Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Protektorát Čechy a Morava + Deutsches Reich + Dohadování se s MMERem

Vykupminci.cz
Numisargo

Protektorát Čechy a Morava + Deutsches Reich + Dohadování se s MMERem

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
MMER3 napsal
A katalogy rád nemám, protože bývají předražené a to se radši zeptám někoho, kdo ho má, z moho okolí ho má snad jen jeden a to je úlný nováček, jinak nikdo, ale moc to tu s Vámi řešit nebudu, protože ty dobré sběratele, kteří už jsem ani moc nechodí, protože jak mi napsali se s Vámi nedá moc bavit, jste prý vztahovační a urážliví - což je někdy pravda, ale hlavně jste mnohdy protivní v- třeba teď - ,,ty to moc řešíš´´, ,,kup si katalog´´, za to vás mnozí, se kterými si nyní píši kritizují a mají pravdu - alespoň v něčem.

Nejak mi neda na tohle nereagovat. Katalogy jsou predrazene? Ale ne, jen je clovek musi spravne nakupovat. Do katalogu obvykle potrebuju koukat nekolikrat denne a pri predstave, ze bych se mel tolikrat nekoho ptat.. no nevim :)

Zkuseni sberatele, kteri sem nechodi, protoze jsme urazlivi? :D :roll: No, to by me zajimalo kteri to jsou. Co mi pamet slouzi, tak jediny, kdo se tady oprel do zkusenejsiho sberatele jsi byl ty, kvuli ikonce.. Spis co to pozoruju tady na foru, tak zkusenym sberatelum vadi spis tvoje vypady...

A k te vztahovacnosti, kdyz jsi byl slusne pozadan, at si zmensis ikonku, no.. jak certik z krabicky ;) A na ten posledni dotaz jsi dostal odpoved hned a uplne jasnou. Jenze pokud jsi kvuli dvema bankovkam ve strasnem stavu a za temer zadne penize (to, ze je chces prodat neni nic spatneho, sam podobne nekdy prodavam) napsat tolik prispevku, tak to nevypovida nic o tom, ze na Madagaskaru se premnozi mandelinky, ale kazdy soudny clovek si rekne, ze to moc resis.. ;)

Takze abych to shrnul. Az budes vladcem Marceltonu ;) tak si delej, co uznas za vhodne. Ted by ale stacila trocha pokory... Dekuji predem :roll: :lol:
« Poslední úpravu provedl(a) rihav v 19. 3. 2009, 15:09. »
Moderátor
... on už vlastně všechno vyjádřil rihav, ale nemůžu rovněž nechat bez poznámky - budu-li parafrázovat jednoho sběratelského guru, tak ten řekl, že sbírání (nejen bankovek, ale obecně) neznámená jen hromadit a mít, ale rovněž znát a vědět. Já osobně se snažím své znalosti prohlubovat a dozvídat se pořád něco nového a to prostě bez literatury a dalších zdrojů (internet, diskuse se sběrateli atd.) nejde. Ale je nutné si uvědomit, že znalosti ti prostě do hlavy nepřiletí a holt se tomu musí obětovat nějaký čas a peníze. Odměnou ti pak budou znalosti, přehled a nebudeš závislý na tom, že se budeš ke každé bankovce ptát, co a jak.
Registrovaný uživatel
MMER3 už sem nic prosim nepiš. Ty si tu snad léčíš pouze pocity méněcennosti, nebo se chceš hádat a hned se urážíš, ALE nejhorší jsou ty tvoje otázky a běda jak ti někdo neodpoví ten samí den! Dej si do avataru otazník! (velikost 65x65-to snad i čínan pochopí).

omlouvám se za off-topic i MMER3-ovi že používám zkratky :mrgreen: omg
_______________
S poctivostí nejdál dojdeš, ale co neukradneš to nemáš!
Registrovaný uživatel
Best napsal
MMER3 už sem nic prosim nepiš. Ty si tu snad léčíš pouze pocity méněcennosti, nebo se chceš hádat a hned se urážíš, ALE nejhorší jsou ty tvoje otázky a běda jak ti někdo neodpoví ten samí den! Dej si do avataru otazník! (velikost 65x65-to snad i čínan pochopí).

omlouvám se za off-topic i MMER3-ovi že používám zkratky :mrgreen: omg

Ja nejsem nazoru, at sem prestane psat, pouze by se mel trosku korigovat.

