Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » rébus :-D

Vykupminci.cz
Numisargo

rébus :-D

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Našel jsem na papíru jedné kresby tuto vyraženou značku. Věděl by někdo původ této značky?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Věděl by někdo, na koho se obrátit? Rozklíčování této "suché pečeti" by bylo pro mé hledání velmi zásadní. Moc děkuji za případné rady.
Registrovaný uživatel
daj sem cely obraz nech sa to da zaradit do nejakeho roku ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Rok vzniku obrázku je 1930 - 1940.
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
daj sem cely obraz nech sa to da zaradit do nejakeho roku ;)


Rok vzniku je tedy 1930-1940 (autor Josef Čapek?)
Registrovaný uživatel
Je velké tajemství ukázat náhled na podpis a celkový obraz ?
Téměř měsíc chcete něco, k čemu nestačí jen vyražená značka v papíru,
třeba se to trochu posune k nějakému výsledku, když už víme aspoń dobu vzniku,
fm
Registrovaný uživatel
filomena napsal
Je velké tajemství ukázat náhled na podpis a celkový obraz ?
Téměř měsíc chcete něco, k čemu nestačí jen vyražená značka v papíru,
třeba se to trochu posune k nějakému výsledku, když už víme aspoń dobu vzniku,
fm


Příznám se, v suchých pečetích jsem úplný laik. K čemu je potřeba náhled na podpis a celkový obraz? Nejsem "lakomý" na informace. Mám k tomu své důvody. Mohu dodat, že signatura a kresba dle soudních znalců vyhovuje...
Registrovaný uživatel
Já jsem si před x lety koupila v nějakém antikvariátě v Praze garfický list, kolorovaný, nevím už jméno grafika, někdo hodně známý z grafiků, jako např. Röhling,
bylo to na tzv. ručním papíře s výraznou reliéfní značkou v oválném tvaru, na kterém byla Praha a sice panorama Hradčan.
Takže asi vím, co máte na mysli.
Nikdy jsem se o to blíž nezajímala, ale k suchým pečetím si něco přes Google můžete vyhledat.
A stran mé poznámky na náhled obrazu a podpisu, možná by to skutečně něco přineslo, ale respektuji váš názor
fm
Registrovaný uživatel
filomena napsal
Já jsem si před x lety koupila v nějakém antikvariátě v Praze garfický list, kolorovaný, nevím už jméno grafika, někdo hodně známý z grafiků, jako např. Röhling,
bylo to na tzv. ručním papíře s výraznou reliéfní značkou v oválném tvaru, na kterém byla Praha a sice panorama Hradčan.
Takže asi vím, co máte na mysli.
Nikdy jsem se o to blíž nezajímala, ale k suchým pečetím si něco přes Google můžete vyhledat.
A stran mé poznámky na náhled obrazu a podpisu, možná by to skutečně něco přineslo, ale respektuji váš názor
fm


Možná hledám špatně, ale Google mi toho tolik nenabídnul. Suchá pečeť je kruhového tvaru a má průměr 6mm.
Registrovaný uživatel
Je to buď značka výrobce papíru nebo značka zadavatele zakázky na výrobu papíru.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Je to buď značka výrobce papíru nebo značka zadavatele zakázky na výrobu papíru.


Ano, děkuji. Potřeboval bych konkrétně informaci, kdo má takovou značku. Třeba by mě to mohlo dovést dál. Mou snahou je doložit pravost kresby...
Registrovaný uživatel
Nejjednodušší by bylo podívat se do registrovaných obchodních značek z té doby. Ale kde ten seznam je, to netuším.

Jo tu značku máš vzhůru nahoma, pak trochu připomíná Teslu.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Nejjednodušší by bylo podívat se do registrovaných obchodních značek z té doby. Ale kde ten seznam je, to netuším.

Jo tu značku máš vzhůru nahoma, pak trochu připomíná Teslu.


