Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Vykupminci.cz
Numisargo

Stolní medaile a plakety

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Co tady řešíme? Jen "Stolní medaile a plakety." Na ostatní je jiný odkaz.
Moderátor
turtleoverhead napsal
A víte jaký je rozdíl mezi tramvají a šalinou?
Šalina je podobná jako tramvaj ale jezdí po vesnici ;)

A poulička po polích.

A co se říká v Brně o Praze?
Taky nic. Slovo Praha je v Brně neznámé.

taho napsal
Co tady řešíme? Jen "Stolní medaile a plakety." Na ostatní je jiný odkaz.

Buď rád, že tu není mrtvo jak na jiných diskuzácích, že nejsou všichni na tom, jak je tam ten ksicht v knize.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 10. 8. 2020, 20:08. »
Moderátor
Každý máme v srdci své místo. Např. Chrudim a i tam se nachází stolní medaile :lol:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
A co se v Praze říká o Brně
?????????????????????????
NIC.

"Onehdá" :P si písal, že je to niečo medzi Prahou a Viedňou... Nejaký dopravný výraz to bol. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Sice krásná tretka, ale vrtá mi v hlavě toto "puncy" - autor a ryzost a nebo autor a autorská značka.
41 mm a 23,38 g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
punc PS je Petr Soušek
Registrovaný uživatel
Valhubert děkuji. Zkusil jsem napsat do "Antiquanova".
Moderátor
stani napsal
turtleoverhead napsal
A co se v Praze říká o Brně
?????????????????????????
NIC.

"Onehdá" :P si písal, že je to niečo medzi Prahou a Viedňou... Nejaký dopravný výraz to bol. ;)
-s-
Donedávna byla mezi Prahou a Vídní Moskva.
Registrovaný uživatel
S druhým "puncem" jsem u Birka nepokročil.
Prosba, zda někdo neví něco bližšího.
Dle mého medaile z roku 1903, 50 mm, střížek 4 mm, poAg bronz a váha 57,89.
Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jako neználek se ptám, co to je za medaili či stát. Je tam plno atributů, že bych řekl střední Asie?
Registrovaný uživatel
Ve druhém puncu je 0 t.j.stříbro 0.999 to odpovídá,Petr Soušek z jiného medaile nedělá
Moderátor
taho: ten arabsky letopocet je 1953
Registrovaný uživatel
pro Valhubert
Děkuji. Takže nakonec to není pouťová tretka, ale Ag medaile s pěkným a zajímavým motivem i když z nedávné doby. I za informaci ohledně ryzosti Ag od PS děkuji.
Registrovaný uživatel
pro numismat
Děkuji. Zase ponaučení. Byl jsem si jist, ale člověk se učí celý život a .....
Moderátor
Ta ryzost je zajímavá. používala se snad pouze v SSSR a v současnosti v Rusku. Já si stále myslím, že to je nějaká záslužná medaile z některé republiky SSSR, ale která, je ta rostlina bavlník? No, ale medaile to je rozhodně vzácná, možná u nás až tak ne, ale v současnému Rusku a okolí určitě. Gratuluji.
Moderátor
CCCP to nebude. Je to jen arabskýma klikyhákama a to by neprošlo (a chybí tam obligátní srp a hvězda, kladivo drží v ruce ;) ). Mne nejdřív napadlo, ale byla to jasně blbost, že Buchara. Ale spíš jako vtip.
Napadá mne Írán?
Moderátor
Tak ta Buchara to je dobrý tip. Některé ty republiky si na tu symboliku nepotrpěli, neb sběr bavlny a těžký průmysl byl prioritní. Ale to téměř čisté stříbro je dobrým vodítkem, ale můžete mít pravdu. Já to beru dle řádu, Já se podívám na některou republiku, třebas mi to docvakne.
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=453&t=3648&start=20

Zde je například řád Choremské republiky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Altmann napsal
Tak ta Buchara to je dobrý tip. Některé ty republiky si na tu symboliku nepotrpěli, neb sběr bavlny a těžký průmysl byl prioritní. Ale to téměř čisté stříbro je dobrým vodítkem, ale můžete mít pravdu. Já to beru dle řádu, Já se podívám na některou republiku, třebas mi to docvakne.

Stribrna je ta Souskova medaile, ta arabska je postribreny bronz.
Moderátor
OK, tak všechno zpět. Díky
Moderátor
Ještě by to mohl být třeba i Afghánistán, tam taky měli/mají sovětský vzor heraldiky a jiných atributů, ale já bych tipoval spíš ten Írán. Tam se v roce 1953 s Rusama celkem paktovali.
Registrovaný uživatel
Hm,zajímavý i přijde symbol ruky svírající olivovou ratolest a rovný meč evropského typu-čekal bych spíše zahnutou arabskou šavli.

Zdá se mi také,že na straně s kovářem je na spodním větším ozubeném kole nějaká signace,nápis-snad by šla pod lupou přelouskat...tedy pokud tam je.
Registrovaný uživatel
Jo,medaile je zřejmě určena pro některý ze států arabské oblasti...no,nemyslím že bude vyrobena v něm..
Chybí mi tam také druhý letopočet v hidžře(nyní jsou někde kolem roku 1441)...tak jak je zvykem na i na současných mincích.
Určitě by jej tam arabský výrobce neopomněl nacpat.
Registrovaný uživatel
Děkuji za ochotu a názory. Žádnou signaci jsem nenašel. Zkoušel jsem různé varianty ohledně vyhledávání a nic.
Snad někdy.
Když vezmu druhou medaili od PS, tak jsem další na netu nenašel a 100% nevyrobil razidlo pro 1 medaili.
Registrovaný uživatel
ta islamska medaila je podla mna z Tunisu

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1