Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Zajímavosti z denárového období

Vykupminci.cz
Numisargo

Zajímavosti z denárového období

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Moderátor
Jo, tvrdě.
Registrovaný uživatel
Nový nález denárového depotu:
https://www.arup.cas.cz/tiskova-zprava-vice-nez-2000-denaru-se-skryvalo-na-kutnohorsku/
Registrovaný uživatel
Ať nekecá, že:

"Zhruba 900 let ležely pod povrchem, až je na zoraném poli zcela náhodou nalezla žena na procházce."

to našla náhodou na procházce. Kdo se asi tak může procházet po prašném poli. To je místo jako stvořené na procházku. Měla detektor, ale chce odměnu, tak drží hubu. Nebo se případně domluvila s archáčema, že budou společně razit tuhle historku, aby dostala odměnu.

https://www.avcr.cz/cs/veda-a-vyzkum/aktuality/Zena-nalezla-na-Kutnohorsku-vice-nez-2000-stribrnych-minci-z-pocatku-12.-stoleti/
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
Ať nekecá, že:

normálne som v nemom úžase z Vášho postoja. :roll:
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
PetrPal napsal
Ať nekecá, že:

normálne som v nemom úžase z Vášho postoja. :roll:


Petr má recht
Registrovaný uživatel
pokud venčila třeba psa, tak proč ne
Registrovaný uživatel
Vždyť to není podstatné, hlavně že je na světě pěkný objev.
Ano, nejspíš půjde o krycí historku. Na druhou stranu je ale výkladová praxe nepřiznávat detektoristům nálezné s poukazem na to, že "provádějí archeologický průzkum", podle mě bez opory v zákoně. Kolikrát si říkám, že až najdu denárový depot já, což bude zajisté co nevidět, z principu to zažaluju, ať to soud posoudí. Mám za sebou čerstvě velký bronzový depot, ale tam mi přišlo hloupé o nějakém nálezném vůbec uvažovat:)
« Poslední úpravu provedl(a) Odalricus v 17. 5. 2024, 21:01. »
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
Ať nekecá, že:

"Zhruba 900 let ležely pod povrchem, až je na zoraném poli zcela náhodou nalezla žena na procházce."

to našla náhodou na procházce. Kdo se asi tak může procházet po prašném poli. To je místo jako stvořené na procházku. Měla detektor, ale chce odměnu, tak drží hubu. Nebo se případně domluvila s archáčema, že budou společně razit tuhle historku, aby dostala odměnu.

https://www.avcr.cz/cs/veda-a-vyzkum/aktuality/Zena-nalezla-na-Kutnohorsku-vice-nez-2000-stribrnych-minci-z-pocatku-12.-stoleti/


a víš že:
může dostat odměnu i když by to našla detektorem? Tak nevím proč se zbytečně rozčiluješ.
Našla to náhodou, nález nahlásila a přeju jí i krásné nálezné.
Registrovaný uživatel
Odalricus napsal
Vždyť to není podstatné, hlavně že je na světě pěkný objev.
Ano, nejspíš půjde o krycí historku. Na druhou stranu je ale výkladová praxe nepřiznávat detektoristům nálezné s poukazem na to, že "provádějí archeologický průzkum", podle mě bez opory v zákoně. Kolikrát si říkám, že až najdu denárový depot já, což bude zajisté co nevidět, z principu to zažaluju, ať to soud posoudí. Mám za sebou čerstvě velký bronzový depot, ale tam mi přišlo hloupé o nějakém nálezném vůbec uvažovat:)


Přesně tak, nemá to oporu v zákoně. To by mohli tvrdit u každé žádosti o nálezné."Provádět archeologický průzkum" může být například i povrchový sběr, ke kterému detektor vubec nepotřebuješ..
Registrovaný uživatel
Já si myslím , že kdyby se mě dobrý kamarád ptal , kolik procent sběratelů mincí by nález odevzdalo , že bych mu odpověděl se 100% přesností :-))
Registrovaný uživatel
PetrPal: To je snad recese, ne? Tvl co chceš víc než to, že někdo s detektorem našel "poklad" a oficiálně to přizná!? To je naprosto v pořádku jak pro společnost, archeo společnost tak pro detektorářskou společnost. A že požádala o odměnu? Ty když najdeš na chodníku 50,- tak je nezvedneš? Nechápu ten postoj...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Denárové období » Zajímavosti z denárového období

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1