Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » zahraniční aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

zahraniční aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Nemá náhodou někdo nějakou negativní zkušenost s Felzmannem z Düsseldorfu ?
Mám s ním nedořešenou věc od půlky března...
Děkuji.

Ahoj,s kym komunikuješ ,so Sonjou Hendel.Ak je to doležite možem skusit pomoct.
_______________
Registrovaný uživatel
Ahoj,s Gentilem..nikam to nevede.
No-dopoledne jsem kontaktoval přímo Big Bosse..uvidím. :)
Registrovaný uživatel
Přátelé pokud jste nyní o víkendu vydražili něco u GUT-LYNT právě jste obdrželi fakturu.
Poštovné 15 euro (DHL).....anebo pokud chcete zaslat přes FedEx máte je ihned kontaktovat.
Pokud uděláte tu blbost a budete je kontaktovat(jako vůl Lopez) že chcete přes FedEx ..přijde Vám nová faktura kde si naúčtují rovných 50 eur....což je zlodějna. :evil:
Tak bacha.
Konec hlášení.
Moderátor
Soukromé služby jsou přece lepší a levnější! :D
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Přátelé pokud jste nyní o víkendu vydražili něco u GUT-LYNT právě jste obdrželi fakturu.
Poštovné 15 euro (DHL).....anebo pokud chcete zaslat přes FedEx máte je ihned kontaktovat.
Pokud uděláte tu blbost a budete je kontaktovat(jako vůl Lopez) že chcete přes FedEx ..přijde Vám nová faktura kde si naúčtují rovných 50 eur....což je zlodějna. :evil:
Tak bacha.
Konec hlášení.

Zvláštní, mě přišla jen faktura, o možnosti výběru ani slovo a na faktuře ani nebylo poštovné. Asi ho mám free :twisted: můžu se zeptat proč jsi chtěl FedEx? Z mojí zkušenosti je po Evropě DHL nejlepší s příznivou cenou
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 20. 9. 2021, 9:59. »
Registrovaný uživatel
Sice jsem tam nic nekupoval, ale co se týký DHL z Německa/Rakouska doručované u nás DHL/PPL, tak neznám horší doručování, ze tří zásilek 2x velké problémy (tvrdí že příjemce odmítl převzít, nechal poslat zpět apod.) do schránky nehodí ani lísteček(nehledě na to že jsem byl v uvedené dny 100% doma), takže se to člověk ani nedozví pokud nekontroluje číslo zásilky skrze net a při telefonické konfrontaci jen lžou a lžou... proti nim fakt zlatá ČP : - ///
Registrovaný uživatel
Novak21 napsal
Sice jsem tam nic nekupoval, ale co se týký DHL z Německa/Rakouska doručované u nás DHL/PPL, tak neznám horší doručování, ze tří zásilek 2x velké problémy (tvrdí že příjemce odmítl převzít, nechal poslat zpět apod.) do schránky nehodí ani lísteček(nehledě na to že jsem byl v uvedené dny 100% doma), takže se to člověk ani nedozví pokud nekontroluje číslo zásilky skrze net a při telefonické konfrontaci jen lžou a lžou... proti nim fakt zlatá ČP : - ///

Tyjo, ja mel zatim problem s kazdym dopravcem az na UPS a DHL, tak doufam ze si to ted nezakriknu.
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Lopez1506 napsal
Přátelé pokud jste nyní o víkendu vydražili něco u GUT-LYNT právě jste obdrželi fakturu.
Poštovné 15 euro (DHL).....anebo pokud chcete zaslat přes FedEx máte je ihned kontaktovat.
Pokud uděláte tu blbost a budete je kontaktovat(jako vůl Lopez) že chcete přes FedEx ..přijde Vám nová faktura kde si naúčtují rovných 50 eur....což je zlodějna. :evil:
Tak bacha
Konec hlášení.

