovek jako prémie /tak to beru já - ofic.to byl konvult 46 bankovek/). A katalogy rád nemám, protože bývají předražené a to se radši zeptám někoho, kdo ho má, z moho okolí ho má snad jen jeden a to je úlný nováček, jinak nikdo, ale moc to tu s Vámi řešit nebudu, protože ty dobré sběratele, kteří už jsem ani moc nechodí, protože jak mi napsali se s Vámi nedá moc bavit, jste prý vztahovační a urážliví - což je někdy pravda, ale hlavně jste mnohdy protivní v- třeba teď - ,,ty to moc řešíš´´, ,,kup si katalog´´, za to vás mnozí, se kterými si nyní píši kritizují a mají pravdu - alespoň v něčem.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Protektorát Čechy a Morava + Deutsches Reich + Dohadování se s MMERem

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1