Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » z aršíku FDC

Vykupminci.cz
Numisargo

z aršíku FDC

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
prosim o rýchlu radu!

oplati sa z filatelistického hladiska spraviť z tohto Obrázek vložený uživatelem aršika FDC obálku je mi to lúto "trhať"

moj skromný osobný začiatočnícky názor je že áno kedže FDC obalka k tejto znamke ani nebola vydana ale chcem sa poradiť .

dakujem za radu
Registrovaný uživatel
FDC bydána byla - vychází u všech příl. známek. Jen nevím, jak si chceš sám vyrobit FDC obálku. Můžeš vytvořit celistvost - sečíst nominály a vyhledat nebližší nižší poštovní tarif a zbytek dofrankovat nějakou běžnou známkou. Musíš ale počítat, že celistvost nemůže být formátu C6 :) . (pokud tedy dotaz dobře chápu)
Registrovaný uživatel
POFIS nabízí FDC s tou známkou za 2 €.

Jinak, můj idealistický pohled je, že vzácnost nelze vyrobit, ale skutečnost je jiná - například některé rarity s přetiskem "pošta československá 1919" nebo různé čs. letecké celistvosti.
Registrovaný uživatel
doporučena zasielka prvou triedou do Česka stoji presnes 2,2euro

tak som to chcel spravit ako celistvost na obyčajnu obalku a poslat v prvý den platnosti kvoli dennej pečiatke je to dobrý alebo zlý nápad?

a ano už som zisitl že vidali aj FDC to som nevedel.

chcem sa opytať na tu celistvost prečo nemože byť formatu C6 tomu nerozumiem dik za usmernenie.
« Poslední úpravu provedl(a) kapez v 14. 10. 2011, 16:33. »
Registrovaný uživatel
kapez napsal
doporučena zasielka prvou triedou do Česka stoji presnes 2,2euro

tak som to chcel spravit ako celistvost na obyčajnu obalku a poslat v prvý den platnosti kvoli dennej pečiatke je to dobrý alebo zlý nápad?

a ano už som zisitl že vidali aj FDC to som nevedel.

chcem sa opytať na tu celistvost prečo nemože byť formatu C6 tomu nerozumiem dik za usmernenie.

no čo dočkám sa rady (páni, dáma, odborníci )....?
Registrovaný uživatel
kapez napsal
je to dobrý alebo zlý nápad?

A proč bys to chtěl dělat?
Něco takového má jeden pán na Exopnetu.
Registrovaný uživatel
chcem som vedieť že či možem aj takto zbierať známky
či sa to vôbec robí popripade po 100 rokoch bude mat hodnotu....
robiť niečo netradične...
Registrovaný uživatel
...lebo už som trošku s tím začal :)
Obrázek vložený uživatelem

ale chcem sa poradit....(dufam že mi rozumiete, ak nie opytajte sa skusim upresnit ) nechodim do žiadneho filatelistickeho klubu a nemam sa s kým o tom poradiť som začinajuci zberatel
« Poslední úpravu provedl(a) kapez v 16. 10. 2011, 19:38. »
Registrovaný uživatel
Je to věc osobního vkusu. Podle mě je to lepší, než prosté odebírání novinek, ale pořád to není pravé sběratelství, jehož podstatou je hledání, objevování, třídění a zkoumání.

Začátkem dvacátého století bylo v oblibě sbírání pohlednic. Sběratelé dostávali (poštou) pohlednice od svých přátel, kteří o jejich zálibě věděli, od ostatních sběratelů pohlednic a sami jim také mnoho pozdravů na pohlednicích posílali. Bylo to určitě zábavné, společenské a romantické.
Registrovaný uživatel
Tu filatelistickou hodnotu to asi bude mít. Možná bych, pokud v tom chceš pokračovat, doporučil tvořit pokud možno jednoznámkové frankatury, tedy zjišťovat, jakou zásilku jde určitou známkou uhradit. Taková sbírka celistvostí by pro mě byla zajímavější. Pro některé známky bys pak nejspíš musel mít partnera (adresu, na kterou to posílat) i někde v zámoří.

Jinak sám jsem skoro začátečník a někdy dost tápu. Snad sem napíše i někdo další.
Registrovaný uživatel
dědek napsal
...Pro některé známky bys pak nejspíš musel mít partnera (adresu, na kterou to posílat) i někde v zámoří.

