Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Urcenie obrazu - Sucast Ikonostasu?

Vykupminci.cz
Numisargo

Urcenie obrazu - Sucast Ikonostasu?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Vidím dobře, že na dřevu je sádra nabarvená na černo?

To by nemela byt sadra, ale: (překlad) ..Povrch desky dřeva je pak pokryt fólií z plátna, které se nalepí na dřevo a na něj se nanese mnoho vrstev Gesso. (Gesso je speciální směs omítky a lepidla, které, když ztvrdne je velmi pevné.).. .. pak se to ještě různě lakuje atd.

O výrobě ikon třeba tady:
Je tam psaný i o barevnych kamenech vkladanych do ikon a jejich vyznamu, atd..
Ikony - historie, symbolismus a význam:
http://www.stlukeorthodox.com/html/iconography/iconhistory.cfm
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Gesso je v podstatě směs plavené křída a klihu, většinou králičího \vyráběného z králičích kůží\ který je silnější než normální klih.
Registrovaný uživatel
Po dlhsej dobe som dostal odpoved z dorothea, vdaka ochote jedneho zamestnanca sa na detailne fotky pozrela aj dr. z umelecko priemysloveho muzea, ktora sa specializuje na podmalby a jej nazor znel:

"Bohuzel ani ona nemuze s jistotou urcit stari podmalby, domniva se, ze s největší pravdepodobnosti se jedna o 19. Stoleti, ale zaroven nevylucuje i starsi puvod. Co se tyka provenience, nezna nic srovnatelného. "

nakolko sme sa uz pred tym dopracovali k tomuto nazoru:

"Ram svým zpusobem zpracovani na mne pusobi jako 19. Stoleti. Je zpracovan pomerne jednoduse - jedna se o rezanou desku z jehlicnateho dreva. Na celni strane jsou po strane sloupky, které jsou pouzity nelogicky - nic nenesou, to by remeslnik starsi doby neudelal. Navíc tmavy nater dot opadava, nevypada, ze by byl puvodne udelan kvalitne.
Skutecnost, ze starsi vec byla v 19. Stoleti ramovana je pomerne bezna. Pro blizsi urceni je nutno vec videt. Osobne ji budu konzultovat v prazskem Umeleckoprumyslovem museu"


Takze sme znova na uplnom zaciatku, mate niekto akykolvek napad ako dalej?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Ano.
Ukázat jim to osobně, jak už ti sami napsali.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
ide to, ze komunikaciu so mnou viac menej uzavreli s tym ze to nevedia urcit a ze to sice moze byt zaujimave ale je to velmi tazko urcitelne a tym padom aj zaraditelne do aukcie. Takze ak ma sameho zaujima viac musim patrat, ale dnes mi odpisali z jedneho zahranicneho muzea ikon a chceli fotku tak Vas budem dalej informovat
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Odpoved z americkeho muzea specializujuceho sa na ikony

Dear Lukas,

Here are some observations from both myself and our expert consultant xyz ( nerad davam mena zo sukr. posty). The icon of the Crucifixion is either Greek or Balkan and was made in the late 18th to early 19th century. On either side of Christ are Saint Constantine (who adopted Christianity as a legal religion in the Roman Empire) and Saint Helen (Constantine’s Mother who is believed to have found the True Cross). It is very typical for a frame to be made much later than the icon itself but this is hard to guess, the frame is in need of repair which is also very typical for Greek icons of this period. This is what we would call a Family Icon meaning that it was kept in the Beautiful or Icon corner of someone’s home. Saints Constantine and Helen were probably patron saints of the family.

I hope this was helpful, please let me know if you have any other questions.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
ahoj stredo,nasel jsem podobny sakralni vyjev,dobou bude jeste o neco starsi
a nepochybne je dilem kdyz ne jihoceskeho,tak urcite ceskeho mistra... :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stredo napsal
Velmi pekne dakujem za snahu Vas vsetkych o pomoc, na tomto fore sa uz asi dalej nedostaneme a je na mne aby som vyhladal odbornika. Tu by som vsak rad poprosil Vas co sa trochu orientujete v problematike starozitnosti o pomoc ak by ste mi vedeli poradit odbornika ( samozrejme pocitam ze za posudok si zaplatim ) co by sa na toto dielo vedel pozriet.

Plus pridavam este lepsie fotky kamenov aby mohol Grofik potvrdit svoj povodny nazor. Dakujem vsetkym za pomoc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Rad by som trochu ozivil tuto staru temu jednou otazkou, ten modry kamen nebude skor Lapis? Pri tom spodnom som si takmer isty lebo som v nom nasiel drobne "zlate flitre" charakteristicke pre lapis, ten horny neviem.

Dakujem za pomoc
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Umění - obrazy » Urcenie obrazu - Sucast Ikonostasu?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1