Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Uhorské mince grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Uhorské mince grošového obdobia

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
kekule napsal
Ludvíček z Košic ... tahle potvůrka mi léta unikala .... :mrgreen: zajímavá jsou ta obrácená N a zdvojené R na konci opisu, rozhodně nezpůsobené dvojrázem ..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Zaujímavý a pekný denár, košická mincovňa je vzácnejšia. Gratulujem. ;) Chyborazba v opise je zaujímavá, tebe to netreba hovoriť. Aj obrátených písmen N je málo, predčasom som tu ukazoval Ľudovítov denár z Kremnice, kde sú tieto písmená taktiež obrátené. U mňa však ešte majú odlišnejší tvar. Tvoja minca je pekná, ľalia na spapanie a pre mňa osobne u Ľudovíta najzaujímavejší ročník! :P


Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dnes sa mi podarila zohnat nadherna minca, ktora sa podla mna tak casto nevidi. Zatial je na ceste, ked pride dam vlastne foto. Nadherny Zapolskeho denar

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Kremnický denár Jána Zápoľského - SKVELÝ !!!

(za ten úlet s tou aukciou sa ospravedlňujem)
Registrovaný uživatel
Dakujem Comes sám sa veľmi teším. Zápoľský je síce pre mňa veľmi nesympatická postava, ale nemohol som odolat, chcem mat od kazdeho uhorskeho panovnika po novovek aspon jednu mincu ( denarik ).
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Hm nejako sa rozbiehas s tymi mincami... :D
Pekna minca gratulujem ;)
Registrovaný uživatel
no a este sa mi podaril zohnat dalsi levik, tiez je na ceste. Mam ho 2x takze pojde asi prec, ale uprednostnil by som vymenu. Zaujimaju ma vseobecne uhorske stredoveke denariky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Mal by som záujem, pošli mi mail, niečo by som pre teba mal.
Registrovaný uživatel
Dobry den v katalogu ungera, konkretne pri denariku č.645 som objavil mincovňu M-M počul som že tieto mince sú pomerne vzácne. Mám možnosť ju odkúpiť v pomerne dobrom stave aj ked urcite nie Top, za cca 70€ zda sa mi to dosť ale túto mincovňu ešte nemám na žiadnom denári. Vedeli by ste mi poradiť čo je to za mincovňu a či cena nie je príliš. Dakujem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
M-M je Mukačevo. Ja bych to za tu cenu bral - ale vůbec nevím, zda to je cena přiměřena :D . Mám totiž pro ten kraj slabost.
Registrovaný uživatel
Tak v Mukačeve som bol keď som sa bol s partiou tulat po zakarpatskej ukrajine a na stanici maju vazne lacne fornetti, ale o ich mincovni neviem nic tak ma ta ponuka pomerne zaujala
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
V rámci R-U to bola naša mincovňa. ;)
Nakoniec aj Mukačevo bolo do určitého času naše územie aj po roku 1918. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
a da sa cena povazovat za primeranu? sice som na uhorskom denari M-M este nevidel, ale ja som toho nevidel este dost
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Pokiaľ bola pekná zachovalosť a veľmi si to chcel kúpiť ,prečo nie-dobrá cena.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
To Stredo : pokud by si se rozhodl, že ten denar s M-M nekoupíš, měl bych zájem. Kdyby to tak dopadlo, ozvi se mi prosím mailem.
Registrovaný uživatel
zasa som si spravil radost v poslednej dobe ide vacsina mojich penazi na mince, tu ma aspon chapete. Pomaly mam pocit ze budem clenom Anonymnych Numizmatikov

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Tuto pridavam aj ja nieco nove...
denare Ludovita II.
prvy je 1526 KB
druhy je posmrtny 1527 LK, plus tuto by som mal este otazku ohladom mincovne, vedel by mi niekto poradit o aku mincovnu sa jedna?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mincovňa Kremnica...asi.
Registrovaný uživatel
POHL-255-38 a LK je Kremnica
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Presne tak, Kremnica, Pohl 255-38.
Registrovaný uživatel
... keď pozerám na tie kremnické razby 1526-1527 mám taký pocit, že majú taký jednotný štýl - zreteľná "vzdušná" kompozícia - (narolujte si aj toho Jána KT 1527 povyše, potom mince od MisoPN, a tie prvé tri na mojom obrázku) - akoby ich jedna mater mala :-) akoby to vyhotovil v priebehu dvoch rokov pre troch panovníkov jeden rytec ... a čo minca, to iná značka ...

... zaujalo ma používanie štítu s "rovnými bokmi" - ten som našiel aj pri všetkých minciach Jána Zápoľského, kdekoľvek aj neskoršie razených (asi taký tradičný stredoveký itý a ičitý tvar ... :-)

... a teraz: (4 denár na mojom obrázku, alebo prvý v druhom rade) je KB 1528, ten už má také "hruškovité prehnutie" a majú ho odvtedy už všetky KB až po Rudolfa, ktoré som doma našiel - to bude asi moderný Habsburský vplyv :-)

... ale našiel som aj dve výnimky - 5 a 6 minca ... inak to hruškovité prehnutie bolo výraznejšie tak od polovice 1540-tych rokov ...

... to len tak, medzi rečou ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tu je taký "hruškovitejší" - výraznejší tvar štítu KB 1540 ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ked budem mat najblizsie nejaku otazku ohladne Ag denarikov uhorskych,
rovno ju adresujem comes-ovi.
vidno kto sa vyznaa..

mam zo 3-4 denare korvina, niekde je havran bez a niekde s prstenom.
taktiez typ pisma v opise je az prilis rozdielny
(pekny dobovy cifrovany vs. taky amatersky narychlo ryty)
bezna vec?
_______________
Moderátor
Myslím, že comes sa špecializuje od Zápoľského vyššie do novoveku (vrátane posledných uhorských Jagelovských razieb), preto si myslím, že s Korvínom ti neporadí, ale možno sa mýlim a ukáže sa aj ako odborník na stredoveké razby (o čom je toto vlákno). Ak áno, tak sa budem úprimne tešiť... vždy sa poteším novým pohľadom na anjouovské, luxemburské a hunyadiovské mincovníctvo...
Registrovaný uživatel
archy:
presne si to trafil,
usudzoval som len podla toho jak pekne baasnil kolo to ioannesa (=zapolskeho)
a z toho som len vyvodil to ostatne. (=ze aj ostatni vladari)
mna len udivil ten obrovsky rozdiel v pisme pouzitom na denaroch jedneho panovnika (=korvin)
som vlastne amater, ale toto sa nedalo nevsimnut..
(myslim tie rozdiely vo fontoch pisma pouzitych na opisy v korvinovych denaroch)
_______________
Moderátor
Amatérov je tu väčšina, vrátane mňa. Comes má za ušami a fandím mu, je však (aspoň sa zdá) veľmi úzko špecializovaný.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Uhorské mince grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1