Moc děkuji za nápady a postřehy... Proč by měla být značka vzhůru nohama? Takhle je na papíře... Já v ní vidím "ssj" a nevím zda to velké může být "V". Pokud to otočím vzhůru nohama, nebudou to mísmena...
Ale každý postřeh dobrý. Díky za něj
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem. Dovolím si přidat ještě jeden střípek do rebusu, který je podobně zapeklitý. Víc zatím nemohu zveřejnit. Každý list je opatřený razítkem a pořadovým číslem. Dle předních českých heraldiků není důvod myslet na falzum. Ovšem doposud nikdo nepřišel na původ razítka (nechtěli tomu logicky věnovat mnoho času, když to bylo zadarmo). Razítko je nápadně podobné "poltuře".
https://www.google.cz/search?q=poltura&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjOvcDUyvfOAhVCVhQKHSeyA-sQ_AUICCgB&biw=1920&bih=945
Ovšem tato měna byla jen v 18století a dokument dle všeho vzniknul v roce 1930 - 1940.
Byl by prosím schopen někdo poradit?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
už jen to, že je někdo schopen obrátit razítko (96000 namisto 00096) naznačuje, že zjevně nešlo o něco významného. Ale nejsem heraldik...
Registrovaný uživatel
floodland napsal
už jen to, že je někdo schopen obrátit razítko (96000 namisto 00096) naznačuje, že zjevně nešlo o něco významného. Ale nejsem heraldik...


Mou snahou je zjistit původ a možná prokázat pravost. Proto jen má čistá spekulace. Dovolil by si podvodník takovouto nepřesnost? Na druhou stranu, jakou měla cenu v roce 1935 kresba tuží JČ? Možná právě nijak významnou....
Moderátor
DavidA napsal
floodland napsal
už jen to, že je někdo schopen obrátit razítko (96000 namisto 00096) naznačuje, že zjevně nešlo o něco významného. Ale nejsem heraldik...


Mou snahou je zjistit původ a možná prokázat pravost. Proto jen má čistá spekulace. Dovolil by si podvodník takovouto nepřesnost? Na druhou stranu, jakou měla cenu v roce 1935 kresba tuží JČ? Možná právě nijak významnou....



Josef Čapek byl už za první republiky a o to víc ve třicátých letech velmi známý, uznávaný a dost drahý. A to nejen kvůli bratru Karlovi, který aspiroval i na Nobelovu cenu za literaturu. Padělky jaho prací se objevovaly od samého počátku a objevují se doteď. Obávám se, že ta vaše dílka mezi ně patří, přičemž ty slepotisky a razítka mají sloužit jen k dodání jakési "hodnověrnosti"...
Registrovaný uživatel
Beru každý názor, jako podnět k zamyšlení. Ovšem ani jedna konkrétní ráda na nasměrování někam. Nebo dokonce nějaké konkrétní rozklíčování. Na jednu stranu bych se divil (oslovil jsem desítky profesionálů v oboru), ale na druhou stranu věřím v odbornost místních členů. Teď opravdu neřeším, zda je dílo pravé či ne (názor si samozřejmě rád vyslechnu).
Je to zajímavě postavené, možná spravedlivě. Neprokažu-li pravost, tak to je falzum. Byť nikdo nenajde konkrétní důvod, proč by to falzum mělo být... (papír, kresba, stáří, námět, technika... vše ok) ovšem chybí přesvědčivé spojení majitele s autorem a domeček s karet je fuč 😉😁. Parádní den Všem
Registrovaný uživatel
Mel jsem za to, ze nehledame duvod proc to je falsum, ale spis proc by nemelo byt. Kazdopadne bez dalsich indicii se dale nepohneme. A vzhledem k tomu, jake s tim delate tajnosti, by mne docela zajimalo co vlastne ty desitky odborniku videli..
Registrovaný uživatel
floodland napsal
Mel jsem za to, ze nehledame duvod proc to je falsum, ale spis proc by nemelo byt. Kazdopadne bez dalsich indicii se dale nepohneme. A vzhledem k tomu, jake s tim delate tajnosti, by mne docela zajimalo co vlastne ty desitky odborniku videli..


