Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pánové a dámy, mám pro Vás mistrovský úkol. čtyři kousky, které mi niko neurčil.. Najde se tu machr, který si s tím poradí? Na čtvrté minci je nepatrný kříž..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
druhá myslím bude bílý peníz Vladislava Jagellonského
Moderátor
třetí je opět zajímavá
vidím tam korunu (celkem podobnou našim parvům) a opis jehož počátek a konec nejsou patrné, ale za dělícím kroužkem je patrné POLON ...
na druhé (lícní) straně (je třeba otočit o cca 150°) se mi zdá, že vidím doprava hledící korunovanou orlici a opět nekompletní opis, který má tentokráte patrný začátek a konec - na počátku snad křížek následovaný kroužkem a počáteční písmeno W a na konci opisu A V S

mohlo by to být zajímavé, chtělo by to trochu lepší fotky (především to zdání se doprava hledící korunované orlice je z těchto fotek podobné věštění), chtělo by to nafotit přímo shora a trochu ostřejší + metrologii (rozměry a váhu)
« Poslední úpravu provedl(a) jacx v 20. 4. 2014, 22:01. »
Registrovaný uživatel
tak že by nikdo neurčil tu první se mi nezdá, neb jde o prachobyčejnou grešli Olešnice, která se tu určije tak 3x za týden ... druhé je bílý peníz Vladislava II., jak správně píše jacx, 4. je kousek stříbrné mince ve stavu 5/5 a tu třetí je potřeba podstatně lépe nafotit
Moderátor
Můžeš rub od třetí mince vyfotit normálně nakolmo ? Pokud mě neklame zrak, byla by celkem zajímavá, ale podle takové fotky se můžu mýlit.
Registrovaný uživatel
mistrovské úkoly si představuji trochu jinak ... :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
vidím, že už totéž napsal o kousek výš jacx, polské to bude určitě, sedělo by to snad i na Lokietka, ale jak už bylo řečeno - lepší fotku
Registrovaný uživatel
to poslední je denár Wladislava Lokýtka .... citace Kop. 321
Registrovaný uživatel
jv64 byl rychlejší ..... :-)
Moderátor
kekule napsal
mistrovské úkoly si představuji trochu jinak ...

On to tak Vitaj nemyslel, jen chtěl zabrnkat na naši ješitnost, ať mu na tom zamakáme a evidentně mu to vyšlo ... ;)
Registrovaný uživatel
jj .... je to psycholog a stratég .... :-) :-) ..... jinak myslím, že tu fotku už ani neposílat nemusí, je to opravdu ten Vladislav Lokýtek
Moderátor
no vida a má to určené i s citacemi :)
Registrovaný uživatel
Díky pánové! :) Třetí mince (snad) lépe nafocená..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jinak ta mince by měla v lepším stavu vypadat takhle. Mimochodem, je to dost velká vzácnost a stálo by za to ji nějakým způsobem zadokumentovat, zvlášť pokud pochází z českého území :-) ... (zdroj obrázku wcn.pl ... abych dostál autorským právům)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Potřebuji pomoci s určením tohoto brakteátu. Průměr 18mm, váha 0,5g. Předem děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
nějaká slušná, ostrá fotka ve větším rozlišení by nebyla ?
Registrovaný uživatel
Bohužel zatím ne. Dostal jsem jen tuto fotku.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Zdravím, rád bych poprosil zdejší odborníky o určení těchto 2 feniků - v mě dostupné literatuře jsem bohužel nenašel. Díky moc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
První je Bavorský fenik 1375-1392 z mincovny Mnichov, Radoměrský VIII.3a

To druhý je spíš věštění z koule. Mám svýho favorita, ale ten mi nesedí provedením střížku. Takže zatím nechci ovlivňovat ostatní.
Registrovaný uživatel
Díky moc, pokud nikdo nebude vědět tu 2 - byl bych rád i za tvého favorita. Díky
Moderátor
já tam vidím kozoroha, takže bych myslel Rakousy
Registrovaný uživatel
jv64 - myslíš toto ??

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím,před chvílí byl prodán na ma-shopu u Oldinga tento denár.
Pokoušel jsem se jej určit,a případně zakoupit..no,ani jedno z toho se mi nepovedlo :(
Původní určení jako ražba Ludvíka Pobožného je zřejmě nesmysl..
Snad se má jednat o neurčenou ražbu neznámé mincovny z 10 stol.,obsaženou v denárovém depotu z šedesátých let v oblasti Fécamp v severní normandii.
Ví prosím někdo něco bližšího?

http://www.ma-shops.com/olding/item.php5?id=256370&lang=en
Moderátor
Koiko: spíš CNA193, ten mě taky napadl. Taky by to mohl být.

Ale je tady ještě jedna potvůrka, která mně napadla, hned, jak jsem ji viděl ( ovšem to být taky nemusí )
Moderátor
Lopéz:
Ludvík Pobožný to není určitě a myslím ani žádní další "karolinští" Ludvíkové.
Vypadá to opravdu na polovinu 10.stol., i Normandie by seděla. Myslím, že mám někde nález Fécamp v pdf, podívám se.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1