Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Přeji vám všem krásné a pohodové prožití vánočních svátků
a šťastný nový rok 2024

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je mi to sice velice líto, ale využívám svého práva dle "PRAVIDLA SOUTĚŽE "O TOP „SVATOVÁCLAVSKÝ DUKÁT“ 2023 SBĚRATELE.COM"

bod 12. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo kdykoliv soutěž zrušit bez udání důvodu

A letošní soutěž o "O TOP „SVATOVÁCLAVSKÝ DUKÁT“ 2023 SBĚRATELE.COM" - RUŠÍM

Účasníkům - barbarovi a MikyM se omlouvám

Jinak všem přeji krásný vánoční čas a úspěšný rok 2024.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
👍Chárone děkuji za pořádání letošního třetího ročníku soutěže a doufejme že příští rok to bude lepší...
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 26. 12. 2023, 6:42. »
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,
narazil jsem na vaše příspěvky při vyhledávání informací o československých dukátech.
Zaznamenal jsem pokles cen a rád bych využil příležitosti a pořídil do své sbírky minci dukát. Myslím, že ročník 1923 je cenově dostupný. Rád bych vás požádal o radu ceny padají a dle různých prodejců jsou ceny různé jaký je teď hraniční strop pro tento ročník? Děkuji předem za vaše odpovědi.
Registrovaný uživatel
Tak jsem to popletl😅 vybral jsem ročník 1933.
Moderátor
Temi - tady jseš určitě na správných stránkách, ale k Tvé otázce, máš pravdu, že ceny padají dolů a ročník 1923/1933 patří mezi ty dostupnější a levnější. Ohledně stropu ceny tj otázka - prodejce chce prodat nejdráž/kupující nejlevněji, ale řekl bych, že jestli chceš rozumně koupit, tak si minci pozorně prohlédni-obě strany jestli nemají vryp včetně hranky+známky po oušku (byl často použiván jako přívěšek), lze ještě vidět pěknou minci, ale musíš už mít něco nakoukáno SVD. Můj cenový strop ber s rezervou 35000-45000. Ale opakuji dnes tj takový strop, ale za týden to může být jinde. Ale uvidíme co řeknou ostatní.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Charone děkuji za tvou odpověď a cenné rady. Rozhodl jsem se pro dukát 1933 věřím,že pro začátek to bude dobrý základní kámen začínající sbírky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Temi - tak podle těchto fotek toho moc vyčíst nejde (nejde mi zvětšit) ani není moc kvalitní foto, ale pokud se jedná o tuto minci, abych Ti řekl svůj názor, tak bych zrovna tuto minci moc nekupoval, sice nevím kolik za ni dáváš, ale jak si psal nahoře ceny padají a zrovna tato mince není ta kterou bych si vybral. Pokud kupuješ první SVD tak se podívej na aukro nebo jiné aukční servery a porovnej si cenu za jakou chceš koupit a kolik stojí cena/kvalita SVD.
Např. podívej se na příspěvky 1904 a 1905 - krásné mince, jak by mě měly vypadat
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
« Poslední úpravu provedl(a) Charon v 25. 12. 2023, 23:24. »
Registrovaný uživatel
Temi napsal
Dobrý večer,
narazil jsem na vaše příspěvky při vyhledávání informací o československých dukátech.
Zaznamenal jsem pokles cen a rád bych využil příležitosti a pořídil do své sbírky minci dukát. Myslím, že ročník 1923 je cenově dostupný. Rád bych vás požádal o radu ceny padají a dle různých prodejců jsou ceny různé jaký je teď hraniční strop pro tento ročník? Děkuji předem za vaše odpovědi.



