Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Cena předčila i mé očekávání, čekal jsem kolem 600-700tis...


https://aukro.cz/svatovaclavske-dukaty-2018-vzacna-verze-s-puncem-100-vyroci-csr-7046732768
Registrovaný uživatel
https://www.youtube.com/watch?v=Zbve9kII4AY
Registrovaný uživatel
poly7777 napsal
https://www.youtube.com/watch?v=Zbve9kII4AY

Toto je dobré video a stojí za zhlédnutí. Mě při těchto sladkých řečech vždy chybí docela zásadní informace, totiž že vstupní poplatky placené lidem jako je p.Macho tvoří někdy i čtvrtinu celé investice.
Registrovaný uživatel
Zadarmo ani kuře nehrabe.
Existuje nějaký fond bez vstupních poplatků a každoročních za správu?
Registrovaný uživatel
rektor napsal
poly7777 napsal
https://www.youtube.com/watch?v=Zbve9kII4AY

Toto je dobré video a stojí za zhlédnutí. Mě při těchto sladkých řečech vždy chybí docela zásadní informace, totiž že vstupní poplatky placené lidem jako je p.Macho tvoří někdy i čtvrtinu celé investice.

Nevim presne jaky jsou poplatky za takovy vedeny fond ale 25% se mi moc nezda, asi pri nejakych minimalnich sumach to tak byt muze, nevim, kazdopadne, kdyz si clovek co ma velkou penezenku ale malo znalosti v oboru rekne ze si to zainvestuje sam... Nebo si necha poradit od nejakeho radobyodbornika, muze dopadnout mnohem hur... Jak rika p. Macho, s plnou kapsou cernych Petru
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Pěkně napsáno
V pravom zberateľstve je prvoradá cieľavedomosť a systematickosť budovania zbierky. Trpezlivosť a čakanie na výnimočné kúsky, pokora a snaha neustále sa vzdelávať.

A tohle je super :mrgreen:
ČASTO KLADENÉ DOTAZY - FAQ
Na této sekci se momentálně pracuje
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, nemyslel jsem poplatky za nějaký fond o kterém se tam p.Macho zmiňuje a o kterém nic nevím, ale obecně o aukční poplatky za nákup mince v aukci i za případný poplatek stržený později při prodeji.
Registrovaný uživatel
rektor napsal
Omlouvám se, nemyslel jsem poplatky za nějaký fond o kterém se tam p.Macho zmiňuje a o kterém nic nevím, ale obecně o aukční poplatky za nákup mince v aukci i za případný poplatek stržený později při prodeji.

Poplatky pri prodeji asi berou u beznych minci s malou hodnotou. Kdyz jsem u nich prodaval vzacnejsi mince, byl prodej bez poplatku, jen clovek musi pocitat s tim ze je to od poskytnuti materialu k vyplaceni vydrazene castky na dlouhe lokte..
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
OtravnyKomar napsal
rektor napsal
Omlouvám se, nemyslel jsem poplatky za nějaký fond o kterém se tam p.Macho zmiňuje a o kterém nic nevím, ale obecně o aukční poplatky za nákup mince v aukci i za případný poplatek stržený později při prodeji.

Poplatky pri prodeji asi berou u beznych minci s malou hodnotou. Kdyz jsem u nich prodaval vzacnejsi mince, byl prodej bez poplatku, jen clovek musi pocitat s tim ze je to od poskytnuti materialu k vyplaceni vydrazene castky na dlouhe lokte..

Ano, prostě pointa je, že při investici do mincí vznikají značné transakční náklady, ale to prodejci ve svých videech nezmiňují.
Moderátor
Video je spíše dobře cílená reklama,agitace v zájmu své vlastní společnosti,samozřejmě na tom není nic špatného, pouze je potřeba brát vše z rezervou.
Bohužel, bohudík nikdo ani p.Macho nevlastní a ani nevlastnil věšteckou kouli aby dokázal předvídat budoucnost to jak se trh bude v příštích letech vyvíjet, zejména v této době plné konfliktů..
Registrovaný uživatel
Macho věšteckou kouli nevlastní, ale ví že někomu zbyde plná ruka černých Petrů. A v rozhovoru i říká, koho to postihlo, které mince šly dolů.
Moderátor
opal napsal
Macho věšteckou kouli nevlastní, ale ví že někomu zbyde plná ruka černých Petrů. A v rozhovoru i říká, koho to postihlo, které mince šly dolů.


