Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Skladování a čištění mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Skladování a čištění mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
nj prave ze ja nechci zkouset a doufal jsem v to ze zde je plno zkusenych numismatiku ;)
Registrovaný uživatel
martas01: Já jsem asi blbý, ale pořád nechápu jaké zkušenosti chceš slyšet?
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
LukeH2O: asi jo ;) proste kdo ma to album vic jak 5 let aby poradil co se s mincemi deje :)
Moderátor
LukeH2O - nerikas si treba nekdy, jako obcas ja, ze je lepsi jen cumet a drzet hubu? 8)
Registrovaný uživatel
No ale chápeš, že každé album je jiné. Původní otázka byla na to Tvé album, takže to vypadá, že chceš stále slyšet zkušenosti s tím Tvým albem. No a pokud ti jde o obecné uložení v albech tak si projdi toto téma. Určitě tu najdeš nějaké zkušenosti sběratelů.
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
oliver napsal
LukeH2O - nerikas si treba nekdy, jako obcas ja, ze je lepsi jen cumet a drzet hubu? 8)


No já se zrovna nudím a nechce se mi spát. ;) A musím trošku procvičit češtinu. Tady si jí moc neužiju :D
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
martas01 napsal
turtleoverhead: pro nekoho kdo porad nechape: chci slyset hlavne zkusenosti a NE! radu :)

Ale v příspěvku #320 jsi napsal ”nikdo neumí POŘÁDNĚ poradit...”
:roll:
To by Ti musel napsat někdo, kdo má naprosto stejné album jako Ty, vyrobené ve stejném týdnu a má v něm mince těch minimálně 5 let.
Protože příští měsíc mohlo být chemické složení toho plastu jiné. Výrobce třeba přišel na levnější směs.
Z mé osobní zkušenosti, mám mince v šuplíčcích od Leuchtturm 6 let bez jakékoli zněny.
Pokud chceš tutovku, jedno místní muzeum kdysi získalo mincovní skřínku i s mincemi, dřevo mahagon, lepidlo kostní klíh, filc z ovčí vlny a mince jsou v ní téměř 200 let bez viditelné zněny. ;)
Registrovaný uživatel
oliver napsal
LukeH2O - nerikas si treba nekdy, jako obcas ja, ze je lepsi jen cumet a drzet hubu? 8)

No častěji mne napadá, že naopak mnozí tazatelé by měli držet hubu, hledat sami zkušenosti a procházet min. pár hodin různá zdejší či jiná fóra, kde naprostá většina běžných dotazů byla již opakovaně odpovězena(pokud není čitatel totální blb). To by potom za prvé našli odpověď na dotaz podobný jejich a za druhé nenas..li vícero debatujících na fóru... :twisted: :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
zas na druhej strane nikto z neba mudry nespadol, ty mas omnoho viac skusenosti ako ja alebo iny...
_______________
Moderátor
myslim, ze zde nejde o to shazovat nekoho za to, jake ma ci nema znalosti a zkusenosti. jsou zde lide, co sbiraji desitky let (nebo podstatnou cast stoleti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) a s plastovym albem nemaji zkusenost jedinou. jini (napr. ja) mam s jednim plastovym albem zkusenost 30 let (spatnou), ale rozhodne se nepovazuji za chytrejsiho nez nekdo, kdo nema zkusenost zadnou.

duvod meho rypnuti spocival v:

1) celkove systematicnosti a logicnosti polozeni doitazu (= 0)
2) forme projevu a zpusobu osloveni ( = 0)

vic asi nemam co dodat :shock:
Registrovaný uživatel
Ještě jeden argument proti albům:
pokud je již mince něčím napadená \např. měděnkou atp.\ nebo i nepatrně vlhká potem a zavřeme ji pěkně vzduchotěsně do plastiku, zhoubný proces si v něm vesele bují jak ve skleníku. :D ;)
Moderátor
Pokud by nekdo chtel ty dvojkapsicky Kobra, tak budu mit k dispozici pomerne vetsi mnozstvi. Tak kdyby nekdo chtel tak mi napiste a domluvime se (skalsk.michal@gmail.com)
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Jaká cena při jakém množství?
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Kobra je to, co pouziva Aurea?
Moderátor
Aha, tak si nejsou, podle toho, co jsem si nasel v historii.

