Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Taky myslím, že při neomezeném nákladu bude pro úspěch klíčová cena. Měla by být co nejblíž ceně zlata plus malá režie a dukát by měl jít z mincovny jen tak bez zbytečného příslušenství. Tak by se do toho dalo investovat. Ale počítám, že to půjde s koženkovou etuí, certifikátem a kdesi cosi, náklady vyskočí a bude se to prodávat třeba za tu šestku. A investičně ty krámy kolem toho dukátu nejsou potřebné. Stejně to bylo se stříbrnou kilovkou Velká Praha, je v luxusní dřevěné krabici, certifikát na ruční papíru atd. a prodejní cena i daněmi najednou 36tis. Ale tam jde aspoň o limitovaný náklad.
Registrovaný uživatel
Ještě ohledně kvality nebo nekvality návrhu - v posledních Num. listech jsem se dočetl, že v roce 1956 byla odměna pro vítězný návrh (pro 10Kčs Komenský) 12000 poreformních korun a taky se jim sešlo 71 návrhů. Na soutěž o oběžnou 1Kčs ještě více. Dnes je odměna 80tis plus 60tis v případě realizace. Chtěli bychom pěkné mince, ale prostě to není zaplaceno.
Moderátor
rektor napsal
Ještě ohledně kvality nebo nekvality návrhu - v posledních Num. listech jsem se dočetl, že v roce 1956 byla odměna pro vítězný návrh (pro 10Kčs Komenský) 12000 poreformních korun a taky se jim sešlo 71 návrhů. Na soutěž o oběžnou 1Kčs ještě více. Dnes je odměna 80tis plus 60tis v případě realizace. Chtěli bychom pěkné mince, ale prostě to není zaplaceno.


Dnes už je to otázka ,,několika hodin práce,, na PC pro zkušené návrháře.Nejedná se o projekt se složitou dokumentaci s následný právním schvalovacím procesem..Spíše jde o prestiž..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 30. 12. 2022, 18:22. »
Registrovaný uživatel
yks napsal
Dovolím si přispět opačným mým pohledem (a je úplně jedno, že dle mého názoru současná ražba bez letopočtu je nesmysl...). Investiční mince – jak já chápu záměr ČNB – je zkrátka jiný produkt pro jinou cílovou skupinu, než pro numusmatiky / sběratele. Investiční mince = spekualce, komodita přístupná masám lidí – přesný opak numismatiky...

True Story, měl jsem ho též predobjednany a přiznám se že jen pro to abych ho prodal a vydělal na něm. Tady se mluví o komerčním zlu. V reálu se tento dukát stává dostupným širší veřejnosti a každému kdo má větší zájem než jen ekonomický namísto toho aby z něj spekulace udělala další bublinu a pár lidí na tom vydělalo ranec. Proto se mi tohle řešení líbí. Kdo má rád tyhle mince může být potěšený, kdo v tom vidí cash utre čumák.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
OtravnyKomar napsal
yks napsal
Dovolím si přispět opačným mým pohledem (a je úplně jedno, že dle mého názoru současná ražba bez letopočtu je nesmysl...). Investiční mince – jak já chápu záměr ČNB – je zkrátka jiný produkt pro jinou cílovou skupinu, než pro numusmatiky / sběratele. Investiční mince = spekualce, komodita přístupná masám lidí – přesný opak numismatiky...

True Story, měl jsem ho též predobjednany a přiznám se že jen pro to abych ho prodal a vydělal na něm. Tady se mluví o komerčním zlu. V reálu se tento dukát stává dostupným širší veřejnosti a každému kdo má větší zájem než jen ekonomický namísto toho aby z něj spekulace udělala další bublinu a pár lidí na tom vydělalo ranec. Proto se mi tohle řešení líbí. Kdo má rád tyhle mince může být potěšený, kdo v tom vidí cash utre čumák.


