Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Cotopaxi díky 👍
Prosím tě pošli mi tvůj email..
Moderátor
Cotopaxi - díky za shrnutí tabulky s číslovanými 1 SVD
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Tak říjen je za námi, můžeme se teda mrknout jak to vypadalo se svatováclavskými dukáty na Aukru.

Jestli dovolíte kratičký komentář...
- nabídka na Aukru pořád velká, denně skoro dvě stovky nabídek
- za měsíc říjen 2023 se prodalo celkem 112 ks (!), myslím, že vůbec nejvíc, co to sledujeme, takže je nejen nabídka, ale pořád je zájem
- 51 kusů bylo volných a 61 kusů ve škatulkách
- ceny jdou dolů, to uvidíte sami. Takže za sebe - pokud jste sběratel, tak do sbírky nezasahujete, pokud jste investor, tak neprodávat, asi ani neškatulkovat, držet v portfoliu. Spíš bych při dnešních cenách jednu dvě TOP kvalitní kousky, lepších ročníků (1935,1936) s výhledem do dalších let, koupil, ale to je jen můj pohled na věc....
- pokud totiž přeženete požadovanou cenu, jsou to dnes neprodejné mince. Je to vidět na těch mincích ve škatulkách. Mnozí draho koupili, zaškatulkovali, a s vidinou zisku chtějí vydělat, nemůžou ale s cenou dolů, dnes neprodají...Na Aukru je těchto kousků spousta...
-překvapili mě ceny za ročník 1930, prodaly se 2 kousky , toto je říjnový "TOP"...
https://aukro.cz/svatovaclavsky-dukat-1930-7046637234

Zajímavým osvěžením, byl prodej toho číslovaného jednodukátu (už to tu popisoval Cotopaxi... ) č. 640 za 599 000,-Kč. S jeho popisem a hodnocením, nelze než se vším souhlasit...

Tak ještě obvyklá tabulka. Přehled za říjny z let 2021,2022 a 2023. Ceny za ty tři roky si můžete porovnat ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pro bertika-b1 jeho Karel IV. ....

Minimum v nabídce, minimum se prodalo, ceny jdou dolů i tady. Radši si je už zase jen držet (i ve více kusech) ve sbírce nebo v portfoliu....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prodej novoražeb medailí s motivem svatováclavských jednodukátů jsem v říjnu na Aukru nezaznamenal....
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Foto čislovaný dukát 1923 jako vzor k jubilejnímu dukátů pro příští rok s letopočty 1923-2023

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem




Cotopaxi, čísslovaný dukát č. 28, který zde v příspěvku č. 939 dal an toto fórum barnar. V přehledu v tabulce Vám toto číslo chybí....
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Dnes 29.10 .... pomalu se blíží čas k zahájení naší pravidelné každoroční soutěže o nejkrásnější svatováclavský dukát.
Napadlo mne zahájit soutěž dříve,co vy na to?
Také bychom mohli znovu spustit debatu k pravidlům a různým nápadům kolem soutěže, zvolit si někoho kdo by letos soutěž zahájil a provázel ...

Můj návrh jak jsem již naznačil, vhledem k předchozím zkušenostem ,soutěž začít dříve.
Také bych se přikláněl aby si letošní soutěž vzal pod patronát Miky, nebo Cotopaxi .. :)



Bohužel, poslední dva měsíce v roce, jsou pro nás pošťáky skutečně časově a pracovně úplně o něčem jiném, než "vysedávat u complu a věnovat se probíhající soutěži" a pokud to má mít nějakou úroveň, člověk by se tomu měl průběžně více věnovat. Takže se omlouvám, ale já si soutěž pod patronát nevezmu...
Samozřejmě, pokud bude vyhlášená, zúčastním se...

Za mě osobně- pokud má na to Charon čas (a chuť), tak já, jestli mohu, navrhuji na pořadatele opět jeho. Loni to s přehledem zvládnul, je moderátor a i ta pravidla, která sestavil pro loňský ročník (viz zdejší příspěvek č.1006) mají hlavu a platu...
Moderátor
Tak Chárone zřejmě to bude letos znovu na tobě :) , Cotopaxi se nehlásí,ani nikdo jiný a čas neúprosně letí...
Registrovaný uživatel
Díky MikyM.
Moderátor
MikyM napsal
Prodej novoražeb medailí s motivem svatováclavských jednodukátů jsem v říjnu na Aukru nezaznamenal....


Akorát ta sada..
https://aukro.cz/svatovaclavske-dukaty-1923-2023-novinka-pouze-100-sad-vyprodano-7046626562

Jinak díky za tabulky...
Moderátor
MikyM - díky za zhodnocení října+komentář
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
MikyM napsal
Za mě osobně- pokud má na to Charon čas (a chuť), tak já, jestli mohu, navrhuji na pořadatele opět jeho. Loni to s přehledem zvládnul, je moderátor a i ta pravidla, která sestavil pro loňský ročník (viz zdejší příspěvek č.1006) mají hlavu a platu...


