Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » STARÉ NAUŠNICE S ČESKÝMI GRANÁTY .. PRODEJ ..

Vykupminci.cz
Numisargo

STARÉ NAUŠNICE S ČESKÝMI GRANÁTY .. PRODEJ ..

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak po delší době jsem se dostal k jiné paní, která se zabývá stříbrným zbožím. Ta ty naušnice dala do jakéhosi zařízení a vyčistila jem čímž tedy teď vypadají EX. Nedokázala říct z jaké doby pochází, ale řekla, že značka je stará a značí stříbrné zboží o ryzosti 800, přičemž se dnes používá ryzost 825. Přečetla pod lupou, že tam je tedy 800, pak značka zajíce a asi číslovka 3. Kamínky jsou určitě české granáty a jde o pozlacené stříbro. Dále řekla, že je potřeba zrestaurovat zapínání obou naušnic, ale ne u ní , ale u renomovaného zlatníka. Nejde prý o dětské naušnice, ale o dámské a že jsou strašně krásné a i v dnešní době dobře prodejné. Byla z jejich tvaru opravdu nadšená a i kolegyni v prodejně se moc líbily... Já je spravovat asi nebudu. Pokud by si je nechala spravit některá z přítomných dam, tak je nechám za 1800 Kč.
Registrovaný uživatel
Punc se zajícem s číslem tři, ryzost 900/1000 se používá od roku 1957 až dodnes, pokud se nepletu. Zkuste znovu lépe vyfotit nebo kouknout lupou a porovnat.
Uvedenou cenu bych viděl jako cca 3x vyšší než je reálná tržní.
Registrovaný uživatel
nataradza napsal
Punc se zajícem s číslem tři, ryzost 900/1000 se používá od roku 1957 až dodnes, pokud se nepletu. Zkuste znovu lépe vyfotit nebo kouknout lupou a porovnat.
Uvedenou cenu bych viděl jako cca 3x vyšší než je reálná tržní.
Ne 900, ale 800
Registrovaný uživatel
Myslím slušná cena navrhnutá Lachtanom za dobové šperky.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Foto po vyčištění

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já myslím také, že cena 1800 Kč je slušná. Zkusím dát na Aukro.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Ne 900, ale 800

:roll: Podívejte se na puncovní značky. Nelze zajíc s číslem 3 a zároveň ryzost 800/1000.

grofik napsal
Myslím slušná cena navrhnutá Lachtanom za dobové šperky.

Tak to kupte. Ale vy jen tak tárate, jako vždy...
Registrovaný uživatel
Možná jsem špatně rozuměl té paní. Možná to bude 900/3--Nebo to bude 800 a ona špatně přečetla číslo 5. Říkala, že to je strašně špatně vidět i tou jejich lupou. Je to zas takový rozdíl v tom obsahu stříbra ? Já myslím, že spíše jde o to, že ty naušnice jsou fakt pěkné. Navíc říkala, že se granáty většinou dávaly do tombaku, tyto jsou ve stříbře a pozlacené, takže o řád dál.
Registrovaný uživatel
Klenotník zhotovujúci šperk, dodržal všetky pravidlá.

Profesionálne spracovanie...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
lachtan:
Seznamte se s puncy. http://www.puncovniurad.cz/cz/doc/BRO%C5%BDURA_2017_v8_min.pdf

grofik napsal
Klenotník zhotovujúci šperk, dodržal všetky pravidlá.
Profesionálne spracovanie...

Trepete dve na tri... Jaká pravidla? Samozřejmě, že to dělal profesionál, proč to píšete?
Registrovaný uživatel
Osádzanie kameňov do šperku má svoje pravidlá hlavne kvôli prechodu svetla, symetrii rozloženia kameňov, mnoho šperkárov toho obdobia zhotovovalo tzv. "slepé šperky", čo mimochodom je možné uvidieť aj dnes.