Zvláštní, mě přišla jen faktura, o možnosti výběru ani slovo a na faktuře ani nebylo poštovné. Asi ho mám free :twisted: můžu se zeptat proč jsi chtěl FedEx? Z mojí zkušenosti je po Evropě DHL nejlepší s příznivou cenou




Zřejmě jsi tedy vydražil za více než 2000 eur-pak je v rámci EU pošt.zdarma.

No,FedEx mi přijde nejspolehlivější a také nejrychlejší..mimo to se znám s řidiči.
S DHL už jsem měl v minulosti x problémů
« Poslední úpravu provedl(a) Lopez1506 v 20. 9. 2021, 10:56. »
Registrovaný uživatel
Tak tim to bude.
Registrovaný uživatel
FedEx ponúka svojim klientom služby all inclusive. Software pre hromadné spracovanie objednávok, obálky, krabice, vyzdvihnutie u odosielateľa a možno cash back,... to všetko je fajn proklientský prístup, ktorý ale stojí nemalé peniaze (40€-50€ za jednu zásielku)
Zlé a neférové to začína byť vtedy, pokiaľ si tento poštový luxus objednáva odosielateľ s vedomím, že ho musí zaplatiť jeho klient, ktorý nemá na výber. (viď spomínaná aukcia v Poľsku)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
No tak ho vidíš vola...zaplatil jsem mu 50 eur za FedEx,místo 15 eur za DHL...potvrdil mi to-a ted mi poslal číslo zásilky zaslané přes DHL.
Registrovaný uživatel
Pozor na Hirscha - for shipments of objects/coins via Fedex - 75€ !
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Pozor na Hirscha - for shipments of objects/coins via Fedex - 75€ !

To už je fakt nekřesťanská cena :evil:
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Fidzi napsal
Pozor na Hirscha - for shipments of objects/coins via Fedex - 75€ !

To už je fakt nekřesťanská cena :evil:

Za tie prachy si pre to viem prísť osobne a ešte mať zážitok z live aukcie. :evil:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
No tak ho vidíš vola...zaplatil jsem mu 50 eur za FedEx,místo 15 eur za DHL...potvrdil mi to-a ted mi poslal číslo zásilky zaslané přes DHL.

Me to dnes dovezzla ceska posta, ac to slo pres DHL. Zajimavy
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Otravnykomar napsal
Fidzi napsal
Pozor na Hirscha - for shipments of objects/coins via Fedex - 75€ !

To už je fakt nekřesťanská cena :evil:

Za tie prachy si pre to viem prísť osobne a ešte mať zážitok z live aukcie. :evil:

No, je to bez piva 2000 za dopravu, u tak male veci jako jsou mince mi to prijde opravdu prehnany
Registrovaný uživatel
je vidieť, že ste neposielali kuriérom poistenú zásielku do zahraničia. Problém vzniká keď to chcete poistiť nad 1000 eur.
Potom to dopadne tak, že to trebárs Rauch posiela len doporučene aj mince nad pár tisíc Eur.
Potom je ďalší problém ochrana osobných údajov, tým pádom kuriérska služba nemá tel. kontakt. Vždy sa snažím získať číslo zásielky a kontaktujem priamo prepravnú službu.
Registrovaný uživatel
Vydražil som niečo v Taliansku pred pol rokom cca mesiac im trvalo vybavenie vývozného povolenia ale inak OK
Teraz tiež niečo z Talianska ale iného aukčného domu , po týždni prišla faktúra , hneď som zaplatil ale poštovné nechceli vraj až potom , prišli ešte 2 formuláre a pýtali aj kópiu obč. preukazu . Za vývozné povolenie budú účtovať 100 eur za prvú položku a každú ďalšiu 20 EUR aspoň tak to bolo napísané na faktúre ..
No super ešte dobre , že som kupoval iba 2 drahšie mince kde sa to stratí ale kto by riešil nejaké lacné mince tak super prekvapenie , čiže aukčná prirážka 25% + 100 E za prvú položku a 20E za každú ďalšiu ak som to správne pochopil. Vraj u nich platí nový zákon .
Registrovaný uživatel
jo Cambi taky jsem naletěl
Registrovaný uživatel
medo napsal
Za vývozné povolenie budú účtovať 100 eur za prvú položku a každú ďalšiu 20 EUR aspoň tak to bolo napísané na faktúre ..

