Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Súťaž

Vykupminci.cz
Numisargo

Súťaž

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
korunka napsal
..souhlas..
(navíc já mám jen tři :lol: )

Tak to jste grošová královna, já mám jenom dva. Radši sem žádný dávat nebudu abych někomu nezkazil sobotní oběd :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Oliver: nechci to zde moc pitvat, veskrze s Tebou souhlasím, ale mnozí zde také nechtějí veřejně vystavovat mince, když si je může prohlédnout kdejaký vyčůránek či v horším případě lapka. Dokud sem budou mít neomezený přístup hosté, tak tu svou mincí ani já osobně nevystavím. Ne že bych měl doma něco vzácného, ale ono by naštvalo i to, že máš sice mince schované v bankovním trezoru, ale přijde k Tobě nějaký magor, a vybílí Ti v bytě něco jiného, poškodí zámek atd. atd.
Registrovaný uživatel
Ja prispejem jedným kúskom, ktorý som tu už v minulosti prezentoval.
To listopad - gratulujem k výhre.
Naozaj pekné groše Václava IV. sa v súťaži objavili.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Taky nádhera, o takovým si mohu zatím nechat jen zdát.
Moderátor
to je opravdu krasavec - vzacny i hezky
Registrovaný uživatel
Oliver to napsal velmi pěkně a hlavně výstižně, jen stači v duchu přiřazovat jména. Také pokud něco zajímavého budu chtít řešit, tak s konkrétním člobvěkem po mailu a ne s mnoha kecálisty apod. po fóru.
Také poznámka od Kacura není od věci, znám asi nejednu slušnou sbírku, o které se veřejně moc neví neb majitel se nemá nutnost chlubit každému.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
maci: nadherny a vzacny kousek...
Moderátor
maci = nový favorit, nádhera kombinující zachovalost i vzácnost
Registrovaný uživatel
Kumuloval jsem v sobě drzost poslát i jeden z mých kousků. Po shlednutí posledního (jacx) jsem to vzdal. Nádhera.
Moderátor
ale o tom to fakt neni. ja doporucuju se zucastnit i s kouskem, ktery je klidne objektivne horsi. no a co? za prve - stale nemusi byt posledni a za druhe - je to stredovek, vyzadovat dokonalost razby je hezke, ale je to spise o stesti, nahode, trpelivosti a penezich (u kazdeho z nas v ruzne mire dle toho, co ma a co si muze dovolit). neni ostuda tu prezentovat neco "horsiho", verte, ze i vetsina vlastniku hezciho grose si rada prohledne kousek horsi, malokdo ohrne nos. stredoveka numismatika nutne neznamena utraceni - v realu maji vic nasysleno duchodci s pametnima proofkama z CNB (za jednu takovou proofku mnozi z nas zvladneme poridit 5-10 hezkych razeb z grosoveho obdobi).
Registrovaný uživatel
Presne tak, ako Oliver píše. Človek musí mať šťastie, trpezlivosť ... ale dobrými pomocníkmi sú aj zdravý úsudok a vedomosti, ktoré postupom času zberaťeľ získa. Tiež nie som zástanca honby za perfektnými stavmi stredovekých mincí. Mám jeden alebo dva krajšie kúsky , ale na tých pár ďalších by sa dalo použíť označenie Garfielda - "plešky na brnenie" :D . Na tento kus som mal šťastie a zafungovali aj vedomosti. V určitom zmysle je "zbieranie" mincí jednoduchšie, ak človek má "dobré" finančné zázemie. Numizmatike a zberateľstvu sa dá úspešne venovať aj s malým rozpočtom. To ale musíte mať pádne argumenty pre Vašu polovičku /z vlastnej skúsenosti :) /
Moderátor
přesně tak - to že je maciho groš favoritem (poslal opravdu skvostný kus) neznamená, že už nikdo další nemá nic prezentovat
jak píše oliver není ostuda prezentovat kus s horší zachovalostí - je to středověk a prakticky skoro každý groš (či ražba) je něčím krásná nebo zajímavá
Registrovaný uživatel
Dobře, přemluvili jste mě. Ale je to ode mne opravdu drzost protože:
1. Neumím to vyfotit
2. Neumím groš správně vyčistit, proto raději nečistím.
Možná bych našel i s lepší ražbou, ale zase má na sobě víc sirníků, nebo co to je.
Byl bych vděčný, kdyby mi někdo poradil.

Obrázek vložený uživatelem
screen shots

Obrázek vložený uživatelem
image ru
Moderátor
Velmi slušný grošík, s čistěním tu jistě někdo poradí, jestli ovšem rada nebude znít "raději nechat".
Moderátor
Ruhestandler: neumite fotit? fotite lip, jak 95 % uzivatelu tohodle fora. pro vas bohudik, pro ne bohuzel. s cistenim na tehle minci uz byste vice pokazil, nez vylepsil. toto nejsou sirniky, ale chloridy a mince je proste zasazena pomerne hluboko (to je bohuzel u minci z kvalitniho stribra nekdy problem a esteticky je to i pri mirnem zasazeni horsi, nez hrube vykorodovani medi u mene kvalitnich razeb). dokud nenacerpate zkusenosti sam, rady jsou zbytecne. toto zatim nechat jako to je. ono to nejakej rok vydrzi a v realu to vypada lip. kvalitni fotky jsou nemilosrdne :)
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 9. 2. 2014, 11:11. »
Registrovaný uživatel
K té diskuzi výše- Právě proto a hlavně z tohoto důvodu- aby tu nebyly jen samý nadupaní krasavci jsem úmyslně začala toto nové téma svým kouskem se spoustou vad. Záměrně jsem nevybrala nejlepší kus, ale minci, kterou mám prostě ráda, a proto znamená pro mne více, než jiná.
Proto všem, kdo máte třeba i jen jeden groš mizerné kvality, hlavně že z něho máte radost, tak se jej nebojte dát sem!
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 9. 2. 2014, 13:02. »
Registrovaný uživatel
Groš

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jeden přidám taky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myslím, že tu ještě není Smolík 3, tento je dokonce bez tečky mezi Wenzeslaus a secundus. Není optimálně doražený, ale zase se špatně hledá...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
hezké groše tady přibývají - pěkné pokoukání
také přispěji jedním exemplářem - varianta je to ta nejběžnějí, ale i tak se mi líbí

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
sice nejbeznejsi, ale je opravdu "vzorovej" a vystavni. krasnej kousek.
Moderátor
další "medailový" ... mohly by se tentokrát udělovat bodíky za první tři pořadí, jinak bude těžké rozhodování ...
Registrovaný uživatel
Neni to k té dokonalosti ještě nakonec i malý lev?
Moderátor
myslim, ze je to ten "mensi", ale ne maly
Registrovaný uživatel
Já se tentokrát zdržím hlasování, protože podle předpokladů je zde k vidění přehlídka samých výstavních kousků a já bych neměl to srdce nějaký upřednostnit. Zachovalé PG Václava II. jsou skutečně důkazem krásy středověkého mincovnictví. Gratuluji všem zúčastněným ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Súťaž

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1