Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pešek
Registrovaný uživatel
Btw. ak tam máš len ceny z domáceho trhu, tak výpovedná alebo pridaná hodnota tej tabuľky je aká?
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Btw. ak tam máš len ceny z domáceho trhu, tak výpovedná alebo pridaná hodnota tej tabuľky je aká?

Každá iniciatíva bude po zásluhe potrestaná. :lol:
Sigur nebuď detailista. Akú výpovednú hodnotu má aukčná cena dukátu, keď sa v jednej a tej istej aukcii jeden a ten istý kus predá v máji 2021 za 1.400€ a v apríli 2022 za 5.000€? :twisted:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 6. 12. 2022, 18:00. »
Registrovaný uživatel
Sigure jsi znalý. Sledovat všechny aukce? Já dukáty nesbírám, ale udělat jakýkoli cenový přehled a udržovat ho, tak to je na medaili.
Stačí si přečíst černý proužek.
https://www.acsearch.info/ a to je dle mého jen zlomek, když si uvědomím kolik aukcí je u nás.
Registrovaný uživatel
Tak napríklad by ma zaujímalo pre koho je určená. Či je pre kupujúcich alebo predávajúcich a teda, či sú v tých cenách zarátané aj aukčné prirážky, resp. zrazené percenta predávajúcich. Ďalej by ma zaujímalo, či sú tie ceny vyhnané len českými obchodníkmi alebo je to celoeurópsky trend...atď.
Registrovaný uživatel
sigur při vší úctě .....
Kolega smith to napsal dobře ve filatelii jednomu takovému. Jsme amatéři a je to náš koníček.
Více takových kolegů jako je MikyM, kteří mají takové příspěvky.
Moderátor
Pánové běžte si debatovat, respektive opovrhovat do jiných vláken jako tlachána,nebo pokec o mincích..
Taho většina zdejších čtenářů ví , že se jedná hrubý cenový přehled hlavně aukcí Aukra,kde se denně draží sv.dukaty .
Velký dík Mikymu za jeho čas, který věnuje práci na tabulce ..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 6. 12. 2022, 20:56. »
Registrovaný uživatel
Normálne som sa pýtal Mikyho.
« Poslední úpravu provedl(a) ___ v 6. 12. 2022, 19:12. »
Moderátor
PRO INFO - AŤ SE NEMUSÍ HLEDAT :P :P
Charon napsal
PRAVIDLA SOUTĚŽE "O TOP SVATOVÁCLAVSKÝ DUKÁT 2022 SBĚRATELE.COM"
1. Soutěž začíná 1. prosince 2022 a končí 28. prosince 2022 v 23,59,59hod

2. Do soutěže budou zahrnuty všechny svatováclavské dukáty včetně novoražeb (tzn. 1, 2, 5 i 10 dukáty) volné i ve škatulce. Vyloučeny budou repliky, kopie bez certifikací kremnické mincovny , či falza.

3. Bodování bude v bodovací škále 1 - 10 bodů (1 - nejméně a 10 - nejvíce se líbí)

4. Pořadatel soutěže k hodnocení přiřadí resp. zohlední ročník (viz. bod 5) a průměrnou známku (tzn. výpočtem počet hodnotitelů a jejich známka + přiřazení ročníku-známka za vzácnost od moderátora / děleno počtem hodnotitelů ).

5. Při hodnocení pořadatel zohlední i ročníky ražby „body vzácnosti“ podle předem definované tabulky:

- 10 bodů pro ročníky 1937,1938,1939 a 1951 + číslované 1 dukáty 1923
- 8 bodů pro ročníky 1929,1930,1934,1935,1936
- 7 bodů pro ročníky 1924, 1927,1928, 1932
- 6 bodů pro ročníky 1923, 1925, 1926, 1931, 1933
- 6 bodů pro miléniové novoražby s ročníky 2014, 2018, 1937/2022, 1938/2022, 1939/2022

6. soutěžící vloží VLASTNÍ 2 kvalitní fotografie (aversní a reversní strany zvlášť)
7. Vkladatel (soutěžící) nehodnotí vlastní soutěžní kus
8. Hlasovat muže každý člen zdejšího fóra bez nutnosti vložení své mince
9. Cena pro výherce bude : 1. místo „Zlatá investice formou 10 koruna Franc Josefa 1911 KB“
2. místo „Komentovaný katalog československých a českých mincí od Radka Havla“


10. Při shodnosti dosažených bodů, by o vítězi rozhodl pořadatel soutěže

11. Pořadatel soutěže je Charon
12. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo kdykoliv soutěž zrušit bez udání důvodu
13. Změna pravidel během soutěže není možná
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
PRO INFO - AŤ SE NEMUSÍ HLEDAT :P :P
MINCE CHARON


Charon napsal
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
PRO INFO - AŤ SE NEMUSÍ HLEDAT :P :P
MINCE BARBAR
barbar napsal
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Btw. ak tam máš len ceny z domáceho trhu, tak výpovedná alebo pridaná hodnota tej tabuľky je aká?