Ja jsem nakoupil dvoukapsicky od Antium Aurum (ty co pouziva a prodava Aurea jsou pro me nepouzitelne kvuli mensi sirce a prilisne mekosti) 5x5 cm, realne velikosti (vnejsi rozmery) 56x58 mm a taky jich mam vetsi mnozstvi, takze kdo by mel zajem, prodam za 4 Kc / kus (normalne to stoji 5 Kc za kus) + postovne. Mam k dispozici 150 ks :)
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 1. 7. 2013, 19:54. »
Moderátor
Jeste k tem zmekcovadlum a nasledkum na mince pri ulozeni. Nebudu lhat, ze se u zadne mince neprojevilo ztmavnuti povrchu (u stribra). Projevilo, nekde dokonce uz v radu nekolika mesicu. Ale jedna se o nekolik kusu ve sbirce skoro 500 minci a vsechny maji horsi, naruseny povrch. Krom toho jsem si jisty, ze by tam byly zmeny i v pripade pouziti cehokoli jineho - pokud se tam dostane vzduch, tak to proste oxiduje, kdyz na minci neni ukoncena patina. U minci s ukoncenou patinou, bezvadnym povrchem nebo osetrenych k zadnm vizualnim zmenam ani po trech letech nedochazi.
Kapsicky Antium Aurum jsou pomerne tuhe, takze tech zmekcovadel asi moc nebude, coz si nejsem jisty u tech od Aurey, ktere jsou vyrazne mekci.
Registrovaný uživatel
Ja pouzivam Kobry, protoze maji vnejsi rozmer presne 50x50 a pasujou do ramecku, kde se normalne davaji ctverhranne kapsle (s tou cernou penovou vyplni). Pouzivam je od podzimu a zatim zmeny na mincich nevidim. Ale je fakt, ze jsou celkem dost meke. Respektive dost tenke, tak snad ta mekost je tim :)
Moderátor
Minimalni odber bych videl 50 ks a cena 3 Kc/ks.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Jakékoli kapsičky dříve či později mince "sežerou". Ty hodně tvrdé (křehké a lámavé) by snad měly být šetrnější, ale tak jako tak bych v tom cennější mince nenechával. Doporučuji plata Safe nebo Lindner. Jinak pokud kapsičky, tak jedině papírové bez bělidel ...
Registrovaný uživatel
Problem ulozeni v platech je ten, ze uz jsem do nich nekolikrat jen lehce bouchnul a uz se mince sypaly. A v papirovych je pri kazdem koukani musim vytahovat, coz je taky dost blbe. Takze clovek si nevybere, vse je na prd.
Registrovaný uživatel
To Tovy: u výše zmíněných plat by při vhodně zvoleném rozměru políček nemělo k sesypávání docházet. Plata jsou navíc zasouvací. Samozřejmě třesení a obracení o více než cca 40° mince neustojí ;-)
Moderátor
vassilij: omlouvam se, jestli to bude moc utocne, ale pokud 1. maji nekteri lide zkusenost s tim, ze na mincich v kapsickach ani po nekolika letech nejsou videt zadne zmeny a 2. jsou nektere mince zakonzervovane (jak by to proboha mohlo sezrat minci potazenou silikonem apod.?), tak tvrzeni 'Jakékoli kapsičky dříve či později mince "sežerou".' je nepodlozeny vykrik. Tohle je mozne tvrdit o svych mincich na zaklade sve zkusenosti nebo mozna lze problem popsat na zaklade nevyhnutelnych chemickych procesu, jenze jak uz bylo receno, mame mince bez patiny, s narusenym povrchem, stejne tak jako mince s ukoncenou patinou, ktere ve svem stavu vydrzely v zemi treba 2000 let prakticky bez poskozeni, mince nakonzervovane mnoha ruznymi zpusoby, kde je pravdepodobnost jakekoli interakce miziva apod.
A je usmevne si myslet, ze pokud budu mit mince volne "na vzduchu", ze to narozdil od kapsicek s nekterymi mincemi nic neudela.

Ad plata - mam zkusenosti, ze dokonce i pri transportu ve vodorovne poloze mince opousteji sve misto (prestoze je nad nimi dalsi plato a teoreticky by tam nemela byt skvira. Zatimco kdyz si vezmu kufrik, kde mam plata, v jejichz okenkach jsou dvoukapsicky s mincemi, tak zustanou temer ve stejne poloze, v jake jsem je tam ulozil, prestoze jsou pri transportu vertikalne. Ale to uz je samozrejme otazka preference kazdeho sberatele, co mu vic vyhovuje.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 2. 7. 2013, 8:18. »
Registrovaný uživatel
To tenzor: úmyslně jsem to "přehnal". S novými kapsičkami tolik zkušeností nemám, protože v nich nikdo, koho znám, mince opravdu dlouhodobě neskladuje. Co se alb týče jsem ale pozoroval u některých mincí po delším skladování narušení povrchu (pórovitost), u mincí s patinou pak v lepším případě "jen" různé povlaky, po kterých při odstranění někdy patina zůstane, někdy ne, někdy je povrch v pořádku, jindy narušen jak jsem uvedl výše.
Registrovaný uživatel
Kupuji kapsičky v Antium Aurum a majitel mi ukazoval 5 let uloženou medaili RU FJI. Medaile byla v pohodě a kapsička měla viditelné stopy po uložení (hnědavé kolečko). Nazval bych to otlakem či podobně. I lehčí medaile uložené do semišových plat udělají otlak či stopu. Stohovatelná plata jsou výborná, používám je, ale k uložení do bankovního sejfu se nehodí. Mám i ty menší plata, ale taky nejsou vhodná. Kupuji 9 x 9, aby zabíraly stejný prostor a nemusím řešit velikost medaile a způsob řazení.
Registrovaný uživatel
Nedavno byla horka a pak zase zima. Premyslel jsem, jak takove pocasi muze ovlivnit skladovani minci. Ja se bojim, ze mozna i mnohem vice, nez skladovani ve kvalitnich kapsickach, kde je mozna teplota taky promenliva, ale vlhkost by mohla byt stabilnejsi. Treba kdyz vyndate mince z chladneho bankovniho trezoru na normalnich platech a prenesete je do teple a vlhke mistnosti - to se jasne na mincich musi srazet voda (i kdyz asi jen nepatrna vrstva), nebo ne? I kdyz mozna se vzapeti vypari. Docela by me zajimal nejaky vyzkum na tohle.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Skladování a čištění mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1