Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
a jé, zase ho schramstnul Oliver, on chce mít v PG nade mnou pořád náskok :(
Registrovaný uživatel
To víš, mnozí zde na audítku jsou pěkně vykutálení... :)
Moderátor
kacuro napsal
a jé, zase ho schramstnul Oliver, on chce mít v PG nade mnou pořád náskok :(


no jasne... nevis, kde bych na nej vzal? ja se priznam, ze ho nemam...
Registrovaný uživatel
někdo tu nedávno říkal, že si přivyděláváš jako noční hlídač placeného parkoviště, proto jsi pořád na netu do 2-3 ráno ;) tak jsem myslel, že sis na něj takto vydělal :D
Moderátor
co to je za blbost :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ?!

ae dik za napad... zvazim to...

hm, ja mam porad prd... prachy v praci stojej za vyliz *****

ja sem nakonec nekoupil ani toho lucemburka za 2 - nemam na to proste... takze neeeeeee, nemam...
Registrovaný uživatel
A já se ještě jednou zeptám..., protože to nějak zapadlo, :? ,
neměl by někdo alespoň tabulku Háskové? Jinak se v tom nevyznám. Literatury mám dost, ale na tuhle nemám štěstí... Pls!!!
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem

tusi nekdo zkusenejsi, co by to mohlo byt...? koruna me prijde jako XIII. e nebo XVII. a nebo XXII. a u lva si jistej moc nejsem (taky je pravda, ze ho kousek neni...)

opis:
+WLADISLAVS (asi tecka zda se) SECVNDVS
(kyticka) DEI (xx) GRATIA (kyticka) REX (xx) BOEMIE
GROSS (kyticka) PRAGENSES

no Vladislav je proste pro me peklo... :twisted:
Registrovaný uživatel
Určení díky zachovalosti neumím zcela přesně, ale zdá se mi, že lev i koruna odpovídá XXI
Moderátor
dekuju, projdu ten typ a zkusim vykoumat vic :)
Moderátor
uznavam, ze zachovalost neni ideal, ale odvazim si tvrdit, ze v uvahu pripada z XXI. typu pouze var. a - a tam mi sedi nejlip ta trojka (pokud by byl mezi WLADISLAVS a SECVNDVS krizek - neco tam je, myslel sem, ze to je zbytek tecky)... trosku me nesedej tvarove ty "S"

takze XXI. a/3 ?
Registrovaný uživatel
Tak jsem konečně získal Háskovou-Pražské groše 1471-1526. Musím říct že máte můj obdiv jak podle toho můžete určovat - miniaturní kresby lva a koruny, na rozdělovací znaménka abych si bral lupu a na opisy taky...
Moderátor
no dyt proto me to taky de jak psoj pastva !!!
Registrovaný uživatel
my taky neurčujeme, to se tipuje podle citu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
llibor a u toho meho bys vycitil co? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Myslíš u toho, kde není nic vidět?
Registrovaný uživatel
Jsem přesvedcen o tom, že se jedná XXI. Na rozdělovací znaménka a tvary písmenek se neohlížím. Důležitý je pouze tvar lvy a koruny.
Moderátor
llibor napsal
Myslíš u toho, kde není nic vidět?


jsi drzi az vyzyvavy...
Moderátor
PEHU_ napsal
Jsem přesvedcen o tom, že se jedná XXI. Na rozdělovací znaménka a tvary písmenek se neohlížím. Důležitý je pouze tvar lvy a koruny.


ok, dobre :) chnapu. btw. vsimli ste si, jak je slovo grossi roztazene a pak zbytek vic nahusteny? srandovni...
Registrovaný uživatel
na to a 3 bych asi nesázek, ale skutečně to vypadá jako XXI. A to by bylo celkem slušné....
Moderátor
no... chytremu napovez, hloupeho trkni... tak pls trkej...
Moderátor
llibor napsal
...A to by bylo celkem slušné....


lliburku, nespi a vysvetli, cos tim myslel...
Registrovaný uživatel
podle čeho usuzuješ že je to zrovna varianta a/3? Já jsem to mysle tak, že když se podívám z dálky bez rozlišení detailů, tak se mi to fakt zdá jako XXI. Ale na bližší určení bych už nesázel.
Moderátor
no pomerne snadno - mam-li vybirat z toho, co je k dispozici (a vyuziju-li PEHUovi pomoci s prirazenim k XXI.). o korune v podstate nepochybuji a prirazuji ji ke korune, ktera se objevuje u XVII. pro typ XXI. je tato koruna pouze u variant XXI a (dal jsou jine a jedina XXI e by jeste pripadala v uvahu, ale ma siroke obruci - coz nevyhovuje).

tim jsem vyber zuzil na varianty XXI. a a vybiram z sesti moznych variant a "nejlip" me tam sedi trojka, protoze:

1) je krizek mezi SECVNDVS+WLADISLAVS (varianty 3, 4 a 6)
2) 4 to byt nemuze (absence tecky pred krizkem)
3) mezi WLADISLAVS a SECVNDVS neco bylo (je to nedorazene, tak nevim presne co, ale to je jedno, protoze sestka vypadava - nema tam nic)

tim padem me zbyva XXI. a/3

jak jsem jiz podotknul, netvrdim, ze me sedi 100% styl pisma, podle nehoz jsem zvyklej urcovat u Vaclava IV., pripadne i Karla IV.
Registrovaný uživatel
když to porovnávám podle tvého zařazení, tak s přimhouřenýma očima to logicky tak může být. Celkově to ale na to nesedí. To právě dokazuje, že nic není dokonalé. A tím míň systematika na pražské groše Vladislava II.

Ale asi máš pravdu. Pokud se budeme držet tvaru lva a koruny, tak je to tak. A XXI je slušná varianta z konce období. No ne?
Moderátor
no nevim. na muj vkus me stal dost. 350,- :?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1