:D Tak neprodávám to, nikdo mě za to neplatí.... takže přidaná hodnota? Nevím, neřeším, není asi pro mě ani potřeba...
Vypovídající hodnota? Sleduji si ceny prodeje na našem největším aukčním portále a u největších firem, pořádající u nás sálové aukce. Takže celkem, podle mého názoru, široký záběr trhu. Tuzemského.... protože já po pár pokusech nenakupuji ani neprodávám v zahraničí- na rozdíl od Vás Slováků nemáme Euro, tak nemám euro účet, někdy jazyková bariéra, nemožnost vidět mince na vlastní oči a popisům v katalozích už dávno nevěřím, mnohdy složitá případná reklamační anabáze, dlouhé dodací lhůty, drahé poštovné, prostě nevidím žádné + pro prodeje a nákupy v zahraničí, tak mě ten trh mimo nás ani moc nezajímá....
A taky nemám tolik času, sledovat "celý svět"... ;)
Prostě stačí mi ten náš malý rybník a chci vědět kolik v něm ty ryby stojí... takže pro mě to vypovídající hodnotu o pohybu a vývoje cen (+ -) celkem má...
A protože ty moje poznámky v sešitku, při různých debatách s kolegy numismatiky (v numismatických obchodech, u pivka) zajímalo, řekl jsem si, že to budu dávat sem. Časem mě zde donutili, dělat ty tabulky, ne jen fota z PC a tak se dostalo až sem...

A třeba to někoho i zajímá a ty moje tabulky sleduje... :mrgreen:

Asi tak...
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Tak napríklad by ma zaujímalo pre koho je určená. Či je pre kupujúcich alebo predávajúcich a teda, či sú v tých cenách zarátané aj aukčné prirážky, resp. zrazené percenta predávajúcich. Ďalej by ma zaujímalo, či sú tie ceny vyhnané len českými obchodníkmi alebo je to celoeurópsky trend...atď.



Tak je to zlato... takže v dnešní době inflačních peněz...
Samozřejmě prim bude hrát domácí trh (v zahraničí to bude trochu na vedlejší koleji, i když v Rakousku o nich ví... :D )
Tomu šílenému nárustu cen právě u těchto mincí za poslední cca 4 roky popravdě nerozumím... to je asi na nějakou sociologickou studii, vždyť , když si koupím dnes zlatou minci s mosty, hrady nebo městy, mám mnohem větší kus zlata a lépe tak uložené peníze, protože při hyperinflaci se nikdo nebude ptát, zda je na minci most nebo svatý Václav, zda je 20 nebo 100 let stará... každý se zeptá, kolik váží... a podle váhy Vám za ni dá pak patřičně velký kus chleba nebo pytel brambor...
Registrovaný uživatel
[quote=sigur]
Tak napríklad by ma zaujímalo pre koho je určená. Či je pre kupujúcich alebo predávajúcich a teda, či sú v tých cenách zarátané aj aukčné prirážky, resp. zrazené percenta predávajúcich...

Tak na podobné téma jsem se už dohadoval ve vlákně o 10 Kč 1993 s malým Kč, tak to sem jen překopíruji a trochu poupravím... :D

- TABULKA JE PRAVDIVÁ. Ceny v ní uvedené jsou ceny dosažené na aukci dražebním příklepem (mimochodem, chcete-li být tedy důsledný - limitenti hradí cenu dosaženou příklepem - vydražením včetně % aukční přirážky + poštovné a všech příplatky při doručení zásilky, takže ta skutečně "celková výsledná cena" mince by se mi těžko zjišťovala)
- označení kvality je pro mě problém. Nejsem znalec, neumím to tak přesně určit. Mnohé ražby jsou z Aukra, zde kvalita v tradičních označeních není uvedena, resp. není tam většinou uvedena vůbec, z fotky to přesně neurčíte, bohužel
- sám víte, že ve všeobecných podmínkách aukčních síní najdete :
a, Aukční položka (los) se prodává příklepem vydražiteli, který nabídne nejvyšší cenu. K přiklepnuté ceně se připočítává x (rozdílné dle aukční firmy) % přirážka
b, U prodaných losů se odpočítává x% (rozdílné dle aukční síně) z dosažené ceny ... (prodávající, který dá minci do aukce, tedy dostane z aukce pak o x % z přiklepnuté ceny méně)

JAKÁ JE TEDY PAK TA PRAVÁ CENA MINCE NA TRHU?

