Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Železité křemeny

Vykupminci.cz
Numisargo

Železité křemeny

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
zadal jsem řez kamenůl a nic :(
Registrovaný uživatel
sedlec napsal
zadal jsem řez kamenůl a nic :(


Trpezlivosť ruže prináša. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Tak taky přidám něco zajímavého z vaší oblasti - stromatolit buližníkového typu - to není z mojí hlavy viz : http://www.gemsmarik.com/info_kontakty_/stromatolites_/stromatolites_info_.htm
Nalezen v Hořovicích 2012 /cca 95x70mm/- stáří cca 400mil. let ?
Skodic

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím,

ty železáky z okolí Unhoště jsem objevil někdy před 6 lety, když jsem začal pátrat po šachtě sv.Vojtěcha . Pár zajímavých kousků jsem taky našel. Pravdou je, že jsem ze strachu z vyrabování lokality informoval pouze pár kamarádů sběratelů. To vše ale zveřejněním na netu padlo. Něco nafotím a přidám.
Registrovaný uživatel
Nejsou od štoly a druhá lokalita není ani ve Svárově.
Registrovaný uživatel
Nejsou od štoly a druhá lokalita není ani ve Svárově. A od tý doby co jsem to zveřejnil se mi ozvalo 20 lidí co tvrdí že to znají dřív než já ;) Je ovšem zajímavé že kameny který tam ležely co tam chodím a to je od roku 1999, byly naprosto netknutý až do doby co jsem to začal nosit domů. Pravdu máš v tom že potom videu jsem v lese zahrabával 2vě 1.5m hluboké jámy :? Ovšem v místech kde naprosto nic není :)
Registrovaný uživatel
A železáci z Babky taky nejsou k zahození !! Skodic

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Celkom zaujímavý obklad na plot okolo baráčku pokiaľ je ich dostatok.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Tak tak , na malej plot by to dalo ale kdo by to odtud tahal !! Skodic
Registrovaný uživatel
Z klasické lokality je to normálně pěkný material ale mě zajímá tzv. Nová Babka to jsou šutry!!Mám jeden vzorek (darovaný)časem ho nafotím.
Registrovaný uživatel
Tak to mne zajímá !! Mam z Babky asi všechny typy barev- od těch černých přes klasiku až k těm oranžovým, ale o tomto jsem ještě neslyšel . Mužeš poslat rychlé foto na mou adresu ? ota.skodic@seznam.cz a pokud máš o tom místě nějaké info ? Dík Skodic
Registrovaný uživatel
Zde je fotka dost nepovedená :( Jak jsem už psal není to můj nález. Lokality po neblahých zkušenostech neprozrazuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je mooooc pěkný !!! Na tom horním okraji je vidět "Babka" ale jinak nádhera ! A s těma lokalitama se ti nedivím, mám podobné zkušenosti! Ale zkusit jsem to musel! Tak mám zase co hledat - aspoň nezakrním .Kdyby byl podobnej kousek na výměnu , zájem trvá . Jinak blahopřeju k pěknému kousku do sbírky !! Skodic :shock: :shock: :lol:
Registrovaný uživatel
Taky jedna nepovedená fotka : Decperk
Skodic

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak jsem něco dobrousil :) Přidám pár Brdských achátů.A zatoulal se mi tam jeden železák z Janovek :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Subteraneus napsal
Jak jsem už psal není to můj nález. Lokality po neblahých zkušenostech neprozrazuji.

Pokud by to bylo z nějaké, co je prásklá v knížce o železácích, asi by to bylo jedno. Pokud je to soukromá, je to tak určitě lepší..
Jinak pěkné ukázky!
Registrovaný uživatel
Je soukromá ;) Ale ani známé lokality již nezděluji, alespoň tedy né na internetu veřejně. Vím že kameny v přírodě nejsou vlastnictvím jednoho člověka ale mají mít právo si je najít všichni(to teda trochu zavání bolševizmem :o ) ale je to nebezpečné a dvousečné..Ja rád ukážu či řeknu mé lokality ale již jen lidem co projdou nějakým výběrem :) .
Registrovaný uživatel
S tím naprosto souhlasím.
Teď o víkend jsem si v okolí objevila další maličkou, ale zajímavou lokalitu na železité krystalické křemeny, kterou znám jen já. Než takovou lokalitu člověk nalezne, nachodí při tom desítky kilometrů, stráví tím spousty času a hlavně potřebuje obrovské štěstí. Takové lokality vyzradit prostě nelze.
Dám sem ukázky..
Registrovaný uživatel
Sice to nejsou "železáky", ale jsou to křemeny zbarvené sloučeninami železa (žlutavý nádech na povrchu krystalů).
1.) vel. cca 5,2cm
2.) vel. cca 6,7cm
3.) vel. vzorku cca 9,5cm, krystal vel. 7,5 (délka zapuštěná v hornině, patrný z boku vzorku) x3,5 x 2,5cm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dlouho jsem sem nic nedal tak něco málo stromatolitů ze Svárova(obr.1)a Hořovic to je pasikáč se stromatolitem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak abych to tu trochu oživil přidávám několik špatných fotek železáčků od Svárova . Skodič

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To jsi se měl u mě zastavit pokud jsi to byl osobně zbírat. Ukázal bych ti průřez lokalitou.
Registrovaný uživatel
Dám pár fotek tématicky Svárov a okolí :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No a abych neošidil Brdy tak 1nový hvězdovec a 2 pizolitové železáky z loňska.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Blahopřeji. Nádherné kameny.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Železité křemeny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1