presne toto som chcel urobiť s tím dropom fuzatým v piatok ale bolo mi luto rozdelit ten aršik :D tam za 2,2eura som mohol posalt doporučene prvou triedou do česka.
Registrovaný uživatel
Ja som to vyriešil tak že som použil celý prvý riadok z aršíku tak ako bol. Nehal som znamky aj kupóny v kope. Spojku v strede som sa snažil rovno odrezať. Foto pridám keď list budem mať naspäť z ČR:) Ja osobne nové známky nezbieram ale snažím sa mať vždy FDC(ale nie to čo predávajú) s jednou známkou alebo sériu podobných známok. Mne to príde zaujímavejšie ako len odoberanie noviniek ako poznamenal "dedek" a pri nových známkach tam až tak moc skúmania nieje.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
. . . To, že sa niečomu všeobecne verí, vôbec neznamená, že je to aj pravda. Mýty sú oddávna najväčším ohrozením poznania. Každý, kto má odvahu ich spochybniť, je na dobrej ceste . . .
Registrovaný uživatel
VAU
tak to ma potešilo že aj takto sa daju odoberat novinky aj mne sa to páči :-D
ale ja som toho dropa nakoniec neposlal. Nabudúce budem vedieť... a tešim sa na foto woodmaker. A chcem sa opytať ako to je z priležitostnímy pečiatkami to presne v ten den ked ju vydajú a ked si presne tam kde vyšla tak ti ju daju namiesto dennej pečiatky?
a prečo nemaš na tej R nalepke odtrhnutu tu hornu časť prešla teda obálka poštou?

a ešte sa chcem opytat na to co pisal Nálepka, že celistvost nemože byť formatu C6 prečo....?
Moderátor
Příležitostné razítko někdy v den vydání bývá, někdy ne; záleží na tom, zda jej někdo nechá vyrobit. Zpravidla to není to iniciativa Slovenské pošty, ale nadšenců v místě, které je z danou známkou nějak spojené.
Horní část čárového kódu se někdy odtrhává, někdy ne; setkal jsem se s oběma způsoby nezávisle na zásilce.
Nemožnost formátu C6 se týkala konkrétně dropa velkého, a to z jednoduchého důvodu - na tuto malou obálku by se celý TL nevešel.
Registrovaný uživatel
Na Slovensku tú hornú časť lepia na oznámenie keď nie som doma. Ak vychytám poštárku tak list mám s tým čo sa mi viac páči... Ale keď posielam do ČR tak chalan chodí po to na poštu ale aj tak mi to vždy s tým donesie...
_______________
. . . To, že sa niečomu všeobecne verí, vôbec neznamená, že je to aj pravda. Mýty sú oddávna najväčším ohrozením poznania. Každý, kto má odvahu ich spochybniť, je na dobrej ceste . . .
Registrovaný uživatel
ahoj woodmaker

chcem sa ta opytať čo budeš robiť z touto znamkou
Obrázek vložený uživatelem

má taku čudnú hodnotu neviem na co ju mam použit porad nieco zaujimave.... 8)
Moderátor
Záleží na tom, jaký bude nominál; měl by být 1,20€.
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Záleží na tom, jaký bude nominál; měl by být 1,20€.


;) podla tohto asi 2,30e
http://www.postoveznamky.sk/images/materialy/ZN_507_navrh_v_obrazok_444.jpg
Moderátor
Jenže to je grafický návrh, který se zpracovává v době, kdy se ještě může nominální hodnota měnit.
Podle http://www.pofis.sk/katalog/produkty/znamka-2011-umenie-tabulova-malba-metercie-z-roznavy a podle emisního plánu by měl být nominál 1,20€.
Registrovaný uživatel
nechcem zakladat nove tema tak sa skusim opytat TU

za pár dni tu mame pekny datum 20.11.2011

a chcem sa opytat že či aj takato vec je pre filatelistov zaujimava

popripade nejake rady ako urobit zaujimavu celistvost v tento datum....
Moderátor
zial neviem o nicom...
_______________
Registrovaný uživatel
Dobry vecer Kapez,trosku se zapojim do diskuze,samozrejme se vyplati vytrhnout znamku z arsiku a poslat ji ve dni vydani v odpovidajicim tarifu bud sobe,nebo priteli.Od toho ty znamky preci jsou a jako doklad postovniho provozu
s datem vydani se vyjima na albovem liste spolu s arsikem,nebo ctyrblokem
bajecne.Ja sam jsem to ucinil s pripojenim Hong-Kongu k Cine a s Ceskou republikou a obe zbirky jsem potom po case prodal jen se po nich "zaprasilo"
Hlavne delejte tu Vasi filatelii tak,aby se Vam to libilo a pak se Vam v ni bude i
darit.
Registrovaný uživatel
Aj zajtra máš pekný dátum 11.11.2011 nie? A zajtra taktiež už máme vianočné známky, ktoré sú dokonca obohatené o vôňu škorice ako som sa dočítal na pofise:) Tak som zvedavý...
_______________
. . . To, že sa niečomu všeobecne verí, vôbec neznamená, že je to aj pravda. Mýty sú oddávna najväčším ohrozením poznania. Každý, kto má odvahu ich spochybniť, je na dobrej ceste . . .
Registrovaný uživatel
Na škoricu sere pes, chtělo by to rum, kontušovku nebo žitnou, třeba by pak mláděžníky začala filatelie zajímat!:)
Registrovaný uživatel
woodmaker napsal
Aj zajtra máš pekný dátum 11.11.2011 nie? A zajtra taktiež už máme vianočné známky, ktoré sú dokonca obohatené o vôňu škorice ako som sa dočítal na pofise:) Tak som zvedavý...


:P viem bol som dneska v pofise ale ako naschval dnes mali inventuru takze znamku nemam :evil:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Rady začátečníkům » z aršíku FDC

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1