Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Uhorské mince grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Uhorské mince grošového obdobia

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
A ešte jedna zaujímavosť.
Rytec, 2 promile v krvi a výsledok :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak toto je fakt vydareny nepodarok.. : )
nepyta sa do sveta ? keby nahodou tak napis maila
_______________
Registrovaný uživatel
mam tu tiez jeden nepodarok, ktory neviem ci mam povazovat za dobove falzum alebo strasne nekvalitny denar, ten cudny opis ma utvrdzuje ze to asi bude falzum, co myslite, na druhej strane mozno je len zozraty vekom a preto nezmyselny?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Predpokladám, že je to dobové falzum. Trochu by pomohla druhá strana.
Registrovaný uživatel
druha strana ( mrzi ma kvalita ale fotim to teraz vecer pri nocnej lampe )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
tiez mam za to ze dobove falz.
tie zvyknu byt v dost necitatelnych stavoch, a ak sa to nahodou da citat,
tak to nedava zmysel..
ale ked vezmeme do uvahy ze ich razil kdejaky odrbavacsky miestny kovac kdesi v jaskyni, abo po nociach na tajnaka vo svojej dielni, nieto divu..
_______________
Registrovaný uživatel
stredo:
podla tiena vyzera to byt na jednej strane zhrubnute, alebo je to tou lampou ?
_______________
Registrovaný uživatel
Tiež nie som znalec uhorských mincí, ale táto mi pripadá ako dobové falzum - nepravidelný štít, heraldika, divný tvar písma, chyby v opise,,,
Registrovaný uživatel
je to rovne a nie je to ani hrube ako to vyzera podla tiena lampa v blbom uhle to je cele
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
maci:
je to jasne.
a vsimni si to VATRONA namiesto PATRONA : )
_______________
Registrovaný uživatel
Dávno tu nikto nič nedal, tak prihadzujem nejakú anjouovskú droboť, čo mi akurát pricestovala zo Slovinska. Všetko je to Karol Róbert, kto chce, nech sa pocvičí v určovaní ;)
Orla niekto prepichol kružidlom. :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fotené služobným foťákom a kukám, že niekto sa hral s nastavením dátumu :twisted:
Moderátor
Prvý som nenašiel u Pohla a Huszára, aspoň si narýchlo nie som istý, ešte pozriem. U Ungera 370? Mohlo by byť. Ostatné - 2. H-476; P-33; 3. H-495; P-52-4; 4. H-474; P-29.
Skontroluj ma, nie som časovo na tom dobre.
Inak krásne mince, málokedy závidím, ale ty vieš najlepšie čo sa mne nehnusí papkať, aké obdobie... ;) GRATULUJEM!!!
Moderátor
Apropo, aj mne sa zadarila jedna mincička z Nemecka, ešte ju nemám doma, preto aspoň takéto trochu upravené foto. Najstarší Žigmundov denár, ešte dýcha anjouovským duchom. Keď budem mať doma, hodím lepšie foto.


Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Archy!!!!! :evil: Ty potvora, to si bol ty včera, čo ma prehodil?!! Tak dnes sa teda nemusím snažiť na toho Karola?!
« Poslední úpravu provedl(a) ___ v 7. 2. 2011, 18:55. »
Moderátor
Dnes kľudne prihadzuj... ;)
Registrovaný uživatel
Páni ked pozeram vase mince, tak mam co dobiehat klobuk dolu nadherne kolecka. PS- nechcete nahodou pustat Unger- 441 (Maria) ved ich mate urcite plny suflik
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Dnes kľudne prihadzuj... ;)


Šak preto :P Ale manželke aj tak poviem, že včerajší doje..ný večer máš na svedomí ty :lol:
A blbec som ja, že som viac neprihodil. Archy gratulujem, super kauf ;)
Moderátor
Tak týchto denárov teda naozaj nemám plný šuflík, ako si na to prišiel? :) Toto nie je bežný Máriin denár.
Moderátor
lupola napsal
Archypov napsal
Dnes kľudne prihadzuj... ;)


Šak preto :P Ale manželke aj tak poviem, že včerajší doje..ný večer máš na svedomí ty :lol:
A blbec som ja, že som viac neprihodil. Archy gratulujem, super kauf ;)


Vďaka za gratuláciu, raz ja, raz ty - veď to poznáš. :P Manželku pozdravujem...
Registrovaný uživatel
Stredo napsal
...Unger- 441 (Maria) ved ich mate urcite plny suflik...


:mrgreen: tak z tých po večeroch navliekam gorálky... na to jak si prišiel? Šak ten má R1 rarity rating :roll:
Registrovaný uživatel
unger pri nom nema Rko len cislo 90 ( ale ak ho mate v zbierke aj v jednom kuse velmi rad by som si pozrel vasu fotku, nech si spravim trochu obraz v akom stave by sa asi dal u nas zohnat)
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Tak aj ja sa niecim pochvalim, zohnal som krasne oboly Vladislava II, podla mojich informacii by sa malo jednat o vzacnejsie varianty kde ma aj Maria aj Ježiš svatoziaru. Uplne ma fascinuje ake su tieto dve podla katalogu totozne mince ( unger 650 ) z totoznej mincovne uplne rozdielne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Stredo napsal
unger pri nom nema Rko len cislo 90 ( ale ak ho mate v zbierke aj v jednom kuse velmi rad by som si pozrel vasu fotku, nech si spravim trochu obraz v akom stave by sa asi dal u nas zohnat)


Myslím, že Unger vo svojom katalógu uvádza ceny v nemeckých markách, za ktoré išli mince v roku xy
Moderátor
Musím sa priznať, že ceny uvádzané u Ungera (a inde) som nikdy nesledoval. Sám viem (čiastočne) ktorá minca je vzácnejšia a ktorá sa vidí bežne. Ale asi by som si to mal preštudovať, aspoň aby som tu nebol za vola... :) :roll:
To stredo: Čuduješ sa, že rozdielne vyzerajú dve mince jedného typu z jednej mincovne? Uvedom si aká bola v stredoveku technika razby, kolky sa menili pomerne často a ani jeden kolok nebol totožný z predchádzajúcim. V podstate je každá stredoveká minca unikát, dve rovnaké nenájdeš. A vôbec, daj sa na pražské groše a potom ešte len uvidíš ten hukot!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Uhorské mince grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1