Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav IV.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav IV.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Denarius napsal
Sakriš, zas to vidím v negativu.


?? kacuro to vidí normálně :shock:
Registrovaný uživatel
Zkouším rozostřovat a zaostřovat zrak jak to před časem doporučoval Oliver, ale vidím to pořád stejně v negativu. :(
Registrovaný uživatel
jenom jestli už jsi právě nepřepnul a pozitiv pak vidíš v negativu :)
Registrovaný uživatel
Na rozdíl od včera jsem ale dnes nic nepopíjel :mrgreen:
Moderátor
no tak si otoc monitor...
Moderátor
lev a koruna podlem mne odpovídá VII.c

já bych řekl H VII.c/2 nebo 4 ten dřík se mi zdá, že tam naznačený je i když jen z fotky to nelze jistě potvrdit - rubní znaménko patrné není tak jestli 2 nebo 4 nelze rozlišit

pokud by dřík v N nebyl nebyl pak by se mělo jednat skutečnno o novou variantu
Registrovaný uživatel
Otočil jsem notebook vzhůru nohama a vidím to normal, neuvěřitelné.
Moderátor
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ty sis myslel, ze si delam srandu? vsechno je jen v tvem mozku ;)
Moderátor
jacx, diky :)
Registrovaný uživatel
Znáte to někdo ???
http://cgi.ebay.de/Gegenstempel-auf-Prager-Groschen-Heft-Die-Muenze_W0QQitemZ280298797470QQcmdZViewItemQQptZM%C3%BCnzen_Medaillen?hash=item280298797470&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1229%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318
Moderátor
Dráček: Neznám. Pokud do toho půjdeš, jsem ochoten přispět určitou částkou. Když i ji pak půjčíš.
Kdyžtak pošli mailíka. ;)
Registrovaný uživatel
.... jen malá poznámka.... ta knížka, či spíše sborníček, je z roku 1974.... Ve stejné době vyšel Krusy jako dosud nepřekonané dílo o kontramarkách.. spíše bych doporučoval náup téhle knížky..
Registrovaný uživatel
Já do ní nejdu, jen jsem toto vydání zatím neviděl...
Registrovaný uživatel
..... na druhou stranu.... pokud by byla za to jedno euro... :D :D :D .... na doplnění.. je to obdoba našich numistických listů... vychází to v sešitech a obvykle se prodává celý ročník... v německých antikvariátech se celý ročník prodává tak za 15 - 25 EUR
Moderátor
Kruci po treti dneska... mam probleeeeeeem

tak sem se snazil urcit tento gros:

Obrázek vložený uživatelem

ze zacatku sem si rikal, jak to bude na pohodu, kdyz je lev tak pekne videt, vzadu znamenko... i vepredu lze lecos vycist... no a pak to zacalo...

jedinej lev, kerej ma tu predni packu takhle napojenou je devitkovej... vlastne tady to je jeste jednoznacny, i rubovy znamenko sedi dobre... mohly by to byt tyto typy:

IX c/2 nebo 3
IX d/2 nebo 3
IX e/3 nebo 4
IX f/1

no... jenze tady prestava ta sranda... nejsem schopnej si vybrat korunu, coz by nebylo nic neobvykleho, clovek je nekdy zbytecne vybiravej... se zamhourenym vokem bych si asi vybral typ b, i kdyz ten je moc otevreny... jenze problem je tady:

Obrázek vložený uživatelem

To je prosim "N" ve slove WENCEZLAVS... no a zadne z tech "N" v devitkach nema tu spravnou spojnici uprostred.... co ted?
Moderátor
Pak tu mam takoveho mrzacka, urcil jsem ho jako VII b/1 nebo 3 (lip to asi nepujde), souhlasite se mnou?

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A nakonec tento... je to H. XIV. g/1 s nizkou korunou?

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ten první mi přijde podle lva spíš na XIV. typ, oko má negativní mezikruží a pravá přední tlapa není spojena s prvním měsíčken druhé řady (u IX. je spojena), ale když se ho snažím blíže určit, jsem v koncích :( zuby lva vypadají na jeden nahoře a dva dole, na ukončení horní čelisti je však jakoby vidět kousek dalšího zubu, špatně doraženého, tak možná je po dvou zubech nahoře i dole .... jenže takové N žádný ze XIV. nemá ... podle S by to mohla být c/1, ale tam zase nesedí to N ...

moc jsem Ti asi neporadil, ale ten lev je myslím opravdu XIV.
Registrovaný uživatel
druhý kousek je 100% VII. typ, mate mě akorát ta koruna, škoda, že není lépe vidět. vrchní kulička na střední lilii se zdá být velká, kterou má VII. a, ale kulička na vnější lilii je zase malá a hodně do strany jako u typu b a takový typ Hána nezná, tak těžko říci ... VII. c to není, tam vychází ocas mezi třetím a čtvrtým měsíčkem, u tvého kousku je evidentně ze čtvrtého měsíčku ....
Moderátor
nojo, jenze aby to byla ctrnactka, ten prvni, musel by mit tlapisku napojenou k telisku to ten previt nema... je tam jasna mezera... proto sem volil tu devitku...

s tim druhym bude potiz, no. je hodne mizernej... cecko sem vyrazil presne podle toho ocasu jak sem to minule poplet a tys me opravil... becko sem vzal kvuli tem ohnutejm tycinkam, co sou na nich perly na strane a 1 a 3 pak dle "N"
Registrovaný uživatel
třetí grošík má dost zajímavou korunu, buď je to chyba ražby nebo má ploché ukončení vnějších lilií, podobně jako to mají některé typy z atypické řady :) jinak lev je sice jasná XIV., ale škoda že ta tlama není košer a není jisté, kolik má zubů, takže tady jvidím těch možností víc ... ale zase podle výšky lilií v koruně by zbývalo g1 nebo h1 nebo i 1 či 2

to jsem ti asi také moc nepomohl :D
Registrovaný uživatel
č.1 - pravda, ta tlapa je oddělená, ale to oko je jistě negativní mezikruží .... tak nevím no :(

č.2 - ta koruna mě právě mate, jak píšeš, tyčinky hodně do stran s malou kuličkou, jenže na střední lilii je zase velká kulička :(

budeš si muset počkat na reakci autora té typologie :)
Registrovaný uživatel
u č. 2 na vnitřních kruhu u "V" není to náhodou trn , s trnem PG Václava mám na straně lva,že by to patřilo k písmeni "S" se mi nezdá,pokud už z toho koukání špatně nevidím.
Registrovaný uživatel
na aukru se objevil tento groš, pán u něj uvádí, že jde o vzácnou atypickou ražbu XVIII a/1, co je hloupost, už jsem pánovi psal, určil jsem ho jako IX. d/2, co myslí ostatní??
Moderátor
pan pise dozajista nesmysly... na tu aukci sem vcera koukal a hodne rychle ji zavrel... jesli mate nekdo tabulku grosu s oznacenim R, RR, RRR a RRRR, tak pls. sem s ni... :twisted:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav IV.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1