Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » STARÉ NAUŠNICE S ČESKÝMI GRANÁTY .. PRODEJ ..

Vykupminci.cz
Numisargo

STARÉ NAUŠNICE S ČESKÝMI GRANÁTY .. PRODEJ ..

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
JE TO POZŮSTALOST PO MÉ BABIČCE ROČNÍK 1911, ALE TRADUJE SE V RODINĚ, ŽE TO ZDĚDILA PO SVÉ MAMINCE ROČNÍK NAROZENÍ NĚKDE PŘED ROKEM 1900. JÁ UŽ SE NEMÁM KOHO ZEPTAT, JESTLI TO JE PRAVDA, PROTOŽE MÁ MÁMA UŽ NEŽIJE. KONZULTOVAL JSEM JE S HODINÁŘEM A ZLATNÍKEM A TEN ŘEKL, ŽE NAUŠNICE JSOU HODNĚ STARÉ. JDE O POZLACENÉ STŘÍBRO , KAMÍNKY JSOU ČESKÉ GRANÁTY. ZAPÍNÁNÍ BY UŽ PRÝ CHTĚLO OPRAVU, ALE JDE O STAROU A KVALITNÍ ŠPERKAŘSKOU PRÁCI. JÁ VÁM RADŠI NIC NEGARANTUJI A VYCHÁZÍM Z TOHO, CO MI ŘEKL HODINÁŘ A ZLATNÍK V JEDNOM. PRODÁM ZA 2000 KČ A POKUD MÁTE ZÁJEM,TAK SEM DEJTE MAIL A JÁ SE OZVU.
Registrovaný uživatel
FOTO

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Asi by bylo dobrý nafotit punc.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Asi by bylo dobrý nafotit punc.
Já bych moc rád, ale brejlil jsem na to, než jsem šel ke zlatníkovi a nemohl ho nikde najít takže ani nevím kde je. Zlatník na to koukal přes tu jejich lupu a našel to hned. To, co mi řekl jsem tady uvedl. Tedy, že to je stará práce minimálně 100 let a aby se daly znovu používat, tak by chtělo opravit zapínání a znovu pozlatit. Přemýšlel jsem o tom, ale náklady, které bych vynaložil jsou pro mne zbytečné vzhledem k tomu, že jsou mi k ničemu a jen leží ve šperkovnici. Možná nějaká žena sběratelka ocení jejich nadčasovost vzhledem ke tvaru, co mají a nechá si je zrestaurovat k nošení. To mi ten zlatník tedy řekl, že jsou tvarem nadčasové a i dnes by byly moderní. Já myslím, že 2000 Kř není moc. Řekl, že by to mohl být i Biedermayer dle tvaru, ale nebyl si jistý. Je to po mé babičce, takže radši uvádím stáří cca 100 let.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 3. 12. 2022, 17:45. »
Moderátor
To v tom kružku nemôže to byť?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
To v tom kružku nemôže to byť? Kluci možná to tam je, ale já fakt nemám takovou lupu, kterou bych to rozeznal a zkoušel jsem to tím, co mám doma. BEZ ÚSPĚCHU. Zlatník to viděl až po delším zkoumání jeho zlatnickou lupou. Já myslím, že je na první pohled vidět, že to je starší 100 let dle provedení. Já vám fakt nic nového neřeknu, protože nemám nic , čím bych punc rozeznal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A jsou to vůbec náušnice ?

Takovou karabinu nosit na uchu, to tedy nevím.

Přihlaste se do pořadu Poklad z půdy.

Tam Vám to nacení a řeknou podrobnosti a prodávat jim to nakonec nemusíte, když nebudete souhlasit s cenou.
Registrovaný uživatel
Pekné dobové náušnice, základný materiál je striebro a pozlátené, alebo len obecný kov?
Výrobca sa snažil napodobniť tvar ľalie, nie vždy sa všetko podarí...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
A jsou to vůbec náušnice ?

