Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Rakousko - nové fórum otevřeno

Vykupminci.cz
Numisargo

Rakousko - nové fórum otevřeno

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
pekne smith
_______________
Registrovaný uživatel
Známka 50 h na šedém papíře (MiNr. 150 z) v katalogu Michel není. Tedy neexistuje?

Obrázek vložený uživatelem
Tahle má na razítku asi rok 1908 a tedy je na obyčejném papíře?
« Poslední úpravu provedl(a) dědek v 4. 5. 2013, 18:17. »
Moderátor
Hriš uvádza nasledovné (citujem):
"Během roku 1916 vlivem válečných událostí došlo k podstatnému zhoršení kvality papíru pro měditisk. Papír byl nekvalitní podstatně tmavšího odstínu a tisk se mírně roztékal. Známky na tomto papíru jsou někdy označovány jako tzv. "třetí" náklad."

Predpokladám, že tento papier by mal byť to zetkové.

150y je známka na našedlom papieri pre meditlač.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
V katalogu Michel Österreich-Spezial 2009 papír y vůbec nebyl, proto ten zmatek. Já žádnou známku na tom válečném papíře z nemám, nebo to nepoznám.
Registrovaný uživatel
A také jsou některé užší a vyšší než jiné nižší a širší. (strašný šišlání)
Registrovaný uživatel
Zdravím, nevíte náhodou někdo o nějakém filatelistickém obchodě (případně i jednotlivci), který by byl schopen zajistit rakouské novinky?
_______________
Sbírám produkci budějovické firmy L. & C. Hardtmuth
http://www.cbhardtmuth.cz
Moderátor
Rakouská pošta ;).
Pokud jsi z Moravy, pak bych byl schopen poradit, kdo rakouské novinky odebírá a může zajistit.
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Rakouská pošta ;).
Pokud jsi z Moravy, pak bych byl schopen poradit, kdo rakouské novinky odebírá a může zajistit.


Měl jsem na mysli něco jako novinkovou službu. Ano jsem z Moravy, ale severní (konkrétně Ostravy). Neměl bych ovšem problém zastavit se třeba jednou za čtvrt nebo půl roku řekněme v Brně.
_______________
Sbírám produkci budějovické firmy L. & C. Hardtmuth
http://www.cbhardtmuth.cz
Moderátor
Jestli budeš mít v sobotu čas, přijď na Černou louku na bleší trh.
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Jestli budeš mít v sobotu čas, přijď na Černou louku na bleší trh.


Poslal jsem ti mail, ať to tu nezaplevelujeme soukromou konverzací.
_______________
Sbírám produkci budějovické firmy L. & C. Hardtmuth
http://www.cbhardtmuth.cz
Registrovaný uživatel
Kdybyste někdo chtěli, mám pár tisíc kousků starého Rakouska-Uherska. Můžeme se domluvit, jinak to půjde do nějaké netové aukce :) Kdyžtak mail v profilu ;)
Moderátor
Rakušáci vydali omalovánkovou známku (prostě taková blbost), tak jsem si chvílu pohrál. První obrázek je tak, jak se to dá koupit, na druhém ten první je vymalováno jen to, co je jedním puntíkem, zbytek jsou pak různé varianty ale jen podle "doporučených" puntíků. Co má být to rovnítko, to mi nějak uniká. (A když to nakopírujete, vytisknete a ozoubkujete, tak to na poště asi ani nepoznají.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
rovnitko je asi rakuska zastava :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
(Ale proč by to rovnítko, kdyby to byla vlajka, bylo fialové s černým prostředkem?)

Další, krajně nepraktická, rakouská známka. S porculánu!! (Jinak, něco do exponátu pro Pavlínku, je na tom kytička. ;) ) Celkem rád bych viděl nějakou reálně prošlou zásilku s touto známkou, takže, pokud na něco takového narazíte ... Ani do alba a kamkoliv jinam se to nedá dát, už s tím sklem byly potíže a teď taková pecka. (Jo, je to v takovém obalu.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tato postovni znamka je ale oficielne rakouskou postou pripustena do posto-
vniho provozu a specielni vyrobou se neda zas tak lehko rozbit...

