Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Skladování a čištění mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Skladování a čištění mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Můžu se ještě zeptat na ocenění denáru? Našel jsem, že se jedná o cach 614 a k němu jsem dohledal, že se v poslední době prodával jen jeden, takže z toho moc moudrý nejsem.
Registrovaný uživatel
Ahoj,
v jakých rozměrech se vyrábí dvoukapsičky Kobra a kde nejlépe je (v Brně) sehnat?
(Vím, že před časem je nabízel Misak + myslím asi někde v propadlišti tohoto vlákna nějaká pražská firma bez e-shopu)
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, som začiatočník a chcem sa opýtať na tieto tri mince, ktoré som si kúpil. Sú v podstate v stave, v akom som si ich zaobstaral.

Je ich stav v poriadku, alebo ich treba ešte nejako čistiť?
Resp. je ich stav nejako poškodený? Je normálne, že jedna je taká tmavá a druhá naopak?
Tie jasnejšie plôšky na tmavšom grajciari (1800) znamenajú poškodenie patiny, alebo je to OK?

Naozaj mi veľmi pomôžu vaše rady, nech sa zorientujem, čo je vlastne „normálne“ a čo už poškodenie. Vopred ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Minuly týden jsem konečně po dlouhé době čekání obdržel tento denár Ludvíka Jagelonského. Přestože mince nečistím a ukládám do sbírky ve stavu v jakem je obdržím, v tomto případě bych rád udělal výjimku a minci trochu očistil (patrně byla dlouhou dobu v kontaktu s nějakým jiným nušlechtilým kovovým materiálem).Může mi někdo poradit nedestruktivní metodu jak zbavit minci povlaku?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to Richard I
nechci ti kazit tvou numismatickou radost ale třeba ta první mince se zdá být ve stavu zachovalosti kdy už je to celkem jedno.
Alespoň to tak vypadá, ony ty tvé fotky nejsou moc ostré... :roll:
Registrovaný uživatel
Nevravím, že je to kúsok na výstavu :) Ale keby sa ním chcem predsalen zaoberať (min. na pokus), tak ho mám ešte vyčistiť (ako?), resp. tá farba mince je OK? Dík.
Registrovaný uživatel
farba je "OK" - je to farba nálezovky z viac agresívnej pôdy - čiže je to vrstva podľa dosť nejasných fotiek pórovitá nejakého typu korózie medi. Ak ju akýmkoľvek spôsobom odstrániš, dostaneš mincu s vyžratým povrchom a svojim spôsobom budeš tam kde si začal. Týchto grajciarov sa váľajú po poliach tisíce a všetky vyzerajú zhruba takto. Nemá akýkoľvek význam sa týmto zaoberať, aspoň ja teda nepoznám žiadny spôsob ako vyčistiť takýto stav, aby som z toho niečo vyťažil. :?
Registrovaný uživatel
Keď som po rokoch pozrel do fóliového albumu, kde som si kedysi uložil napr. mince z 1. ČSR a 1. SR, tak strieborné mince boli viac zelené, ako strieborné. Vičistil som to pretretím s olejom, ale nerád by som to zase o pár rokov opakoval.