Zřejmě máte pravdu. Byla to chyba řešit vše polovičatě. Nechám to být a až bude možnost vše otevřeně probrat, dám vědět.
Registrovaný uživatel
Při zkoumání, zda je něco falzum, či ne, je nejdůležitější posuzovat samotné umělecké dílo an sich. Falza mají velmi často úžasná stará plátna (papíry), staré napínací rámy (pasparty), překrásná věrohodná razítka, popisky, nálepky, značky, záznamy výstav, dojemné historky o dědictví, ukrytém před Němci (později před komunisty) atd atd. Čím drzejší falzum, tím více těchto "potvrzujících" značek a pohádek. Protože všechny ty doprovodné záležitosti jsou pochopitelně padělatelné jednodušeji než sama malba (kresba), měl by být jejich průzkum pouze doplňkový k průzkumu díla.
Doložit pravost kresby je o mnoho těžší než u malby, a i tam je to často hodně složité, občas nemožné (zvláště u malby XX. století).
Nevím, jaké profesionály v jakých oborech a jakým způsobem jste oslovoval, ale pravost malby (kresby) se musí posuzovat pouze při detailním průzkumu věci samotné. Podle fotek to nelze. Jestli jste dílo nedal z ruky...
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
Při zkoumání, zda je něco falzum, či ne, je nejdůležitější posuzovat samotné umělecké dílo an sich. Falza mají velmi často úžasná stará plátna (papíry), staré napínací rámy (pasparty), překrásná věrohodná razítka, popisky, nálepky, značky, záznamy výstav, dojemné historky o dědictví, ukrytém před Němci (později před komunisty) atd atd. Čím drzejší falzum, tím více těchto "potvrzujících" značek a pohádek. Protože všechny ty doprovodné záležitosti jsou pochopitelně padělatelné jednodušeji než sama malba (kresba), měl by být jejich průzkum pouze doplňkový k průzkumu díla.
Doložit pravost kresby je o mnoho těžší než u malby, a i tam je to často hodně složité, občas nemožné (zvláště u malby XX. století).
Nevím, jaké profesionály v jakých oborech a jakým způsobem jste oslovoval, ale pravost malby (kresby) se musí posuzovat pouze při detailním průzkumu věci samotné. Podle fotek to nelze. Jestli jste dílo nedal z ruky...


Celé vlákno se stáčí někam, kam je nesmyslné se dostat, protože informace nejsou podané přesně a uceleně. Zajímalo mě, zda mezi Vámi není nějaký odborník na SUCHÉ PEČETĚ, popřípadě někoho takového nezná a stejně tak, zda tady není někdo, kdo by mohl přesně poradit s RAZÍTKEM na papíře. Přibližný rok jsem dodal. Tedy 1930 – 1940. Vůbec si nemyslím, že by bylo potřeba vědět něco víc. Klidně ať je na papíře třeba jen čmouha. Závěry a další případné hledání budu dělat velmi rád. Ovšem musím se od něčeho odpíchnout. Kresba, signatura a vše ostatní prošlo po velmi pečlivém osobním zkoumání soudními znalci na výbornou. Právě ta dodatečná označení vše kazí a já se snažím doložit pravost těchto označení, popřípadě zpětně najít původní majitele a dokumentaci o vlastnictví.
Registrovaný uživatel
DavidA napsal
Kolemjdouci napsal
Při zkoumání, zda je něco falzum, či ne, je nejdůležitější posuzovat samotné umělecké dílo an sich. Falza mají velmi často úžasná stará plátna (papíry), staré napínací rámy (pasparty), překrásná věrohodná razítka, popisky, nálepky, značky, záznamy výstav, dojemné historky o dědictví, ukrytém před Němci (později před komunisty) atd atd. Čím drzejší falzum, tím více těchto "potvrzujících" značek a pohádek. Protože všechny ty doprovodné záležitosti jsou pochopitelně padělatelné jednodušeji než sama malba (kresba), měl by být jejich průzkum pouze doplňkový k průzkumu díla.
Doložit pravost kresby je o mnoho těžší než u malby, a i tam je to často hodně složité, občas nemožné (zvláště u malby XX. století).
Nevím, jaké profesionály v jakých oborech a jakým způsobem jste oslovoval, ale pravost malby (kresby) se musí posuzovat pouze při detailním průzkumu věci samotné. Podle fotek to nelze. Jestli jste dílo nedal z ruky...


Celé vlákno se stáčí někam, kam je nesmyslné se dostat, protože informace nejsou podané přesně a uceleně. Zajímalo mě, zda mezi Vámi není nějaký odborník na SUCHÉ PEČETĚ, popřípadě někoho takového nezná a stejně tak, zda tady není někdo, kdo by mohl přesně poradit s RAZÍTKEM na papíře. Přibližný rok jsem dodal. Tedy 1930 – 1940. Vůbec si nemyslím, že by bylo potřeba vědět něco víc. Klidně ať je na papíře třeba jen čmouha. Závěry a další případné hledání budu dělat velmi rád. Ovšem musím se od něčeho odpíchnout. Kresba, signatura a vše ostatní prošlo po velmi pečlivém osobním zkoumání soudními znalci na výbornou. Právě ta dodatečná označení vše kazí a já se snažím doložit pravost těchto označení, popřípadě zpětně najít původní majitele a dokumentaci o vlastnictví.