http://www.briefmarken-sieger.at/wiener-rose-porzellan-briefmarke-postfrisch-osterreich.html
Moderátor
Tak jistě, že je připuštěna. Teoreticky. Ale docela rád bych to viděl i prakticky. A když už to někdo použije, jak to v Ober Unter budou razítkovat? Na FDC to nějak udělali, ale na lontu?
Registrovaný uživatel
mozna ze to malujou...... :lol:
Moderátor
I Rakušáci mají automatové známky, ale k nám se moc nedostávají:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Oraženo velmi ledabyle :roll: .
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Jsem začátečník a mám několik takovích dopisů jedná se hlavně o faktury jsou v hrozném stavu váleli se někde na půdě, Většinou patřejí jednomu jmenovateli Panu Reslerovi s Chomutova , Jsou tam zajmavé razítka a na některých dopisech je vidět hlubotisk nějakého razítka nevím jestli to je poštovní nebo vírobce papíru , Můžete my ktomu něco vzdělit ? Po případě zda-li to má nějakou hodnotu. (vím že je to v hrozném stavu ) Díky Karlos729

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kleehe napsal
Koukám na to razítko, co by to mohl být? že by CHEMNITZ?...i když, že by vedle M mohlo být E? těžko říct...
Zoubkování 9,5? Nemá někde DV? U toho U ve slově KREUZER to vypadá jako žlutá skvrna vlevo nahoře? Ale z toho obrázku moc detailů člověk nevidí.

Na ceně nezáleží, to nejdůležitejší je, že Ti sběratelství přináší radost..ať už sbíraš to a nebo ono. Já se poslední dobou zaměřuji v merkurech jen na ty co mají razítko z českého území a merkur z Liberce mi dělá největší radost, protože je z místa mého rodiště :), i když stál jen pár stovek.
u této emise se jedná o dvě varianty tisku a to s přebytkem barvy/což je tato známka/ a známky s malým množstvím barvy v obrazu známky
Moderátor
Když už jsem si tak vzpomněl - existuje nějaký soupis soutisků (pře-tiskových desek) Ortspostmarken? Fernchenbauer v tlusté knize má jen vyobrazený jeden celý arch a dále to nerozebírá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pro kolegu co sestavil hezkou ukázku z emise 1908 měl bych asi 30 ks všemožných kombinaci na celistvostech pokud by jsi měl zájem pošlu pár skenů Jirka z Moravy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
V Rakousku už asi půldruhého roku působí soukromá pošta. Ale, jestli jsem to pochopil, není to ryze rakouský produkt, ale pobočka nějaké holandské (myslím) soukromé pošty. Za 1,20 € lze poslat dopis do celého světa kamkoliv (akorát že po Evropě je Rakousích běžné poštovné 70 centů). Funguje to tak, že se s tím dopisem musí do "sběrného místa", případně do trafiky mezi Prátrem a Schönbrunnem (nebo na Mariahilferstraße, nebo jestli tam je sběrné místo) - obecně je to tak, že kde prodávají známky této pošty, tam se dá podat dopis.
Pokud jsem to pobral, tak vydávají své známky, ale vydají i Vlastní známky soukromé pošty, tedy officielle Ausgaben und stamp for you. No a jednu takovou stamp for you, tedy česky Vlastní známku soukromé pošty (to je složitý, že? ;)) možno viděti nížeji. Je na ní Kulturhaus, kde ve Svatém Hypolitu pořádají burzy. Známky jsou zpravidla vydávány v sešitku s 5 nebo s 10 známkami.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 19. 4. 2015, 1:54. »
Registrovaný uživatel
dobré ráno všichni kdo jste již při PC rád bych se zeptal, kde jsou všichni sběratelé RU
svého času jsem dělal správce kolování pro členy tehdejší sekce sběratelů, kteří byli
vedeni pod svazem československých filtelistů a v mé kartotéce bylo cca 600 - 700
abonentů. Navíc jako perličku vím, že všichni nebo převážná většina těchto sběratelů
byla pod hledáčkem STB či jiných přisluhovačů / mě osobně sledoval krajský tajemník
v Brně pan pardon Kosatík/. Byla to trochu jiná doba balík stál max. 15 až 20 kč a
tak se dalo kolování provozovat i s mírným ziskem nehledě k tomu, že se člověk dostal
k většímu množství známek což se dnes již nevidí. Vím, že i dnes je řada lidí, kteří
kolování provozují a fandím jim i když si člověk uvědomí ceny dnešní poštovní přepravy obdivuji se jim. No ni trochu jsem se rozkecal a tak přenechám prostor
i jiným, mějte se a běžte na kafe Jirka zu Moravy

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Rakousko » Rakousko - nové fórum otevřeno

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1