Děkuji za důvěru ;) ;)
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
barbar napsal
Tak Chárone zřejmě to bude letos znovu na tobě :) , Cotopaxi se nehlásí,ani nikdo jiný a čas neúprosně letí...

JJ tak to tak vypadá, že se toho budu muset chopit :P :P . OK tak souhlasím :mrgreen: :mrgreen: co mi také jiného zbývá :mrgreen: :mrgreen:
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Tady tedy dávám NÁVRH PRAVIDEL SOUTĚŽE 2023 - JE ZATÍM TOTOŽNÝ JAKO LONI. - Případné návrhy na změny mi pište přímo do pravidel s tím, že "původní"přeškrnete a nový dáte červeně. Začátek ještě určím, včetně jeho délky a ceny pro výherce.

PRAVIDLA SOUTĚŽE "O TOP SVATOVÁCLAVSKÝ DUKÁT 2023 SBĚRATELE.COM"
1. Soutěž začíná XXXXXX 2023 a končí XXXXXX 2023 v 23,59,59hod

2. Do soutěže budou zahrnuty všechny svatováclavské dukáty včetně novoražeb (tzn. 1, 2, 5 i 10 dukáty) volné i ve škatulce. Vyloučeny budou repliky, kopie bez certifikací kremnické mincovny , či falza. Nemohou být použity mince, které již soutěžili v letech 2021 a 2022.

3. Bodování bude v bodovací škále 1 - 10 bodů (1 - nejméně a 10 - nejvíce se líbí)

4. Pořadatel soutěže k hodnocení přiřadí resp. zohlední ročník (viz. bod 5) a průměrnou známku (tzn. výpočtem počet hodnotitelů a jejich známka + přiřazení ročníku-známka za vzácnost od moderátora / děleno počtem hodnotitelů ).

5. Při hodnocení pořadatel zohlední i ročníky ražby „body vzácnosti“ podle předem definované tabulky:

- 10 bodů pro ročníky 1937,1938,1939 a 1951 + číslované 1 dukáty 1923
- 8 bodů pro ročníky 1929,1930,1934,1935,1936
- 7 bodů pro ročníky 1924, 1927,1928, 1932
- 6 bodů pro ročníky 1923, 1925, 1926, 1931, 1933
- 6 bodů pro miléniové novoražby s ročníky 2014, 2018, 1937/2022, 1938/2022, 1939/2022

6. soutěžící vloží VLASTNÍ 2 kvalitní fotografie (aversní a reversní strany zvlášť)
7. Vkladatel (soutěžící) nehodnotí vlastní soutěžní kus
8. Hlasovat muže každý člen zdejšího fóra bez nutnosti vložení své mince
9. Cena pro výherce bude :
1. místo XXXXXXXXX
2. místo XXXXXXXXX

10. Při shodnosti dosažených bodů, by o vítězi rozhodl pořadatel soutěže
11. Pořadatel soutěže je Charon
12. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo kdykoliv soutěž zrušit bez udání důvodu
13. Změna pravidel během soutěže není možná

Tak se zamyslete at pak neříkáte, že jsou pravidla nejasná :lol: TERMÍN DO ÚTERÝ 7/11/2023.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
K čemu to je vlastně dobré tahle soutěž? Kdo má něco opravdu bombového, tak se s tím nebude chlubit tady, vlastně nemá potřebu se s tím chlubit nikde, maximálně v nějaké odborné literatuře. A hodnotit nějaké trapné novoražby to mi příjde už jako opravdový úlet.
Registrovaný uživatel
Nebylo by lepší udělat soutěž o nejhezčí jakýkoli jedno-dukát? Jednak jsou ty svatováclavské všechny stejné, druhak by se mohlo zapojit více lidí a za třetí by to bylo určitě zajímavější... just saying
Moderátor
Pánové nekažte nám trocha zábavy a dopřejte nám hladký průběh soutěže,vždyť nakonec o nic nejde.
Zbytečně svými negativy odrazujete potencionální soutěžící a já nechci mazat.Nakonec máme zde na sběrateli plno vláken, klidně si založme další soutěž třeba tak jak píše rektor na jakékoliv dukáty.

Díky
Moderátor
petr1596 napsal
K čemu to je vlastně dobré tahle soutěž? Kdo má něco opravdu bombového, tak se s tím nebude chlubit tady, vlastně nemá potřebu se s tím chlubit nikde, maximálně v nějaké odborné literatuře. A hodnotit nějaké trapné novoražby to mi příjde už jako opravdový úlet.