Takovou karabinu nosit na uchu, to tedy nevím.

Přihlaste se do pořadu Poklad z půdy.

Tam Vám to nacení a řeknou podrobnosti a prodávat jim to nakonec nemusíte, když nebudete souhlasit s cenou.
No nevím, co by to jiného mělo být. A do televize se mi tedy nechce s takovou maličkostí. Si trošku ze mne střílíte, ne ? Sbíral jsem starožitnosti celý život a s takovou prkotinou, za kterou bych chtěl dle svého soudu jen 2000 Kč bych tam nešel. Křoví pro takové pořady nehodlám dělat.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Pekné dobové náušnice, základný materiál je striebro a pozlátené, alebo len obecný kov?
Výrobca sa snažil napodobniť tvar ľalie, nie vždy sa všetko podarí...
Dle zlatníka pozlacené stříbro- A souhlasím je to asi určeno pro tehdejší běžnou populaci. Jen mne straší ten Biedr, ale to je dost odvážné z mé strany. Spíš bych to odhadl střízlivě na plus mínus kolem roku 1920 ?
Registrovaný uživatel
Tomu opravdu nerozumím, celý život sbíráš starožitnosti, a najednou nejsi schopný přečíst punc, a k tomu Tě straší bídr? Tak navštiv znovu zlatníka a popros ať řekne jaký je tam punc a od kdy byl platný.
Adalbert
Registrovaný uživatel
[quote=Adalbert]
Tomu opravdu nerozumím, celý život sbíráš starožitnosti, a najednou nejsi schopný přečíst punc, a k tomu Tě straší bídr? Tak navštiv znovu zlatníka a popros ať řekne jaký je tam punc a od kdy byl platný.
Adalbert Zkusím se znovu podívat, ale mám moc velkou lupu, tak nevím jestli jej rozeznám. Ale je tam určitě a je to pozlacené stříbro dle toho zlatníka. Tenkrát mne to nezajímalo co je tam za punc a nepřemýšlel jsem o prodeji. Teď jsem to vytáhl a nabízel snaše, ale oni ti mladí nemají o staré šperky zájem, proto jsem to zde nabídl.[/quote=Adalbert]
Registrovaný uživatel
Obecně - ad punc, lachtan už není mladík a tomu odpovídá i zrak.
lachtane: dodej lepší fotky (jsou tmavý a nezaostřený) i měřítko.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Registrovaný uživatel
Lachtan, použité striebro v tom období ako základný materiál neznamená, že šperky boli vyrobené pre chudobného človeka, pokiaľ je tam aj puncová značka.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Punc tam je, ale díval jsem se přes lupu mobilu a nepodařilo se mi to vyfotit. Necháme to být a nabídku ruším.
Registrovaný uživatel
Zkoušel jsem to přes makro v mobilu nafotit. Prostě se mi to nedaří a ani nerozeznám co to je. Ale snad každý, kdo se zaobírá starožitnostmi pozná, že je to stará práce a nejde o naušnice staré 50 let. --Minimálně 1.republika ---to je. Je to pozlacené stříbro a každý znalý taky musí poznat, že to není tombak, nebo mosaz, či jiný bezcenný kov. OPAKUJI! ŽE FAKT NEMÁM PROSTŘEDKY LUPU, NEBO MIKROSKOP KTERÝM BYCH PUNC ROZEZNAL. JE TO PŘES ROK, CO JSEM S TÍM BYL U ZLATNÍKA , KDY JSEM ŘEŠIL DĚDICTVÍ A ZLATNÍK MOŽNÁ ŘÍKAL CO TAM JE ZA PUNC, ALE UŽ SI TO NEPAMATUJI PO TÉ DOBĚ. KAŽDÝ ZNALÝ PŘECE MUSÍ POZNAT, ŽE NEJDE O NOVODĚL, ALE STAROU PRÁCI A ŽE TO NENÍ VYROBENO ZE ŽELEZA SNAD TAKY. ŽÁDÁM ADMINA O SMAZÁNÍ, PROTOŽE JE TO O NIČEM. NABÍDKU RUŠÍM.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Obecně - ad punc, lachtan už není mladík a tomu odpovídá i zrak.
lachtane: dodej lepší fotky (jsou tmavý a nezaostřený) i měřítko.
je to tak, jak říkáš. Dám další fotky, ale za nic neručím, víš že fotím na ... ;)
Registrovaný uživatel
FOTO

