Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Všeličo "na" a "o" pohľadniciach...

Vykupminci.cz
Numisargo

Všeličo "na" a "o" pohľadniciach...

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
stani napsal
jansvi:"S" nemá oblúčik,ale či je na pečiatke náznak nejakého čísla už asi bude nad moje sily.Ale zajtra to skúsim pozrieť,či tam nie je nejaká "šmuha." ;)
-s-

Šmuha tam asi je,náznak 9 a 5,keď si to prezradil,ale je to také biedne,ako keby to tam ani nebolo..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No to nevadi. Ta charakteristicka vada, poskodene "S", je len na peciatke vlakovej posty c.959, rozlisovacie pismeno "a".

Pre mna je to len potvrdenim obdobia v ktorom ju evidujem a nepoznam zatial ziadnu inu peciatku z tohoto obdobia.

Lenze tam budem musiet najst odpoved na viacero otazok. Napr. aj to ako to fungovalo priamo v tom vagone elektricky. Lebo tam tu pohladnicu musel niekto vhodit, niekto opeciatkovat, zabalit do postoveho zaveru a v Poprade odovzdat. Mimo ine tu je aj mozno odpoved na otazky tomyho, ako je mozne, ze sa pohladnica s takym textom objavili v postovej prevadzke. Stacilo ju mat a poslat.
Zial, pamatnikov na vlakovu postu uz niet, doklady o tom kto tam pracoval som zatial neobjavil. Prechodil som kadeco, mozno na nespravnom mieste. O vagone, ktory vraj bol ako postovy na tejto trati sa pisu tiez rozporu plne riadky. Napr. prevadzka tohoto vagonu nesuhlasi s oznacenim pre vlakovo postu - uhrnnu zeleznicnu prepravu v cestovnych poriadkoch. Cislovana vlakova posta, mala uplne ine oznacenie v cestovnom poriadku, vykazoch vlakovych post, instradacnych pomockach atd.

Nevadi, zabavar sa treba.
Registrovaný uživatel
Bytča je údajne filokartisticky zaujímavá.Niekde som tu videl zápalkáreň v Bytči,asi v zaujímavých pohľadniciach.
Pre zámok to predpokladám neplatí.
Je taká ako keby mala "typ B".. :),taká žltkastá.
A okolie Bytče? Hričov,Súľov a tá osada,Žilina,myslím.. :mrgreen:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím ve spolek

chtěl bych si koupit tuto pohlednici , kvůli temu že je tam FJI a že tam je razitko Šumperka
A můj dotaz zní : je na ní něco zvláštního ? asi je k výročí 60 let asi , že ?
můžete mi k ní říct něco více ?

Předem Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
https://www.delcampe.net/en_GB/collectables/postcards/royal-families/1848-1908-franciscus-josephus-kaiser-franz-josef-jubilaeums-korrespondnez-karte-pu-1908-cancelled-mahr-schonberg-381838938.html#tab-description
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 19. 11. 2017, 11:54. »
Registrovaný uživatel
Mike - ono to vlastne nie je klasická pohľadnica, ale "pohľadnica s natlačenou známkou". Filatelisti by možno nesúhlasili a povedali by že to je celinová pohľadnica, obrazový poštový lístok, korešpondenčný lístok, CDV ...
V texte odosielateľ uvádza rok 1908. Tieto veci sú katalogizované a ak by si sa chcel dozvedieť viac - počet vydaných kusov a presný dátum vydania, tak nejaký filatelista, ktorý disponuje potrebným Rakúskym katalógom by Ti to mohol povedať ...
Tu je jeden článok na túto tému.
Registrovaný uživatel
to Brett : Děkuji za info , taky mi to přišlo divné , že to vypadá netradičně .
Nevadí , zase jsem o něco chytřejší , díky
rád si počtu a budu dále hledat nějaké zajimavé kousky .
Nevím jestli je to u všech ostatních měst a proto se ptám Vás co už se pohlednicemi zajímáte déle . Je to normální , že je pouze třeba do deseti záběrů onoho města , které se furt opakují ?