Otazky at klidne ma, od toho tu to forum je. Jen je potreba si uvedomit, ze nikdo neni povinen mu odpovedet a to, jestli nekdo odpovi, hodne zavisi na skutecnosti, jak se clovek, ktery se pta, projevuje tady na foru..
« Poslední úpravu provedl(a) rihav v 19. 3. 2009, 15:58. »
Registrovaný uživatel
Plně souhlasím s rihav a acme2000.
Kupovat literaturu je nutné ať již sbíráš známky, mince či bankovky - to platí prostě u každého hobby. Věř tomu(a ostatní to jistě potvrdí), že literatura je investice, která se ti zpravidla velice rychle zaplatí ze získaných znalostí a tím i dobrých nákupů. Prostě na literatuře z dlouhodobého hlediska nelze šetřit. Již když jsem kdysi začínal sbírat jsem měl na budování sbírky omezené peníze(což platí vlastně podnes) a právě proto jsem věděl, že co si nemohu koupit, mohu získat díky znalostem, které budu na rozdíl od mnoha prodávajících mít a to plati stále. Proto i když mnohé země třeba nesbírám(Iran, Turecko, Vietnam, atd.), mám na ně katalogy, které jsem si z těchto exotických zemí nechal poslat a pro domácí území nebo ta která sbírám to platí dvojnásobně. Prostě u sbírání bankovek se bez Picka, Bajera, Rosenberga případně i Novotného(informačne je nic moc) neobejdeš, ale to neznamená, že musíš mít jako začínající poslední vydání, přeci starši katalogy seženeš při troše hledání velmi levně.
Prostě se nad sebou trochu zamysli a chovej se také trochu jinak. Myslím, že nikdo tě nechce odtud „vyštípat“, ale chce to trochu jinak vystupovat. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 19. 3. 2009, 16:16. »
Registrovaný uživatel
Best napsal
MMER3 už sem nic prosim nepiš. Ty si tu snad léčíš pouze pocity méněcennosti, nebo se chceš hádat a hned se urážíš, ALE nejhorší jsou ty tvoje otázky a běda jak ti někdo neodpoví ten samí den! Dej si do avataru otazník! (velikost 65x65-to snad i čínan pochopí).

omlouvám se za off-topic i MMER3-ovi že používám zkratky :mrgreen: omg

Pan best si sem jednou přijde a hned by někomu říkal, ať už sem nepíše?! Uklidněte se trochu, ano?!
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
MMER3: kolegovia nad tebou sa vyjadrili jasne, tak to snad pochopis ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Plně souhlasím s rihav a acme2000.
Kupovat literaturu je nutné ať již sbíráš známky, mince či bankovky - to platí prostě u každého hobby. Věř tomu(a ostatní to jistě potvrdí), že literatura je investice, která se ti zpravidla velice rychle zaplatí ze získaných znalostí a tím i dobrých nákupů. Prostě na literatuře z dlouhodobého hlediska nelze šetřit. Již když jsem kdysi začínal sbírat jsem měl na budování sbírky omezené peníze(což platí vlastně podnes) a právě proto jsem věděl, že co si nemohu koupit, mohu získat díky znalostem, které budu na rozdíl od mnoha prodávajících mít a to plati stále. Proto i když mnohé země třeba nesbírám(Iran, Turecko, Vietnam, atd.), mám na ně katalogy, které jsem si z těchto exotických zemí nechal poslat a pro domácí území nebo ta která sbírám to platí dvojnásobně. Prostě u sbírání bankovek se bez Picka, Bajera, Rosenberga případně i Novotného(informačne je nic moc) neobejdeš, ale to neznamená, že musíš mít jako začínající poslední vydání, přeci starši katalogy seženeš při troše hledání velmi levně.
Prostě se nad sebou trochu zamysli a chovej se také trochu jinak. Myslím, že nikdo tě nechce odtud „vyštípat“, ale chce to trochu jinak vystupovat. ;)

