Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Mohl by to snad být Hahn 1986, č.10, tam jsou ale ty fotky v mizerné kvalitě.
Registrovaný uživatel
jv64 - děkuji, přepošlu mu to. Můžeš tu nechat mail na sebe?
Mince opravdu není moje, není to krytí ala nález je kamaráda, opravdu jsem jen prostředník. Odkud mince pochází nevím.

Já fotim totiž mnohem líp :)
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 7. 3. 2014, 17:42. »
Moderátor
jan.vid@seznam.cz

Předem díky.
Reagovat na podněty budu zítra cca po poledni, teď odcházím na partii taroků ...
Registrovaný uživatel
Tak to je bomba nález!
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, nalezl jsem tuto minci a nemám tušení oč se jedná. Váha 1 gram, průměr 16 mm. Letopočet nemohu najít. Děkuji za pomoc při určení.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Bavorsko, kurfiřt Maximilian I., krejcar. Letopočet tam je ale je špatně čitelný, dle této typologie by to měl být jeden z těchto ročníků: 1624, 1625, 1631(podle značky pěticípé hvězdy kterou tam vidím) - viz tato typologie, typ H91.1 (strana 114 vpravo dole)
http://www.moneytrend.at/new/ressorts/bayern/pdf/muenzen_der_baierischen_kurfuersten/teil_1a.pdf
Registrovaný uživatel
Skvělá práce, děkuji. Vabo
Registrovaný uživatel
Paul:
krasny denar.
to si fakt zasluzi lepsie foto,
denne svetlo, matny biely podklad.
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravím
Jeden malý stříbrnáček.Můžete mi někdo říci co to je anebo mi sem dát odkaz na tuhle mincičku.Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
chvíli hledej, na tuto běžnou minci je tu dotaz tak minimálně jednou měsíčně...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Našel jsem ji dvakrát.Jednou žádný popis a podruhé je určena jako městská ražba v brně za albrechta rakouského.Je to tak?
Moderátor
http://www.ma-shops.de/olding2/item.php5?id=250590
Moderátor
Tohle si muze splest se stredovekou razbou jen naprosty numismaticky analfabet :roll:
Jinak dodam, ze tech 23 EUR z odkazu je vysoce prehnana cena.
Registrovaný uživatel
díky všem
Moderátor
Paul napsal
jv64 - děkuji, přepošlu mu to. Můžeš tu nechat mail na sebe?
Mince opravdu není moje, není to krytí ala nález je kamaráda, opravdu jsem jen prostředník. Odkud mince pochází nevím.

Můžeš se mě prosím ozvat na mail sám ? Díky.
Registrovaný uživatel
Ahoj, poprosím o určení této mince, předem děkuji za informace.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nebude to nějaký krnovský haléř? Honza určitě poradí. Já na Slezsko pořád nějak nemůžu sehnat vhodnou literaturu podle který by se dalo určovat. :?
Moderátor
Tssss! Prý Krnov. Je to Prusko, Albrecht Friedrich /1569 - 1578/, denár 1571, mincovna Královec, neboli Königsberg
Registrovaný uživatel
Moc děkuji za určení.
Moderátor
Honzo: Vidíš. asi mně budeš muset dohodit něco na určování pro naše severní a severozápadní sousedy. Ať si nedělám tady ostudu. :lol:
Moderátor
pavelgregor:
s literaturou je trochu problém. Na Slezsko zůstávají stěžejním dílem dvě publikace:

F. Friedensburg: Schlesiens Münzgeschichte im Mittelalter, Breslau 1887
F. Friedensburg - H. Seger: Schlesiens Münzen und medaillen der neuern Zeit, Breslau 1901

Za pár stovek se dá sehnat reprint:
H. von Saurma - Jeltsch: Schlesische Münzen und Medaillen, Breslau 1883

V žádném případě si prosím nepořizuj Kopického. Jsou to vyhozené peníze (2 - 3 tisíce) Všichni ho chválí jako veledílo, ale nepřináší nic nového. Naopak - převzal všechny staré chyby a zabalil je do nového obalu. O Kalinowského brožurkách ani nemluvím, ty jsou dobré leda na zatopení v kamnech.

Na ražby Řádu německých rytířů a dalších státních útvarů kolem Baltu je doporučeno:

E. Neumann: Die Münzen des Deutschen Ordens in Preussen, Livland und Mergentheim, deren weltliche Nachfolger die Herzogtümer Preussen, Livland und Kurland sowie die Gepräge der Baltischen Geistlichkeit ca 1219 - 1801, Köln 1995

Velmi šikovná knížka zabývající se brakteáty, které byly raženy v Prusku je:
B. Paszkiewicz: Brakteaty - pieniądz średniowiecznych Prus, Wrocław 2009
Moderátor
Dík. :lol:
Registrovaný uživatel
Dobry den,
Potreboval by som pomoct s urcenim tejto mince.
Vaha:0,4g
Priemer: 1,5cm
Dakujem....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/stribrne-mince-bez-letopoctu-_post_-308910#post308910
Registrovaný uživatel
Oliver: Dakujem moc krát... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1