Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Všeličo "na" a "o" pohľadniciach...

Vykupminci.cz
Numisargo

Všeličo "na" a "o" pohľadniciach...

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Svalbard resp. ako súostrovie Špicbergy, je časť Nórskeho kráľovstva.Tak mi to nesedelo ako razítko/pečiatka na rakúskej známke...K tomu Čierne more a v Čechách....V lese.Český les. :roll: See je samozrejme jazero,ale prvý "záznam"v mojej hlave bol more..(sea)
Ale máte to tam.Zistil som si to o tom Špičáku... :)
Je tento váš les taký otrepaný ako naše Tatry,Kvetnica pri Poprade,alebo je to niečo zaujímavejšie...?
Potom som síce niekde videl,že to niekto rieši,vyšetruje,zaujíma sa o to,ale ostali mi len tieto obrázky štempľov z tej oblasti.To,kde sa o tom písalo,to som niekde zapatrošil.. :)
http://slovnik.azet.sk/synonyma/?q=zapatro%C5%A1i%C5%A5
Toľko kriku (fotiek) pre nič.. :mrgreen:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ak niekto spozná,budem vďačný a rád.
Je možné,že sa rovná 3x o rovnakú osadu..
Na druhej strane nie je nič napísané,nepýtal by som sa.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle mne 3x Banská Bystrica.
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
Vďaka Ander.Trefa ako vždy.Keď si napísal BB,tak som sa pozrel na pohľadnice,ktoré mám v obálke ako BB,či sa niečoho nechytím a dokonca som tam našiel jednu skoro rovnakú ako som sem dal.A má aj zadnú stranu s vydavateľom a s tým,že je to BB... :oops: Toto sú asi len fotky na slušnom papieri.Predtým som pozeral Bystricu na internete a len podľa tých dvoch kostolových veží som si myslel (veril ;) ),že máš asi pravdu.
Mne miestopiscovi musia napísať o čo sa jedná,spoznal by som asi len TN a BA hrad.Možno ešte Tatry.Ale v zábere by museli byť kopce.. :roll:
Vážne som nevedel o čo sa jedná,nikoho som neskúšal.Ešte raz ďakujem.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neviem si poradiť s tou červenou pečiatkou.Prvý riadok v pohode,potom "skupin" a dosť...Komu a kam,možno aj odkiaľ je to poslané,to som pochopil.Aj to,prečo je prečiarknuté levelezo lap.Nevie niekto?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Armadnej skupiny generála Edmonda Hennocqua
Tak nejak :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
To sa tam ani nezmestí. :)
Ale je to možné,bol taký,rýchlo som pohľadal.Pre mňa novinka.Dík. ;)
To si tam videl???
-s-
Registrovaný uživatel
Tak teda to dávam aj sem na doporučenie od stani-ho ...

Bratislava 1898 ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
;)
-s-
Registrovaný uživatel
Ofúknem prach,zima sa blíži,tak niečo zimné...
V inej téme som čítal,že výskyt týchto (so snehom) pohľadníc je menší.
Neviem,nemám prehľad,mám len tieto dve,ale sú mi sympatické a možno sa skutočne vyskytuje o hodne menej pohľadníc so zimnou tématikou,fotených v zime.Predpokladám však,že o Tatroch to neplatí... :shock: Naopak, napríklad Parkány, by asi bolo rare.. :P Aj Hurbanovo a Dudince.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ešte som našiel tento Trenčín.Odoslaný začiatkom júla 49.Asi nebolo dobré leto... :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No a Tatry,to musí byť klasika,ktorej sú plné burzy..Ja to neviem,pretože tam nechodím.Ale niektoré zábery ŠP sú celkom fajn.Vlastne objektov v okolí..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Morava - tam bolo dobre a na tej somárskej lúke som stál prvý krát na lyžiach 😆
Boha jak tlačili tie topánky. ...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
stani - k tym tatranskym mam prosbu. Nepozrel by si sa, ci sa tam nahodou nenachadzaju peciatky vlakovej posty Strbske pleso - Poprad?
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
Morava - tam bolo dobre a na tej somárskej lúke som stál prvý krát na lyžiach 😆
Boha jak tlačili tie topánky. ...

