Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Skladování a čištění mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Skladování a čištění mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Je super! Já bych věděl co s ním :lol:

Přesně tyhle mince sbírám... :P


retroman napsal
Zdravím, koupil jsem "torzo" 3 krejcárku a chtěl bych ho alespoň trochu dočistit. Má to cenu? Popřípadě jakou technikou? Díky za rady ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak jsem dal grošík na 48 hodin do roztoku kyseliny citonové a tady je výsledek. Až jsem se lekl, jak dobře to funguje:) Ještě jednou díky dráčkovi za radu..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moc pěkný výsledek, tady to čištění mělo smysl.
Registrovaný uživatel
pěkný výsledek
ale pozor, nelze to používat vždy a na vše, zejména drobnější mininály tím lze často lehce zničit...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Draku, co to jsou mininály? Tento termín jsem nenašel ani v encyklopedii numismatiky od Petráně a Radoměrského :lol: :lol: :mrgreen:
Moderátor
tak tak, i blba citronka umi udelat poradnou paseku.

taky si rozmyslete podobne cisteni u minci, u nichz v budoucnu z nejakeho duvodu pripada analyza (obvykle cennejsi kousky apod.), protoze jen cisteni obycejnou citronkou dokaze nejake rozumne vysledky analyzy uplne odepsat

a falza radeji necistete vubec...
Registrovaný uživatel
Lukas105s napsal
Moc pěkný výsledek, tady to čištění mělo smysl.

Prdlačky, mně se to nelíbí. :evil:
Registrovaný uživatel
A mně jo. Lepší než ten původní polovyčištěný stav. Buď mince celá černá, nebo celá vyčištěná. ;)
Registrovaný uživatel
V realu je to opravdu rozdíl. V původním stavu na minci nebylo vůbec nic vidět. Ta patina fungovala jako maskování, všechny obrysy byly rozbité a nebylo nic poznat. Teď je vidět každý detail. V původním stavu bych se mohl kochat jen podle fotky která je v měřítku tak 10:1. Až podle fotky jsem viděl, jak groš vlastně vypadá.. Já jsem spokojený moc ;)
Registrovaný uživatel
A jestli můžu poprosit Turtleho, jestli by se příště mohl vyjádřit před čištěním. Cením si každého názoru. Protože (bez urážky) po bitvě je jak známo každý generál. ;)
Registrovaný uživatel
Každý pravidelný návštěvník fóra už ví, že Turtle je ortodoxním zastáncem nečištění mincí. Takže ho lze považovat za generála před každou budoucí bitvou ;)
Registrovaný uživatel
Ok, budu si to pamatovat..
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Na čištění Ti poradím ten nejlepší a zároveň nejlevnější fígl,
:shock:
NEČISTIT.
;)
Pokud jsi minci našel v hlíně nebo Ti náhodou spadla do hovna tak opláchnout vlažnou vodou. Jinak nečistit.
8)

Přesně tak, příspěvek číslo 2 tohoto vlákna.
Nemám rád když se s mincemi dělají věci které se nedají vrátit, tak jako míchaná vajíčka nelze odmíchat. ;)
Moderátor
ja sice tak ortodoxni nazor nezastavam, ale zcela jiste mam blize k nazoru turtleho. kazdopadne neni nic horsiho, nez videt, jak je najednou kazdej "chemik" a vi, co dela. ono mozna, kdyby lide meli moznost videt, jak i zdanlive citlive cisteni na mikroskopicke urovni poskozuje minci, byli by vic opatrni.

k tem zalezitostem vyse. to tema si stoji za to prostudovat, ne kazdy ma naladu 100x opakovat pri kazdem novem dotazu to same.

jednoduse receno, s cim nepohne po nekolika tydnech cista voda, tam je na miste teprv zacit premyslet, co dal.

a vetsina minci prochazi chemickym cistenim opravdu uplne zbytecne.
Registrovaný uživatel
Našel jsem polozapomenuté album mincí z dětství a šokovalo mě, jak jsou některé mince zničené. Přikládám obrázek, abych se s Vámi podělil, jak může dopadnout mince v nekvalitním starém albu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Stejny sok jsem mel kdysi i ja....
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Velmi poučné, nejraději bych dal ten obrázek do každého vlákna. ;)
Registrovaný uživatel
Misak33: Teď ještě záleží, o jak cenné mince šlo. V mém případě šlo "jen" o některé oběžné mince Evropy cca 1950-2000, ale ten pohled na poškozené mince je stejně smutný.
Registrovaný uživatel
I já toto zažil po návratu ke sbírání. Sice to byly naše oběžné mince a žádné vzácné ročníky, ale pár mincí v kvalitě 0/0 zamrzí a pak když to člověk znova dává dohromady ..... Škoda slov.
Takže jsem trochu více zainvestoval (bubliny, kapsy atd.) a stále kontroluji.
Registrovaný uživatel
Nemáte někdo zkušenost s čištěním malého černého flíčku na stříbrné minci Franze Josefa? Na nějakých sem tam je, a pouhé opláchnutí nepomáhá. Předem děkuji za info, jak "to" vzniká a jestli "to" lze odstranit.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Odstranit bez poškození to lze jednoduše, koupíš si jinou minci v bezvadném stavu, u FJI je jich dostatek...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
To má blahodárný účinek na míněnou minci? Vy jste asi vcelku snadno překročil 12.000, co. :lol:
Registrovaný uživatel
Mám pouze informaci, že může pomoci snad mince ponořená ve vodě společně se lžičkou, ale hledám, jestli se s tímto problémem již někdo nesetkal a neřešil ho.
Registrovaný uživatel
to by mě také zajímalo, ne blbé komentáře od dráčka.
btw hezká fotka, jak fotíš?
Registrovaný uživatel
ja som namocil do octu tycinku na cistenie uší a spina zmizla jemnym pretieraním
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Skladování a čištění mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1