Jinak: katalogy jsem četl a někdy jsou dobré, ale přeci jen jsem toho názoru, že cena bankovky/mince/známky/... je přímo úměrná nabídce a poptávce a když Vám za ní sběratel X nabídne 1000,-Kč přestože má jinak běžně godnotu 10,-Kč, znamená to, že při nejmenším pro něj takovou hodnotu má a katalog je souhrnem toho, jakou částku by za jakou bankovku dal konkrétní sběratel - třeba pan Bajer. A osobně jsem toho názoru a to nejen ve sběratelství, že je vždy lepší znát názory konkrétních sběratelů na konkrétní bankovku, než katalogu. V jiných případech např.konkrétních uživatelů na konkrétní službu a proto než si stěžuji bance, tak se ptám jiných uživatelů a třeba pak ani stížnost nepodám, protože zjistím, že po mně ještě něco chtějí, jako se mi to stalo na počátku března. A od toho ta fóra jsopu, jak jste správně napsal a co se týče mého posl.příspěvku, tak jsem pouze reprodukoval názory jiných sběratelů, kteří sem dříve chodili (a nechtějí být jmenováni), ale nyní už nemají chuť sem chodit, protože jsou podle jejich slov vámi znechuceni, já ještě tolik ne, i když čas od času mě tady leckdo dokáže naštvat až téměř do běla.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
MMER3: Evidentně jsi předchozí příspěvky nečetl pořádně, nebo nepochopil(řešit to již dál nemíním), ale co si pamatuji, tak je zajímavé, že jedinou osobou řekněme"se svéráznými názory a přístupy" jsi tu TY a to není asi jen můj názor. Pokus se přečíst si odtud dnešní reakce přispěvatelů a zamysli se.... :?
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 19. 3. 2009, 16:41. »
Registrovaný uživatel
MMER3 napsal
Jinak: katalogy jsem četl a někdy jsou dobré, ale přeci jen jsem toho názoru, že cena bankovky/mince/známky/... je přímo úměrná nabídce a poptávce a když Vám za ní sběratel X nabídne 1000,-Kč přestože má jinak běžně godnotu 10,-Kč, znamená to, že při nejmenším pro něj takovou hodnotu má a katalog je souhrnem toho, jakou částku by za jakou bankovku dal konkrétní sběratel - třeba pan Bajer.

Ach jo, tady si nekdo plete slova katalog a cenik, ze? V katalogu jsou predevsim informace. Pokud budu konkretni, tak od pana Bajera je to katalog se spoustou zajimavych informaci a ten cenik na konci je tam spise z nutnosti a ma ryze orientacni charakter (zdaleka nejen proto, ze ceny jsou z roku 2003). A to od Novotneho je cenik s obrazky.. ;)

MMER3 napsal
A od toho ta fóra jsopu, jak jste správně napsal a co se týče mého posl.příspěvku, tak jsem pouze reprodukoval názory jiných sběratelů, kteří sem dříve chodili (a nechtějí být jmenováni), ale nyní už nemají chuť sem chodit, protože jsou podle jejich slov vámi znechuceni,

Ja muzu s klidem rict, ze ZADNY opravdu zkusenejsi sberatel, ktery sem prispival, tak toho nenechal kvuli tomu, ze by ho tady nekdo znechutil. Takze co se tohohle tyka, tak to su klidný :roll: 8)

MMER3 napsal
já ještě tolik ne, i když čas od času mě tady leckdo dokáže naštvat až téměř do běla.

