Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » STARÉ NAUŠNICE S ČESKÝMI GRANÁTY .. PRODEJ ..

Vykupminci.cz
Numisargo

STARÉ NAUŠNICE S ČESKÝMI GRANÁTY .. PRODEJ ..

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Myslel jsem to vážně. Vím, že tam byl někdo se zlatým šperkem osázeným českými granáty a odešel s pěknou sumičkou.
Bohužel jsem ve Vašem úvodním příspěvku přehlédl, že se jedná pouze o pozlacené stříbro.
To bych Vám tuto alternativu nenabízel.
Registrovaný uživatel
Grofiku prosím tě ještě poslední dotaz. Je vidět, že se v těchto věcech vyznáš. Dokázal bys dle já nevím tvaru, zapínání určit z jaké doby pochází ? Nevím jestli to jde. Měl jsem takový pocit toho pozdního bídru dle tvaru, ale spíš si myslím, že by to mělo být kolem roku 1920 plus mínus. Jak to vidíš ty ? Ještě rozměr i se zapínáním cca 4,5 cm.
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
Myslel jsem to vážně. Vím, že tam byl někdo se zlatým šperkem osázeným českými granáty a odešel s pěknou sumičkou.
Bohužel jsem ve Vašem úvodním příspěvku přehlédl, že se jedná pouze o pozlacené stříbro.
To bych Vám tuto alternativu nenabízel.
No, že jde o pozlacené stříbro mi řekl zlatník/hodinář, takže z toho jsem vycházel. Ale když si přečtete můj pozdější komentář k tomu hodináři, tak jsem se rozhodl, že to půjdu zkonzultovat přímo se zlatníkem Po těch zkušenostech, co popisuji s hodinami mám s jeho odhadem pochybnosti. Ono je možné, že to není pozlacené stříbro, ale zlato. Až bude čas, tak se v Šumperku obrátím na někoho jiného a zjistím i punc, jaký tam je.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Grofiku prosím tě ještě poslední dotaz. Je vidět, že se v těchto věcech vyznáš. Dokázal bys dle já nevím tvaru, zapínání určit z jaké doby pochází ? Nevím jestli to jde. Měl jsem takový pocit toho pozdního bídru dle tvaru, ale spíš si myslím, že by to mělo být kolem roku 1920 plus mínus. Jak to vidíš ty ? Ještě rozměr i se zapínáním cca 4,5 cm.


Lachtan, možno by som začínal niekde rokom 1890-1900? :roll:
Vodítko by bolo určiť punc, prípadne výrobcu.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
Myslel jsem to vážně. Vím, že tam byl někdo se zlatým šperkem osázeným českými granáty a odešel s pěknou sumičkou.
Bohužel jsem ve Vašem úvodním příspěvku přehlédl, že se jedná pouze o pozlacené stříbro.
To bych Vám tuto alternativu nenabízel.


Pokiaľ je zaujímavý výrobca, alebo vlastník to je potom iná cenová hladina...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
lachtan napsal
Grofiku prosím tě ještě poslední dotaz. Je vidět, že se v těchto věcech vyznáš. Dokázal bys dle já nevím tvaru, zapínání určit z jaké doby pochází ? Nevím jestli to jde. Měl jsem takový pocit toho pozdního bídru dle tvaru, ale spíš si myslím, že by to mělo být kolem roku 1920 plus mínus. Jak to vidíš ty ? Ještě rozměr i se zapínáním cca 4,5 cm.