Pro vaše info:

ročník 1923 a ceny na Aukru doposud za XII/2023:
23 000/28 568,/22 100/16 200/16 700/21 076/20 200/

ročník 1933 a ceny na Aukru doposud za XII/2023:
22 000/23 600/21 255/21 065/22 900/23 600/21 510/

A jestli můžu, tak :
- ano, nyní ceny padají, asi ještě chvíli budou, trh je přehřátý a ceny nadsazené, protože prodejci skupovali za draho
- TOP ceny na Aukru i sálových aukcí máte v tabulkách, stačí si přečíst pár posledních stránek tohoto vlákna
- nejlepší je vždy navštívit nejbližší numismatickou prodejnu a chtěnou minci si "naživo" prohlédnout
-pokud tu možnost nemáte, stačí Aukro. Je jich tam spousta, často kvalitní foto, nízké % marže oproti sálovkám, ale kupujte od prodejce s hodně dobrými komentáři a hodně prodeji
- nešetřete! Vždy kupujte tu nejlepší kvalitu, jakkoliv poničené mince nepatří do sbírky (aspoň ne u "moderních" mincí a je jich plný trh
- u SVD pozor vždy na hranu! je to velmi tenká mince a hrana bývá často poškozená
- nekupujte mince v krabičkách, nikdy nevíte vlastně , co kupujete
- tu minci, jejíž foto jste ukázal, nekupujte. Nestojí za to. Jsou mnohem hezčí.


Přeji Vám hodně sběratelských úspěchů, hodně krásných mincí a vězte, že pravá krása SVD vynikne, když jich více pohromadě... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Charon napsal
Je mi to sice velice líto, ale využívám svého práva dle "PRAVIDLA SOUTĚŽE "O TOP „SVATOVÁCLAVSKÝ DUKÁT“ 2023 SBĚRATELE.COM"

bod 12. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo kdykoliv soutěž zrušit bez udání důvodu

A letošní soutěž o "O TOP „SVATOVÁCLAVSKÝ DUKÁT“ 2023 SBĚRATELE.COM" - RUŠÍM

Účasníkům - barbarovi a MikyM se omlouvám

Jinak všem přeji krásný vánoční čas a úspěšný rok 2024.



To je škoda....
Čte to tu hodně lidiček, škoda, že si nikdo z nich nenašel čas, dát si sem foto té své mince a "soutěž" oživit... Vždyť jde o zábavu... Mohli jsme se bavit...
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
- nešetřete! Vždy kupujte tu nejlepší kvalitu, jakkoliv poničené mince nepatří do sbírky (aspoň ne u "moderních" mincí a je jich plný trh

tady s tou "radou" bych byl velmi opatrný, je to ostatně vidět pořád, že se šrot prodává za šílené ceny jenom proto, že kupující nemá zkušenosti (nakoukáno) a prodejce minci popíše jako něco v top stavu, že nic hezčího už ani nemůže být
Registrovaný uživatel
Děkuji za vaše podměty mince teprve čeká na prohlídku. Jak bude možnost pošlu lepší foto.Než se tak stane mám na vašem vláknu dost čtení 😁
Registrovaný uživatel
arc napsal
MikyM napsal
- nešetřete! Vždy kupujte tu nejlepší kvalitu, jakkoliv poničené mince nepatří do sbírky (aspoň ne u "moderních" mincí a je jich plný trh

tady s tou "radou" bych byl velmi opatrný, je to ostatně vidět pořád, že se šrot prodává za šílené ceny jenom proto, že kupující nemá zkušenosti (nakoukáno) a prodejce minci popíše jako něco v top stavu, že nic hezčího už ani nemůže být

Arc- je pravda že aukro je zamořené dukáty které mají různé rysky a drobné údery ceny jsou nižší ale kvalita se mi nelíbí . A mince v krabičce taky není výhra .Nechci kupovat něco co si nejdříve neprohlédnu.Spíš co mne straší je dobrá kopie 🫤
Registrovaný uživatel
Prosinec 2023, konec roku 2023, to všechno je za námi...
A jak si vedly svatováclavské jednodukáty na Aukru v posledním měsíci loňského roku?

