Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » vydavatelem znehodnocené známky pro sběratele

Vykupminci.cz
Numisargo

vydavatelem znehodnocené známky pro sběratele

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
Celkem hodně, přece jenom se tyto známky dostaly i na korespondenci.
Moderátor
Mongolského vzpěrače zrovna nemám, ale snad bude stačit i tohle:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Kubánskou kytku jsem našel :lol::

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky Dejvy, přesně tohle sem myslel:) Opět si jako studnice nezklamal!:)
Registrovaný uživatel
Dejvy, díky za ty obrázky. Věděl bys prosím z jakého roku je (poslaná) ta mongolská obálka?
Moderátor
Nejde to přečíst, mělo by jít o 80. léta.
Registrovaný uživatel
Dívám se do katalogu a známku za 2,60 snad nikdy nevydali. Mohlo by to být z počátku inflace v roce 1990. Nebo je dopis prostě přeplacený. Každopádně moc pěkná ukázka.
Moderátor
Ještě něco pro zpestření :lol::

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
dědek napsal
Dívám se do katalogu a známku za 2,60 snad nikdy nevydali. Mohlo by to být z počátku inflace v roce 1990. Nebo je dopis prostě přeplacený. Každopádně moc pěkná ukázka.

Vzhledem ke skladbě frankatury půjde o filatelistický dopis; výše poštovného není typická, ale může jít třeba o těžší dopis. Poštovní tarify Mongolska bohužel kromě pár základních neovládám.
Moderátor
Tyto balíčkovky mám na dopisech taky.Většinou ale frankatura neodpovídá realitě. Mám ale pár takových, kde je to OK a také jejich cena byla trochu někde jinde ;) Jak říká znalec- v budoucnu si začnou sběratelé sakra vážit správně vyplacených dopisů ve své sbírce. :D
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
dědek napsal
Dívám se do katalogu a známku za 2,60 snad nikdy nevydali. Mohlo by to být z počátku inflace v roce 1990. Nebo je dopis prostě přeplacený. Každopádně moc pěkná ukázka.

Vzhledem ke skladbě frankatury půjde o filatelistický dopis; výše poštovného není typická, ale může jít třeba o těžší dopis. Poštovní tarify Mongolska bohužel kromě pár základních neovládám.

No ano! Jestli byl poslán letecky, tak se asi platilo za každých několik gramů navíc. Dvě známky vlevo jsou z roku 1961 a ta vpravo je z roku 1987. Možná je tak měli na poště. Četl jsem tady nebo na Infofile něco o Afghánistánu a tam prý také používali nové i staré známky ze zásob.
Registrovaný uživatel
Je ale divné, že jsou vylepeny dvě různé známky s hodnotou 1 tugrik - to je spíš do Mongolska opravdu někdo dovezl.
Registrovaný uživatel
Tak kterou byste si spíš dali do sbírky a proč? Má smysl přikládat takovou důležitost razítku, když sbírám známky?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jako námětář tu horní. Razítko je čitelné a méně zakrývá obraz známky. Jinak samozřejmě teď z hlavy nevím, kdy přesně v roce 1988 byla známka vydána, ale pokud by se to horní razítko nějak výrazněji blížilo prvnímu dnu vydání, tak bych měl taky jasno...
Registrovaný uživatel
Jé, promiňte mi, to neměl být kvíz. Zapomněl jsem napsat, že ta první je razítkovaná pro sběratele, jen ta druhá prošla poštou. Vydána byla přesně 27. 5. 1988 - to jsem ani nevěděl.
Registrovaný uživatel
Rakousko patří k zemím s nejlepší kvalitou otisků razítek. Většina jich vypadá jako ty na obrázku.
Registrovaný uživatel
Tak to bych si asi nechal obě :D
Registrovaný uživatel
Souhlasím, schovávám obě. Zatím mám zvlášť základní sbírku a v jednom zásobníku mám odložené nějaké varianty a tam by asi jedna z nich přišla.

Zajímá mě názor sběratelů na tyto známky, jestli u nich jsou nějak méněcenné nebo naopak jsou upřednostňované.

S tím souvisí i otázka, jestli se snažit získat vzácnou razítkovanou známku, když nepoužitá je běžně dostupná za pár korun.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Rady začátečníkům » vydavatelem znehodnocené známky pro sběratele

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1