Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,
mohl by někdo uvést pár informací k této ražbě? Měl by to být vratislavský haléř. Foto vypůjčeno ze Saurmy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tyhle haléře se čas od času na trhu objevují, ale spíše v horší kvalitě. Vratislav obdržela za vlády Karla IV. dvě privilegia psána latinsky. 29. února 1360 to bylo právo ražby zlaté mince (až do 16. století nevyužité) a 13. května 1362 právo ražby haléřů. Takhle vypadá exemplář prodaný v roce 2006 ve Varšavě.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
jeden kousek tohoto vratislavského haléře Karla IV. je k vidění také ve sbírce Josefa Květoně
Šmerda J.: MINCE ZEMÍ KORUNY ČESKÉ. Numismatická sbírka Josefa Květoně - pod číslem 221 (s. 90, 91)
0,295g, 11,9mm
Registrovaný uživatel
jacx, jan322 - díky
Registrovaný uživatel
Pánové zase bych prosil radu u tohoto haléře,mám popis švábský Hall,ale jsem přesvědčen,že ho tu myslím Gregy popisoval podrobněji,u všech co jsem viděl není ta berla,jen to nemohu dohledat :( děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ta biskupská berla Hall vylučuje. Podle Saurmy by to měl být:

Arcibiskupství Augsburg
Friedrich III. von Zollern (1486 - 1505)
Haléř b.l.
SaM: 1445

Bohužel, ta litografie v Saurmovi není moc vidět, když tak mě Pavel opraví.
Registrovaný uživatel
Jan322-Díky moc ,v Saurmovi jsem taky hledal ale koukal jsem asi blbě :(
Registrovaný uživatel
Už jsem našel pod Augsburgem že na haléři je vedle ruky Krummstab ;) nejdřív jsem myslel že je to nějaké koření nebo něco ukrutně sprostého,ale ne je to biskupská berla,tak ještě jednou dík za nakopnutí ;)
Registrovaný uživatel
Zdravím,
potreboval by som usmerniť ohľadom tejto ražby. Nevien ju zaradiť, neviem v ktorej oblasti hľadať Za akúkoľvek indíciu vopred ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
stejne jsem asi nenasel, ale snad si poradis, melo by Ti stacit CNAcko. ja mam jen nekvalitni kopii (tisteny je pro mne drahy) a hledat se mi v tom nechce, protoze to stejne vetsinou prehlednu :(

http://www.mcsearch.info/record.html?id=582957

http://www.mcsearch.info/record.html?id=514302

a nejlepe snad toto (CNA:Cu6, Friesachsky pulfenik):

http://www.mcsearch.info/record.html?id=302155

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Oli asi jsi ji trefil přesně. Akorát se nepřiřazuje žádné mincovně.
Moderátor
to sem sam rad, diky za potvrzeni. v odkazu na tu akci ji radi do Friesachu, ale zda je to napr. rozdil mezi starym a novym vydanim CNA to nevim. mozna maji jine zdroje a nebo je to mystifikace (ty mame i u nas).
Registrovaný uživatel
Ahoj Oli, ďakujem, si macher :)
Registrovaný uživatel
Zdravím, můžete mi prosím pomoci s určením této mince?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Býval to nejspíš vídeňský fenik
Moderátor
je to vidensky fenik, kolem sou pismenka, mohl by to byt napr. Albrecht III. (1365-1395) dle trojlistku, napada me i Vilem, Pohrobek (viz napr. foto nize, kde nejsou listky prilis patrne), lze vyloucit, protoze zbytek toho pismenka jako R nevypada. mozna greggy rekne presneji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to Leopold IV. a Albrecht IV. (1406-1411) fenik Vídeň, Koch CNA Fa4
Moderátor
Oprava Albrecht V. ( ne IV.)
Registrovaný uživatel
Všem moc děkuji.
Moderátor
ano, uz to vidim i ja v te sve desne kopii. btw. kolik stoji to nove CNA-cko?
Registrovaný uživatel
Zdravím,
mohl by někdo uvést pár informací k této ražbě?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Peníz se lvem a čtyřrázem ražený patrně za Václavav IV.
Registrovaný uživatel
Prosím o identifikaci denáru, lepší fotky bohužel nemám, je to mincička kamaráda.
Předem děkuji.
Pokud budou potřeba lepší fota, přefotí to.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Konečně zase trocha adrenalinu.
Je to tzv. imitativní ražba, napodobenina bavorského denáru 3bodového typu z období před r.967, kdy podle dosavadních poznatků začala ražba typu 9bodového. U těchto mincí byly před cca třiceti lety vedeny diskuze, že jejich ražba u nás mohla předcházet oficiálnímu zahájení vlastních českých denárů. Ty jsou právě až toho typu 9bodového. Základním znakem jsou opisy, které nedávají žádný smysl a jsou někdy i sestavené ze znaků pouze napodobujících písmo. Velmi uvítám jakékoli doplňující informace, ať už zde nebo na mail v profilu (nálezové okolnosti, metrologii, nejlépe i zapůjčení na analýzy, protože některé exempláře jsou pokovená Cu "falza").
Moderátor
PS: Samozřejmě jejich český původ není nijak prokázán a mohly vznikat i v Bavorsku či Švábsku (často mají blízko k augsburským denárům).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1