niektorým "kolegom" odporúčam nerobiť blbečkov, to sa hneď pozná aj bez zbytočného upozorňovania. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Grofik - ak by to bola taká dobrá cena, tak by ste to kúpili:-) Pokiaľ treba opravovať obe zapínania, pri dnešných cenách táto práca môže byť drahšia ako celé náušnice. Dobrá cena by to bola, keby boli úplne v poriadku.
Rovnako čistenie starožitných šperkov do ligotava nepovažujem za šťastné riešenie, na starožitnom šperku má byť dobová patina.
Rýdzosť 825 sa dnes nepoužíva skoro vôbec.
Registrovaný uživatel
Vysvětlovat něco grofikovi je marnost. Píše buď bludy nebo samozřejmosti, které vydává za objev Ameriky.
Proč se lachtan neseznámí s puncy, nechápu. Pochopitelně kdyby popsal správně punc a podle toho datoval, prodal by také lépe, takže škodí jen sám sobě. Žádný punc 800/1000 s číslovkou 3 a zajícem nikdy neexistoval, to jsem tu psal, ale stejně to do toho popisu aukce dal.
No, aukro rozhodne, tak se dáme překvapit:
https://aukro.cz/stare-stribrne-nausnice-s-ceskymi-granaty-7049224522
Registrovaný uživatel
A Lachtan tam napísal ešte aj to, že dnes sa používa rýdzosť 825, čo je úplná somarina, používa sa predsa 925 alebo 999.
Podľa tvaru kartuše na stránke č. 1 sa jedná o punc hlava zajaca s číslom 3, čo znamená rýdzosť 900. Neviem, kde lachtan bol, ale tieto punce poznajú všade v klenotoch či záložniach:-)
Registrovaný uživatel
Dargor6 napsal
Grofik - ak by to bola taká dobrá cena, tak by ste to kúpili:-) Pokiaľ treba opravovať obe zapínania, pri dnešných cenách táto práca môže byť drahšia ako celé náušnice. Dobrá cena by to bola, keby boli úplne v poriadku.
Rovnako čistenie starožitných šperkov do ligotava nepovažujem za šťastné riešenie, na starožitnom šperku má byť dobová patina.
Rýdzosť 825 sa dnes nepoužíva skoro vôbec.


Cena čistenia pre mňa len čistiace médium a oprava káva a cigareta.

Škoda neviem vložiť fotky starožitných šperkov - nový pc. :evil: :'( :x
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 7. 11. 2023, 18:57. »
Registrovaný uživatel
Ale my sa nebavíme, koľko to stojí po známosti Vás ale koľko to stojí bežne pre normálneho zákazníka:-) To je ako keby som ja napísala, že napísanie kúpnej zmluvy stojí pre mňa kávu a čokoládu, keďže mám tie známosti, ale reálne pre cudzieho zoberie právnik 100 eur a viac:-)
Registrovaný uživatel
Neviem, ale domnievam sa Lachtan sa venuje vetešníctvu tak šperk by mal vedieť vyčistiť? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Lachtan, nevieš si dať radu z náušnicami, ti predám nové šperky, síce o nejaké stotisíce drahšie.💰😊