Asi boli menšie... :)
Ja som ohuroval v Jasnej.Usúdili,že som taký výkonnostný "stred" a poslali ma s dozorom na vlek..Keď som hore vystúpil (vypadol) z toho vleku,začal som rozmýšľať,čo tam budem do jari,kým zlezie sneh,jesť. :roll: Nepredpokladal som,že to bude taká priepasť.Ale zvládol som to.Za pomoci kotúľania,kotrmelcov a sált som sa nakoniec dostavil na základňu.
Všetci boli prekvapení..Najviac asi triedna.Teraz rozmýšľam,či ma tam neposlali aby sa ma zbavili..Ináč som mal opálený ksicht od toho,že som ho mal stále zapichnutý v snehu,mokrý a v tom riedkom vzduchu pekne svietilo slnko.
Dobre bolo.Aj piť sme mali čo,fajn.
-s-
Registrovaný uživatel
jansvi napsal
stani - k tym tatranskym mam prosbu. Nepozrel by si sa, ci sa tam nahodou nenachadzaju peciatky vlakovej posty Strbske pleso - Poprad?

Mám len jednu takú pečiatku.Nič moc tam nie je vidieť.Ale neviem,na ktorej pohľadnici to je.Tatry to sú,ale ktoré...Pozriem na to a pošlem keď prídem domov.Teraz idem na chvíľu preč.Určite to sem dnes dám.
-s-
Registrovaný uživatel
Je to na tej štvrtej,s tým bufetom a je tam toto:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Aj tu to asi bolo.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tu ešte jedna Morava,zvláštny txt,kde práve o vernosti pochybujem (meno adresáta),Poprad je na pečiatke,ale v inej kombinácii,známka je v háji.. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tá druhá z #262 má tiež zaujímavý (viem,ako pre koho..) zadok. :)
Ona športovkyňa,on športovec,oba v bílém..,on v modrém. :)
Celkom by som bol zvedavý,či tam športovala,niečo sa tam konalo,alebo sa tam liečila.V Hágoch napr.Pohľadnice z Tatroch sú "dvojsečné."Nie je to vždy o kráse... :'( -s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jedna údernícka.Neviem,či už som ju tu už niekde nevystavil..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Aj toto by mal byť Poprad,s mašinkovou pečiatkou,ale takú som ešte nevidel a len si myslím že to je Poprad,myslím pečiatku...
Tak neviem,či to má byť tak,alebo je nejaká pobabraná.
V tom kočíku som ja,zle sa mi spalo,na ulici bol čulý ruch... :mrgreen: :mrgreen:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani napsal
Je to na tej štvrtej,s tým bufetom a je tam toto:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Je zaujímavé, že tá pohľadnica pochádza najneskôr z r. 1949, pretože je tam značka K.S.T.L, čiže Klub Slovenských Turistov a Lyžiarov. Ale je na nej známka s prezidentom Zápotockým a dátum, pokiaľ dobre vidím 1954. KSTL bol oficiálne rozpustený v septembri 1949. A oni tie pohľadnice boli v predaji ešte v r. 1954. Pozoruhodný je fakt, že v 50-tych rokoch boli takéto predmety už ideologicky závadné. KSTL bola športová organizácia, ktorá vznikla tesne pred úplným rozbitím tzv. II. republiky v januári 1939 a teda bola spájaná so Slovenským štátom. Všetky také spolky aj keď športového charakteru po r. 1948 definitívne zanikali a štátne orgány začali tvrdo potierať akúkoľvek propagáciu materiálov z r. 1939 - 1945. Podľa filatelistického merítka možno nie je vzácna, no z historického pohľadu určite.
Registrovaný uživatel
To je skôr otázka na zberateľa ako je Jansvi. Aký má na to názor a či sú tieto pohľadnice z toho obdobia bežné. Ak by si to vtedy všimol nejaký horlivý súdruh, že známka s robotníckym prezidentom je nalepená na pohľadnici, ktorá evokuje v ľuďoch spiatočnícke a temné časy!? No neviem, neviem ako by to ten predajca zdôvodnil. Jedine, že by tá pohľadnica niekomu ostala kdesi v šuflíku a neskôr to poskytol neznalému turistovi.
Registrovaný uživatel
Díky TONY-KK.Tak toto by som tam nikdy nenašiel,neuvedomil by som si to.
Ty tam vidíš 1954? :roll:
Ja nie,ale pozrel som,že známka bola vydaná v 1953,takže by to mohlo byť tak,ako píšeš.
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Všeličo "na" a "o" pohľadniciach...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1