Abych tedy odpověděl na Tvé dotazy :
1) k čemu je soutěž - ber to tak, že tj tady už skoro tradice, začalo to rokem 2021 a přece není důvod to rušit - beru ze mě, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Je to přece jen hra, pokec, zamyšlení, vyhodnocení roku co nového SVD a vše kolem
2) máš pravdu, že asi těžko tady někdo přijde s SVD 1937, 1938 nebo číslované, ale zase proč ne - všechno je možné
3) téma novoražeb - je na dlouhé řešení a psaní, když mrkneš na Aukro tak zájem o tj, tak říkat, že neexistují nebo je hanět - prostě má své obdivovatele, ale i odpůrce.
A pokud máš jiný lepší návrh na soutěž nebo něco podobného sem s tím. Budeme určitě řešit - toto forum je přece otevřeno všem.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
rektor napsal
Nebylo by lepší udělat soutěž o nejhezčí jakýkoli jedno-dukát? Jednak jsou ty svatováclavské všechny stejné, druhak by se mohlo zapojit více lidí a za třetí by to bylo určitě zajímavější... just saying

Tak zase omezovat to pouze na 1SVD by byla asi škoda, když jsou i 2SVD, 5SVD resp. 10SVD, spíše omezení jen 1SVD by mohlo odradit co sbírají pouze 2SVD/5SVD či 10SVD. Ale pokud bude většina pouze pro určitou minci NO PROBLEM. škoda, že tady nejde hlasování-dal bych hlasovat a bylo by.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
trobo napsal
Zatiaľ registrujem tieto novo-vydané návrhy:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Zkusím poškádlit hada bosou nohou, ještě můžeme diskutovat, než se pravidla uzavřou....
Nedáme v názvu soutěže slova Svatováclavský dukát do uvozovek a nezahrneme do ní např. i tyto ražby? Nesbírám je a není to ani můj šálek čaje, ale když jsme do soutěže zahrnuli i novoražby medailí s motivem SVD (2014,2018 atd.) a všimnul jsem si, že zde na vlákně i zde zobrazené ražby mají své nadšené sběratele, proč je vyčlenit mimo...

Rád bych, aby se k tomu vyjádřili především sběratelé těchto ražeb, jestli mají vůbec zájem...

A teď do mě... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
U těch návrhů bych spíš dal samostatnou soutěž. O nejlepší návrh, který se nejvíce líbí.
Není to špatná věc, ražby návrhů. Je zajímavé porovnat nerealizované nápady se skutečností. Třeba u velkých staveb tohle možné není.
Moderátor
Miky já jsem pro,konec konců tyto soutěžní návrhy patří k sv.dukatům a celé tohle vlákno je v podstatě o těchto ražbách se vším všudy co se k těmto dukátům vztahuje,tak proč je nezavést také do soutěže..

Opále svým způsobem soutěž bude i o tom který se nejvíce líbí, pokud se opravdu v soutěži objeví několik variant těchto návrhů, tak uvidíme, který nakonec bude nejvíce hodnocen..
Registrovaný uživatel
Zdravím, rád by som videl tieto návrhy na SVD v súťaži. Síce sú to poväčšinou nové razby, ale nesú svoj príbeh a odkazujú na históriu týchto dukátov. Taktiež zbieram tieto návrhy.

S pozdravom M
Moderátor
OK není problém, dáme tedy "Svatováclavský dukát" do uvozovek + doplníme bod 2 o návrhy SVD. Poté by tedy bod 2 zněl :

2. Do soutěže budou zahrnuty všechny "svatováclavské dukáty" včetně novoražeb a jejich návrhů SVD (tzn. 1, 2, 5 i 10 dukáty) volné i ve škatulce. Vyloučeny budou repliky, kopie bez certifikací kremnické mincovny , či falza. Nemohou být použity mince, které již soutěžili v letech 2021 a 2022.

Poté ta věta o replikách, kopiích a certifikaci ztrácí smysl a bude vyňata.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Charon napsal
OK není problém, dáme tedy "Svatováclavský dukát" do uvozovek + doplníme bod 2 o návrhy SVD. Poté by tedy bod 2 zněl :

2. Do soutěže budou zahrnuty všechny "svatováclavské dukáty" včetně novoražeb a jejich návrhů SVD (tzn. 1, 2, 5 i 10 dukáty) volné i ve škatulce. Vyloučeny budou repliky, kopie bez certifikací kremnické mincovny , či falza. Nemohou být použity mince, které již soutěžili v letech 2021 a 2022.

Poté ta věta o replikách, kopiích a certifikaci ztrácí smysl a bude vyňata.


Chárone neztrácí,nechal bych to tam,do soutěže budou přidány pouze certifikované ražby soutěžních návrhů...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1