Komáre za ty peníze to, ale nedává smysl.To už opravdu jak píše taho je lepší si pořídit mincí, která bude blíž ceně kovu..
Všechno směřuje k tomu ,že to bude velký propadák na to o jak významnou minci se jedná, stačí si vzpomenout na obyčejne výroční 20 koruny, při první euforií se čekali fronty, za dvacku, dvacku a to hlavně díky velkému mediálnímu humbuku a dnes se za tu dvacku nikdo neobtěžuje ,,vztát s postele,,navíc tohle je mince za 6000tisic ,při aktuální ceně kovu je to 15stovek navrh , silně pochybuji, že to průměrnou populaci při nastalé krizi která zde nějaký čas bude, vůbec osloví...
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 30. 12. 2022, 18:56. »
Moderátor
Přitom by bohatě stačilo, stejně po vzoru prvorepublikových ražeb letopočtu 1923 navrh vyrazit číslovanou limitovanou sérií označenou číslem v ploše, né na hraně,jak dnes bývá zvykem a zpětné uvést letopočet 2023 (o to víc by byl v budoucnu letopočet 2023 se vší tou prekerií a ročním zpožděním zajímavější )včetně plánovaného nákladů.
Na základě poptávky by následně mohly vzniknout další každoroční série ražeb, nebojím se napsat minimálně po dobu 16 let , ročně individuálně v jasně zveřejněném nákladů ... :evil:
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 30. 12. 2022, 19:48. »
Registrovaný uživatel
Razba bez letopočtu je veľmi vážna chyba.
« Poslední úpravu provedl(a) Medo v 30. 12. 2022, 19:51. »
Registrovaný uživatel
Však oni ty náklady zveřejní až to stopnou. Že to nebude mít ročník taky moc nechápu ale budiž. Myslím že aby to splňovalo kritérium mince musí být nominální hodnota a ročník uvedeny ale nechci to tvrdit s jistotou to nevím. V podstatě nepůjde o 100let od prvního dukátu když to zrušili a posunuli o rok takže je to bez jubilejní návaznosti. No kdyby to udělali jak zmínil rektor, bez zbytečných certifikátů, krabiček a rádoby prestižních pitomosti, cenu by dokázali udržet v rozumný míře. Ale co chceš, chtěli zamezit spekulativnímu prodeji a myslet na sběratele ale asi to nevymysleli zrovna nejlíp jak to šlo. Alespoň ty roky tam být mohli. Ale jinak ta forma neurčitýho množství mi nevadí. Nestane se to že se to nakoupí za 6k a bude prodávat na Aukru za 30 a důchodci sbírající český věci X desítek let jen zaplacou a nebo tvrdé zaplatí aby to měli.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
VÝSLEDKY SOUTĚŽE O SVD 2022 - SBĚRATEL.COM
1. místo MikyM
2. místo Profa
3. místo jano7b9
4. místo Charon
5. místo barbar
Všem velká gratulace :) :) :) . Pokud budou nejasnosti tak se ptejte :D :D
Znovu zopakuji jak jsem došel k výsledkům - byl součet známek děleno počtem hlasujících (tzn. průměrná známka hodnocení) + body vzácnosti

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 30. 12. 2022, 21:46. »
Moderátor
OtravnyKomar napsal
Však oni ty náklady zveřejní až to stopnou. Že to nebude mít ročník taky moc nechápu ale budiž. Myslím že aby to splňovalo kritérium mince musí být nominální hodnota a ročník uvedeny ale nechci to tvrdit s jistotou to nevím. V podstatě nepůjde o 100let od prvního dukátu když to zrušili a posunuli o rok takže je to bez jubilejní návaznosti. No kdyby to udělali jak zmínil rektor, bez zbytečných certifikátů, krabiček a rádoby prestižních pitomosti, cenu by dokázali udržet v rozumný míře. Ale co chceš, chtěli zamezit spekulativnímu prodeji a myslet na sběratele ale asi to nevymysleli zrovna nejlíp jak to šlo. Alespoň ty roky tam být mohli. Ale jinak ta forma neurčitýho množství mi nevadí. Nestane se to že se to nakoupí za 6k a bude prodávat na Aukru za 30 a důchodci sbírající český věci X desítek let jen zaplacou a nebo tvrdé zaplatí aby to měli.


Ale všechno jsou to hlouposti jak odůvodnit význam toho co dělají..
V prvé řadě byl zrušen původní návrh pro rok 2023 důvod velmi pravděpodobně aktuální krize a pravděpodobný neúspěch.. Následně přišli s novým návrhem a s špatnou doslova absurdní realizaci celého projektu od chybějícího letopočtu,po neuvedení nákladu a argumenty aby se zamezilo spekulacím je snad ten nejhloupější důvod co vůbec mohli uvést ...
Spekulovalo se vždy dnes i v dějinách se všemi mincemi co kdy kde na světě byly vyrobeny a nelze to nijak zamezit, znovu uvedu přikladně slavné 20 koruny, ČNB se snažila zamezit spekulacím a nabídnout minci za dvacku i těm nejchudším s chudých a na Aukru se prodávaly za tisíce,je to absolutní blábol..
Komáre chápu ale nemá smysl v tvým případě stát za svým , nejseš slepej ani hluchej,neobhajuj hlouposti ČNB vůči ražbě tak důležitého dukátů...
Osobně jsem dost rozčilený, že člověk nezmůže nic proti hloupým hlavám co o těchto věcech rozhodují... :evil:
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 30. 12. 2022, 20:25. »
Registrovaný uživatel
A jak bys řešil situaci, když se ti kvůli současnému systému distribuce na dukát s limitem 15tis kusů sejdou objednávky na 300tis kusů? (předpokládám, že to bylo podobné hausnumero, když to tak narychlo zrušili)