Jen tak pro zamyslenou, ty jsi jediny, ktereho dokazeme nastvat do bela. Ale kolika lidem vadi tvoje vystupovani?
« Poslední úpravu provedl(a) rihav v 19. 3. 2009, 17:00. »
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
MMER3: Evidentně jsi předchozí příspěvky nečetl pořádně, nebo nepochopil(řešit to již dál nemíním), ale co si pamatuji, tak je zajímavé, že jedinou osobou řekněme"se svéráznými názory a přístupy" jsi tu TY a to není asi jen můj názor. Pokus se si přečíst odtud dnešní reakce přispěvatelů a zamysli se....

Presne, nekdy mam taky pocit ze MY OSTATNI jsme ti, kteri by se meli citit pocteni navstevou...
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
MMER3: jedinou osobou řekněme"se svéráznými názory a přístupy" jsi tu TY a to není asi jen můj názor. Pokus se přečíst si odtud dnešní reakce přispěvatelů a zamysli se.... :?

rihav napsal
MMER3: Jen tak pro zamyslenou, ty jsi jediny, ktereho dokazeme nastvat do bela. Ale kolika lidem vadi tvoje vystupovani?

tak tak suhlasim 8)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Šenfi: tak ten příspěvek umázni, ať nerozhazuje stránku na šířku...
Moderátor
MMERe promiň, u tvý poslední reakce jsem se uklik, tak si to tam kdyžtak nahoď.
Jinak jsi se ptal, proč mi nevadila diskuze u tématu bankovky s portréty ? Popravdě řečeno, vadily mi tam tvoje výpady na Dráčka a Acmeho ;)
Mně šlo spíš o to, že by se tu probíralo něco na x stran, co vůbec nesouvisí s názvem a tedy bylo lepší mít to samostatně a popravdě řečeno, když by někdo v budoucnu hledal ocenění 1k/40, tak by ho určitě tvoje upravený fotografie bankovek asi moc nezajímaly ;)
Moderátor
> MMER3 abych se také vyhranil - jsem na straně rihava a spol. Vadí mi asi jedna věc (podstatná). Přijde mi, že pořád řešíš vztah bankovka a za kolik jí prodat/koupit... (viz tvá poznámka, jakou má bankovka v katalogu hodnotu, opakující se dotazy, za kolik se dá co prodat...). Vůbec nevidím, že by ses třeba zabýval dalšími informacemi a že tě snad ani nezajímají... Bankovky přece nejsou jen o tom, jestli je prodáš za víc jak 10 Kč a míň jak za 30 Kč, ale mají svou historii, zajímavosti, varianty... bylo by škoda v nich vidět jen to, za kolik je střelit... a když už píšeš, že se znáš s ostatními sběrateli, co jsou tu z těch debat znechuceni, tak se nech poučit od nich, když nedáš na nás.
Moderátor
> šenfi > myslím, že tady už je to natolik offtopic, že by se pak dalo smáznout celé téma, až se tu nějak dohádáme :-D
Moderátor
Ono například zrovna před 14 dny se jeden začínající sběratel ptal na bankovky emise 53. Chtěl jsem tu tam dán odkaz na Radkovu fotografii z Bajera, ale protože je někde v jiným tématu, tak jsem jí prostě nenašelamusel jsem ho odkázat ať si to zkusí najít.
Prostě neber to zase jako nějakej výpad na tvou osbu ;)
Moderátor
acme2000 napsal
> šenfi > myslím, že tady už je to natolik offtopic, že by se pak dalo smáznout celé téma, až se tu nějak dohádáme :-D


OK jak myslíš :D , tak pokud souhlasíte, mohli by jsme to tu nechat dojet a až by to tu umlklo, tak by se to co je out mohlo dát pryč, aby to nově příchozí nemátlo ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 19. 3. 2009, 18:52. »
Registrovaný uživatel
Nebo přejmenovat téma a nechat pro výstrahu kterak asi ne...
Moderátor
a abych si taky přiložil svý polínko do kamen :lol:

MMERe opravdu by ses měl zamyslet, jak už uvedl a citoval Acme, jestli chceš opravdu sbírat nebo jen hromadit.
Ono totiž sbírání není jen o tom, že mám alba plný bankovek, ale také, že o nich něco vím a k tomu se prostě bez literatury neobejdeš ;)
Například já,když si mám vybrat mezi dobrou knihou a bankovkou, tak radši sáhnu po té knize už jen proto, že mi kniha dá víc a později bych jí už třeba ani nemusel sehnat.
Což u bankovky zas tak velkej problém není (pokud se bavíme v cenových relacích kniha versus bankovka)