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Poslední dvě fota jsou přes lupu a ještě jsem svítil druhým mobilem.. Stejně je to naprd, zapomeňme na to.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 4. 12. 2022, 12:18. »
Registrovaný uživatel
Pokiaľ nebudeš svietiť možno budú lepšie fotky, ale to je moja teória.
Apropo inak to vypadá zaujímavo. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Pokiaľ nebudeš svietiť možno budú lepšie fotky, ale to je moja teória.
Apropo inak to vypadá zaujímavo. :roll:
V čem to je dle tebe zajímavé ? Ve špercích se moc nevyznám, jen asi poznám, že jsou starší než já...
Registrovaný uživatel
Podľa mňa na tvojom mieste priložím dôraz na zistenie výrobcu, je tam nejaké pomenovanie, neviem?
Pokiaľ nie je možné kvalitne nafotiť punc, značky sú dosť nečitateľné, zrejme to svedčí o fakte častého používania.

Osobne som predával diamantové šperky používané cisárskou rodinou v striebre ktoré mali na loveckom zámku.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 4. 12. 2022, 13:49. »
Registrovaný uživatel
Zlatník říkal, že jsou naušnice hodně používané a punc chvíli hledal. Říkal, že by se muselo opravit zapínání a nové pozlacení by stálo moc a nevyplatilo by se mi. Já fakt nevím, ale dle mámy, která již nežije to má být po její babičce, tedy mé prababičce. Ale znáš ty pohádky o dědictví... v rodině je to vždy milióny let a je to strašně vzácné a drahé. Kolikrát jsem kupoval hodiny, které se v rodině předávaly z generace na generaci strašně dlouho a byly zaručeně ze zámku. Ty pohádky jsem kdysi slýchal a přitom šlo o hodiny z roku 1915 a v duchu jsem se těm pohádkám smál. Je pravda, že babička měla modrou krev a jeden příbuzný má starý rodokmen vypracovaný za 1.republiky. V rodině to byl samý vrchní oficiál a tak podobně. Já se tedy ve starých špercích nevyznám, ale nemám ten vnitřní pocit, že to je skvost. Obyčejné a v té době běžné naušnice si myslím.... Ten zlatník je, ale dle mého názoru trošku povrchní v hodnocení. Jedna paní u něho byla si nechat ohodnotit stolní hodiny se 4mi sloupky v chodu. A on odhadl cenu na 3000 Kř. Když mi je ta paní ukázala, tak jsem málem spadl pod stůl, protože to byly sloupkové hodiny z období Biedermayeru a krásně zachovalé. Už měla kupce za ty 3000 Kč z Bazošu. Zastavil jsem ji a prodala je za desetinásobek. Takže asi půjdu za jiným zlatníkem ať se na ty naušnice pro jistotu podívá, co když to nejsou granáty, ale rubíny ??? :D Abych upřesnil on je to hlavně hodinář a šperky jen prodává a opravuje, takže kdo ví...
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 4. 12. 2022, 14:43. »
Registrovaný uživatel
Rubiny to nebudú, klasika pyrop starý brus. Je to určite pyrop a nie pyroalmandin.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Rubiny to nebudú, klasika pyrop starý brus. Je to určite pyrop a nie pyroalmandin.
Já jsem žertoval s těmi rubíny a věděl jsem, že jde o granáty. Díky za diskuzi :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Starožitnosti » STARÉ NAUŠNICE S ČESKÝMI GRANÁTY .. PRODEJ ..

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1