Děkuji
Registrovaný uživatel
a ještě chci připojit k dotazu viz výše . Korespondeční pohlednice mají nějakou omezenou věkovou hranici (do určitého roka ? líbí se mi více jak tradiční pohlednice , co se týče zadní strany .
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
a ještě chci připojit k dotazu viz výše . Korespondeční pohlednice mají nějakou omezenou věkovou hranici (do určitého roka ? líbí se mi více jak tradiční pohlednice , co se týče zadní strany .

Pohlednice s natištěnou známkou vycházejí stále. Velice časté byly např. v SSSR. U nás vydala čs. pošta více než 1000 takových pohlednic počátkem 50. let (se známkou s portrétem K. Gottwalda za 1,50 Kčs) a potom ještě nějaké v 60. letech. Česká pošta se k jejich vydávání vrátila v roce 2005. Vyšlo několik desítek různých pohlednic, poslední prozatím v r. 2011. Viz stránky České pošty:
https://www.ceskaposta.cz/sluzby/filatelie-a-postfila/postovni-celiny/obecne-informace-k-celinam
https://www.ceskaposta.cz/sluzby/filatelie-a-postfila/postovni-celiny/pohlednice-s-natistenou-znamkou
Registrovaný uživatel
Snad ještě k té pohlednici z roku 1908: Jedná se o jubileum 60 let nástupu Františka Josefa I. na rakouský trůn (2. prosince 1848 v Olomouci). Ke stejné příležitosti vyšla i série poštovních známek, které se pak používaly jako výplatní až do roku 1916, kdy se jednak po smrti Františka Josefa stal císařem Karel I., jednak došlo ke změně tarifů, takže byly vydány nové známky. Zajímavé je, že známka na pohlednici není stejná jako pětihaléřová známka z této série (na které byl aktuální portrét "stařičkého mocnáře"), ale že má stejný námět jako známka v hodnotě 30 h - František Josef I. v roce 1848, kdy se jako osmnáctiletý ujímá vlády.
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
Nevím jestli je to u všech ostatních měst a proto se ptám Vás co už se pohlednicemi zajímáte déle . Je to normální , že je pouze třeba do deseti záběrů onoho města , které se furt opakují ?


to Tom H : děkuji za info a ještě se vracím k mé otázce viz výše
Registrovaný uživatel
Ak sa ty hodí do zbierky tak ju kup je v peknom ok stave aj razitko.....
Registrovaný uživatel
už je tam nějakou dobu
teď mu teprve budu psát , kolik stojí doporučená zásilka

já sbírám i mince s FJI
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 20. 11. 2017, 15:23. »
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
mike-p74 napsal
Nevím jestli je to u všech ostatních měst a proto se ptám Vás co už se pohlednicemi zajímáte déle . Je to normální , že je pouze třeba do deseti záběrů onoho města , které se furt opakují ?