Moc tomu nerozumím, protože opravdový znalec (a nemusí to zdaleka být "soudní" znalec) by to celé posuzoval jako celek sakumprásk, takže by se měl vyjádřit třeba i k té suché pečeti a razítku.
Ale chápu to tak, že si chcete pátrat sám.
Tož hodně štěstí!
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
DavidA napsal
Kolemjdouci napsal
Při zkoumání, zda je něco falzum, či ne, je nejdůležitější posuzovat samotné umělecké dílo an sich. Falza mají velmi často úžasná stará plátna (papíry), staré napínací rámy (pasparty), překrásná věrohodná razítka, popisky, nálepky, značky, záznamy výstav, dojemné historky o dědictví, ukrytém před Němci (později před komunisty) atd atd. Čím drzejší falzum, tím více těchto "potvrzujících" značek a pohádek. Protože všechny ty doprovodné záležitosti jsou pochopitelně padělatelné jednodušeji než sama malba (kresba), měl by být jejich průzkum pouze doplňkový k průzkumu díla.
Doložit pravost kresby je o mnoho těžší než u malby, a i tam je to často hodně složité, občas nemožné (zvláště u malby XX. století).
Nevím, jaké profesionály v jakých oborech a jakým způsobem jste oslovoval, ale pravost malby (kresby) se musí posuzovat pouze při detailním průzkumu věci samotné. Podle fotek to nelze. Jestli jste dílo nedal z ruky...


Celé vlákno se stáčí někam, kam je nesmyslné se dostat, protože informace nejsou podané přesně a uceleně. Zajímalo mě, zda mezi Vámi není nějaký odborník na SUCHÉ PEČETĚ, popřípadě někoho takového nezná a stejně tak, zda tady není někdo, kdo by mohl přesně poradit s RAZÍTKEM na papíře. Přibližný rok jsem dodal. Tedy 1930 – 1940. Vůbec si nemyslím, že by bylo potřeba vědět něco víc. Klidně ať je na papíře třeba jen čmouha. Závěry a další případné hledání budu dělat velmi rád. Ovšem musím se od něčeho odpíchnout. Kresba, signatura a vše ostatní prošlo po velmi pečlivém osobním zkoumání soudními znalci na výbornou. Právě ta dodatečná označení vše kazí a já se snažím doložit pravost těchto označení, popřípadě zpětně najít původní majitele a dokumentaci o vlastnictví.


Moc tomu nerozumím, protože opravdový znalec (a nemusí to zdaleka být "soudní" znalec) by to celé posuzoval jako celek sakumprásk, takže by se měl vyjádřit třeba i k té suché pečeti a razítku.
Ale chápu to tak, že si chcete pátrat sám.
Tož hodně štěstí!

Dobré ráno Všem. Že mají lidé potřebu vyjadřovat se k tomu na co nebyli tázáni a naopak k tématu mlčí 😉. Potřebuji odborníka na odhalení mé SUCHÉ PEČETI. Tedy přesně, potřebuji vědět komu tato pečeť patřila, ať už jednotlivci nebo firmě. Stejně tak to potřebuji u razítka. Předpokládám, že to byl nějaký šlechtických rod. Ovšem jaký konkrétně? Co jsem zvládnul sám vlastními silami, tak jsem zjistil. Nyní potřebuji pomoc odborníků nebo zkušenějších. Ty desítky hodin na internetu nebyly přínosné...
Pro klid duše "Kolemjdoucího". Soudní znalci nedostali zakázku k posouzení díla. Po vzájemné dohodě jsme se na pár hodin sešli a nad těmito dílky jsme rokovali. Byli to lidé, kteří již posuzovali desítky děl JČ a kteří dopředu přesně věděli s čím přicházím. Odborný výstup z toho zatím nebyl žádný, jen přátelská ráda k dohledání a doložení právě těch dodatečných značek.
Škoda, kdybych to doma střihnul, byli by po problému 😁. Zase bych nezažil tolik srandy...
Tak parádní den. No a kdyby byl schopen někdo poradit, budu samozřejmě velmi rád!!
Registrovaný uživatel
Takže si to shrňme:
a) máš papír na které je kresba s podpisem
b) na papíru je razítko
c) v papíru je suchá značka

a) Soudní znalci ti řekli, že je to (pravděpodobně) pravé.
b) Měl bys najít labaroratoř, která ti provede analýzu inkoustu razítka aby jsi se dozvěděl složení.
c) Neznám odborníka (laika či soudního znalce) na suché pečetě, leč někde se ty obchodní značky v archivu válet musí.
d) Máš to (papír) v ruce a ani jsi nenapsal jestli je ruční nebo průmyslové výroby a ani se nesnažíš najít někoho, kdo by ti k tomu papíru něco řekl (složení, gramáž, atd.)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » rébus :-D

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1