Zatiaľ som sa s poplatkom za vývozné povolenie nestretol. Vždy bolo zahrnuté v odmene dražobníka. Len som musel pár dní čakať. :shock:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Mate nekdo zkusenosti s madarskou Golden Lion? Ted mi volal chudak kamarad uplne v panice ze si od nich vyzvedl zasilku na poste a ze v obalce je tak 40% toho co nakoupil a ze tam toho za hodne penez chybi, nepotykal se nekdo s podobnouz kusenosti at uz u nich nebo jinde? jediny co jsem mu poradil hned kontaktovat a dolozit hmotnosti baliku, protoze mu tam chybi pry i dvoutolar a to bude vyrazny rozdil.
Registrovaný uživatel
Dnešné výsledky aukcie Heidelberger. Všimnite si číslo 8645... aj takto sa robí numizmatika.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Mate nekdo zkusenosti s madarskou Golden Lion? Ted mi volal chudak kamarad uplne v panice ze si od nich vyzvedl zasilku na poste a ze v obalce je tak 40% toho co nakoupil a ze tam toho za hodne penez chybi, nepotykal se nekdo s podobnouz kusenosti at uz u nich nebo jinde? jediny co jsem mu poradil hned kontaktovat a dolozit hmotnosti baliku, protoze mu tam chybi pry i dvoutolar a to bude vyrazny rozdil.

Mám podobný zážitok s nemeckou aukčnou spoločnosťou. V aukcii som zakúpil dve cennejšie mince, ale v nepoškodenej obálke prišla len jedna. Ihneď som volal aukčnej spoločnosti, pretože rozdiel pár gramov v hmotnosti obálky je zanedbateľný a podľa hmotnosti sa nedá určiť alebo dokázať či tam tá minca bola alebo nie. Slečna z back office, ktorá je za zásielky zodpovedná, ma jednoducho odbila, že ona na to teraz nemá čas a mám jej zavolať budúci týždeň... Tak som volal dvakrát každý týždeň až sa slečna predo mnou nechala zatajovať. Po mesiaci , keď už nebolo možné zásielku reklamovať v špedičnej firme, som napísal mail popisujúci celú frustrujúcu situáciu priamo na majiteľa aukčnej spoločnosti. Ihneď sa ľady pohli a minca sa našla. Slečna ju vraj z dôvodu vyššej bezpečnosti odoslala v druhej obálke. Treba však dodať, že druhá obálka bola odoslaná až po zaslaní mailu na majiteľa spoločnosti...

Od tejto skúsenosti si otváranie obálok s mincami nahrávam na video, aby som mal dôkaz čo bolo a čo nebolo v zalepenej obálke pre prípadnú reklamáciu. Bohužiaľ každý z nás sa môže dostať do takejto nezávideniahodnej situácie, keď predajca môže tvrdiť (aj v dobrej viere), že mincu odoslal a bola nám doručená.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Pekny Fidzi, to uplne svadi k vselijakym spekulacim. Jsem zvedavy jak to kamarad vyresi. Poreferuju
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
je vidieť, že ste neposielali kuriérom poistenú zásielku do zahraničia. Problém vzniká keď to chcete poistiť nad 1000 eur.
Potom to dopadne tak, že to trebárs Rauch posiela len doporučene aj mince nad pár tisíc Eur.

Doručenie a poistenie zásielky si aukčné spoločnosti v Nemecku a Rakúsku (aj spomínaný HD Rauch) vedia oddeliť. Doručenie si objednajú cez poštu alebo kuriérsku spoločnosť a hromadné poistenie zásielok si dohodnú za veľmi výhodných individuálnych podmienok priamo s poisťovňou.
Tak je napríklad doporučený list poistený do hodnoty 2.500€ aj keď nie je nijak špeciálne označený. Je to klientský servis aký očakávam a na 99% nákupov plne postačuje.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » zahraniční aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1