Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Děkuji za cenné informace. Kdybychom při další likvidaci pozůstalosti narazili ještě na nějaké další podobné skleničky, tak se s nimi sem ozvu.


DavidXXX napsal
nabídnout do aukční sině-sběratel doplní např.chybějící nebo poškozené.Potřebuji též doplnit soupravu,chybí mi jedna sklenka likérová od tohoto autora ale bohužel mám menší.
Registrovaný uživatel
určitě..
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
přidávám fotografii sklenice (pohárku) s nápisem, může se jednat o nějaký autorský kus, nebo jde spíše o upomínkový předmět bez hodnoty?
Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zajímá mne původ mísy a popelníku. Získáno v roce 1958. Rozměry mísy šxv 38x12 cm okraj mísy čiré sklo 1 cm přechází v modrou a v lila barvu, dno tvoří pravidelný květ (5 okvětních lístků). Žádná značka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zajímá mne původ mísy a popelníku. Získáno v roce 1958. Rozměry mísy šxv 38x12 cm okraj mísy čiré sklo 1 cm přechází v modrou a v lila barvu, dno tvoří pravidelný květ (5 okvětních lístků). Žádná značka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hospodka, sklárna Chřibská.
Registrovaný uživatel
hribecek napsal
Dobrý den,
přidávám fotografii sklenice (pohárku) s nápisem, může se jednat o nějaký autorský kus, nebo jde spíše o upomínkový předmět bez hodnoty?


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

biedermeier sklo-upomínkový pohár
Registrovaný uživatel
Dobrý den..mužu požádat zda by někdo neměl zájem o težítka.Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) LADISLAVA v 10. 1. 2020, 15:25. »
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
nevíte prosím něco ke skleničkám na fotografiích? Jsou pouze 4 ks, značku jsem na nich žádnou nenašla a nedokáži odhadnout stáří, autora ani cenu.
Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu, jakou mají tyto věci prodejní hodnotu. Kdo je autorem mísy s draky a růžové mísy? Žlutá karafa má uštípnutou zátku. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jestli je tato miska z nabíhavého skla? Viděla jsem podobnou techniku u pana Meteláka, ale tady jsou ty bílé proužky jakoby "zdvojené". Jako běžná sériová výroba mi to ale zase nepřipadá. Děkuji moc za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Omlouvám se za pidi obrázky. Teď to snad bude lepší.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý deň. Prosím, vedel by mi niekto pomôcť s identifikáciou pohára.
Výška pohára 11cm. Priemer pohára 12 cm. Objem 450ml. Farba skla je svetlo modrá s nádychom do fialova. Dekor brúsený.
Ďakujem za akékoľvek informácie, ktoré mi pomôžu zistiť účel a výrobcu pohára.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Železný Brod,Jiřina Pastrnkova,firma Bedřich Pastrnek 40.léta 20.stol.-pohárek pěkný.
Registrovaný uživatel
Ďakujem Dávidovi za rýchlu odpoveď. Čo sa týka účelu tohto pohára: môže to byť pohár na čokoládove bombóny?
Hviezda mi pripomína logo čokolády Orion. Niekedy v tomto období vzniká konečná podoba loga ako štvorcipá hviezda. Ešte jedna otázka, bol tento pohár aj niekde publikovaný?
Registrovaný uživatel
Poprosím Davida XXX.................jde o malachitové sklo ? A nevíte výrobnu či návrháře ? Může to byt heinrich Hofmann ?, díky :x

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Určitě není ze severních Čech.
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověd rychlou!
Registrovaný uživatel
Dobrý deň. Pohár, ktorý bol mňou dotazovaný 27.1.2020 bol súčasťou pozostalostí rodiny žijúcej v rokoch 1905 - 1938 v Liberci. Súčasťou pozostalostí bolo 20 až 30 ks sklenených výrobkov, provdepodobne vyrobených v českých sklárňach v tomto období. Postupne by som poprosil návštevníkov tohto fóra o pomoc s identifikáciou jednotlivých výrobkov . Na začiatok prikladám foto misy na ovocie a foto popolníka.
Priemer misy na ovocie 21 cm, výška 8 cm.
Priemer popolníka 10 cm.
Ďakujem za pomoc pri identifikácií.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bohužel neurčím sklárnu,není mi známa .
Registrovaný uživatel
Ďakujem Dávidovi. Budem hľadať ďalej.
Registrovaný uživatel
Prikladám ďaľšie sklenené výrobky. Váza ametystovej farby. Výška vázy je 15 cm, priemer vázy je 11,5 cm. Dóza s viečkom ametystovej farby. Priemer dózy 7,5 cm, výška dózy 5,5 cm. Výbrusy na dóze mi pripomínaju vzory, storé brúsili v 30. rokoch 20 storočia v sklárni v Rejštejne pre Loetz a predávali to ako brúsené sklo pod názvom " Cristallerie".
Prosím s pomocou pri identifikácií týchto kúskov.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Davide co říkáš na toto ? : SADA 6 KUSŮ ŠTAMPRLAT PRO MILOVNÍKY SLIVOVICE A JINÝCH LAHODNÝCH NÁPOJŮ ZDOBENÝCH ZLATEM A RUČNÍ MALBOU, NEPOŠKOZENO.! JDE O CELKEM RARITNÍ ZBOŽÍ, PROTOŽE SI TYTO ŠTAMPRLATA VYRÁBĚLI SKLÁŘI ZANIKLÉ SKLÁRNY V RAPOTÍNĚ U ŠUMPERKA PRO SEBE ,NEBO ZNÁMÉ NAČERNO A V OBCHODNÍ SÍTI NEBYLY K DOSTÁNÍ. TYTO SKLÁRNY SE ZAMĚŘOVALY NA VÝROBU OSVĚTLOVACÍHO SKLA A TENTO SORTIMENT VŮBEC NEBYL TOUTO SKLÁRNOU VYRÁBĚN. VE SKLÁRNĚ BYLO V TÉ DOBĚ HODNĚ ŠIKOVNÝCH MALÍŘŮ SKLA, ČEHOŽ JSOU TYTO ŠTAMPRDLATA DŮKAZEM. ODHADEM JSOU CCA ZE 70 TÝCH LET A DO TÉTO DOBY BYLY JEN VYSTAVENY A NEPOUŽÍVALY SE.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ráda bych prodala tuto sošku, poradí mi někdo, kde a jakou mohu očekávat cenu? Děkuji
Art deco soška torzo zeny od Eleon von Rommel

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, prosím pana DAVIDAXXX o radu ....tušíte co to je ? relief, cca 15 X 14 cm...děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1