Není třeba chodit kolem horké kaše, černé petry je absurdní pojmem , pokud to dobře chápu je směřován aktuálně na sv.dukáty a další zlaté mince české a československé republiky.Pokud vím právě tyto mince dělaly a stále dělají velký podíl i v jeho aukcích tak nechápu proč najednou statistiky k investování..
Každý trochu vzdělanější pochopí, že nemá aktuálně smysl s těmito mincemi obchodovat, naopak je nejvhodnější chvíle je nakupovat a držet , což většinou sběratelé dělají narozdíl od pouhých investorů a obchodníků, kteří je potřebují pokud možno co nejdříve otočit a kteří dokáží zásadně ovlivnit trch s těmito mincemi , samozřejmě k těmto lidem patří i společnost M&CH...
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 10. 2023, 17:21. »
Registrovaný uživatel
Já jen, co to udělá s cenou, když schováš minci do plastu, k tomu dobrý popis a "investor" místo sběratele...

https://aukro.cz/svatovaclavsky-dukat-1930-7047334184
https://aukro.cz/zlaty-svatovaclavsky-dukat-1930-ngc-unc-kvalita-katalog-300-000-kc-7046981748
Registrovaný uživatel
Předpokládám, že šlo o ročník 1930, má tam chybnou fotografii... Proběhla spolu s tím ještě jedna aukce s dukátem 1929 ...
https://aukro.cz/svatovaclavsky-dukat-1929-7047334126
Moderátor
Obě mince se mi nelíbí..

Mince bez krabice je ve špatném stavu cena v celku i odpovídá..

Mince v krabici má sice unc detail,ale ve výsledku to nic neznamená, jelikož má poškozený okraj v popisu NGC,, rev rim filed,,docela se divím výsledné ceně..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 17. 10. 2023, 6:45. »
Moderátor
Poškození spodní části pravého okraje,částečně překryto holderem viz.foto..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Obě mince se mi nelíbí..

Mince bez krabice je ve špatném stavu cena v celku i odpovídá..

Mince v krabici má sice unc detail,ale ve výsledku to nic neznamená, jelikož má poškozený okraj v popisu NGC,, rev rim filed,,docela se divím výsledné ceně..



V celku souhlas... ale ten popis u aukce ... "Nádherný stav-viz foto".... ;)
Registrovaný uživatel
V pátek bude aukce M+CH. Mají v nabídce i dva krasavce .... 1937,1938
https://machochlapovic.com/cz/aukce/57?subcategory_id=10013&page=4
Moderátor
MikyM napsal
V pátek bude aukce M+CH. Mají v nabídce i dva krasavce .... 1937,1938
https://machochlapovic.com/cz/aukce/57?subcategory_id=10013&page=4


Koukal jsem paráda 1938 se jen tak nevidí...
Moderátor
Dovolím si zde vložit článek k sv.dukatům z nového katalogu M&Ch se kterým se kupodivu nedá nesouhlasit, dobře napsáno..

Svatováclavské dukáty, milované i nenáviděné...

K prvorepublikovým zlatým ražbám toho již bylo napsáno mno.
Dnes se podíváme na to, jak se v dnešní době vyvíjí jejich cena na numismatickém trhu po exponenciálním nárůstu z posledních let.

Rekordní nárůsty desítky, ba někdy i stovky procent během krátké doby.Takových zhodnocení jsme byli svědky za poslední 2-3 roky u svatého grálu československé numismatiky. Řada lidí nechápala a nevěřícně kroutila hlavou, jiní se chopili své příležitostí a zobchodovali nebo nakoupili co se dalo. V mnoha případech na stav a vzácnost hodně draho,.Co se přihodilo? Začalo se více dbát na kvalitu, původ, i mezinárodní obchodovatelnost. Je tomu vidět zejména u mincí s certifikátem Čes národní banky (ČNB). Tyto mince rozprodávala banka v několika etapách začátkem milénia. Ceny zde jsou v desítkách procent vyšší, nežli je ton u mincí bez dokumentu z ČNB. K certifikátům a aukcím ČNB jsme se vice rozepsali v ceníkovém katalogu v roce 2023.

Podobně jsou na tom i mince, které jejich majitelé mají v gradu společnosti NGC, případně PCGS. Zde to magické číslo začíná hodnocení MS66 a vyšším. Takto certifikované mince jsou poptávané především americkou a asijskou klientelou, a tím pádem je čas preferuje jako likvidnější alternativu i domácí sběratelská a investorská obec. Bohužel jsme leckdy svědky toho, jak tyto gradingové instituce minci ve slabu podhodnotí, či její hodnocení přestřelí a sběratel pak nevěřícně kouká jaké to dostal hodnocení a říká si vlastně Proč? Vidím to zejména u vyšších nominálů, kde naprosté minimum mincí dostavá vysoké hodnocení. UNC mince je mince, která na sobě nenese známky oběhu a žádné poškození.

Pro vaši orientaci naše hodnocení svatováclavských dukátů EF ve většině případů odpovídá v gradu rozpětí hodnocení AU58-MS62, hodnocení good EF pak MS62-MS65. About UNC MS64-MS67 a UNC pak s hodnocením MS66-70. Prolínání v kategoriích jsme udělali schválně, aby se do nich vešla absolutní většina exemplářů s minimum výjimkami.

