Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Vykupminci.cz
Numisargo

Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Když se vám minule líbil ten Delikomat, tož tu jedna Stezka korunami stromů. Narozdíl od té předešlé mi ovšem tato obálka "Pane" neříká. (Aspoň prozatím ;-).)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No a k doplnění ještě jedna soukromá pošta - odesláno z Benátek, firma rakouská(?). Bez razítka a ničeho dalšího.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pavel_III napsal
Když se vám minule líbil ten Delikomat, tož tu jedna Stezka korunami stromů. Narozdíl od té předešlé mi ovšem tato obálka "Pane" neříká. (Aspoň prozatím ;-).)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Tak se mi podařilo adresáta přesvědčit, že tu obálku nepotřebuje. ;)

A další dvě ukázky SWISS POST+. První čumkarta byla zakoupena na Tenerife, dost možná i s tou nálepkou, ale odeslána byla až z Británie. Ale razítko to nemá žádné, jen oranžový čárkový kód. Druhá je taky z Tenerife, taky bez jakéhokoliv razítka, ale poslána přímo a známka má i čtverečkový kód (viděl jsem už i na Marianě, obyčejné výplatní ále ve dvou provedeních - jedna z mnoha novinek francouzské pošty, zdokumentováno nemám).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V červnu bude vydána nová veřejná vlastní známka ve formě známkového sešitku. Více zde:

http://newsphila.blogspot.cz/2016/04/cesko-nova-vlastni-policejni-znamka.html
Registrovaný uživatel
760 let města Svitavy
https://www.youtube.com/watch?v=-MVISvIDvCc&feature=youtu.be
Moderátor
Pěkný dokument....... ;)
Registrovaný uživatel
Děkuji Pavlínko, ještě musím sehnat tu R nálepku tu ještě nemám.
Registrovaný uživatel
Tak už se objevil arch vlastních známek 2012 Vlastní známka TL 0002, VZ 0016-0017, Česká pojišťovna na 50 aukci Burda. Položka 1408. Koukněte....

http://www.burda-auction.com/cz/aukce-50/show/1590//0/#pol184760
Registrovaný uživatel
Hmmm.. jen si povzdechnu, nejmenovaný zástupce, šéf tiskárny se na křtu známky na poště v Jindřišské, kde byly vystaveny všechny VZ, zadušoval, že VZ TL 00002 jež tam je vystaven je jediný existující, neboť Č.poj. s jistotou všechny ostatní vypatlala na lístky a žádný další už není. Jsou tedy tyto možnosti-
1 Pan zástupce se mýlil
2 Je to padělek
3 Někdo ukradl exponát v pojišťovně a pak by ho měla Č. policie chytit
4 Č. poj. je na huntě a prodává vše co se dá, aby bylo na letenky a pobyt na Seychelách
5 Pan zástupce lhal a někdo to ukradl stejně jako nezoubkované Myšpulíny apod.
6 Je to zase nějaká charitativní akce a výtěžek půjde na chudý lid Bangladéše.
7. Pan zástupce si šlehnul.
Která z variant je správná?
Každopádně mám tam u Burdy sice vybráno položek asi za 100 000 korun, ale nějak mě sbírání přestává těšit.
Registrovaný uživatel
Ze se chce nekomu utracet penize za takove moderni extraburty pochybneho puvodu...na svete je tolik krasnych klasickych znamek :-(
Registrovaný uživatel
Frantig: Naprosto souhlasím.
Moderátor
No, asi bych se měl těch známek zastat. Neříkám nezoubkovaní Myšpulíni a další podobné, pokud je to opravdu pokoutně vynesené z tiskárny, či odkud (ačkoliv, takových, i klasických, případů bychom našli mraky a nikomu to dnes moc nevadí - kde už by se vzalo tolika ZT??), ale tenhle arch VZ pochybného původu nebude. Je to řádně vydané, z tiskárny to nejspíš vynesené nebude a co vím, bylo řečeno, že si pojišťovna nechala pár archů v trezoru (pár nemusí být nutně dva). Pokud by to měla být krádež, tak právě teď by se na to přišlo a navíc dost pochybuju, že by si Burda něco s nejistým původem lajznul dát do aukce. By musel být opravdu blbé (a ostatně i onen zloděj). Takže to bude muset pocházet z bezpečných zdrojů. Jiná otázka je, proč se to dalo do aukce a jestli jich ještě existuje (a bude v nabídce) víc. Je taky možné, že třeba nějací hochmanažeři, ministr či šéf pošty (podobné příklady známe i z minulosti) dostali darem arch/y a jeden z nich si potřebuje přilepšit na dovolenou na Maledivách či tak někde. Ale v nelegalitu nevěřím.
Moderátor
Ale dáme raději další ukázku soukromých polopřepravců (polo, protože se bez spolupráce s jinými stejně neobejdou) pošty. Firma GPS, jestli správně chápu tak původem z Itálie (ale v Itálii, pro vnitrostátní poštu, toto neplatí). Žádné razítko a nic dalšího, jen nálepková známka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pochybnym puvodem nemyslim zrovna kradez, proste se neco vyda ke spotrebovani a nahodou se par archu "zapomene" u nekoho v supliku. Proste se mi nechce verit na nahody ;-)
Moderátor
No nevím s tím "zapomenutím". Kdyby to někdo neměl úředně tak by teď měla krásnou možnost pojisťovna nebo tiskárna ohlásit krádež (a dotyčný by byl trouba, kdyby s tím vylezl takto brzo a navíc veřejně). Takže nelegálnost bych vyloučil, vše ostatní už není pochybné, byť se můžeme pozastavovat nad tím, že dodávané informace nejspíš nebyly zcela pravdivé. Spíš by bylo zajímavější zkrátka zjistit kdo, proč, jakou z možných cest a kolik jich ještě může být.
Mezi nama, někde se potlouká kolem 400 Szalayů a nikdo ze sběratelů neví kde.
Moderátor
Zdá se, že čumkarta-fotka poslaná přes internet není výhradní službou České pošty (což asi nepřekvapí). Zde ukázka jak vypadá podobná služba zaslaná z Guersey:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A stezka korunami stromů na Lipně podruhé...