Lachtan, možno by som začínal niekde rokom 1890-1900? :roll: No já to neodborně a opatrně odhadoval na ten rok plus mínus 1920. Ale tak nějak mne to svádělo a nevím proč k tomu druhému bídru těsně před rokem 1900. Možná, že mi nepřipadá to provedení, jako typická secese. No nic.. rozhodne ten punc až se dostanu k jinému zlatníkovi. Každopádně Grofiku moc děkuji za názory :)
Vodítko by bolo určiť punc, prípadne výrobcu.
Registrovaný uživatel
lachtan - pošlete fotky do Turnova do muzea. Je to kraj českého granátu a od několika lidí vím, že jsou velmi příjemní i na komunikaci mailem a šperky i vykupují do svých sbírek.
Za mě jsou ty náušnice velmi hezké.
Registrovaný uživatel
lachtan
A co se kamínků týče, v Jizerských horách, přes Jizerskou louku teče Jizerka, která se stéká se Safírovým potokem. Dlouhá léta se tam těžily drahé kameny - safíry, smaragdy, topazy a samozřejmě rubíny. Od roku 1960 je těžba zakázaná a snad jen taková perlička - na Jizerce žil jeden pán a tomu kamínky naprosto učarovaly a těžil, i kdy se to již nesmělo. Pak přišel návrh na CHKO, to bylo schváleno a v den, kdy tato CHKO oficiálně vznikla, přijela z Prahy komise, aby se podívala na tu krásu, kterou se podařilo zachránit. Procházejí po břehu Jizerky a najednou uslyší zvuk, uvidí postavu skloněnou nad vodou a on tam Gustl těží ty kamínky, kterých měl neuvěřitelnou sbírku. Takže, i ty rubíny by to mohly při troše štěstí být.
Registrovaný uživatel
Díky za příspěvky. Dal jsem to na Aukro od 1500 Kč. Kupodivu to má 8 sledování, tak uvidíme.
Registrovaný uživatel
Lachtan, ja by som začal minimálne na troch tisíckach. Picasso je Picaso....
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Lachtan, ja by som začal minimálne na troch tisíckach. Picasso je Picaso....
Pokud naušnice za něco stojí, tak si trh poradí.
Registrovaný uživatel
Máš pravdu, každý rád kúpi dobrú vec za výhodnú cenu.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Máš pravdu, každý rád kúpi dobrú vec za výhodnú cenu.
Je tam 12 sledování a dnes ráno to končí, tak se uvidí.
Registrovaný uživatel
Lachtan, začni aká je realita?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Lachtan, začni aká je realita?
Neprodalo se to, ani za vyvolávací cenu 1500 Kč. Takže uložím zpět do šperkovnice.
Registrovaný uživatel
Momentálne som trochu viac pozrel na fotky naušníc, fazetovanie je masívne, pri vyberaní kameňov nepoškodíš, navrhujem dať znovu galvanizovať opraviť zapínanie osadiť pyropy a máš super šperk napr. pre manželku/ bokovku,predaj, atď... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
keď si to tak múdro načasoval na aukre.Pravdepodobne aukcia končila okolo obeda a Ty si čakal že všetci budú sedieť doma a nie v práci aby mohli prihodiť na aukciu náušníc.Takže sa nečuduj že to nikto nekúpil.Večer je asi viac ľudí doma,mohlo to niekoho zaujať.Ak cez obed nejaký záujemca pozeral napríklad na sústruh alebo pokladňu tak nemohol mať záujem
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Momentálne som trochu viac pozrel na fotky naušníc, fazetovanie je masívne, pri vyberaní kameňov nepoškodíš, navrhujem dať znovu galvanizovať opraviť zapínanie osadiť pyropy a máš super šperk napr. pre manželku/ bokovku,predaj, atď... ;)
No to bych klidně nechal udělat a dal to manželce, ale .... Tak si to představ žena je historička a měla by mít ke starým věcem vztah, ale nad těmito naušnicemi tzv. zívá, to je paradox, že ? Ve špercích preferuje současnost.
Registrovaný uživatel
nick napsal
keď si to tak múdro načasoval na aukre.Pravdepodobne aukcia končila okolo obeda a Ty si čakal že všetci budú sedieť doma a nie v práci aby mohli prihodiť na aukciu náušníc.Takže sa nečuduj že to nikto nekúpil.Večer je asi viac ľudí doma,mohlo to niekoho zaujať.Ak cez obed nejaký záujemca pozeral napríklad na sústruh alebo pokladňu tak nemohol mať záujem
Jo já to dal ve špatný čas a jen na tři dny, tak nějak mi bylo jedno, jestli se prodají, nebo ne. Nevím proč, ale nějak se mi ulevilo, že se neprodaly a můžu je hodit zpět do šperkovnice.
Registrovaný uživatel
Nič v zlom, ale trošku nechápem, ako niekto, kto sa venuje starožitnostiam, nevie rozoznať zlato od striebra:-) Však píšete, že šperk bol hodne nosený. to znamená, že ak by to bolo zlato, najligotavejšie bude hlavne v miestach, ktoré sa najviac obtierali o kožu, čiže na zapínaní. Ak by sa jednalo o pozlátené striebro, na zapínaní bude zlato ošúchané a bude vidieť strieborný odtieň. To predsa musí rozoznať každý. Nato ani nemusím lúštiť punc:-)
Registrovaný uživatel
Peripetie se zlatníkem mi připomněly, jak jsem jednou dával do opravy zlaté hodinky k hodináři a klenotníkovi. Kromě puncu bylo na hodinkách vyraženo „ZÁK. CHR.“ Pan expert punc přehlédl a povídá: „To nebude zlato, pane. Tady je napsáno ‚základ chrom'.“ Takže tak.
Registrovaný uživatel
Dargor6 napsal
Nič v zlom, ale trošku nechápem, ako niekto, kto sa venuje starožitnostiam, nevie rozoznať zlato od striebra:-) Však píšete, že šperk bol hodne nosený. to znamená, že ak by to bolo zlato, najligotavejšie bude hlavne v miestach, ktoré sa najviac obtierali o kožu, čiže na zapínaní. Ak by sa jednalo o pozlátené striebro, na zapínaní bude zlato ošúchané a bude vidieť strieborný odtieň. To predsa musí rozoznať každý. Nato ani nemusím lúštiť punc:-)



