Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 78 79 80 81 82

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Probíhá 50. e-Aukce fy. Aurea Praha. svatováclavské jednodukáty to mají už za sebou...
Prodaly se všechny (11 volných a 1 ve škatulce). Ty nejcennější ročníky v nabídce nebyly, ale překvapily mě na dnešní dobu celkem vysoké ceny... a když k tomu přičtete ještě % přirážku...

Přikládám pro porovnání celkovou tabulku aukcí fy. Aurea Praha, ta zmiňovaná současná 50.e - to jsou ty dva poslední sloupečky...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
POZOR : Domnívám se , že je opět falzum dukátu 1937 na Ebay !!!!
https://www.ebay.de/itm/166701662671?itmmeta=01HTZMEZ6SWC9MKVJBTASMD66W&hash=item26d03181cf:g:7zAAAOSwP~9mE-UI&itmprp=enc%3AAQAJAAAA4EEt92zW089FaGS%2BVRGNvBOpf9ZrLrutxDrZtd9SJLFnv5H%2BqWngOhh%2FRCmijk4xHYaNAsGSpwTqYqoDZDhx6jTg9yPcd2w6ZsglEFKrQ7HdI9%2FVzWywvdJ2ma4LZGuV3246BKDTR84C3N%2FFVyvY8FCuF8zBO1n4QMhqBa0%2BtxtvWNwYHIRr5j2p03BgifMSfAXf2pTC2oZrnOh99yyosiz%2BtOtmt7BLC%2B0T7giMSbvOXqy4Zk9qsWMlqJwknWAb39jNzXVITjqMMg6ewJTl%2B9iiFiGzi%2FrSqXZ6%2FgCAUrdY%7Ctkp%3ABk9SR8Dzu_TXYw
Registrovaný uživatel
V pátek proběhla v aukční síni M+CH dražba mimořádné sbírky MUDr. Václava Bruny (33.aukce). Mezi všemi těmi skvosty byly i dva svatováclavské jednodukáty.
Přikládám scan výsledků...a Cotopaxi si může doplnit svůj přehled...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Duben jakoby nebyl, aspoň mně to tak připadá, jak to rychle uteklo. A jak si vedly svatováclavské dukáty v dubnu 2024 na Aukru?

- normálka, nic extra, žádné mimořádnosti.
- denně víc jak 100 ks ve sledování, pokud se dala vysokou vyvolávačku, neprodalo se to a točí se to pořád dokola. Což je případ především škatulek.
- díky dosahovaným nízkým cenám, málokdo nyní dává "od korunky" a tak přetrvává menší počet prodaných kusů. Prostě není doba na prodej.
- celkem se nakonec prodalo 58 ks jednodukátů, z toho pouhých 10 ve škatulce.
- ceny víceméně na stejné jako minulý měsíc.

Takže nic mimořádného se na Aukru neděje...

Ještě tabulka TOP cen za dubny posledních několik let.
Ty poslední oranžové jsou za IV.2024 :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bertíka-b1 nepotěším... Karel IV a jeho jednodukáty ČSSR se skoro neprodávají... Pár se jich sice na Aukru objevilo, ale za nereálné vyvolávačky. Takže jsem zaznamenal prodej jen jednoho kusu... Ale zase, na druhé straně, za pěkný peníz...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě pro Guldinera a Cotopaxiho...

Přehlednou tabulku s dosaženými cenami novoražeb a medailí s motivem svatováclavského jednodukátů nedělám. Pro přehlednost a orientaci jsem si jednotlivé ražby ale očísloval jako 1.-9.:

1.Dukát 2014 (raženo 300 ks)-číslované
2.Dukát 1918-2018 (raženo 500ks) číslované
3.Dukát 1918-2018 (raženo 300ks) nečíslované, bez puncu mincovny K
4.Dukát 1918-2018 (raženo 300ks) nečíslované, s puncem mincovny K

Novoražby svatováclavských jednodukátů 1937- 1939 věnované památce autorů Otakara Španiela a Jaroslava Bendy
5. SVD 1937/2021 (raženo 20 ks + ? do sad)
6. SVD 1938/2021 (raženo 180 ks)
7. SVD 1939/2022 (raženo 120 ks)

Jiné ražby
8. Dukát 1923-2023
9. Dukát 1951-2021

Na Aukru jsem v dubnu zaznamenal prodeje těchto kousků:
- č. 3 : 78 001,-Kč
- 2 x č. 7 : 99 280,-Kč a 90 50,-Kč
- č. 8 : 93 500,-Kč (č.89)
Registrovaný uživatel
Jak se říká, když to jde dolů, kupovat... to platí skoro u všeho, stejně by mě to zajímalo i SVD, jestli to byl jen roční hype, nebo je to klasická perioda a zase se to vyšvihne... :) kouzelnou hůlku by to chtělo
Moderátor
Ondrass napsal
Jak se říká, když to jde dolů, kupovat... to platí skoro u všeho, stejně by mě to zajímalo i SVD, jestli to byl jen roční hype, nebo je to klasická perioda a zase se to vyšvihne... :) kouzelnou hůlku by to chtělo


U těchto mincí je to jak na houpačce.Na sběrateli se dá dohledat staré vlákno o sv.dukátech.
Byly časy 10-15 let zpátky kdy se daly pořídit i zajímavější ročníky za mnohem příznivější ceny než nyní, naopak doba těsně před kovidem a doba kovidová vyšvihla ceny abnormálně nahoru, oproti dnešku.
Jedno je však jisté, že tyto mince jsou známé a velmi oblíbené nejen mezi sběrately a investory,ale i mezi běžnou laickou populací, pokud to takhle lze nazvat,denně se prodávají a nakupují po desítkách..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 2. 5. 2024, 19:52. »
Moderátor
Miky díky..👍
Registrovaný uživatel
Díky Miky.
Moderátor
MikyM- díky za dubnové shrnutí 👍
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 78 79 80 81 82

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1