http://newsphila.blogspot.cz/2016/05/cesko-nove-vlastni-znamky-stezka.html
Registrovaný uživatel
K té chybějící VZ, co je na stránkách pošty, měla to být VZ 0049 (Pořadové číslo VZ TL 0049 nebylo vydáno, zakázka byla odložena. - (Pozn. tul-uk - A to bude asi proto, protože mu to dodali až poté, co zvedli poštovné a samozřejmě to také účtovali dráž. Ač to měli již delší dobu dle informací připraveno.)

Průběžný katalog tedy navazuje z čísla VZ TL 0048: 760 let města Svitavy na VZ TL 0050: Stezka
korunami stromů Lipno.

A u této lipenské známky udělali totéž.--

Je poněkud překvapující, že státní podnik Česká pošta předal objednavateli nové poštovní známky až pátý den po platnosti nových poštovních tarifů, kdy došlo ke změně ekvivalentu nominální hodnoty "A" z 13,00 CZK na 16,00 CZK, a nikoliv ještě před tímto termínem. Objednavatel tak mohl výrazně ušetřit - při celkovém počtu objednaných 1.800 kusech tiskových listů (á 25 kusů známek) je rozdíl ve prospěch státního podniku příjemných 135.000,00 CZK. A to je také důvod, proč OO49 zákazník odmítl převzít, ve smlouvě měl jinou cenu!!!
O kterou se jednalo VZ?

K Szalayovi: podle informace má těch 400 ks sám vydavatel, nehodlá je prodávat, už na nich vydělal to, co do toho vrazil a tak tu a tam pro známého pustí něco. Já jsem ho koupil hned na začátku, na burzu do Liberce ji dovezl nějaký mladík, prý z Prahy, měl jeden PL a jednu známku.
Registrovaný uživatel
Nově. ZOO Dvůr Králové prodává svoje VZ, má inzerci na svých internetových stránkách, lze to koupit na dobírku nebo přímo u pokladny.
Registrovaný uživatel
Ještě pár obrázků dopisů s VZ.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No jo. Vyhrát, to ne, ale nové známky se tisknou furt. :'(

Geco známky se ale používají docela dost. Dokonce je to jedna z nejobvyklejších frankatur poslední doby.

A fčil něco pro Pavlínku:
Zachytil jsem ryze jarní variantu celinové známky "Pohlednice online". Velikostně to mělo velikost klasické pohlednice.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pěkná věc! Jen to použití někde v exponátu- dle mého, nepřipadá v současné době do úvahy.............
Moderátor
tak dnes, když už existuje i oddělení postmoderní filatelie (nebo jak je úřední název), by to nemuselo vůbec vadit, navíc by to vypadalo progresivně! ;) Pravda, muselo by se to řádně popsat aby i Vietnamec, co vůbec neumí césky ani slofa, když donde kontrola, pochopil oč jde.
Moderátor
Dnes se tlačí Pavle v mládežnických exponátech na pilu v oblasti vzácnosti materiálu. S tímto v klasické námětovce co mám, neuděláš ani prd a možeš to popsat tak, že je to jediná věc u nás. 80 procent mládežnických exponátů, je dílem rodičů a jejich sbírek. Na předposlední světovce měla nejvíc bodů 12-ti letá Kubánka s exponátem předznámkového období Kuby s materiálem, který spousta jurymanů ani v životě neviděla. No a takových je tam opravdu moc. Otec jedné mé bývalé "soupeřky"je "mimo jiné"členem královské společnosti v Londýně a dalších deseti spolků, je jedním z největších fil. obchodníků v Evropě a národní komisař Švédska na posledních světovkách. No a já su dcera automechanika na Liazky, který obracá dvůstovku v ruce jak starů čínsků vázu. Nemám to lehké. :)
Registrovaný uživatel
trochu trapné, ni? to by skoro člověka nebavilo to dělat...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1