Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Súťaž

Vykupminci.cz
Numisargo

Súťaž

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
..no vida, tak ještě typ s obráceným Z, nebo variantu s malým lvem a máme tu vše..
PS: Pěkný ;)
Moderátor
no, jeste by mohlo byt treba BOEIII nebo vylomene puncy C a D. jenze ty jsem zhodnotil jako horsi, takze musi nekdo jiny :)
Registrovaný uživatel
..vidíš, co máš doma za poklady... snad se tu objeví...
Registrovaný uživatel
Někdo musí být poslední. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Registrovaný uživatel
kolo s Václavem IV. jsem nestihl, tak přihlašuji do soutěže tohoto Václava II. ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
wau, pěkný kousek...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
no prosim a BOEIIIE uz tu je :)
Registrovaný uživatel
Nevím jestli to platí v tomto případě, vidím tam kus dříku, ale i tak je to nádherný exemplář ;)
Moderátor
nevim, ja vidim trochu dvojraz, ale jinak prd. holt mate to v malem rozliseni, kdyz to nahravame sem :)
Registrovaný uživatel
Dvojráz tam vidím taky. Dřík nebo ne, je to mňamka :)
Registrovaný uživatel
Také bych řekl, že tam to V je, ačkoliv nedoražené. Hlavně u levého dříku je dobře vidět část toho šikmého dříku i s tím dvojrázem. Ale pěkný grošík to je, o tom žádná ...
Moderátor
Pokud tam je dvouráz, byl bych při vynášení konečných soudů velmi opatrný. Domněnky o tom zda tam dřík je či ne může pouze potvrdit či vyvrátit nalezení jiného, dobře vyraženého kusu ze stejného razidla.
Bohužel po některých zkušenostech jsem k "novým" variantám (teď to myslím obecně, nejen PG) velmi skeptický, i v recenzovaných publikacích lze nalézt při podrobnějším zkoumání "nové" varianty kdy příčinou jejich vzniku byl doložitelný dvouráz.
Jinak grošík Kekuleho jednička s hvězdičkou!
Moderátor
Kucera napsal
Domněnky o tom zda tam dřík je či ne ..

samozřejmě bylo myšleno ono spojovací v
Moderátor
a majitel? nema to prave nahodou jiz urceno / zjisteno?
Registrovaný uživatel
..hm, ten kekuleho je opravdu krasavec... ale ostatní ražby jsou zase zajímavé... tak to jsem zvědavá, co se bude hodnotit a jak tato soutěž nakonec dopadne..
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 7. 2. 2014, 10:32. »
Registrovaný uživatel
Moje troška do mlýna.Po kekulem těžko zabodovat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
oliver napsal
no, jeste by mohlo byt treba BOEIII nebo vylomene puncy C a D. jenze ty jsem zhodnotil jako horsi, takze musi nekdo jiny :)


a někdo další by třeba mohl přihodit grošík se dvěma kroužky ve jménu panovníka

jak vidno bude to těžké rozhodování

ke kekuleho kousku - přes patrný jemný dvojráz se mi v tomto případě náznak V-éčka v M zdá být přítomen (majitel by jistě mohl sdělit více), to však nesnižuje soutěžní hodnotu této mince a i ky¨dyž je tu už spousta krásy tak kekule u mě zatím vede
jdu mu hledat konkurenci :evil:
Registrovaný uživatel
bertík- to je také fešák...
Registrovaný uživatel
:mrgreen: Díky.
Registrovaný uživatel
Ja mohu prispet timto Smolikem 1.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
xjert01 napsal
Ja mohu prispet timto Smolikem 1.


kdepak s tímhle máš v soutěži smolíka 8)
Registrovaný uživatel
:lol: aby se nám to tu časem pro samou soutěživost nepopralo :mrgreen:

mě se xjertův kousek líbí ;) bude to opravdu těžké rozhodování ... ještě že neumím fotit a tak sem ani nic dávat nebudu ...
Moderátor
samozřejmě, že xjertův kousek je parádní, krásná reliéfní ražba obrazů na líci i rubu a vnitřního lícního opisu, trochu jej znevýhodňuje neokrouhlý střížek s ne všude patrným zevním perlovcem a ne celými literami vnějších opisů, groš je to samozřejmě i s ohledem na variantu silně nadpůrměrný, ale sám to píše - má Smolíka (jedničku)
krásné jsou vlastně všechny groše co se tu objevily
oliverův (také Smolíkova jednička) je právě krásně okrouhlý, groše prvních přihlášených (Korunky a Rittera) jsou vzhledem k tomu, že jde o méně běžné varianty Sm 4, také velmi pěkné, bertíkův groš také není k zahození sic s trochu mělkou ražbou lva, a tak by se dalo pokračovat o každém
kekuleho groš oplývá opravdu neobvykou zachovalostí - hluboká ražba, zcela kompletní perlovce, ale věřím, že se nějaká konkurence ještě najde
« Poslední úpravu provedl(a) jacx v 7. 2. 2014, 20:52. »
Registrovaný uživatel
PS: spíše koukám, že to tady žije, ale v ostatních tématech grošoviny to docela vázne ;)
Moderátor
korunka napsal
PS: spíše koukám, že to tady žije, ale v ostatních tématech grošoviny to docela vázne ;)


no, ja mam ten dojem taky. a uz delsi dobu. driv to bejvalo zivejsi. jenze co to je dneska? 90 % prispevku co ctu je "OHODNOTTE" k tomu vetsinou "URCETE". obcas strelhbite nasledovane bez urceni hlaskou "KOUPIM, PISTE NA MAIL". nejake velke diskuse se zde moc take nevedou (nejvasnivejsi vetsinou o tom, jak by melo forum fungovat a kdo z moderatoru je vetsi lump). myslel jsem, ze se treba rozjede diskuse v drobascich (pravda, tam to obcas zije, ale vetsinou nejake cenne kusy, smuky nikoho nebavi), dal jsem napr. ke kritice a urceni bp Ludvika - sami se muzete podivat, jak to v grosovine zije. u Vladislavu nejakej vyvoj byl, i kdyz jedinou pomoci pri snaze tam dat vzorove fotky byla kritika (uznavam, ze opravnena), ale par fotek od vas ostatnich by mne bodlo vic. mam pokracovat? misenske grose? o tech jsem psal nedavno jinde.

takze ve finale tu tri ctyri lide (zamerne nejmenuji, abych se nekoho zbytecne nedotkl) a sem tam mozna dalsi dva tri dalsi urci nejake ty grose a smitec.

takze archyho soutez je mile zpestreni pro alespon tech par trochu aktivnich (+par vetsinou mlcich ale velmi aktivne prihlizejicich) + opet pro ohromne mnozstvi nikdy nicim neprispivajicich cumilu (kteri ne ze by cim prispet nemeli, ale zpusobilo by jim to nepohodli, neb prispevky se zde lajkovat nedaji a foceni a psani srozumitelneho textu je vycerpavajici)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Súťaž

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1