Zkrátka katalog je základní věc, ani ne tak kvůli cenám, ale všeobecné orientaci, vždyť ty jak jsi sám uvedl ani nevíš, jaké bankovky vytvořil Švabinský a Mucha, natož orientace v základních sériích a to jsou elementární věci, za které tě samozřejmě nijak netaháme, ale po takové době už bys přeci jen měl alespoň ze zdejších příspěvků ledacos pochytit ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 19. 3. 2009, 19:12. »
Moderátor
Dracek napsal
Nebo přejmenovat téma a nechat pro výstrahu kterak asi ne...


Jak chcete, mně to je šumák :D
Registrovaný uživatel
Pro acme a Šenfi: Acme: Nevidím v bankovkách jen to, za kolik je ,,střelit" , ale za kolik prodat přebytky, což dělá každý, především chci být a jsem sběratel, ne hromaditel ani obchodník. I když dřív jsem to neřešil vůbec a nechával si vše, to je také důvod, proč mám některé bankovky i 10x a pak mám zbytečně plná alba. Souhlasit musím určitě i s tím, že bankovky mají svojí historii, a pokud o nich nic nevím, je lepší je nesbírat a proto sbírám jen některé, o nichž něco vím. Obvykle i vím, co se dělo ve státě, kde platily v době jejich platnosti, proč byly vydány atd. .
šenfi: Ještě jednou zopakuji, že pokud mám tu možnost, tak bankovky nehromadím, ale sbírám a to samé platí i u mincí. Samozřejmě ale nemám na vybranou, když ke mně někdo přijde a řekne ,,bankovkám nerozumím, zabírají mi jen místo a pokud si je nevemeš, tak je vyhodím nebo si s nimi zatopím v kamnech´´, pak mi to moje sběratelské srdce nedovolí a vemu vše, i když je tam něco třeba 10x a zbytek prodám. To samé je u konvultů, třeba si koupím konvult, i když je tam bankovka 10x a pak je prodávám a nechám si tam jen to co chci. V poslední době však musí potvrdit, že (protože už jsem toho hodně nasbíral) procházím burzy a kupuji některé bankovky a mince jen proto, abych je pak několikanásobně dráž prodal buď osobně nebo na internetu.
A nakonec bych byl rád, abyste mi pomohli vysvětlit to slovo ,,konvult´´, ne, že bych nevěděl, co to je (to vím), ale v SSČ (slovník spis.češtiny) je pouze slovo ,,konvolut´´ a ne ,,konvult´´, tak nevím.
A už si nechci kazit narozeninový den, takže se s vámi pro dnešek loučím.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
konvult není nic, konvolut je sbírka listin. chybně nyní používáno pro označení něčeho ze stejné sorty ve větším množství (chybně dle výkladu, nicméně zažilo se to, používám to taky).

no zatím jsi nám zde své znalosti nepředvedl, tvé otázky se vždy týkaly takových věcí jako jestli prodat za 10 nebo 11 Kč... takže z toho si jiný "první pohled" nemůžu udělat, za což se omlouvám - nicméně je to tak :-D
Moderátor
> jo a že přeju králi a císaři hezké narozeniny ;-)
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
> jo a že přeju králi a císaři hezké narozeniny ;-)

Děkuji za gratulaci a doufám, že jste pochopil, o čem MMER je, pokud ne, pak posílám odkaz na článek, kde je to vysvtěleno: http://mmer.blog.cz/0808/otevrena-zpoved-autora-internetovych-stranek-mmer-a-krale-a-cisare-mmer
Pozorně si prosím přečtěte 7.řádek od konce, ten je na tom pro Vás nejdůležitější.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Protektorát Čechy a Morava + Deutsches Reich + Dohadování se s MMERem

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1