Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » z aršíku FDC

Vykupminci.cz
Numisargo

z aršíku FDC

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
je toto tiskova vada?
Obrázek vložený uživatelem
dik za info
Registrovaný uživatel
Z toho obrázku bohužel nejde poznat, jestli je to tisková vada nebo jiné poškození. Ani u známek, které mám u sebe, si někdy nejsem zcela jistý.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
lepsia fotka ...

http://img33.imageshack.us/img33/2003/pb125609.jpg
Registrovaný uživatel
kapez napsal
woodmaker napsal
Aj zajtra máš pekný dátum 11.11.2011 nie? A zajtra taktiež už máme vianočné známky, ktoré sú dokonca obohatené o vôňu škorice ako som sa dočítal na pofise:) Tak som zvedavý...


:P viem bol som dneska v pofise ale ako naschval dnes mali inventuru takze znamku nemam :evil:


Ale nooo to máš slabú filatelistickú výdrž... Ved si z Bratislavy nie? A tam máš aspoň 5 filatelistických prehriadok... Inak fakt voňali po škorici:)))
_______________
. . . To, že sa niečomu všeobecne verí, vôbec neznamená, že je to aj pravda. Mýty sú oddávna najväčším ohrozením poznania. Každý, kto má odvahu ich spochybniť, je na dobrej ceste . . .
Moderátor
Jaa-chym napsal
Na škoricu sere pes, chtělo by to rum, kontušovku nebo žitnou, třeba by pak mláděžníky začala filatelie zajímat!:)

A pivo!!!
Moderátor
mne osobne tieto vonave znamky nejak nejdu pod nos :-)
_______________
Moderátor
babygulka napsal
mne osobne tieto vonave znamky nejak nejdu pod nos :-)

Šak oni sa lepíja na obálky a né pod nos! :lol: A buď rád, že nemáš knír! Tam by ti držaly opravdu blbě :mrgreen:
Registrovaný uživatel
kapez napsal
je toto tiskova vada?
Obrázek vložený uživatelem
dik za info

Nahodilá desková vada
Registrovaný uživatel
no lebo tu o nicom takom nehovoria:
http://www.postoveznamky.sk/clanok.php?clanok_id=76
:)
je to teda filatelisticky zauímave...?
Registrovaný uživatel
kapez napsal
no lebo tu o nicom takom nehovoria:
http://www.postoveznamky.sk/clanok.php?clanok_id=76
:)
je to teda filatelisticky zauímave...?

Samozřejmě, zpestření sbírky. Máš to na obálce nebo na výstřižku?
Registrovaný uživatel
bohužial celu obalku nemam

mam len znamku s peciatkou (asi to bola chyba trhat) ale obalku som si zobrat nemohol :D
Registrovaný uživatel
Škoda. V tomto případě ti doporučuji známku neodlepovat a nechat na papírku i celým razítkem.
Registrovaný uživatel
jasné,dík za info Nálepka
Registrovaný uživatel
kapez napsal
ahoj woodmaker

chcem sa ta opytať čo budeš robiť z touto znamkou
Obrázek vložený uživatelem

má taku čudnú hodnotu neviem na co ju mam použit porad nieco zaujimave.... 8)


Takže známka bude mať nakoniec nominál 1,6€. Tak s touto hodnotou ma zatiaľ nič solídne nenapadá. Nevie niekto poradiť?
_______________
. . . To, že sa niečomu všeobecne verí, vôbec neznamená, že je to aj pravda. Mýty sú oddávna najväčším ohrozením poznania. Každý, kto má odvahu ich spochybniť, je na dobrej ceste . . .
Registrovaný uživatel
Nominální hodnota 1,60 EUR

obyčejný dopis hmotnosti 51-100 gramů EVROPA 1. třída (ne do ČR, tam snížený tarif)
lze poslat na jméno, poste restante, a vybranou poštu. Po ukončení úložní doby (pokud si ho náhodou někdo podobného jména nevyzvedne!) cca 14 dní/30 dní (každá poštovní správa to má nastaveno různě) se vrátí nazpět odesilateli (tedy na zadní stranu nezapomenout napsat adresu!).
Pokud mohu doporučit, zajímavé jsou poštovní úřady Vatikán, San Marino, Andorra, kanálové ostrovy, pošt. úřad OSN Ženeva či Vídeň - ale výběr je na Vás.

doporučený dopis hmotnosti 501-1000 gramů SLOVENSKO 2. třída
to by mělo být snad bez problémů