Dargor, když on Lachtan je takový drobný sedmilhářík a k tomu hodně průhledný. Mimo to co píšete, a co je naprosto logické, nám také nenapsal, že aukci už na Aukru opakoval.... asi zapomněl ;)
Mimochodem, popis:
"zlatník říká, že je to (asi) zlacené stříbro" ... "já nic negarantuji"
působí opravdu věrohodně :roll:
Registrovaný uživatel
kacena napsal
Dargor6 napsal
Nič v zlom, ale trošku nechápem, ako niekto, kto sa venuje starožitnostiam, nevie rozoznať zlato od striebra:-) Však píšete, že šperk bol hodne nosený. to znamená, že ak by to bolo zlato, najligotavejšie bude hlavne v miestach, ktoré sa najviac obtierali o kožu, čiže na zapínaní. Ak by sa jednalo o pozlátené striebro, na zapínaní bude zlato ošúchané a bude vidieť strieborný odtieň. To predsa musí rozoznať každý. Nato ani nemusím lúštiť punc:-)



Dargor, když on Lachtan je takový drobný sedmilhářík a k tomu hodně průhledný. Mimo to co píšete, a co je naprosto logické, nám také nenapsal, že aukci už na Aukru opakoval.... asi zapomněl ;)
Mimochodem, popis:
"zlatník říká, že je to (asi) zlacené stříbro" ... "já nic negarantuji"
působí opravdu věrohodně :roll:
Nevím proč mne urážíte a nazýváte sedmilháříkem. Ano měl jsem to již jednou vystaveno na 7 dní, ale sám jsem aukci zrušil asi po dvou dnech z důvodu, že se na to snacha chtěla podívat a v té době tam bylo cca 4 sledování. Protože to není její styl, tak jsem to nabídl zde a poté podruhé na Aukru. A ten popis byl takový proto, že nedokáži punc vyfotit a nechci nikoho poškodit. Prostě vycházel jsem z hodináře. Je fakt, že tam neprosvítá stříbro a taky jsem o tom přemýšlel, že pokud by bylo pozlaceno, tak buď je pozlacení silné a nebo také může jít o zlato. Moc mi to nesedělo ,co řekl hodinář, že to je hodně nošené a přitom stříbro neprosvítá. Ono je lehké někoho obvinit z podvodného jednání, ale nevíte souvislosti a soudíte zbrkle. Už před nějakou dobou se mne jeden pán ze Šumperka ptal proč tady nejsem a já odpověděl, že mne nebavily ty různé útoky tady na mne a jiné uživatele. Na to mi odpověděl, že je to tady čím dál horší a spoustu opravdových amatérských i profi znalců kvůli tomu odešlo. Po dlouhé době z mé strany pokus o prodej, nebo radu a je ze mne podvodník, nic se asi opravdu nezměnilo. Ono se nabízí podle sebe soudím tebe. Mějte se fajn a hezké Svátky.
Registrovaný uživatel
Tím končím s příspěvky a nebudu již reagovat a obtěžovat.
Registrovaný uživatel
Ale no tak, kacena si ráda rejpne, to tak nemůžete brát. Navíc toho snad bohdá nebude, aby lachtan před kačenou utíkal. ;-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Starožitnosti » STARÉ NAUŠNICE S ČESKÝMI GRANÁTY .. PRODEJ ..

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1