Když už teda vyjdeme ze situace, která nastala, zajímalo by mě kdyby šly dukáty z ČNB za cenu zlata a bez příslušenství okolo a lidi by je nakoupili ve velkém, jestli by se nezačaly používat běžně jako platidlo. Třeba v ekvivalentu 5tis Kč místo Masaryka. Takový nezamýšlený revival zlatého standardu. Zajímavý experiment by to byl. Nevím kde by po světě dnes vydávali dukáty jako platnou minci. Takový český bizár.
Moderátor
rektor napsal
A jak bys řešil situaci, když se ti kvůli současnému systému distribuce na dukát s limitem 15tis kusů sejdou objednávky na 300tis kusů? (předpokládám, že to bylo podobné hausnumero, když to tak narychlo zrušili)

Když už teda vyjdeme ze situace, která nastala, zajímalo by mě kdyby šly dukáty z ČNB za cenu zlata a bez příslušenství okolo a lidi by je nakoupili ve velkém, jestli by se nezačaly používat běžně jako platidlo. Třeba v ekvivalentu 5tis Kč místo Masaryka. Takový nezamýšlený revival zlatého standardu. Zajímavý experiment by to byl. Nevím kde by po světě dnes vydávali dukáty jako platnou minci. Takový český bizár.


Máme přeci svou historii v těchto ražbách sv.dukatu,tak proč nepracovat na tomto ověřeném základě ..
Jednoduše po sto letech obnovit ražbu těchto dukátů ať už ve spolupráci s kremnici tím i samozřejmě oslovit NBS pro Slováky a společně tak razit regulérní cenově dostupné (cena kovu, včetně režie, minimalizovat jí,bez honosných etui s jednoduchou certifikací,jak je běžné u některých mincí , samozřejmě vyjma číslovaných limitovaných ražeb) obchodní mince.
První rok zkušebního většího množství v nákladů s možností eliminováného zakoupení dukátů na pobočkách bank ,jako obchodní mince logický s možností zpětného odkupu s minimálním rozdílem.Dukáty které se případně neprodaji v prvním roce stáhnout s Bank a použit je na výrobu dalšího roku,na základě těchto zkušeností následný rok případně upravit náklad a takto pokračovat pokud možno každý rok.. Vše evidovat a zveřejnit.
Razit včetně oněch limitovaných číslovaných emisí a tím tak oslovit sběratelé a investory .Tohle vše není nic nového v naší historii..
Samozřejmě vše může být i čistě česká záležitost,tak jak nyní ale s efektivni možnosti jak učinit tuto ražbu zajímavou,Bohužel ČNB plánovanou ražbu prvních českých dukátů v tomto směru odflaákla..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 30. 12. 2022, 21:48. »
Registrovaný uživatel
Na to SNB si ako prišiel?
Moderátor
Charon napsal
VÝSLEDKY SOUTĚŽE O SVD 2022 - SBĚRATEL.COM
1. místo MikyM
2. místo Profa
3. místo jano7b9
4. místo Charon
5. místo barbar
Všem velká gratulace :) :) :) . Pokud budou nejasnosti tak se ptejte :D :D
Znovu zopakuji jak jsem došel k výsledkům - byl součet známek děleno počtem hlasujících (tzn. průměrná známka hodnocení) + body vzácnosti

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Také gratulace všem...
Na Mikyho myslím kontakt mám..
Poprosím ještě Nick Profa ať mi napíše na můj email..
Díky
Moderátor
sigur napsal
Na to SNB si ako prišiel?