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Neviem, ale domnievam sa Lachtan sa venuje vetešníctvu tak šperk by mal vedieť vyčistiť? :roll:
Grofiku nevím zda se mám urazit, nebo neurazit kvůli vašemu názoru, že se věnuji vetešnictví. Při zakládání vlákna minulý rok jsem psal, že to je po babičce a má máma to měla po ní. Já to zdědil, jako jediný syn po mé mámě. Jestli jsem vetešník, to nevím ... ale od mala sbírám staré věci, protože je mám rád. sošky, obrazy, hodiny atd. Spoustě sběratelským předmětům rozumím a dokážu si je datovat , určit a fakt nepotřebuji pomoc. Ale zlatu, stříbru a drahému kamení nerozumím, takže se zeptám zde. Šperk opravdu nedokáži vyčistit a nikdy jsem se tímto nezabýval. Dokáži vyčistit šavli, tedy železo od rzi, mosazné okruží hodin atd. Ale drahé kovy jsou nad mé znalosti a to se týká i punců na nich, které prostě neznám. Ta paní , které jsem to dal vyčistit a určit prodává novodobé stříbrné šperky a na zdi tam má tabla s puncy. Říkala, že ten punc je strašně špatně vidět, protože naušnice jsou nošené a opotřebované. Možná tam viděla číslovku 800 a je tam 900, jen to špatně viděla kvůli tomu opotřebení... já fakt nevím. Ale co říkala bylo to, že nejde o nové naušnice a jde o starý šperk, možná z 1 republiky, což by odpovídalo mé babičce. Nejsem vetešník, ale považuji se za sběratele starých a hezkých věcí. Něco , co nesbírám dám dál a za utržené peníze si koupím věc , která se mi líbí. Dle vás by tedy sběratelé mincí, kteří prodají minci, kterou mají několikrát a koupí si tu, kterou ve sbírce nemají za utržené peníze, nebyli sběratelé mincí, ale vetešníci.
Registrovaný uživatel
Teď jsem se trápil s focením na mobil v makru. Několikrát jsem to vyfotil a pak při prohlížení zvětšil. Je tam číslovka 900, ale zajíce a další číslovku 3 jsem neobjevil. Nemám zlatnickou lupu, takže se na to nemohu podívat, ale 900 tam vidím.
Registrovaný uživatel
Lachtane, ten punc je vidět docela i na Vaší fotce. Lupou to musíte rozluštit.
Podívejte se na ty puncy na straně 18 a straně 21 http://www.puncovniurad.cz/cz/doc/BRO%C5%BDURA_2017_v8_min.pdf
Vypadá to na zajíce s trojkou, takže od roku 1957 do dnes.
Každopádně na aukru o to nějaký zájem je, tak to je pro Vás dobré.
S tou babičkou je to hezké, já taky říkám o lecčem, že to mám po babičce, akorát polohlasem dodávám, že ne po svojí...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nataradza napsal
Lachtane, ten punc je vidět docela i na Vaší fotce. Lupou to musíte rozluštit.
Podívejte se na ty puncy na straně 18 a straně 21 http://www.puncovniurad.cz/cz/doc/BRO%C5%BDURA_2017_v8_min.pdf
Vypadá to na zajíce s trojkou, takže od roku 1957 do dnes.
Každopádně na aukru o to nějaký zájem je, tak to je pro Vás dobré.
S tou babičkou je to hezké, já taky říkám o lecčem, že to mám po babičce, akorát polohlasem dodávám, že ne po svojí...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moje babička byla ročník 1913 a umřela 1987. Tak pokud je to po roce 1957 , tak v čem tedy lžu ? Já bohužel neměl možnost babičku kontrolovat kdy, kde a za kolik si kupovala naušnice, nebo jí byly dcerami třeba k narozeninám koupeny.Jinak já jsem ročník 1962, takže je to po mé babičce ... tečka.
Registrovaný uživatel
Babička měla dost ráda šperky s granáty a měla prstýnky, brože, naušnice a náhrdelníky. Kupoval jí to děda s oblibou, protože se s dárkem tohoto typu nespletl v tom smyslu, že nikdy nešlo o tzv. nechtěný dárek. Vzpomínám, že měla krásný set, ale ve zlatě s granáty. Šlo o pozdně secesní set a šlo o šperky ve tvaru půlměsíce se secesními rytinami. Já se tím inspiroval a kdysi jsem koupil, takový podobný set ve zlatě se safíry mé ženě, takovou památku až tady já nebudu třeba. Ty šperky s granáty uzmula po babiččině smrti sestra mé mámy, ještě když babička ležela na podlaze vedle v místnosti. Prostě tam byla první a bílila šuplíky ... sůvice :( Moje máma po pohřbu našla tyto naušnice v šuplíku mezi bižu a teta je přehlédla. Nechala si je na památku a já protože naušnice nenosím ... tak je dávám dál. Žena granáty nemusí, snacha také ne, tak co s nimi ? I kdyby nebyly staré, tak jsou prý moc hezké a koukaly se na to kolegyně manželky po vyčištění a říkaly, že jsou opravdu nádherné a nadčasové ... tož tak.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 9. 11. 2023, 16:19. »
Registrovaný uživatel
Abych to uvedl na pravou míru, já nikde nezpochybnil, že to máte po své opravdové babičce. A hezký příběh, ano, tak to v životě chodí...
Zajíc s dvojkou, ryzost 900/1000 se používal 1921-28. Pokud byla babička ročník 1913, musela by náušnice získat mezi svými 8 až 15 lety. Podle toho, co píšete, to bude pravděpodobně novější věc po roce 1957.
Registrovaný uživatel
nataradza napsal
Abych to uvedl na pravou míru, já nikde nezpochybnil, že to máte po své opravdové babičce. A hezký příběh, ano, tak to v životě chodí...
Zajíc s dvojkou, ryzost 900/1000 se používal 1921-28. Pokud byla babička ročník 1913, musela by náušnice získat mezi svými 8 až 15 lety. Podle toho, co píšete, to bude pravděpodobně novější věc po roce 1957.
Já na ten punc fakt špatně vidím. Přes lupu vždycky ostřím jedno oko, pak druhé. Je to svízel ty oči. Je taky možné, že to babička dostala od své maminky, jako holka. Už mi to má máma neřekne a ani babička. To je jedno dle děvčat jsou prý hodně čučavé, takže jestli jsou starožitné, nebo ne, tak se asi na tom Aukru prodají. Díky všem za diskuzi ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Sběratel.com » Starožitnosti » STARÉ NAUŠNICE S ČESKÝMI GRANÁTY .. PRODEJ ..

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1