to Tom H : děkuji za info a ještě se vracím k mé otázce viz výše

Ja to napíšem takto: Čo by za to dali niektorí zberatelia miestopisu ak by mali z nejakého miesta 10 rôznych záberov ;). Myslím, že to je individuálne a záleží od viacerých faktorov.
Registrovaný uživatel
aha, chápu Brett. Takže vlastně mohu být rád aspoň za těch pár možností .
To mě tedy nic jiného nezbýva než hledat a hledat , že ? ;)
ještě , že nikam nespěchám :)
Registrovaný uživatel
kto hľadá nájde.... zaleží aj o čo sa zaujímaš a jak tvoríš zbierku.....
Registrovaný uživatel
Sbírám vše o Šumperku , nikam nespěchám , takže jsem v klidu.
už jsem prolezl hodně a taky jsem si srovnával ceny a dá se říct , že jsou všude běžný pohlednice cenově stejný a akorát mě zaráželi ceny pětset kč a více až tisíc a více .
Nečekal jsem , že mohou stát i tolik. Myslel jsem že Šumperk stát tolik nebude a hodně jsem se spletl . Kdyby aukce začala třeba od dvacky tak nikdy tak vysoko nevylezou, proto to jsou jak se říká staré ležáky, ale to je tak u všeho, takže to chápu . Strašně moc se mi líbí pohlednice nebo respektive koresp.lístky kolem roku 1900 období FJI
Ale jak píše Tomos , kdo hledá ten najde ;)
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 20. 11. 2017, 20:38. »
Registrovaný uživatel
Tak dnes na aukre pekné Bojnice ...
https://aukro.cz/slovensko-bojnice-prievidza-tlac-ramecek-6918528888
Registrovaný uživatel
Zdravím ve spolek

dnes jsem koupil nějaké pohlednice Šumperka
a tyto dvě mě zaujaly. Mají zadní stranu od stejného odesílatele.

Akorát si myslím, že jsou troška z obou stran upravovány , ano ?
myslíte, že to je od prodejce ? anebo odesílatele ?

Děkuji za info

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Esperanto zásielky. Odosielateľ tam otlačil pečiatky v troch jazykoch.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Ani neviem,kam to mám (alebo nemám :) ) dať.Možno nejaké celistvosti,ale tam sú iné.Tak s tým idem domov,sem..Idú Vianoce,treba odstrániť prach..Pohľadnica to nie je,známku to však má.Je jasné,že som zisťoval čo to je,až keď som to mal doma.... ;) Aspoň som bol nútený zistiť,ako to s tým Lošoncom a inými mestami bolo.Samozrejme som o tom nevedel.

V Austrálii som "objavil" Ameriku,zachránil artefakt pre Slovensko,tešil sa Maďar,aj ja a nakoniec som zistil,že je toho plná Va a Da.huu. :roll: Takže mi je jasné,že to je bežná záležitosť,v tomto prípade neprešlá,len taký "souvenir." Len mi príde,že pán Artur bol nejaká rozpoltená osobnosť,keď mu v tej situácii nevadila československá známka.
Ja by som si ju tam ako symbol radosti,že:visszatért,nedal,nenalepil.Ale možno mal ženu (Saxana sa volala..) hen od Popradu,tak nechcel byť až taký zlý.. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jedná sa o súbežné použitie známok? :P :mrgreen:
-s-
Registrovaný uživatel
Mám otázku na znalcov tejto problematiky.Z ktorého roku by mohli byť tieto pohľadnice?
Myslím,že sa jedná o artikel,ktorý si mohol kúpiť každý návštevník hradu,bola to akási séria.
Podľa ceny to určiť neviem,podľa značky vydavateľa tiež nie,pretože neviem,kto to je a tie čísla nemajú s rokom nič spoločné.
60++,alebo staršie? (Ak to auto nie je len kulisa..)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na pohlednici je vydavatelská značka Státního nakladatelství krásné literatury, hudby a umění (pozdější Odeon). To existovalo 1953-61.
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
Ander napsal
Na pohlednici je vydavatelská značka Státního nakladatelství krásné literatury, hudby a umění (pozdější Odeon). To existovalo 1953-61.

Přesně tak - tato série pohlednic byla vydaná někdy v 50. letech. (V roce 1961 se po oddělení Státního hudebního vydavatelství změnil nejen název, ale i logo nakladatelství - zmizelo z něj "H".) Určitě šla do tisku až po "měnové reformě", viz cena 20 haléřů. V té době se ještě auta ze 30. let vyskytovala v provozu (stejně jako dnes třeba Škoda Favorit), ale pravděpodobnější je, že byl použitý negativ z doby před válkou.
Registrovaný uživatel
Páni ďakujem vám za informácie.Nevedel som.
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Všeličo "na" a "o" pohľadniciach...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1