Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Signatura - dotaz

Vykupminci.cz
Numisargo

Signatura - dotaz

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím. To moře by mě nijak neuráželo, nemám s hobíky problém, nejsem zazobanej fouňa co mu doma visí obrazy, který se mu sice nelíbí, ale jsou od toho nebo tamtoho a lze se s nimi pochlubit. Do tý krajinky bych já asi nešel, leda fakt za cenu rámu, ale to je každého věc a každého svoboda, takže vlastně proč ne. Konečně ten Rejman si s tím dal nějakou práci a za půl hodiny to jistě hotové neměl a jestli bych měl dát za to moře třeba ekvivalent mojí dvouhodinové mzdy tak proč ne, to je jako lepší lahev vína, takže sranda. Jen škoda, že ač se jeho obrazy sem tam objevují, zatím jsem vůbec nedohledal nic k jeho osudu, třeba oproti Končelovi co mám na začátku tohoto vlákna, kde jsem "dohnal" jeho syna a vedl s ním poměrně zajímavou mailovou korespondenci a myslím, že i jeho potěšilo, že o obrazy jeho tatínka, taktéž vlastně hobíka, má zájem někdo úplně cizí a díky tomu jsem do svého "soukromého archivu" získal nějaké informace, podobně se mi to třeba podařilo s Tužinským ( mám od něj nějakou figurální orientální malbu ) , ten je sice relativně známý, ale třeba nikde jsem nenašel třeba jeho úmrtí a až po čase se mi podařilo dohledat manžela jeho vnučky a přes něj jsem se něco více než je obecně známo dozvěděl a tak jsem aktuálně možná jeden z mála kdo zná i datum jeho skonu. Mě prostě baví i kolem těch obrazů zjišťovat vše co se dá, asi nejsem úplně kovaný vyhraněný sběratel, nebo hůř překupník, jsem spíš taky takovej "hobík" ;) Tak ať se daří zábava i nadále.
Registrovaný uživatel
Ani já jsem do té krajiny nešel, vůbec se mi nelíbí. Dal jsem ji sem jako doložení té signatury malíře. A s obrazy jsem na tom podobvně jako Vy. Kupuji co se mi líbí a nestojí majlant. Takže taky hobík. Ukládat do obrazů peníze jako investici mi nepřijde vhodné. 1) Neumím si představit situaci že by mě něco donutilo cenný obraz, co mi visí léta na zdi, prodávat 2) padělky se to všude jen hemží 3) s cenou umění je to ošemetné. Manželka cca před pětatřiceti lety kupovala v Díle na splátky malíře Šámala a když sedívám za kolik se dnes prodávají jeho obrazy je to zlomek ceny co za něho dala (a to měla koruna 20x menší hodnotu než dnes). Takže sbírám co se mi líbí a zpětné dohledávání autorů je spíš taková zábava.
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny. Už mi z tohoto podpisu šedivějí vlasy... snad to někdo dáte... K.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zde ještě jedna signatura stejného autora.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den
Věděl by někdo autory obrazů? Nedaří se mi nic dohledat. Moc děkuji za případné informace.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ten první obraz si myslím,
že maloval Krasický
Registrovaný uživatel
Asi Marcel že?
Registrovaný uživatel
ganmiki napsal
Asi Marcel že?


Asi ano,
f.
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem

Dubrovník je latinkou, ale podpis je zřejmě azbukou
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem

čtu Jung 1934
Registrovaný uživatel
K tomu Jungovi jsem našel toto ( viz odkaz ), styl malby i signatura mi přijdou shodné, nicméně pro mě je to neznámy malíř.
https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/l-12-2-obrazy-ptacci-4565
Registrovaný uživatel
Ahoj všem, po nějakém čase jdu zase s prosbou na signaturu, neříká vám to někomu něco?
Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

prosím o určení malíře signatury,

předem děkuji za pomoc, nejsem znalec této tématiky.

S pozdravem

Karel

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj všem, tak další dva kousky k posouzení. Nalezeno u tchýně.
První jsem si myslel nejdřív, že to je Sábová, ale nějak mi tam chybějí písmenka.
Druhé je Josef Wagner, ale vůbec mi na to ani jeden z těch dvou co znám nepasuje a to jak signaturou tak stylem malby.
Díky moc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ono tam bude spojeno písmeno o a v nějak do jednoho,
ale měla by to být Sábová Julia
Registrovaný uživatel
No já si to taky myslím od chvíle co jsem to vzal do ruky, ale jak jsem se na to zadíval, tak jsem trochu znejistěl, ale asi jo, asi tu signaturu zrovna trochu odflákla :) Dík
Registrovaný uživatel
Ahoj. Další půdní nález. Přijde mi to jako nějaký ruský jméno, ale fakt nevím.
Dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já bych to rusky neviděla,
to bude Svoboda
Registrovaný uživatel
https://baggira.aukceobrazu.eu/obrazy/detail/2366/
Registrovaný uživatel
A jo, já se to furt snažil číst jako jedno slovo a navíc s L na začátku, děkuji, má poklona. Ale tak daleko jsem nebyl, Jaro se přeci narodil v Rusku :)
« Poslední úpravu provedl(a) ganmiki v 15. 8. 2021, 11:13. »
Registrovaný uživatel
Jaké existují náhody, dnes jsem byl na oslavě u švagrový a najednou koukám, že se jí v pokoji povaluje tento obraz, v podstatě stejný výjev jako ten na který jsem se ptal ( viz. o kousek nahoře ) , jen malováno trochu více z výšky bych řekl a s mírnými rozdíly ( slepice ) a je větší každopádně signatura Dvořák, koukal jsem, který by to mohl být a trochu tápu, nejvíc by mi tam tím zvláštním "D" seděl Josef, nicméně všechny jeho mnou nalezené signatury obsahují i to "J". Dokážete poradit? Ale náhodička slušná. Napadlo mě, jestli náhodou v místě odkud je ten pohled nestojí také chalupa a ten můj je malován z před chalupy a tento třeba z terasy která je výš, každopádně bych neřekl, že se jedná o jednu kopii druhého, ale že oba malíři byly v místě přítomni.
Díky za reakce.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kde já tuhle signaturu už viděl? Nemůžu si za boha vzpomenout, neví někdo? Prosím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Porubský ?
Registrovaný uživatel
Ano, tady jsem to viděl, už jsem to našel, přesně tak se to zdálo i minule, ale je to Karel Novotný - Polabský, viz tento obraz:
https://www.mutualart.com/Artwork/Seacoast/8194D9B91DEE1EB8
Díky
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny, už zase se mi kouří z hlavy...... nemůžu tu signaturu rozpoznat.. Snad ji někdo zná...... Děkuji......koukal

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Signatura - dotaz

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1