Naopak odpadlíky v tomto směru jsou mince bez ČNB certifikátu a negradované. Tyto mince se dnes cenově pohybují desítky procent a někdy i na polovině cen těch z předchozích kategorií.

Pokud nejběžnější ročníky svatováclavských dukátů stáli 50-60 tisíc korun ve špičkovém stavu a dva roky předtím to bylo 10-15 tisíc, nešlo zcela o přirozený růst, ale o nájezd široké neinformované veřejnosti a spekulativní vlnu. Současná korekce 50% není z dlouhodobého hlediska žádná tragédie, jsme stále nad cenou před 2 lety. Vyšší nominály jsou dnes při korekci již na svých minimech a očekáváme, že se opět začnou hýbat tím správným směrem. Největší propad v tomto směru zaznamenal dvoudukátový nominál, který se tak opět stává černým koněm pro další cenový růst. Současná korekce na trhu vám může do budoucna přinést jen a jen ovoce.

Také v ceníkových tabulkách máme stále výraznější rozdíl mezi cenou EF a UNC. Mince s certifikátem ČNB, nebo s vysokým gradem v porovnatelné kvalitě se pak bude cenově hýbat s výraznou prémií nad tou tabulkovou.

Apelujeme na sběratele a investory, buďte opatrní co kupujete. Pokud nemáte dostatečné zkušenosti v ohodnocení stavu, poraďte se s odborníky či zkušenějšími sběrateli, kteří vám rádi pomohou.
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 19. 10. 2023, 15:53. »
Registrovaný uživatel
:shock:
https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/rekordn%C3%AD-dra%C5%BEba-v-praze-kupec-dal-za-vz%C3%A1cnou-minci-20-milion%C5%AF-podobn%C3%BD-poklad-m%C5%AF%C5%BEete-m%C3%ADt-doma/ar-AA1iAfjn
Moderátor
Koukal jsem nádherná aukce,ale svým způsobem se není čemu divit..
Dochovalo se jich pár kusů, je to jediný exemplář co jsem měl možnost na aukcí spatřit..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
JJ četl jsem, mince pěkná a cena odpovídající 👍👍👍
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Ohledně aukce téhle položky si dovolím nesouhlasit, můj pocit je spíš negativní.

1) Nesmyslně vysoká volačka. Postavit to na jediném nedávném prodeji s extrémní výslednou cenou mi připadá neseriózní.

2) V aukci s takovým minimáním bidem chybí "price-discovery". V otevřené aukci by cena byla pravděpodobně výrazně nižší (nebo taky ne, ale průběh aukce tomu teď napovídá). Nevíme reálnou cenu toho dvoudukátu, jen ji někdo vzal za nabídkovou cenu.

3) Samotný průběh aukce. Viděl jsem to jen ze záznamu, ale licitátor tam řekl v smyslu "mám tady 650tis" a pak přišel příhoz ze sálu 700k. To tam někdo poslal na dálku limit 650tis euro? A jen přesně za volačku? A pokud ano, tak se nechal vklidu přehodit a dál nebojoval? Kdybych byl kupcem tak bych se na ten bid za 650k chtěl informovat. A to minutové ticho pak při čekání jestli se ještě nekdo chytne působilo spíš rozpačitě.
Registrovaný uživatel
Tak ať to máme kompletní, ještě k sobotní 31. aukci MaCH a k výsledkům svatováclavských jednodukátů...

Asi jasně všechno, tak jako obvykle, řekne pravidelná tabulka. Pro přehled a porovnání jsem v ní nechal pár posledních aukcí MaCH...

Snad jen pár poznámek:
- ceny většinou + - reálné
- ceny jsou v Kč, přepočítal jsem dosažené ceny v kurzu 1euro=24,57 Kč
- ročníky 19286,1928,1936 byly ve škatulkách
- pro Cotopaxiho- prodal se i číslovaný č. 439 dukát za 64 865,-Kč. Doplňte si do přehledu :D

Osobně mě udivilo pár věci :
- když už seženu do aukce ročníky 1937,1938 a 1951, proč v ní chybí 1932 a 1934? je to škoda, mohl být ucelený přehled cen za celou sadu (samozřejmě kromě 1939). Např. ročník 1934 jim už chyběl 3 x z posledních 5 aukcí! Že by skrytý investiční potencionál do dalších let?
- mírný pokles ročníku 1937 a tak moc výrazný nárůst u ročníku 1951. Když si vzpomenu, že tak cca před 325 lety jsem držel ročník 1951 v ruce a nechtěl jsem za něj dát (a taky nedal) 150 000,-Kč.... :evil:
- a tímto mi definitivně padl plán (nebo sen?) zakoupit nejen ročník 1951, ale i ročník 1938 :shock:

Tož vše... už jen tu tabulku....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1