Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Veškeré dotazy k určení prosím vkládajte sem

Vykupminci.cz
Numisargo

Veškeré dotazy k určení prosím vkládajte sem

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Take můžeme,provést výměnu např. Ruskou original dobove medaile ww2 osvobození Prahy ,warsavy. Nebo sami navrhněte, cokoli ruské ww2 faleristiky, ceně odpovídající.
Odznaky jsem již koupil od kamaráda.
Moderátor
Mám tady kousek dar od starého pana vojaka,často cestoval do bývalého sovietu, za minulého režimu.
Trochu o odznaků něco vím je nemagnetický, vypadá jak stříbro, rad bych znal názor zkušených
Kolegu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No, fotíte hůře než já!
V případě origo by to byl velmi vzácný odznak. Na západě od nás je uváděn jako policejní odznak. V originálu je hodně drahý. Odznak používala ČEKA, NKVD, GPU a další nástupci vždy mírně upravený.
Pokud by byl obrázek pěkně ostrý, viděl by jste smalt. Měl by být ražen z takřka čistého stříbra. Opět- Vy sám si položte otázku, kde jste jej získal a za kolik?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dostal jsem ho od od jednoho pana , něco jako za ochotu a pomoc.Dostal ho v bývalém SSSR,není sběratel a potom co zjistil, že jse tim zabyvam ho odnekud vytahl a dal mi ho,sam nevi co to je.Je značen, ale nemá punc,není magnetický jinak jsem taky pátral
A snažím se zjistit pravost, třeba kolik je váha či rozměry.
Moderátor
Rozumně, udělejte mi perfektní obrázek přední strany, zadní stranu bez matky a i matku, pošlete mi to domů, je docela možná, že máte krásný starý kus, ale musím to prostě vidět dobře nafocené ! :shock:
Moderátor
Domu na váš myslite na vaš mail, pokud ano pošlete ho.
Moderátor
ano domů, zatím to každý zvládl, obrázky, hlavně smaltu, číslice, prostě detailu ve větším rozlišení.
Moderátor
Tak mi pošlete mail.
A Já vam je odešlu
Registrovaný uživatel
Altmann,v profile ho aktuálne máte skrytý.Tak kam Vám to má poslať?
-s-
Moderátor
LF.Sedlak@seznam.cz

OK :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
Máte to doma. Díky za ochotu
Moderátor
barbar napsal
barbar napsal
barbar napsal
kamaráda neurčene kousky na prodej
Poprosím o určení a cenu, děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem




Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



Pokud máte někdo zájem o tyto odznaky cenu nabídněte zašlete mail a dohodneme se.

Cena za oba 1000kč včetně poštovného po ČR ,na Slovensko cena podle poštovného, děkuji za ocenění.

Prodám nebo vyměním.
Moderátor
Altmann napsal
No, fotíte hůře než já!
V případě origo by to byl velmi vzácný odznak. Na západě od nás je uváděn jako policejní odznak. V originálu je hodně drahý. Odznak používala ČEKA, NKVD, GPU a další nástupci vždy mírně upravený.
Pokud by byl obrázek pěkně ostrý, viděl by jste smalt. Měl by být ražen z takřka čistého stříbra. Opět- Vy sám si položte otázku, kde jste jej získal a za kolik?




Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Tady jsem ještě narazil na tento kousek na eBay,
Cena je zajímava,otázkou je originalita,původ a země samotneho prodeje.

https://m.ebay.com/itm/EARLY-RUSSIAN-SOVIET-POLICE-VCHK-GPU-NKVD-MVD-15-ANNIVERSARY-BADGE-1875/253654358786
Registrovaný uživatel
mam tu taku uplnu blbost,
firma Technik Bratislava,
vyroba mincovna Kremnica,
tipujem obdobie 1939-1960.

google mi nijako nepomohol.
budem vdacny za akykolvek link na tuto pravdepodobne zaniknutu firmu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Od r.1953 existuje Vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK pri Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. Symbolika na odznaku by k tomu docela pasovala ...
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
Ahojte. Poprosil by som o pomoc s určením. Odhadujem to na prvú republiku. Policajné zložky?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak malo by sa jednať o sudcu.
Registrovaný uživatel
milosj napsal
značku K v šrafovanom osemuholníku používala Kremnica cele obdobia trvania Slovenského štatu a aj určitu dobu po vojne...


milosj, mohol by som poprosiť o zdroj k vyššie uvedenej informácií.
Registrovaný uživatel
Národní obec fašistická, která vznikla za 1.republiky ( vedená gen. čs. legií na Rusi R. Gajdou ) měla podobný znak. Nemůže to být rukávový znak z nějaké uniformy čs. fašistů?
Moderátor
Já tam vidím něco jako francouzský klíč (soudce by tam měl svázané liktorské pruty)černá barva odpovídá technickým službám. Tedy označení ano, rok 1919-20 technik??? Není to moje parketa, jen logická úvaha.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Altmann napsal
Já tam vidím něco jako francouzský klíč (soudce by tam měl svázané liktorské pruty)černá barva odpovídá technickým službám. Tedy označení ano, rok 1919-20 technik??? Není to moje parketa, jen logická úvaha.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Zdravím všiml jsem si tohoto symbolu i když jsem nováček v odznacích faleristice
Symbol pokud jse nepletu je italský fašismus černokošilaci měl jsem malý odznak s tímto symbolem.
Moderátor
Likorské pruty to je i symbol jiný, najdete je například na budově fakulty, ale i jinde. Italští fašisté si to tak nějak jako symboliku přivlastnili. Ono se nechá zneužít vše. Pěticípá hvězda SSSR, ale i USA, ale i Japonsko atd. Já jen nevím, zda jen já tam vidím něco jako francouzský klíč. Je to opravdu zajímavé.
Registrovaný uživatel
Zadejte si adresu:
http://www.u-norka.cz
Faleristika Protektorát

Zde vše najdete, včetně zde zmíněné nášivky.
S pozdravy faleristika
Moderátor
Altmann napsal
Likorské pruty to je i symbol jiný, najdete je například na budově fakulty, ale i jinde. Italští fašisté si to tak nějak jako symboliku přivlastnili. Ono se nechá zneužít vše. Pěticípá hvězda SSSR, ale i USA, ale i Japonsko atd. Já jen nevím, zda jen já tam vidím něco jako francouzský klíč. Je to opravdu zajímavé.

Ten symbol převzali italsti fašisté pokud si dobře vzpomínám,četl jsem o tom již dávno.
Ze starého Říma.Vubec musolini byl fascinován starým Římem a chtěl vrátit italii její řimskou slávu.
Moderátor
barbar napsal
Altmann napsal
Likorské pruty to je i symbol jiný, najdete je například na budově fakulty, ale i jinde. Italští fašisté si to tak nějak jako symboliku přivlastnili. Ono se nechá zneužít vše. Pěticípá hvězda SSSR, ale i USA, ale i Japonsko atd. Já jen nevím, zda jen já tam vidím něco jako francouzský klíč. Je to opravdu zajímavé.

Ten symbol převzali italsti fašisté pokud si dobře vzpomínám,četl jsem o tom již dávno.
Ze starého Říma.Vubec musolini byl fascinován starým Římem a chtěl vrátit italii její řimskou slávu.


Ta u norka to vidím opravdu jako likorské pruty se sekerkou. Tedy pouhá nášivka, ale protektorát to nebude neb je tam vyšitý znak ČSR

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 >

Sběratel.com » Odznaky » Veškeré dotazy k určení prosím vkládajte sem

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1