Opraveno....
Moderátor
Gratuluju Mikimu. Krásnej kousek. :P Má svý kouzlo.
Registrovaný uživatel
Charon napsal
VÝSLEDKY SOUTĚŽE O SVD 2022 - SBĚRATEL.COM
1. místo MikyM
2. místo Profa
3. místo jano7b9
4. místo Charon
5. místo barbar
Všem velká gratulace :) :) :) . Pokud budou nejasnosti tak se ptejte :D :D
Znovu zopakuji jak jsem došel k výsledkům - byl součet známek děleno počtem hlasujících (tzn. průměrná známka hodnocení) + body vzácnosti

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Slovy Karla Gotta - "tak to jsem tedy letos nečekal"...,
ale prima :D Povedlo se :D a potěší to :mrgreen:

Je právě čas na malou, děkovnou, skorooscarovou řeč:

-blahopřeji Profovi a janovi7B9 za umístění "na bedně"
-děkuji Charonovi, že to celé zpunktoval a pohlídal...
-děkuji barbarovi za ceny do soutěže
-děkuji všem, co se jakkoliv zúčastnili (bodováním nebo dukátem)

a za rok zase ...! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
První dobrý den kolegové v roce 2023 ...


Včerejší silvestr jsem ve zdraví přežil, Vy doufám také a tak je nyní chvilka času popsat vše, co se dělo se SVD na Aukru nejen za poslední měsíc v roce 2022, ale shrnout i vše za celý loňský rok...

Tak, jako už tradičně, pár mých komentářů...
- ve sledování jsem měl skoro 200 mincí denně, takže zase jich pár přibylo a trh se jimi pomalu nasycuje
- že jsou mince zase zpět na trhu se mi potvrdilo, že 3 různé kousky jsem po delší době objevil na pultech u nás v Brně k volnému prodeji v numismatických prodejnách-všechny tři kusy (běžné ročníky) s cenou vyšší jak 32 000,-Kč
- za měsíc prosinec 2022 se prodalo na Aukru celkem 102 ks svatováclavských jednodukátů
- 62 ks volných mincí a 40 v krabičkách
- dosažené ceny mírně poklesly (i když ty TOP vypadají pořád zajímavě, ale jsou to jednotlivé "výkřiky" za opravdu parádní mince a těch už není k prodeji moc)
- moc často se dokola opakovaly neúspěšné aukce spousty kusů v krabičkách s přemrštěnými cenami, které jsou dnes neprodejné. Občas se neprodal dokonce i volný kus, pokud cena byla nereálná. Kupující si už vybírají a možná že šetří každou korunu
- nevím, co s cenami SVD v roce 2023 udělá všechno to negativní okolo nás, ale myslím si, že jsem už za vrcholem... pokud nenastane nějaký fakt velký průšvih s měnou, výš už to nějaký čas nyní nepůjde... spíš mírně dolů...

No a přehledná tabulka za prosinec 2022?
Samozřejmě že nemůže chybět, zvlášť volné kusy a zvlášť škatulky, dosažené TOP ceny, v závorce je počet prodaných kusů za měsíc, pokud je tam otazník byly tento kus prodán v sérii více kusů různých ročníků, takže započítávám jen kusy, cenu jednotlivé mince nelze určit...
Pro nějaký přehled, jsou tam zase poslední 3 měsíce...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Začátek nového, je čas vhodný k souhrnným číslům, přehledů a statistikám, tak proč to tu nezahltit hromadou tabulek? :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Třeba přehled TOP cen dosažených na Aukru u jednotlivých ročníků za loňský rok 2022. U volných mincí i těch v škatulkách...
Toje to v "modrých sloupečcích", pro porovnání jsem tam nechal i rok 2021 ("žluté sloupečky")

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Třeba vás budou zajímat i počty prodaných kusů ...
Registrovaný uživatel
Tak nejdříve volné kusy...po ročních za jednotlivé měsíce bylo jich celkem 493 kusů...o chlup víc jako v roce 2021.
Nechal jsme tam pro přehled obě tabulky (2022 i 2021). V záhlaví tabulek se mi občas objevily jedničky nebo dvojky... toho si nevšímejte...nějaký PC Excel šotek... ;)

Je krásně vidět jak ty vzácně ročníky (1929,30 a 34,35,36) na trhu prostě nejsou ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A totéž u škatulek...za oba roky (2021 a 2022)
(Roční srovnání trochu pokulhává, v roce 2021 se škatulky začal odděleně sledovat až od srpna) ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě pro přehlednost...jen počty prodaných volných kusů na Aukru v roce 2021 (žluté) a 2022 (modré)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Totéž u škatulek ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1