Takže volím nejsnazší způsob-uvedu příklepnutou cenu ... dole v tabulce u sálových aukcí uvádím + % přirážky pro kupujícího...[/quote=sigur]
Registrovaný uživatel
V tomto vlákně jsme v příspěvku č. 136 ještě napsal...

1. aukční přirážky uvádím vždy v doprovodnému textu k tabulce
2. já když dražím, tak si sice dopředu samozřejmě vždy zjistím % aukční přirážky, ale pak při samotném dražení mě už toto % zas tak nezajímá, položku prostě chci a dražím až do svého osobního limitu, nechám se strhnout dražbou
(pravda, pak občas skutečně po ukončení dražby valím oči, že % aukční přirážky mi položku pěkně prodraží i nad ten můj osobní limit :shock: )
3. cena za minci je cena dosažená v samotné dražbě, je to tak uváděno i ve výsledkových listinách jednotlivých aukčních domů, pokud chcete, % aukční přirážky si každý připočtěte sám


Tak asi tak...

Ale pokud Sigure máte přehled o zahraničních aukcích a v nich dosažených cen u svatováclavských dukátů, klidně je sem uvádějte... vlákno to oživí, budeme mít přehled o cenách tady i venku, zase to bude zajímavější
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
sigur napsal
Btw. ak tam máš len ceny z domáceho trhu, tak výpovedná alebo pridaná hodnota tej tabuľky je aká?

Každá iniciatíva bude po zásluhe potrestaná. :lol:
Sigur nebuď detailista. Akú výpovednú hodnotu má aukčná cena dukátu, keď sa v jednej a tej istej aukcii jeden a ten istý kus predá v máji 2021 za 1.400€ a v apríli 2022 za 5.000€? :twisted:



Fidži má to přece úplně jasnou vypovídající hodnotu.. :mrgreen:
Řečeno ústy jednoho z PTP důstojníků ve Švandrlíkově románu - "cena dukátů roste, kurva roste Fidži!" :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Radšej nebudem ďalej reagovať.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Radšej nebudem ďalej reagovať.


Proč? Pokud se něco dělá špatně nebo nedokonale a je někdo, kdo ví, jak to dělat lépe a kvalitněji, tak se bavme ...
Registrovaný uživatel
No pretože som si prešiel celé toto vlákno a aj ďalšie, kde robíš podobnú tabuľku a zistil som, že podobné otázky mal aj iný kolega (btw. robí pre MaCH), takže si viem predstaviť, ako by to dopadlo.
Moderátor
Kolega který dělá agenta pro M&Ch je Fidzi a má jasný úkol a nejen v tomto vlákně..
To už tady na sběrateli víme všichni ... :)
Registrovaný uživatel
Už som sa bál, že Barbar nepovie niečo hlúpe a vyjadrí sa k veci.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Kolega který dělá agenta pro M&Ch je Fidzi a má jasný úkol a nejen v tomto vlákně..
To už tady na sběrateli víme všichni ... :)

Mimo ako obvykle. Pre tvoje info, istý čas sem chodil aj samotný M.
Btw. ďalší, čo s nimi spolupracuje mi bol na svadbe, ale vtedy o MaCh ešte nikto nechýroval...
« Poslední úpravu provedl(a) ___ v 7. 12. 2022, 11:03. »
Moderátor
Fidzi napsal
Už som sa bál, že Barbar nepovie niečo hlúpe a vyjadrí sa k veci.


:mrgreen: ;)
Registrovaný uživatel
sigur napsal
No pretože som si prešiel celé toto vlákno a aj ďalšie, kde robíš podobnú tabuľku a zistil som, že podobné otázky mal aj iný kolega (btw. robí pre MaCH), takže si viem predstaviť, ako by to dopadlo.


Ok. Jak myslíte...
Vím, tabulky a přehledy vzbudily zájem ;)
Když mě z M+CH kontaktovali přes soukromý mail, nebyl problém, stejně tak na Sběrateli v Praze...

Podle mého názoru - viz jednotlivé předešlé příspěvky- aby se normální člověk neutopil v číslech a vyznal se v tom vůbec, je - na mé úrovni sledování trhu - varianta uvádění dosažené ceny posledním příklepem + % aukční přirážky z pohledu (peněženky) kupujícího, asi jediná ...
Moderátor
Tabulky SVD jsou za mě kvalitně zpracovány a určitě by šlo k tomu ještě něco přidat (zahraničí aukce, ebay, apod), ale vše chce čas a je to vše děláno z volného času MikyM, takže za mě, každý se může chopit určité oblasti a je to :-)
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1