Tak letem světem....:
- vlastně nic, co bychom nevěděli nebo nečekali
- nabídky na Aukru byla i v prosinci. A ne malá. SVD jsou mince, které si své zákazníky (sběratele, investory) vždycky najdou. Pořád více jak 100 ks denně ve sledování
- počet prodaných kusů dosáhnul i tentokrát stovky
- 82 ks volných, pouhých 18 pak ve škatulkách
- zcela bylo patrné, že škatulky za ceny ještě z před pár měsíců jsou dnes už neprodejné. takže se točí na Aukru pořád dokola. Nebo to postupně prodejci stáhli , až nastanou někdy lepší časy...
- volné se prodají, jen asi ta dosažená cena nepotěší prodejce
- ceny letí dolů celkem výrazně a běžné ročníky jsou dneska ve velmi dobré kvalitě sehnatelné volně za cca 25T
- ještě výraznější je pád u vzácnějších ročníků, zejména 1930, 1935,1936
- kdo chce, ať koupí, pokud v tom nemáte jako překupník majlant, neprodávajte, není proč...
- tabulka za prosince posledních třech let obsahuje dosažené TOP ceny, tak si můžete porovnat. Pokud je v tabulce otazník, prodala se mince spolu s jinou mincí a nelze určit její konkrétní cenu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pro bertika-b1 jeho československé dukáty Karla IV za poslední tři měsíce...
Skoro se na volném trhu nyní neobjevují...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A pro Barbara a Cotopaxiho...

Přehlednou tabulku s dosaženými cenami novoražeb a medailí s motivem svatováclavského jednodukátů nedělám. Pro přehlednost a orientaci jsem si jednotlivé ražby ale očísloval jako 1.-9.:

1.Dukát 2014 (raženo 300 ks)-číslované
2.Dukát 1918-2018 (raženo 500ks) číslované
3.Dukát 1918-2018 (raženo 300ks) nečíslované, bez puncu mincovny K
4.Dukát 1918-2018 (raženo 300ks) nečíslované, s puncem mincovny K

Novoražby svatováclavských jednodukátů 1937- 1939 věnované památce autorů Otakara Španiela a Jaroslava Bendy
5. SVD 1937/2021 (raženo 20 ks + ? do sad)
6. SVD 1938/2021 (raženo 180 ks)
7. SVD 1939/2022 (raženo 120 ks)

Jiné ražby
8. Dukát 1923-2023
9. Dukát 1951-2021

Na Aukru jsem v prosinci zaregistroval tyto prodeje:
- č. 6 - 119 000,-Kč
- č. 7 - 187 000,-Kč
- č. 8 - 38 800,-Kč
- č. 9 - 30 200,-Kč


Ale mohlo mi něco uniknout ....
Registrovaný uživatel
Je konec roku, můžeme udělat nějaký souhrn a zase to tu zavalit tabulkami... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Díky MikyM.
Registrovaný uživatel
Toto jsem zde napsal přesně před rokem...

"nevím, co s cenami SVD v roce 2023 udělá všechno to negativní okolo nás, ale myslím si, že jsem už za vrcholem... pokud nenastane nějaký fakt velký průšvih s měnou, výš už to nějaký čas nyní nepůjde... spíš mírně dolů..."

No, trochu jsem se spletl.. .ty ceny šly dolů pořádně... ;)
Registrovaný uživatel
Dosažené TOP ceny na Aukru za 2021 -2023

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Počty prodaných kusů za rok 2023...

První tabulka jsou volné kusy (celkem se prodalo 555 ks), ve druhé pak škatulky (těch se prodalo 384 ks) ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dosažené počty kusů za poslední tři roky ...
(Nezapomeňte, že rok 2021 je zkreslený tím, že jsem začal škatulky a volné kusy rozděleně sledovat až někde v polovině roku 2021...)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No, uvidíme, co bude zase za další rok, tentokrát ten s číslem 2024... ;)
Moderátor
MIkyM-díky moc za shrnutí + tabulky
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Díky Miky..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1