Více variant na jednoznámkovou frankaturu hodnoty 1,60 EUR sazebník Slovenské pošty skutečně nenabízí
Registrovaný uživatel
Ještě ke shánění zajímavých frankatur, jednoznámkových, kombinovaných a podobně. Ze Slovenska (1993-2010) mám k dispozici několik tisíc kusů dopisů - něco málo je ke shlédnutí zde:

http://aukro.cz/Shop.php/Show?category=492566&p=1&string=&order=n&id=21148999

Z Česka a Československa pak několik desítek tisíc. Pokud něco sháníte specializovaně (např. vlakové pošty, autopošty, doporučené dopisy a pod), dejte vědět oblast svého zájmu.
Registrovaný uživatel
woodmaker napsal
Aj zajtra máš pekný dátum 11.11.2011 nie? A zajtra taktiež už máme vianočné známky, ktoré sú dokonca obohatené o vôňu škorice ako som sa dočítal na pofise:) Tak som zvedavý...



tak aspoň takto som to vyriešil :)
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Když už jsme na tomto fóru nakousli téma poštovního použití známek Slovenska. Páni sběratelé a tuhle poštovní celinu Slovenska máte? Zasílám info:
http://newsphila.blogspot.com/2011/12/slovensko-zajimavost-pro-sberatele.html
Do 31. prosince 2011 je ještě možnost si ji nějakým způsobem opatřit a odeslat. Možná by šlo uhradit rozdíl a zaslat si ji doporučeně, nebo alespoň jako I. třídu. Zkrátka možnostem a iniciativě se meze nekladou. Ona bude zajímavá i z běžného poštovního provozu. Přeji dobrý lov...
Moderátor
Služební celiny Slovenska nesbírám, takže mě tato pohlednice nechává celkem kladným.
Překvapila mě informace, že tuto zásilku lze poslat pouze vnitrostátně jako obyčejnou zásilku II. třídy. Z textu na pohlednici to nevyplývá a pokud je zásilka označená takto, nevidím důvod omezovat způsob zaslání tímto způsobem.
Občas mi dojde nějaká zásilka označená "Věc poštovní služby", a to i doporučeně, případně ze zahraničí. Nikdy se mi nestalo, že by byla nějakým způsobem doplacena a svým způsobem je to i nelogické.
Takže dle mého názoru Slovenská pošta označila tyto pohlednice nesprávně. Pokud omezila platnost těchto pohlednic, mělo to na nich být jednoznačně uvedeno.
Registrovaný uživatel
Muzu tedy zeptat o co jde?
FDC je obalka, ale obalka filatelisticka, a priurocena k pamatni dni.
Takze obycejna obalka se znamkou a kalendarnim razitkem nejen co trapni ale FDC byt nemuze.
V nekterych zemi je mozne nalepit nejen vyterhanou znamku ale i cely arsik.
Ale zvlastnost od toho co vydava posta ma nazev privatny.
S tohoto meho nazoru nechapu o co jde? A proto to mi zajima.
Moderátor
FDC = First day cover
Z toho vyplývá, o co jde - obálka prvního dne. Pro splnění definice je nutné, aby známka či aršík na obálce byly orazítkovány razítkem s datem vydání. Zda se jedná o obálku vydanou poštovní správou či nikoliv nemá na toto označení vliv.
Registrovaný uživatel
no... jestli tak divat to kazda hloupost je filatelie. Tedy otazka: proc sbirat jako sbirat pipirky s ruznemy cisly?
Registrovaný uživatel
Dento napsal
Muzu tedy zeptat o co jde?
...
Ale zvlastnost od toho co vydava posta ma nazev privatny.
...

Právě o soukromou (privátní) FDC se tu ze začátku jednalo. Později se, jak to tak bývá, probíraly už jiné věci.
Moderátor
Dento napsal
no... jestli tak divat to kazda hloupost je filatelie. Tedy otazka: proc sbirat jako sbirat pipirky s ruznemy cisly?

Sorry, ale ta čeština je horší než moje bulharština. Nemůžeš raději používat jiný jazyk?
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Dento napsal
no... jestli tak divat to kazda hloupost je filatelie. Tedy otazka: proc sbirat jako sbirat pipirky s ruznemy cisly?

Sorry, ale ta čeština je horší než moje bulharština. Nemůžeš raději používat jiný jazyk?

taky nesmysl

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Rady začátečníkům » z aršíku FDC

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1