Ako mám skladovať tieto mince, aby k tomuto procesu nedochádzalo? Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Záleží značně na tom, co to bylo za album, respektive především na listech... Pokud byla v plastu změkčovadla, což dle vašeho problému evidentně byla, logicky došlo ke korozi. Pokud vám albový systém jinak vyhovoval, doporučuji koupit nové album s listy bez změkčovadel a chloru (třeba od Leuchtturmu) a jednoduše mince po vyčištění přemístit do něj.
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
Ďakujem za erudovanú odpoveď. Môžem tie fólie využiť aspoň na nejaké iné mince? Mám toho nakúpeného a teraz... čo s tým? :)
Registrovaný uživatel
použít to můžeš, ale se stejným výsledkem
nejlépe nakoupené i se ztrátou prodat...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
nebo rozstříhat a použít na zasílání mincí zájemcům, těch pár dní to v tom vydrží
Registrovaný uživatel
Išlo mi o to, či to pôsobí negatívne na všetky kovy, alebo len na mince striebro + prímes. Na iných som nezaznamenal rozdiel.
Registrovaný uživatel
Co jsem měl možnost vidět v tom uložené mince z různých materiálů, tak snad kromě hliníkových byly všechny zničené. Vydržet by mohlo zlato, ale to jsem v tom nikdy neviděl. V dnešní době jsou už tyto fólie na uchovávání mincí zcela nevhodné. Nové album s kvalitními listy vyjde na cca 300 Kč, plato na mince stojí od 50 Kč, pak jsou různé holdery apod. Možností je spousta, ale ty staré albové listy jsou rozhodně nejhorší varianta uložení (pokud nepočítám nějakou úplnou zvrácenost, třeba přibití mincí na zeď).
Registrovaný uživatel
Dobrý den, rád bych se zeptal zkušenějších sběratelů, jak co nejlépe ukládat stříbrné mince o hmotnosti 1 unce. Jde mi o uložení do nějakého alba, které výdrží "zátěž" několika uncových mincí na jednom albovém listě. Prodávají se i nějaká specializovaná alba na tyto mince (velikosti, hmotnosti)? Snažil jsem se googlit, ale nic vhodného se mi nevyjevilo, nebo nemám praktickou představu, jak to případné uložení vypadá v reálu. Děkuji moc za radu!
Registrovaný uživatel
Ahasverus napsal
Dobrý den, rád bych se zeptal zkušenějších sběratelů, jak co nejlépe ukládat stříbrné mince o hmotnosti 1 unce. Jde mi o uložení do nějakého alba, které výdrží "zátěž" několika uncových mincí na jednom albovém listě. Prodávají se i nějaká specializovaná alba na tyto mince (velikosti, hmotnosti)? Snažil jsem se googlit, ale nic vhodného se mi nevyjevilo, nebo nemám praktickou představu, jak to případné uložení vypadá v reálu. Děkuji moc za radu!


Spíše se prodávají etuje, od jednoplatových až po tří-čtyřplatové. Ano, má to větší objem, ale vypadá to lépe než album.
Registrovaný uživatel
Za seba mozem odporucit mincove zasuvky rady MB (ale oblubene su aj ine rady) od Leuchtturm, su to vlastne plata, ktore sa daju ukladat na seba a tak uskladnit aj v kufrikoch, viacero na sebe. Len treba pozriet dobry rozmer, lebo 1 uncovky sa lisia a aj ich bubliny.
Registrovaný uživatel
Zdravím, koupil jsem "torzo" 3 krejcárku a chtěl bych ho alespoň trochu dočistit. Má to cenu? Popřípadě jakou technikou? Díky za rady ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak tahle Vratislav je trochu méně častá, takže cenu nepospíchat při čištění by to mělo...
Možná pro začátek zkusit slabší koncentraci chalatonu nebo hodně slabý roztok potravinářské kys. citronové a hlavně NEPOSPÍCHAT !
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Ja bych rekl, ze cisteny uz byl a to cerne budou oxidy siry a ty asi jen tak normalnim cistenim dolu nepujdou a ani bych je asi dolu nedaval. Nechal bych jej tak jak je. Ale je to muj neodborny odhad :)
Registrovaný uživatel
Čištěnej asi je, ale chtěl bych zkusit alespoň aby byl čitelnej letopočet. Na fotce je docela dobře vidět, ale v realu neni vidět vubec. Uvidíme a díky za rady:)
Registrovaný uživatel
Vratislav méně častá? Mám jich doma asi 40 a to Ferdinandy nijak extra nesbírám. V top stavech samo. Ale jdou dráž než Vídně..
Registrovaný uživatel
40 grošů 1627 s letopočtem pod portrétem? A k čemu jich máš tolik, když je vlastně nesbíráš? Kdybys chtěl jeden pustit, rád odkoupím, abych se nemusel trápit s tímto;)
Registrovaný uživatel
retroman omluva, koukal jsem jen letmo, nevšiml jsem si letopočtu pod portrétem, moje chyba.
Registrovaný uživatel
V pohodě:)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Skladování a čištění mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1